Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg!

Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg! 26.07.2015, 18:08, 2908 komentarzy

Kanonierzy pokonali dziś skromnie, bo różnicą jednego gola, VfL Wolfsburg i po raz pierwszy od 2010 wygrali turniej Emirates Cup, odbywający się na ich stadionie. To już ich drugie trofeum w tym okresie przygotowawczym. Tydzień temu podopieczni Wengera zwyciężyli przecież w Barclays Asia Trophy. W następną niedzielę przekonamy się, czy utrzymają serię i kolekcję uzupełnią o Tarczę Wspólnoty.

To nie był wybitny mecz w wykonaniu The Gunners. Zwłaszcza pierwsza połowa wyglądała nie najlepiej. Boss najwyraźniej przeprowadził w szatni rozmowę motywacyjną, która zaowocowała lepszą grą w drugiej części batalii. Walcott zdobył jedyną bramkę tego pojedynku, a Arsenal zakończył rozgrywki z 13 oczkami na koncie. Drugie miejsce przypadło dla Villarrealu (10 punktów), trzecie zajął Wolfsburg (1 punkt), na ostatniej lokacie uplasował się Olympique Lyon (bez żadnego oczka).

Poniżej składy obu zespołów:

Arsenal: Cech, Bellerin, Chambers, Gabriel, Monreal, Arteta (63' Ramsey), Cazorla, Reine-Adelaide (63' Chamerlain), Özil (45' Akpom), Wilshere (75' Hayden), Walcott (75' Giroud)

Wolfsburg: Benaglio, Jung, Naldo, Klose, R. Rodriguez, Träsch, Guilavogui, (80' Seguin) Vieirinha (45' Caligiuri), De Bruyne (61' Kruse), Schürrle, Bendtner (80' F. Rodriguez)

W 8. minucie uderzenie sprzed pola karnego oddał Jung. Gabriel znalazł się jednak na linii strzału, blokując go. Rzut rożny, bez zagrożenia.

Minął kwadrans, a wicemistrzowie Niemiec stworzyli dwie sytuacje - najpierw po wrzutce skiksował Bendtner, potem bardzo niecelnie uderzył De Bruyne. Posiadanie piłki na korzyść Wolfsburga (62% do 38%).

W 19. minucie Träsch był bliski zdobycia gola, ale jego próbę po rzucie rożnym zablokował jeden z Kanonierów. Coraz goręcej pod bramką Cecha. Po chwili wreszcie The Gunners wyprowadzili atak, ale strzał Walcotta z ostrego kąta obronił Benaglio.

W 25. minucie Theo otrzymał przepiękne podanie na wolne pole, wbiegł w pole karne i zamiast uderzyć, zaczął rozmyślać. Obrońcy Wolfsburga dogonili go i odebrali mu piłkę. Szkoda tej sytuacji.

Klose ukarany żółtym kartonikiem za faul na Wilsherze.

Jeszcze przed przerwą gospodarze turnieju mogli wyjść na prowadzenie. Monreal po ziemi dograł w pole karne do Mesuta, lecz piłka po strzale byłego zawodnika Realu Madryt minęła słupek. Arbiter nie doliczył ani minuty do pierwszej połowy. 15 minut odpoczynku.

Zmiany w przerwie: Caligiuri za Vieirinhę, Akpom w miejsce Özila.

50. minuta i mamy gola dla Arsenalu! Reine-Adelaide ograł rywala, posłał ładne podanie do Walcotta, a ten pewnym strzałem w róg pokonał Benaglio! 1-0!

W 58. minucie Reine-Adelaide odgrywał na wolne pole do Theo, ale szwajcarski golkiper Wolfsburga wybiegł przed szesnastkę i wybił futbolówkę. Przyjezdni zrewanżowali się uderzeniem Ricardo Rodrigueza, lecz Petr Cech obronił bez problemów.

Po godzinie gry Walcott spróbował jeszcze raz, lecz jego strzał z pierwszej piłki minął słupek Benaglio. Trener niemieckiej ekipy dokonuje zmiany - De Bruyne schodzi, Kruse pojawia się na boisku.

Zaraz potem Guilavogui huknął na bramkę Arsenalu z dwudziestu trzech metrów po ziemi, jednak Cech w świetnym stylu wybronił to uderzenie. Rzut rożny dla gości, Naldo główkuje, ale niecelnie. Podwójna roszada u londyńczyków: Reine-Adelaide zastąpiony przez Chamberlaina, Ramsey wprowadzony za Artetę.

W 71. minucie Dieter Hecking posłał do boju Maximiliana Arnolda, a zdjął z placu gry Träscha. Akpom natomiast oddał celne uderzenie z półwoleja, ale Benaglio złapał futbolówkę.

Żółta kartka dla Naldo. Cazorla wykonuje rzut wolny, jednak Szwajcar interweniuje. Następne roszady w szeregach The Gunners: Giroud zmienia Walcotta, a Wilshere ustępuje miejsca Haydenowi.

W 78. minucie Benaglio wybronił strzał z dystansu Isaaca Haydena. Kolejne zmiany: Seguin za Guilavoguiego, Francisco Rodriguez za Bendtnera.

W 85. minucie Arnold sfaulował Cazorlę i między zawodnikami doszło do małej konfrontacji. Skończyło się na żółtym kartoniku dla obu panów. Po kilku chwilach Monreal został ukarany w identyczny sposób.

Przed samym końcem spotkania Akpom zmarnował kontratak Arsenalu. Sędzia doliczył sześćdziesiąt sekund i zakończył cały mecz.

Emirates CupRaport pomeczowyVfL Wolfsburg autor: źrodło: własne
lays komentarzy: 3987129.07.2015, 17:36

Caulker w SOton, bardzo fajny transfer.

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 17:35

Mesut Özil @MesutOzil1088 12 min.
Abou, all the best @OM_Officiel! I hope you'll stay fit! ✊ #AuRevoirDiaby @AbouVDIABY

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.07.2015, 17:27

Khedira nawet z Lechia słabo. Nie wiem co taki gracz robil tak długo w RM.

Pogba sam tą Lechię pozamiata.

BREAKING: Sky Sources: Everton reject £25m bid for John Stones from Chelsea #SSNHQ

:-/

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.07.2015, 17:19

Draxler to podobno idzie do Juve i cena jest już ustalona.

Slaviola komentarzy: 1236429.07.2015, 17:19

pomyliło mi się... Reus do środka oczywiście zamiast Ozila...

Slaviola komentarzy: 1236429.07.2015, 17:18

Mi się wydaje, że transfer Reusa nie był by taki zły... grałby na prawym skrzydle, na lewym zostałby Sanchez, na szpicy Walcott (Giroud na zmianę, gdy byłby potrzebny wyższy napastnik), Ox również byłby na zmianę i mecze innego poziomu (np. FA Cup). Byłby to najszybszy atak świata! Do tego, gdy była jeszcze bardziej potrzebna ofensywa, do środka można dać Reusa (zamiast Ramseya/Cazorli), na prawe skrzydło Oxa i jest jeszcze szybciej :D

Ox---Reus---Sanchez
-------Walcott---------

:)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.07.2015, 17:18

JanikK, ja miałem zamiar odczekać 2 miesiące, ale chyba nie wytrzymam i zainstaluję jak tylko mi się aktualizacje ściągną.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 129.07.2015, 17:18

bialysul

nie będzie Draxlera, możesz być o to spokojny

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 229.07.2015, 17:16

pauleta
w przeciągu najbliższych 2 tyg robię formata i będę chciał śmigać.

kamilo_oo komentarzy: 2356729.07.2015, 17:09

Mam nadzieję, że ten Eleven będzie w Cyfrowym Polsacie, bo właśnie zmieniam na CP

djmacius komentarzy: 375529.07.2015, 17:07

Oficjalnie Wojtek na rok w Romie

Sympatyczny komentarzy: 170729.07.2015, 17:03

jeszcze negocjacje trwają

MarcinMotyl komentarzy: 163729.07.2015, 17:00

a z tym eleven juz cos wiadomo w jakich platfortmach bedzie?

P_95 komentarzy: 66129.07.2015, 17:00

w ogole bardzo dziwy termin "supermeczu". sezon w Polsce trwa, za kilka godzin Lech w Lidze Mistrzów. jakaś klapa

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.07.2015, 16:56

Już ktoś śmiga na Windows 10?

bialysul komentarzy: 369929.07.2015, 16:56

Julian Draxler w AFC?...

mysle ze papcio ma na chlopaka chrapke juz od dluzszego czasu i moze go wciagnac

czy jest nam potrzebny?

moze tak, moze nie, jak bedzie okazja to Wenger go kupi a pozniej sie okaze jak wkomponuje sie w druzyne

Arteta/Cazorla nie wiadomo jak dlugo dla nas pograja... a ten chlopak to dobra inwestycja na przyszlosc

Sympatyczny komentarzy: 170729.07.2015, 16:54

To było zdjęcie z Dortmundu. Komuś się porostu nudziło.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.07.2015, 16:53

Plota poszła, że niby Reus był wczoraj na lotnisku Heathrow.

Sympatyczny komentarzy: 170729.07.2015, 16:48

Oby to nie był Draxler

bialysul komentarzy: 369929.07.2015, 16:46

3rdpitch

zeby akurat umiejetnosci czysto techniczne decydowaly jeszcze o klasie obroncy to bym mogl sie zgodzic z tymi bredniami ktore wypisujesz

Mertesacker powinien zakonczyc kariere w AFC

nawet jesli znacznie obnizy loty a taki moment przyjdzie to taki zawodnik ktory nawet bedac w szerokim skladzie da wskazowki mlodym podzieli sie swoim doswiadczeniem czy da przyklad zaangazowania... jest bezcenny

pamietam jak zbyt szybko pozbylismy sie takich graczy odmladzajac zespol i pozbawiajac go kregoslupa, czego efektem byl brak pucharow przez kilka lat...

jest Chambers/Gabriel niech chlopaki rywalizuja o sowje miejsce ale watpie by w tym juz sezonie ktos posadzil na lawce Mertesackera trzeba byc slepym zeby nie dostrzegac jego wkladu w druzyne...

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.07.2015, 16:44

mrsomebody

Przyjmuję, jednak zaznaczam, że nie zaliczam do tych transferów 17-letnich napastników z Nowej Zelandii czy Rumunii ;)

TakKrzysiu komentarzy: 893629.07.2015, 16:42

Teraz już wiem dlaczego Real chciał (o ile tak było) kupić Kościelnego

espnfc.co.uk/blog/the-toe-poke/65/post/2540785/ronaldo-or-koscielny-whose-skill-is-better

Kaidus komentarzy: 62629.07.2015, 16:42

Juventus wychodzi całkiem mocnym składem. Z uwagi na duet Zaza-Dybala obejrzę spotkanie.

Doktor komentarzy: 770629.07.2015, 16:41

@JanikK

Skoro Mannone grał. Nie widzę przeciwskazań.

mrsomebody komentarzy: 602129.07.2015, 16:40

Dancer
W awatarki się nie bawię. Proponuję o uznanie. Arsenal pozyska ofensywnego zawodnika przed końcem okienka.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 229.07.2015, 16:40

Btw. Co myślicie o naszym 3cim bramkarzu? Ma według Was umiejętności/potencjał by grać w jakimkolwiek klubie BPL?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.07.2015, 16:39

mecz o 17 na tvn

buffon-chellini-pogba-zaza-bonucci-padoin-dybala-rugani-lichestener-sturaro-khedira

juve na lechie

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.07.2015, 16:38

mrsomebody

O co chcesz. Może być avatar.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 229.07.2015, 16:33

Rivaldo
W sumie szkoda, wolałbym jego niz Welbza.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 229.07.2015, 16:32

Mowię o renomie i poziomie piłkarskim, a nie samym zawodniku.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.07.2015, 16:32

hehe redaktor michal pol niezle olał lecha, wołal byc na meczu lechia-juve niz lech-basel.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.07.2015, 16:29

Kto się ze mną założy, że do końca okienka nie przyjdzie do Arsenalu żaden ofensywny zawodnik?