Falstart po przewie na kadrę: Bournemouth 2-0 Arsenal

Falstart po przewie na kadrę: Bournemouth 2-0 Arsenal 19.10.2024, 22:06, Łukasz Wandzel 358 komentarzy

Powrót do gry w Premier League po meczach reprezentacji sprawia, że zespoły muszą na nowo złapać rytm ligowy. Piłkarze Arsenalu dali tego przykład przeciwko Bournemouth. Ich rywale stosowali wysoki pressing, choć zwykle to londyńczycy naciskają swoich przeciwników. Kanonierzy znani są też ze skuteczności w rozgrywaniu stałych fragmentów, ale tym razem sami stracili po nich dwa gole. Przez czerwoną kartkę grali oraz będą grać w osłabieniu, bo niewątpliwie takim będzie brak Saliby w meczu z Liverpoolem. Do tego szansy na zastąpienie Francuza na pewno nie zwiększył swoim występem Kiwior, który zszedł z murawy po błędzie dającym Wisienkom rzut karny.

Składy obu drużyn

Bournemouth: Kepa – Araujo (46' Smith), Zabarnyi, Senesi, Milos – Scott (63' Kluivert, Cook – Semenyo, Tavernier (63' Christie), Ouattara (63' Sinisterra) – Evanilson (82' Unal)

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Calafiori – Rice, Partey, Merino (81' Nwaneri) – Sterling (37' Kiwior, 81' Jesus), Havertz, Trossard (64' Martinelli)

Czerwona kartka i rzut karny są skutkami, a nie powodami, przez które Kanonierzy przegrali spotkanie na Vitality Stadium. Londyńczycy prezentowali się słabiej od rywali przez pierwsze pół godziny meczu. Mieli kłopot z przeniesieniem akcji na połowę Bournemouth, a w pewnym momencie świetnemu przed przerwą reprezentacyjną Davidowi Rayi zdarzyło się nawet zagrać piłkę za lekko, co mogło poskutkować golem, gdyby Semenyo lepiej przymierzył.

W 30. minucie Saliba sfaulował Evanilsona, który był już za plecami wszystkich zawodników z pola. Arbiter najpierw ukarał francuskiego stopera żółtą kartką, lecz po analizie VAR-u, zmienił swoją decyzję, i od tej pory Arsenal grał w 10. W związku z utratą obrońcy hiszpański szkoleniowiec wprowadził Kiwiora kosztem Sterlinga.

W osłabieniu piłkarze Mikela Artety wytrzymali ponad godzinę. Mimo wszystko sami wciąż realnie liczyli się w grze o trzy punkty, choć ostatecznie to zmiennicy Bournemouth zakończyli bezbramkowy remis. W 69. minucie bliski szczęścia był Martinelli, lecz Kepa wybronił strzał Brazylijczyka. Z kolei już po chwili sytuacja obróciła się o 180 stopni i to Wisienki wyszły na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Christie. Niecałe 10 minut później złe zagranie Kiwiora spowodowało, że Raya faulował w polu karnym. Piłkę z wapna uderzał Kluivert, który uderzeniem po ziemi ustalił wynik meczu na 2-0 dla gospodarzy.

Stracone bramki z pewnością będą miały wpływ na wybory Artety w następnych spotkaniach. Sailba nie wystąpi przeciwko Liverpoolowi, a do tej pory tworzył z Gabrielem podstawowy duet środkowych stoperów. Z kolei konsekwencją drugiej bramki był fakt, że Kiwior zszedł z murawy przed ostatnim gwizdkiem sędziego, mimo że grał od 37. minuty. Jego błąd przyczynił się do karnego, lecz jednocześnie przez niekorzystny rezultat został wymieniony na napastnika. Nie wiadomo, jak będzie to rzutować na liczbę minut, które Polak będzie dostawać od trenera.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Adamarsenal1 komentarzy: 341820.10.2024, 16:57

Takimi meczami wygrywa się mistrza

FlameDood komentarzy: 174120.10.2024, 16:56

Dawson zamiast kryć to wywija rękoma i jest spóźniony.

Furgunn komentarzy: 986020.10.2024, 16:56

Zawodnik na pozycji spalonej przeszkadza bramkarzowi, ale to zawodnik City więc wszystko OK

Elastico07 komentarzy: 1295320.10.2024, 16:55

@djmacius napisał: "Czy jeśli City dziś straci punkty, to tak jak my, też już straci szansę na mistrzostwo i dziś można wręczyć medale na Anfield?"
Nie bo city nie traci pkt w takich meczach

ostriket komentarzy: 672620.10.2024, 16:55

Wolves parówy i tyle

minio7 komentarzy: 320220.10.2024, 16:55

Słusznie uznana, wiedzą jak zepsuć niedziele człowiekowi

Socjopata komentarzy: 21820.10.2024, 16:55

Oglądałem cały mecz żeby zobaczyć coś takiego na koniec xDD Bramka niestety słuszna, żadnej uwagi nie skupił na sobie Silva

MarkOvermars komentarzy: 935920.10.2024, 16:55

Panie Wilki, bramki to nie dla Was tylko dla City

Gofer999 komentarzy: 1487320.10.2024, 16:55

Hahahaha. Komedia z tym sprawdzaniem. Gol prawidłowy.

Dziadyga komentarzy: 879320.10.2024, 16:54

5 różnych z rzędu bylo,śmierdziało golem.

FlameDood komentarzy: 174120.10.2024, 16:53

Znów Stones ich ratuję... To jest po prostu nieprawdopodobne.

Elastico07 komentarzy: 1295320.10.2024, 16:51

@M4rcin napisał: "Tomiyasu jest duzo lepszym piłkarzem niz Kiwior, praktycznie nie zawodzi, nawet gdy wchodził po kontuzji. Problem z nim jest tylko taki, ze jest dostępny na 10 meczów w sezonie."
Dokładnie.

zonadlapersiego komentarzy: 49420.10.2024, 16:51

@Furgunn

Ale po co od razu to wyolbrzymienie? Może nie dostać nawet 1. Interesuje mnie sam fakt kompletnie nieodpowiedzialnego zachowania. Przecież gdyby korkiem przejechał po głowie rywalowi, to nikt by nawet nie miał wątpliwości i obrzucał Fodena wszsytkim co ma pod ręką, jaki to nieodpowiedzialny cymbał, że w szatni powinien przemyśleć swoje idiotyczne zachowanie. Tutaj głupota jest ta sama, ale odbiorca inny.

Przecież już mieliśmy w historii kartki, gdzie dwóch piłkarzy jednego zespołu za wyzwiska i bójki między sobą dostawało czerwone kartki.

Tu poziom głupoty był ten sam, tylko wektor inny.

M4rcin komentarzy: 177820.10.2024, 16:50

@djmacius napisał: "Ciekawe czy na japońskiej wersji kanonierzy.com są takie same dywagacje na temat Tomiyasu."

djmacius komentarzy: 387720.10.2024, 16:47

@Elastico07 napisał: "Jeszcze co do kiwiora to od początku nie rozumiałem tego transferu jak 90% użytkowników tutaj i wciąż nie mogę się nadziwić czemu Arteta go ściągnął jeszcze za niemałe pieniądze."

Ciekawe czy na japońskiej wersji kanonierzy.com są takie same dywagacje na temat Tomiyasu. Są to wręcz bliźniacze transfery, z tym, że Tomiyasu większość czasu jest w szpitalu. Gdyby Kiwior nie był Polakiem to pewnie połowy komentarzy by nie było na jego temat, 20 milionów to są grosze w piłce i jak na gościa, który umie obskoczyć właściwie każdą pozycję w obronie, jest lewonożny i dał parę mega solidnych występów (parę kiepskich również, zgoda), to nie jest to zerojedynkowo tragiczny transfer.

Armata500 komentarzy: 4411 newsów: 13020.10.2024, 16:45

"Od 21 września 2026 roku do 6 października 2026 roku każda z reprezentacji rozegra cztery mecze. Do tej pory były to dwa spotkania we wrześniu i dwa w październiku. We wspomnianym okresie nie będą rywalizowały najlepsze ligi Europy." Info z meczyków.

Nie wiem czy już było, ale to będzie jakaś katastrofa. 4 mecze reprezentacji z rzędu, omg...

Elastico07 komentarzy: 1295320.10.2024, 16:45

MarkOvermars komentarzy: 935920.10.2024, 16:44

City pewnie w 96 min

Furgunn komentarzy: 986020.10.2024, 16:43

@Er4s napisał: "W której City da? 90+6?"

Nicsienieda komentarzy: 942 newsów: 120.10.2024, 16:40

@Er4s napisał: "Jak przegramy do końca sezonu 10 spotkań i wszystkie w dziesięciu to będziemy się cieszyć z 5go miejsca bo w jedenastu byliśmy ok? Co to za wygodna logika…"
Wiesz przecież, że to przykład ad absurdum. Nie będzie takiej sytuacji, więc nie warto nawet jej omawiać. Jeśli dalej będziemy łapać głupie czerwone to co innego, ale moim zdaniem to przypadek i się ustabilizuje, bo dwie z nich były skandaliczne.

Elastico07 komentarzy: 1295320.10.2024, 16:39

City i tak wciśnie.Robcie ss

Furgunn komentarzy: 986020.10.2024, 16:39

@zonadlapersiego napisał: "Mam poważne pytanie. Czy uważacie, że za to zagranie< Foden powinien otrzymać czerwoną kartkę?"

Jasne i do tego z dziesięć spotkań zawieszenia.

@zonadlapersiego napisał: "przy lepszych wiatrach, zakończyć karierę innemu piłkarzowi. Co myślicie?"

Pewnie by nie zakończył niczyjej kariery, ale gdyby tak do końca roku jakiegoś swojaka skasował, to bym się nie obraził.

Elastico07 komentarzy: 1295320.10.2024, 16:38

@alexis1908 napisał: "Trossard był tragiczny wczoraj to fakt . Ale Saliba też nie przekalkulował w głowie że lepiej dostać bramkę niż faulować tym bardziej mecz z LFC w perspektywie . Zresztą to nawet nie była sytuacja że na pewno bramkę dostaniemy raya by mógł wyjac sam na sam nie takie już wyjmował w tym sezonie . Chociaż wczoraj on też się w tej bramce nie popisywał błędy w wyprowadzeniu ślizgał się dziwny to był mecz ."
U saliby zadziałał instynkt.Masz rację że powinien przekalkulować ale to wciąż młody obrońca i na podstawie tej sytuacji musi wyciągnąć wnioski.Blad za tą sytuację oceniam 50/50

zonadlapersiego komentarzy: 49420.10.2024, 16:37

Ps. Dla mnie czerwona bezdyskusyjna :P

zonadlapersiego komentarzy: 49420.10.2024, 16:35

Mam poważne pytanie. Czy uważacie, że za to zagranie< Foden powinien otrzymać czerwoną kartkę? Z pozoru absurdalnie, ale teraz rozdaje się kartki za zbyt agresywne wejście nawet, gdy nie dotkniesz przeciwnika. Tu Foden ewidetnie zagrał kompletnie nieodpowiedzialnie i mógł przy lepszych wiatrach, zakończyć karierę innemu piłkarzowi. Co myślicie?

alexis1908 komentarzy: 378120.10.2024, 16:34

@Elastico07: Trossard był tragiczny wczoraj to fakt . Ale Saliba też nie przekalkulował w głowie że lepiej dostać bramkę niż faulować tym bardziej mecz z LFC w perspektywie . Zresztą to nawet nie była sytuacja że na pewno bramkę dostaniemy raya by mógł wyjac sam na sam nie takie już wyjmował w tym sezonie . Chociaż wczoraj on też się w tej bramce nie popisywał błędy w wyprowadzeniu ślizgał się dziwny to był mecz .

Arsenal - Liverpool 27.10.2024 - godzina 17:30