Gdzie Diabeł nie może, tam Arsenal pomoże, porażka 1:2

Gdzie Diabeł nie może, tam Arsenal pomoże, porażka 1:2 22.11.2014, 19:30, Michał Koba 2721 komentarzy

W dzisiejszym spotkaniu oglądaliśmy dwa zupełnie różne oblicza Arsenalu. W pierwszej połowie podopieczni Arsene'a Wengera kontrolowali przebieg gry i tylko brak skuteczności oraz świetne interwencje Davida De Gei sprawiły, że do szatni zawodnicy schodzili przy bezbramkowym remisie.

Niestety w drugiej części meczu Kanonierzy nie potrafili pójść za ciosem i zamiast wykorzystać słabą dyspozycję rywala, pozwolili mu uwierzyć, że może dziś walczyć o korzystny rezultat. Po kontuzji Jacka Wilshere'a gra gospodarzy kompletnie się posypała i wróciły zmory z ostatnich tygodni: przez rozkojarzenie i beznadziejne ustawienie defensywy Arsenal stracił dwie bramki, a obietnice o wyciągnięciu wniosków ze swoich błędów okazały się słowami rzucanymi na wiatr.

The Gunners po raz kolejny rozegrali fatalne spotkanie i stracili trzy punkty, co sprawia, że ich zła sytuacja w tabeli tylko się pogorszyła. Po dwunastu kolejkach piłkarze z północnego Londynu z dorobkiem 17 punktów zajmują dopiero ósme miejsce w Premier League.

Oba zespoły na boisko wybiegły w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs - Arteta, Wilshere - Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Alexis - Welbeck.

Manchester United: De Gea - Smalling, McNair, Blackett, Shaw - Valencia, Carrick, Fellaini, Di Maria - Rooney, van Persie.

Na początku obie drużyny starały się rozpoznać przeciwnika i spokojnie rozgrywały piłkę. Dopiero w 5. minucie coś wydarzyło się pod bramką De Gei; Danny Welbeck otrzymał podanie od Alexisa i z ostrego kąta starał się trafić do siatki, ale jego strzał został zablokowany.

W 8. minucie Oxlade-Chamberlain w walce o piłkę lekko zahaczył Shawa. Młody Anglik długo leżał na murawie, ale zdołał powrócić do gry.

Chwilę potem znów na prawym skrzydle walecznością popisał się Ox; pomimo asysty dwóch obrońców zdołał on dośrodkować piłkę w pole karne, gdzie czekał Welbeck. Niestety jego strzał głową okazał się niecelny.

W pierwszych minutach Arsenal dominował; Kanonierzy wymieniali dużo podań i nie pozwalali rozwinąć skrzydeł rywalom. Efektem takiej gry była dobra akcja Wilshere'a, który sprawdził bramkarza United z okolic 16 metra. Zaraz potem swoją szansę miał Welbeck, ale i tym razem nie udało się zdobyć bramki.

Jeszcze w tej samej akcji w polu karnym Czerwonych Diabłów upadł Wilshere, ale sędzia nie dopatrzył się faulu w działaniach Shawa, którego uraz okazał się poważniejszy, niż przypuszczano i już w 16. minucie został on zmieniony przez Ashleya Younga.

W 20. minucie przed polem karnym Wojciecha Szczęsnego faulu dopuścił się Aaron Ramsey; do piłki podszedł Rooney, który jednak uderzył wysoko nad bramką. Po tej sytuacji trybuny ożyły, bowiem poza boiskiem swoją rozgrzewkę rozpoczął, powracający po kontuzji, Olivier Giroud.

Kilka minut później świetne podanie między obrońców otrzymał Ox. Dobrze tę akcję rozszyfrował jednak De Gea, który skrócił kąt piłkarzowi Arsenalu i zapobiegł niebezpieczeństwu.

Piłkarze Wengera w dalszym ciągu prowadzili grę, ale nic z tego nie wynikało. Ich akcje przeważnie kończyły się w okolicach pola karnego United, ale jedna z nich wzbudziła szczególnie wiele emocji, bynajmniej nie z powodu widowiskowego strzału. Po faulu na Felainim, Wilshere nie mógł opanować emocji i posprzeczał się z rywalem. Sytuacji zaradził jednak sędzia, upominając obu awanturników.

Chwilę potem obrońcom urwał się Alexis i uderzył na bramkę, ale z interwencją problemów nie miał De Gea. W odpowiedzi z lewej strony swojego szczęścia spróbował Di Maria, jednak jego strzał okazał się minimalnie niecelny.

W 38. minucie świetną szansę na zmianę rezultatu mieli podopieczni van Gaala; z groźnym kontratakiem wychodził Di Maria, który odnalazł w polu karnym Rooneya, jednak ofiarną interwencją popisał się Chambers i piłka po strzale napastnika reprezentacji Anglii wylądowała na rzucie rożnym.

Na kilka minut przed końcem pierwszej części gry w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Welbeck, który piętą chciał pokonać De Geę. Decyzja ta okazała się jednak błędna, bowiem piłkę z łatwością przejęli defensorzy z Manchesteru.

Do końca nie wydarzyło się już nic ciekawego i po doliczonych dwóch minutach pan Mike Dean zaprosił graczy do szatni.

Drugą połowę znów lepiej rozpoczęli Kanonierzy. W 48. minucie kapitalnym podaniem z głębi pola popisał się Oxlade-Chamberlain. Do piłki doszedł Welbeck, który pomknął w kierunku bramki United, ale jego strzał kolejny raz zatrzymał De Gea.

Arsenal nie zwalniał tempa i wyprowadzał już kolejną akcję, która jednak nie skończyła się szczęśliwie. Ucierpiał w niej, rozgrywający jak dotąd dobre zawody, Jack Wilshere. Anglik długo był opatrywany przez lekarzy i zdołał nawet wrócić do gry, jednak już po chwili okazało się, że ból jest zbyt intensywny i pomocnik The Gunners został zmieniony przez Cazorlę.

Ta sytuacja chyba rozkojarzyła zawodników Arsenalu, bo już w pierwszej sytuacji United zdobyło bramkę. Po dośrodkowaniu z lewej strony Szczęsny zderzył się z Gibbsem, a piłka powędrowała do Valenci, który nabił nią wciąż leżącego Anglika, a futbolówka zatrzymała się dopiero w bramce Polaka, 0:1!

Dodatkowo okazało się, że reprezentant Polski ucierpiał w tej sytuacji i musiał opuścić boisko. Zastąpił go Emiliano Martinez.

W 63. minucie Kanonierzy próbowali odpowiedzieć. Na prawym skrzydle celne dośrodkowanie posłał Chamberlain, do piłki wyskoczył Alexis, ale jego strzał dobrze wyłapał De Gea.

Dwie minuty później Czerwone Diabły wychodziły z szybkim kontratakiem, który faulem zakończył Cazorla. Arbiter nie miał wyjścia i ukarał filigranowego pomocnika żółtym kartonikiem.

W 68. minucie dobry strzał sprzed pola karnego posłał upomniany chwilę wcześniej Cazorla, ale i tym razem bez zarzutów zachował się bramkarz Manchesteru United.

W 75. minucie z boiska zszedł Robin van Persie, a w jego miejsce pojawił się James Wilson. Dosłownie chwilę potem także Arsene Wenger postanowił dokonać zmiany: Ramseya zastąpił Olivier Giroud, dla którego był to pierwszy występ po długoterminowej kontuzji.

Francuski napastnik mógł zanotować "wejście smoka", ale jego strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego powędrował tuż nad poprzeczką.

Kilka minut po tej sytuacji zakotłowało się w polu karnym United, swoje okazje mieli wtedy Gibbs oraz Cazorla, jednak nie przyniosły one Kanonierom wyrównującego trafienia.

Zamiast nadrobić jednobramkową stratę, podopieczni Wengera pozwolili sobie strzelić kolejną bramkę! Fatalne ustawienie defensywy wykorzystał Di Maria, który zagrał do Rooneya na wole pole. Anglik pomknął w kierunku bramki Arsenalu i z łatwością pokonał bezradnego Martineza, 0:2!

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry kolejnej zmiany dokonał van Gaal: zmęczonego Younga zastępuje Darren Fletcher. Chwilę potem sędzia doliczył aż 8 minut do podstawowych dziewięćdziesięciu.

W 94. minucie Czerwone Diabły powinny prowadzić już 3:0! Po beznadziejnie rozegranym rzucie rożnym przez Arsenal z kontratakiem wyszli gracze United. Rooney zagrał do niepilnowanego na połowie The Gunners(!) Di Marii, ale Argentyńczyk, mając przed sobą jedynie Martineza, uderzył obok bramki.

Dwie minuty później fantastycznym strzałem z 18. metrów popisał się Olivier Giroud, który nie dał najmniejszych szans De Gei na skuteczną interwencję i tym samym zmniejszył straty Arsenalu, 1:2!

W 97. minucie żółtą kartką za opóźnianie gry ukarany został James Wilson. Na boisku wtedy zawrzało, bowiem na murawie położył się Di Maria, a podnieść próbował go Chambers. Argentyńczyk nie był z tego powodu zadowolony i doszło do przepychanki, której zażegnać musiał Mike Dean. Arbiter ukarał żółtą kartką najaktywniejszego w tym spięciu Girouda.

Po tej sytuacji Kanonierzy nie potrafili dołożyć kolejnego trafienia i trzy punkty z Emirates Stadium powędrowały do Manchesteru.

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Michał Koba źrodło: własne
Master10 komentarzy: 9225 newsów: 324.11.2014, 09:20

dissault - Borussia ma na 99% pierwsze miejsce, wiec mozliwe, ze Wenga tez lekko odpusci ten mecz, choc wiadomo, ze musimy chocaz zremisowac, aby awansowac do kolejnej fazy juz teraz

dissault komentarzy: 326824.11.2014, 09:05

Giroud na pewno

co do Podolskiego i Campbella to niestety dużo mniej prawdopodobne

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 324.11.2014, 09:01

mam nadzieje, ze Dortmund wyjdzie podstawa, a Wenger przetestuje nowe mozliwosci

Podolski i Cambell co najmniej po 30 minut, podobnie Giroud

dissault komentarzy: 326824.11.2014, 08:56

niedobrze, a co z Walcottem?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 124.11.2014, 08:45

Wojtek i Jack opuszcza mecz Lm. Wojtek musi odpocząć, a Jack widziany był w bucie ochronnym, ale nie ma złamania ani skręcenia, mówi się że obaj będą na mecz z WBA

TheInvincibles komentarzy: 130424.11.2014, 07:23

"Gdzie Diabeł nie może, tam Kanonier pomoże" byłoby lepiej
kubus766
sciagnij origin i tam masz

cwalin komentarzy: 236724.11.2014, 03:01

Wracajac do sobotniego meczu jakos tak dziwnie bylem przekonany o zwyciestwie MU,myslalam nawet o postawieniu sporej kwoty pieniedzy ale glupi odpuscilem

kubus766 komentarzy: 36124.11.2014, 01:08

dajcie linka do sciągniecia fify 15 demo pc

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.11.2014, 00:47

Co do panstw i stolic to pamietam z gimnazjum jak pani z geografii mnie pytala i padlo pytanie:

Arsenal
Takie cos to w godzine, max dwie sie ogarniaa. Przynajmmiej ja taj mialem.

mar12301 komentarzy: 2315324.11.2014, 00:37

arsenal

spokojnie do zrobienia :D Przysiądziesz jutro na 3-4 godziny i tyle :d
Swoją drogą, idiotyzm wkuwania takiego czegoś... Po co to komu? Edukacja u nas do reformacji..

Kanonier

tak myślałem. ;]

Dobranoc wam.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.11.2014, 00:33

Roslon rudzki. Co mi z tym Pelka. Wybaczcie moj blad. Az musialem sprawdzic dla pewnosci.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.11.2014, 00:33

kurcze na wtorek muszę się nauczyć wszystkich krajów Afryki razem ze stolicami + oczywiście wiedzieć gdzie leżą na mapie, trochę późno się do tego zabrałem chyba :/

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.11.2014, 00:29

Arsenal
Tylko czy nastepne mecze beda wlasnie dawane przez ridsra tego nikt nie wie. Gosc dodaje streamy przed spotkaniem i dopiero wiadomo ile jest ustream w HD i ile zwyklych. Najgorzej jak mecz jest tej samej godziny co np Chelsea wtedy wiecej daje dla Czelskiej linkow w dobrej jakosci. Oby bylo dobrze jak jest dotychczas.

mar12301 komentarzy: 2315324.11.2014, 00:26

Rosłoń wcale nie lepszy od Laskowskiego. Ale że z Pełką??? Przecież oboje to komentatorzy... Coś im się pomyliło?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.11.2014, 00:23

Kanonier: nom Ridera teraz najlepszy stream jest, ostatnio jakoś miałem problemy z netem, więc mi troszkę ścinało od czasu do czasu, ale to po prostu wina mojego routera...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.11.2014, 00:21

Arsenal
Wszyscy to nie ale kilku sie znajdzie. Ewentualnie jesli przeszkadza ci komentarz Laskowskiego z Zewlakowem moge poszukac stream po angielsku. Bo na nc+ roslon z pelka. A jak nie to inny mecz juz w BPL. Co do streamow to z nimi roznie jest wiec podaje kilka linkow i zawsze cos padnie lub hd nie jest no ale co ja moge. Rider fajny stream daje teraz skad ten gosc go wzial to nie wiem ale ma nosa.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.11.2014, 00:20

Dzięki :D ale szkoda bardzo tego meczu z Manchesterem, bo to powinny być 3 punkty już w pierwszych 20 minutach meczu...

mar12301 komentarzy: 2315324.11.2014, 00:18

arsenal

no, niestety wszystko na to wskazuje, że z BVB nie będzie lepiej. Najlepszego z okazji pełnoletności. ;]

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.11.2014, 00:16

Kanonier: haha, ciągle obdarowujesz takimi prezentami ! Wszyscy na forum są Ci wdzięczni. Najlepsze streamy zawsze od Ciebie :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.11.2014, 00:15

Arsenal
Dalbym ci stream w prezencie ale w srode mecz na TVP1 i na sport tvp pl online. Wiec nici z prezentu. Chyba ze na nastepne spotkanie :)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.11.2014, 00:15

no ostatnie występy to już żenada po prostu, Borussia niestety pewnie też pokaże im miejsce w szeregu

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.11.2014, 00:12

arsenal
Wyniki Arsenalu to juz norma. Idzie sie przyzwyczaic.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.11.2014, 00:11

Racja Kondziu :)

Kondziu10 komentarzy: 89124.11.2014, 00:10

@arsenal159

Mężczyzny nie poznaje się po tym jak zaczyna, ale po tym jak kończy :)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52424.11.2014, 00:09

arsenal159
Najlepszego.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.11.2014, 00:08

dzięki haha, no, ale weekend to mega udany, najpierw oblałem egzamin państwowy z teorii, a pare godzin później przegrał Arsenal. Ehh :(

Kondziu10 komentarzy: 89124.11.2014, 00:05

Jestem na rozszerzonej fizyce, kuję do jutrzejszego sprawdzianu. Rozszerzona fizyka to jest magia, ostatnio gościu nam zrobił zadanie bez jakiejkolwiek danej, żadnej masy, prędkości ani kąta. Czasem mam wrażenie, że on by obliczył koniec świata z tych wszystkich tangensów i cotangensów.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.11.2014, 00:03

właśnie w tej chwili wkroczyłem do grona osób pełnoletnich :D :D :D

Kondziu10 komentarzy: 89124.11.2014, 00:03

lowcy.b zabawa w chowanego, barman?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52424.11.2014, 00:03

aNormalny
Chciałbym ale nie. Gdzieś w kwietniu podali to do wiadomości.

aNormalny komentarzy: 348223.11.2014, 23:58

Simplle
Zartujesz?

Kondziu
Widzialem :D d

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.11.2014, 23:58

Limo to już ostatki. Po tym roku kończą działalność.

aNormalny komentarzy: 348223.11.2014, 23:57

Noo oglaadaleem te klasyki, 8 Lige Mistrzow z kartofilska.pl kolrnny raz juz nie chce ogladaac i szukam czegos na rozerwanie.

Kondziu10 komentarzy: 89123.11.2014, 23:57

@aN

polecam smile - nauczyciel na kacu, beka :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.11.2014, 23:55

aNormalny
Cos mi nie wyszlo ; (

A tak na powaznie. Ogolnie uwielbiam Kabaret Moralnego Niepokoju. Innych nie ogladam. I te stare skecze typu "Drzwi" czy "Krzyzowka" uwielbiam :D

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 223.11.2014, 23:31

A ja jeszcze lubie Real, ( bo klopp)BVB, Legię jak już się chwalimy ;)

mar12301 komentarzy: 2315323.11.2014, 23:28

Ja na drugim lubię nawet Juventus. Na trzecim, to nie wiem już. ;p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.11.2014, 23:25

Ja zamienilem Real na Anderlecht. Szkoda ze RSCA tak wtopil mecz ligowy 1-3.... Real jest na trzecim miejscu. Dalej to sam juz nie wiem Juventus.