Fatalny Arsenal przegrywa z Bradfordem i odpada z COC!

Fatalny Arsenal przegrywa z Bradfordem i odpada z COC! 11.12.2012, 21:37, Sebastian Czarnecki 4515 komentarzy

Sensacja na Valley Parade! Czwartoligowy Bradford przetrwał 120 minut z o wiele bardziej renomowanym Arsenalem i doprowadził do rzutów karnych, w których pewnie rozprawił się z przeciwnikiem i awansował do półfinału Capital One Cup. Kanonierzy zawiedli na całej linii, gdyż mimo wystawienia ligowej jedenastki nie potrafili pokonać CZWARTOLIGOWCA! Ogromne upokorzenie londyńczyków, ale w pełni zasłużone zwycięstwo niezwykle dzielnych gospodarzy!

Początek meczu nie zwiastował wielkiego widowiska. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a piłkarze z Bradfordu grali tak, jak gdyby w ogóle nie obawiali się o wiele wyżej notowanego przeciwnika.

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do 8. minuty, kiedy na wolną pozycję wyszedł Gervinho. Obywatel WKS zakręcił obrońcami w polu karnym, ale nie udało mu się zrobić z futbolówki żadnego pożytku, a ta powędrowała na rzut rożny.

Stały fragment gry mógł przynieść Kanonierom sporo pożytku. Świetne dośrodkowanie Cazorli na gola mógł zamienić Vermaelen, ale jego strzał głową minimalnie przeszedł nad poprzeczką.

Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 16. minuty, a na prowadzenie wyszła drużyna... gospodarzy. Dośrodkowanie z rzutu wolnego przedłużył Atkinson, a Thompson z najbliższej odległości pokonał Szczęsnego. 1-0 dla Bradfordu!

Stracona bramka jakby w ogóle nie podziałała na zespół Arsenalu. Mimo że londyńczycy przegrywali 0-1, to najgroźniejsze akcje i tak przeprowadzali gospodarze, występujący przecież w czwartej lidze! W 30. minucie Bradford przeprowadził groźną akcję lewą stroną; Atkinson zauważył wybiegającego na pozycję Wellsa, ale ten został zablokowany.

Dopiero od 33. minuty podopieczni Arsene'a Wengera zaczynali kreować sobie dogodne sytuacje. Wtedy to groźny strzał z powietrza oddał Kieran Gibbs, ale minimalnie się pomylił. Trzy minuty później już naprawdę mogło być 1-1. Indywidualną akcję przeprowadził Coquelin, który minął kilku rywali, a następnie huknął po ziemi w słupek.

W 42. minucie Kanonierzy wypracowali sobie stuprocentową okazję. Spore zamieszanie w polu karnym Bradfordu, piłka trafiła pod nogi niepilnowanego Gervinho, a ten pomylił się z najbliższej odległości, mając jedynie pustą bramkę.

Tuż przed przerwą mogło być 2-0! Hanson wykorzystał fatalny błąd Vermaelena i wyszedł sam na sam ze Szczęsnym. Zawodnik gospodarzy mógł podwyższyć prowadzenie swojej ekipy, ale strzelił minimalnie obok długiego słupka bramki polskiego golkipera.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, póki co czwartoligowiec jest lepszy od londyńskiego Arsenalu!

Początek drugiej połowy nie przyniósł większych emocji. Kanonierzy dalej grali bez ładu i składu, a gospodarze wyglądali na dużo lepiej poukładaną ekipę. Na murawie nie wydarzyło się nic istotnego aż do 60. minuty, kiedy to zameldował się na niej Marouane Chamakh, który zastąpił Francisa Coquelina.

Dziesięć minut później Arsene Wenger wykorzystał limit zmian, wprowadzając na murawę Rosicky'ego i Chamberlaina. Zastąpili oni Ramseya i Podolskiego.

Dopiero w 71. minucie Kanonierzy oddali pierwszy celny strzał na bramkę Bradfordu! Nawet to nie pomogło londyńczykom w doprowadzeniu do wyrównania. Dziesięć minut później przyszło nam poczekać na kolejne celne uderzenie ze strony Arsenalu! Jack Wilshere spróbował z dystansu, ale jego uderzenie pewnie zatrzymał bramkarz.

W 88. minucie Kanonierzy w końcu doprowadzili do wyrównania! Dośrodkowanie Cazorli na gola zamienił Vermaelen, który oddał pewne uderzenie głową.

W końcowych minutach Kanonierzy mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najpierw strzał Cazorli z rzutu wolnego pewnie zatrzymał Duke, a następnie ten sam golkiper obronił dobitkę.

Wynik nie uległ już zmianie. Regulaminowy czas nie przyniósł rozstrzygnięcia, na Valley Parade odbędzie się dogrywka.

Dogrywka zaczęła się od prób Arsenalu. W 95. minucie Jack Wilshere zapędził się w pole karne rywala, sklepał piłkę z Chamakhiem, a następnie znowu minął kilku rywali. Wszystko bo to, by w rezultacie się pogubić i wpaść na fotoreporterkę.

Z minuty na minutę londyńczycy zaczęli się powoli rozkręcać. W 8. minucie dogrywki dobrze uderzał Gibbs, ale na wysokości zadania stanął Duke, wybijając piłkę na rzut rożny.

Kieran Gibbs stał się najgroźniejszym zawodnikiem Arsenalu w polu karnym rywala. Na minutę przed końcem pierwszej połowy dogrywki znowu spróbował swoich sił, tym razem strzałem głową. Anglik niewiele się pomylił.

Pierwsza część dogrywki nie odmieniła wyniku meczu. Do końca pozostało 15 minut.

Extra time to już wyłącznie dominacja Arsenalu. W 109. minucie Santi Cazorla oddał potężny strzał z dystansu, ale futbolówka odbiła się od poprzeczki. Tak blisko, a jednak tak daleko.

Nawet dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu, czekają na nas rzuty karne!

Jako pierwszy do wykonania jedenastki podszedł Doyle. Początkowo wydawało się, że Szczęsny obroni uderzenie, ale jednak piłka wpadła do siatki. 1:0 dla Bradfordu!

Pierwszym egzekutorem w Arsenalu miał być Cazorla, ale jego strzał pewnie zatrzymał Duke, wciąż 1:0!

Gary Jones strzałem z jedenastu metrów nie dał szans Szczęsnemu na obronę, 2:0 dla gospodarzy!

Sytuacja Arsenalu stała się nieciekawa, Marouane Chamakh stanął przed szansą, żeby nieco to naprawić, ale trafił w słupek! Wciąż 2:0!

Na szczęście dla Kanonierów Darby zmarnował trzecią jedenastkę, którego strzał dobrze zatrzymał Szczęsny. W dalszym ciągu 2:0.

Jack Wilshere na ratunek Arsenalowi i zmiana wyniku na 2:1.

Connell w następnej jedenastce pokazał Kanonierom, że Bradford nie zamierza odpuszczać. 3:1 dla gospodarzy, nieciekawa sytuacja Arsenalu.

Oxlade-Chamberlain nie mógł się pomylić przy tej jedenastce i tego nie zrobił. Pewnie pokonał Duke'a, 3:2.

Ritchie Jones mógł zakończyć spotkanie. Wystarczyło jedynie pokonać Szczęsnego, ale polski golkiper okazał się lepszy od przeciwnika. Wciąż 3:2!

Thomas Vermaelen okazał się ostatnią nadzieją Arsenalu na powrót do gry, jego bramka mogła dać Kanonierom remis. Kapitan The Gunners trafił jednak w słupek! Konkurs jedenastek wygrali gospodarze!

Bradford CityCapital One CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
patrykob komentarzy: 3424 newsów: 314.12.2012, 22:51

Tak, rzeczywiście pomyliłem, sorry... ;)
Miało być do A1886...

maniek56 komentarzy: 300714.12.2012, 22:46

Topek

Cieszę się że ktoś ma takie zdanie jak ja. Zgadzam się w stu procentach !

ArjenRobben komentarzy: 159814.12.2012, 22:46

Topek
ja jezeli chodzi o nastawienie do Naniego to poprostu nie chce go miec u nas tylko za to ze przychodzi z united, a tak to lubie jego styl gry, i jego charakter, no ale tak jak mowie nie widze go u nas

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12614.12.2012, 22:45

Arsenalfcfan, szczerze wątpię. Ramsey gra kaszanę, ale jego osoba mi nie wadzi, byleby on był na właściwym miejscu (głęboka rezerwa/wypożyczenie). Nani to dla mnie jedna z zakazanych mord United i nie chcę od nich nikogo, nieważne z jaką formą. Evra może przechodzić ludzi jak Messi, ale jakby Arsenal go ściągnął, to bym zwątpił we wszystko. Nic z ManU, to najbardziej drażniąca zgraja na świecie.

krakuus komentarzy: 182914.12.2012, 22:43

@Krzysztof95 Nic nie myślę jednak naszła mnie ciekawa myśl po co ograniczać się do jednego zawodnika ,gdyby "usunąć" z ligi hiszpańskiej Barcelonę i Atletico to wynik byłby taki sam ,to jest dopiero niespodzianka !

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.12.2012, 22:42

Pomyliłeś nicki.

patrykob komentarzy: 3424 newsów: 314.12.2012, 22:41

@Krzysztof95, bardzo interesująca informacja.
Myślę, że jak Barca nie miałaby Messiego to kto inny by strzelał np. Villa i jak Atletico by nie miało Falcao to grałby Lopez i też może trochę mniej, ale by strzelał...
Tylko co to ma wspólnego z Arsenalem?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320714.12.2012, 22:41

Topek, takie gadanie jakby zaczął strzelać sporo bramek i asystowac to szybko by ta niemilosc do niego zniknęła ;) ja muszę u nas Ramseya oglądać ;) wiec skoro aarona jakoś wytrzymuje to i naniego bym przetrawil

patrykob komentarzy: 3424 newsów: 314.12.2012, 22:39

@A23, za tego gościa to grosze. Jest na prawdę świetny... Tylko, że notuje dość mało odbiorów jak na DP... Do pakietu Aurier i za 11-12mln funtów zapraszamy tą dwójkę... ;)

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12614.12.2012, 22:33

Dużo zdzierżę, ale nie gębę Naniego w koszulce AFC. Zresztą, to pewne że nie przyjdzie.

krakuus komentarzy: 182914.12.2012, 22:30

youtube.com/watch?v=Z49BpzuT9js

Piłkarski 2012 w pigułce ;)

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16814.12.2012, 22:14

Szybciej byś w google sam sprawdził niż doczekał się odpowiedzi.

Kanonierro komentarzy: 150314.12.2012, 22:11

Chłopaki miał ktoś z was konto dezaktywowane na fejsie jak tak to co trzeba zrobić z góry dzięki

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.12.2012, 22:03

maciekbe, uspokoję Cię nie ściągniemy Naniego za wielu powodów, a wśród nich najważniejszym jest wielkość jego przyszłej pensji. Mam nadzieję, że Ci ulżyło :P

maciekbe komentarzy: 1245814.12.2012, 22:00

@A23 doooobreeee :D he he he
Chcielibyście wymianę TheoNani ? Bo ja mam mieszane uczucia. Chciałbym zawodnika pokroju Naniego ale raz, że nie chcę, żebyśmy mieli coś wspólnego z manure i nie chcę oglądać theo i vanPussego przytulających się po bramce :|

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.12.2012, 21:58

Reamoner; ja nie widzę żadnych analogii poza tym, że obaj są Francuzami i grają na tej samej pozycji, ale niech Ci będzie xD

Reamoner komentarzy: 467414.12.2012, 21:57

Capoue to jest zawodnik pokroju Conquelina ... jak się Francis dobrze rozwinie to ja go widze w podstawowym składzie...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.12.2012, 21:56

maciekbe, może przegląda obrazki :p z resztą nawet dziecko z podstawówki, może zrozumieć sens artykułów sportowych "Yaya Banana blablabla Arsenal blablabla 100mln funtów blablabla Wenger: I don't have any money blabla"

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.12.2012, 21:53

Znam Angielski, ale widzę że tobie chodzi o coś innego ,po angielsku nie umiem, ale po francusku już tak. "He he he"

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.12.2012, 21:52

mercato.eurosport.fr/football/ligue-1/2012-2013/mercato-arsenal-chelsea-et-le-bayern-munich-lorgnent-sur-etienne-capoue_sto3530182/story.shtml

Arsenal obserwuje bardzo blisko Capoue z Tuluzy.
Mógłby kosztować około 8.5 mln funtów.

maciekbe komentarzy: 1245814.12.2012, 21:50

@A23 przecież ty nie umiesz po angielsku... -_-'

maniek56 komentarzy: 300714.12.2012, 21:44

Najlepszy "The Sun"...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.12.2012, 21:43

Tłitter, Le Grove. Oczywistości to: daily mail, guardian, telegraph, independent, sky sports. Czasem przejrzę Marce i As, albo sport.es, lub El Mundo

TheKomar komentarzy: 69614.12.2012, 21:33

skysports, Arseblog, transfermarkt, i goal.com

maciekbe komentarzy: 1245814.12.2012, 21:29

ja czytam skysports, a o arsenalu arseblog

rogotnik komentarzy: 55814.12.2012, 21:26

jaka strone zagroniczna/gazete polecacie w celu czytanei informacji ze sportu ? Bylo byla po ang :)

Robizg1@
Oglądam go co tydzień jaram się nim ale nie wiem czy wystarcyz to za Walcotta. Za Gervinho byłoby to wzmocnieniem roku :D

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 114.12.2012, 20:55

Clifford
Chłop jest naprawdę ogarnięty.Byłoby to duże wzmocnienie. Obejrzyj sobie mecz Valencii i popatrz na niego ;). Drogi też nie powinien być ;D

Kanonier25 komentarzy: 175814.12.2012, 20:38