Fantastyczny comeback! Arsenal 2:1 Barcelona

Fantastyczny comeback! Arsenal 2:1 Barcelona 16.02.2011, 21:46, Sebastian Czarnecki 2206 komentarzy

Szlagierowy pojedynek Arsenalu z Barceloną jak najbardziej spełnił oczekiwania kibiców. Po pierwszych 45. minutach Barcelona prowadziła na Emirates Stadium z drużyną gospodarzy 1:0 po bramce Davida Villi. Druga część spotkania należała już tylko i wyłącznie do podopiecznych Arsene'a Wengera, którzy stanęli na wysokości zadania i w cudownym stylu odwrócili losy spotkania.

Zobacz skróty tego pojedynku!

Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki stworzyli sobie Kanonierzy. Już w 7. minucie Victora Valdesa mógł pokonać Robin van Persie, ale hiszpański golkiper spisał się bez zarzutu, pewnie broniąc strzał Holendra.

W 15. minucie fatalny błąd obrony wykorzystał Leo Messi, który błyskawicznie znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Wojtkiem Szczęsny. Polak jednak sprytnie wyczekał snajpera rywali, który nie trafił w bramkę strzeżoną przez Polaka.

Cztery minuty później defensywa Arsenalu popełniła identyczny błąd i znowu w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł Leo Messi. Tym razem Polak postanowił rozegrać to w inny sposób i pewnie wygarnął mu futbolówkę spod nóg.

W 25. minucie z fantastyczną kontrą ruszyli gospodarze. Piekielnie szybki Walcott uruchomił na prawym skrzydle Ceska Fabregasa, który znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału. Kapitan The Gunners postanowił jednak innego zagrania, czyli dośrodkowania w stronę Van Persiego. Pomysł niby dobry, ale Hiszpan najprawdopodobniej nie spodziewał się, że Abidal uniemożliwi mu oddanie strzału.

Niewykorzystana sytuacja Arsenalu zemściła się już minutę później. Kolejny błąd popełniła za bardzo wysunięta defensywa Kanonierów, lecz tym razem w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł się David Villa. Były zawodnik Valencii potrafił jednak umieścić piłkę w siatce Szczęsnego. 1-0 da Barcelony.

Mijały kolejne minuty, a atakowała wciąż Barcelona. Już dwie minuty po zdobytej bramce, Pedro mógł zafundować swoim kolegom z drużyny bramkę podwyższającą wynik spotkania. Znakomitym refleksem popisał się jednak polski golkiper, który zatrzymał uderzenie prawoskrzydłowego Barcelony.

Kanonierzy obudzili się i stworzyli sobie dobrą okazję. W 29. minucie Jack Wilshere fantastycznym podaniem obsłużył Robina van Persiego, który jednak huknął ponad bramką Valdesa.

W 38. minucie Katalończycy zdobywają bramkę numer dwa. Po dobrej interwencji Wojtka Szczęsnego, Messi skierował piłkę do pustej bramki Arsenalu. Wcześniej rozległ się jednak gwizdek sędziego - spalony.

Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic, co zasługiwało na większą uwagę. Katalończycy całkowicie zdominowali w środku pola drużynę gospodarzy i zasłużenie prowadzą na Emirates Stadium. Miejmy jednak nadzieję, że w drugiej połowie podopieczni Arsene;a Wengera zdołają się podnieść i odwrócić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Druga część spotkanie nie prezentowała się już tak okazale, jak pierwsza. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i obie strony co jakiś czas próbowały zaskoczyć czymś swojego rywala. Tempo gry jednak diametralnie się zmniejszyło.

W 65. minucie Robin van Persie zdecydował się na strzał z dystansu, jednak trafił prosto w Victora Valdesa.

Kluczowy moment spotkania nastąpił w 68. minucie, kiedy obie strony pokusiły się o zmiany. Seidou Keita zastąpił na placu gry Davida Villę, zaś Andriej Arszawin wszedł na murawę w miejsce słabego dzisiaj Alexa Songa.

STAŁO SIĘ! W 79. minucie miała miejsce kapitalna akcja Kanonierów. Andriej Arszawin podaje do Gaela Clichy'ego, który odgrywa do wychodzącego na pozycję Robina van Persiego. Holender wykorzystał złe ustawienie Victora Valdesa i z niemalże zerowego kąta umieścił piłkę w bramce! Piłka wciąż w grze!

EUFORIA NA EMIRATES! Dosłownie pięć minut po pierwszej bramce Kanonierzy zdobywają kolejną bramkę. Tym razem egzekutorem został Andriej Arszawin, który w przepięknym stylu wykorzystał jeszcze piękniejsza podanie od Samira Nasriego! 2-1 dla Arsenalu!

Gospodarzom wciąż było mało. W 86. minucie Nicklas Bendtner spróbował strzału z podobnego miejsca, z którego kilka minut wcześniej Victora Valdesa pokonał Robin van Persie. Hiszpański golkiper tym razem nie dał się zaskoczyć i obronił strzał Duńczyka.

Barcelona rzuciła się do pogoni. Już w 88. minucie Katalończycy mogli, a nawet powinni wyrównać. Mistrzom Hiszpanii nie pozwolił na to jednak Wojciech Szczęsny, który najpierw sparował strzał Daniego Alvesa, a następnie wygarnął piłkę spod nóg będącego na pozycji spalonej Leo Messiego.

Tuż przed końcem spotkania Katalończycy stworzyli sobie kolejną fantastyczną okazję na doprowadzenie do remisu. Niedokładne podanie Arszawina do polskiego golkipera spróbował wykorzystać Daniel Alves, jednak i tym razem Polak nie dał się zaskoczyć, który całym ciałem uniemożliwił Brazylijczykowi oddanie strzału.

Kilka chwil później nastąpił końcowy gwizdek sędziego. Niemożliwe stało się możliwe, a awans Arsenalu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów jest jak najbardziej realny! Kanonierzy fantastyczną grą w drugiej części spotkania udowodnili, że mają jaja i błyskawicznie odwrócili losy spotkania.

Przeczytaj, co po meczu powiedział Arsene Wenger

BarcelonaLiga Mistrzów autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Micklbn komentarzy: 210716.02.2011, 23:16

Całe szczęście pójdę spać wesoły:D bo już się bałem o wynik imoje nerwy na CN będzie baaaardzo ciężko no ale lepiej mieć to 2.1 i grać niż 0.1 w plecy i odrabiać

em_creater komentarzy: 73216.02.2011, 23:16

a na rewanz pojedziemy jzu jako zwyciestwy ligi angielskiej...na camp nou emocje beda nie mniejsze..

Sanchoo komentarzy: 154616.02.2011, 23:16

sebasz ja tez tak sądze chociaz na remis mozna liczyc ;D Ustawic Autobus i niech sie mecza ;D

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16416.02.2011, 23:15

Arsenal JESt niesamowity
To co zagrał dzisiaj kościelny.... Całkowicie unieszkodliwil messiego... I resztę ;), wilshere- tu po prostu jedno słowo MAGIA, reszta tez bardzo dobrze, nawet eboue o którego sie obawialem

ToKo95 komentarzy: 110016.02.2011, 23:15

angielskapilka.com/news/lm,,arsenal,lepszy,od,barcelony,26774a5aeea58836ba1a7d3d8f03e344.html?

Kaziu09 komentarzy: 325316.02.2011, 23:15

Nigdy nie zapomnę tego spotkania ! :)

gooner92 komentarzy: 1678 newsów: 516.02.2011, 23:15

Wreszcie zagraliśmy jak angielski zespół - twardo i do końca. Brawo dla Wilshere'a. On ma tylko 19 lat, a gra jakby zagrał ze 300 meczów w Premiership. Kogoś takiego nam brakowało, za parę lat on będzie naszym liderem, może kapitanem? Mecz wyrównany jak cholera, chociaż Barca sprawiała miejscami lepsze wrażenie, ale co tam. Nie popadajmy w euforię, jeszcze rewanż na Camp Nou.

Mam nadzieję, że ta wygrana doda naszym ulubieńcom wiary we własne umiejętności i wreszcie będziemy grać jak mężczyźni - do końca, twardo, nieustępliwie.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52016.02.2011, 23:15

Powiem tyle, dla mnie nie musimy awansować. Dla mnie chłopaki z Wengerem wykonali już plan. Niech na CN jadą z ogromną chęcią awansu ale za pokonanie barcelony dla mnie już są wielcy.

Wygrać z więcejniżklubem nie stawiając autobusu - BEZCENNE.

ToKo95 komentarzy: 110016.02.2011, 23:14

myślę że wielki ukłon w stronę Wengera za zmianę Arshavin - Song

damian199656 komentarzy: 762616.02.2011, 23:14

jeszcze nigdy się tak nie cieszyłem po zwycięstwie

concrete13 komentarzy: 869816.02.2011, 23:14

gigi - > ale Rusek zagrał jak zawsze..na boisku po zmianie niewidoczny ale jak zawsze albo asysta albo gol..

Seraphee komentarzy: 102316.02.2011, 23:14

jak Wilshere ich tam kręcił.....no coś pięknego:D

adaminho77 komentarzy: 332516.02.2011, 23:13

Jeeest!!!

Arsenal the best! Arsenal for ever! :)

arsenal122 komentarzy: 113016.02.2011, 23:13

aaaaa tam spokojnie, jest CN.. tam musimy utrzymać skład to raz, dwa to musimy strzelić bramkę, trzy to skupić się na finale CC, i meczu bardzo ważnym z kogutami

SunTzu komentarzy: 37916.02.2011, 23:13

Bo w piłkę gra się do końca, a napewno w PL

ToKo95 komentarzy: 110016.02.2011, 23:13

oby jakiś remisik na CN. i awans do ćwierćfinału !

HusarzAFC komentarzy: 150216.02.2011, 23:13

Gdzie jest teraz ten śmieszny gościu tony czy jakoś tak, głupio teraz co.

Kanonier_14 komentarzy: 63716.02.2011, 23:13

Aha i pragnę dodać - Jack i Kościelny to ostoje naszego zespołu. Wilshere jest niesamowity, Xavi może mu pokłony oddawać. Jechał go dzisiaj jak chciał. Kościelny kolejne kapitalne zawody, czyścił dosłownie wszystko. Dziękuję Kanonierzy, sprawiliście mi super niespodziankę! :)

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4816.02.2011, 23:12

I powiedz mi tutaj ktoś złe słowo na Ruska. To jest coś niesamowitego, zwycięzcą tego meczu jest ARSENE WENGER. Patrzę, że schodzi Song (no ok, miał żółtą kartkę, było ryzyko), a w jego miejsce.. Arshavin? Myślę sobie Po meczu.. zdominują nas w środku pola". A co się okazało? Znowu genialna zmiana i wygrywamy z wielką Barceloną. Barceloną może nie w optymalnej formie, ale w optymalnym składzie. Wszyscy dzisiaj zagrali blisko perfekcji, na Robina można narzekać, że zmarnował tyle sytuacji, ale ta bramka.. no marzenie, czysty geniusz.. 9/10 napastników szukało by podania wzdłuż pola karnego, a Holender kropnął przy słupku nie do obrony ;)

janek_4 komentarzy: 123516.02.2011, 23:12

i chcę jeszcze podziekować przyszłemu szwagrowi, że mnie zaraził Kanonierską pasją :D

Hivth komentarzy: 12416.02.2011, 23:12

dicpauca
Ach, od razu dodam - jeśli idzie o ligę angielską to zdecydowanie kibicuję Arsenalowi i żałuję, że trafili na Barcę już teraz (jakby nie patrzeć - dla mnie dwie najładniej grające drużyny). Nie mam nic do Arsenalu, po prostu oceniam na chłodno mecz. Nie porwała mnie żadna ze stron, a Barca to wręcz zdołowała...

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16416.02.2011, 23:12

Nie ma motm jeszcze

dicpauca komentarzy: 296616.02.2011, 23:12

obejrzalem sobie powtorke bramki Robina:) ten gosciu jest cudowny! malo kto z tego potrafi strzelic:)
a jeszcze jak uscisnal Wengera to normalnie serce sie cieszy:):):)

vP7 komentarzy: 232016.02.2011, 23:12

moge wam obiecać ze na CN bramki padną, a od nas zalezy czy conajmniej po równo dla nas i fcb

Witamy i żegnamy sezonowców wyjście - do końca korytarzem i w prawo.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52016.02.2011, 23:11

Szał Panowie !!! Wilshere coś nieprawdopodobnego. Brawo.

kamil_malin komentarzy: 933216.02.2011, 23:11

Gdzie są teraz Ci którzy nas skreślali? To nie jest PD gdzie wystarczy zagrać dobre 30-40 minut i jest po meczu, w Anglii gra się do końca. Katalończycy po 60-65 minutach mieli dość.
W drugim meczu Theo jako joker i będzie ich objeżdżał jak chciał. :)

janek_4 komentarzy: 123516.02.2011, 23:11

'It's not easy being an Arsenal fan.. but it's hard not to love this team...' panowie, powiem, że jestem najszczęśliwszą kobietą na ziemi!! i nawet mam gdzieś to, że przez nasz kochany Arsenal zrobią mi się zmarszczki, bo tak się ekscytuje podczas meczu. Dla takich chwil warto kibicować :D

dziamdziol1 komentarzy: 15216.02.2011, 23:11

Jak już to wspomniało kilka osób warto kibicować Arsenalowi dla takich chwil !!! a ci którzy nie wierzą w Arsenal bo do połowy przegrywamy Wyp !! i tyle

maras11 komentarzy: 63016.02.2011, 23:11

Czyżby zaczął się zlot 10-latków z Barcelony ??

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16416.02.2011, 23:11