Grad bramek w Carabao Cup: Arsenal 5-1 Sunderland

Grad bramek w Carabao Cup: Arsenal 5-1 Sunderland 21.12.2021, 21:35, Dawid 1066 komentarzy

W ćwierćfinałowym spotkaniu Carabao Cup Arsenal ugościł na swoim obiekcie drużynę Sunderlandu. Stawką tego pojedynku był awans do półfinału tych rozgrywek. Kanonierzy rozbili gości 5-1, a hattrickiem popisał się Nketiah. Londyńczycy grają dalej!

Arsenal: Leno – Cedric, White (73' Gabriel), Holding, Tavares – Elneny, Odegaard (73' Martinelli), Smith Rowe (79' Patino), Pepe, Nketiah – Balogun (56' Xhaka).

Sunderland: Burge – Winchester, Wright, Flanagan – Doyle, Gooch (78' Evans), Embleton ('78 O'Brien), Neil, Pritchard – Broadhead (45+1' Hume), Stewart (90+2 Mbunga Kimpioka).

W pierwszej połowie oberzeliśmy trzy trafienia, choć nic na to nie wskazywało, ponieważ początek meczu był chaotyczny. Z czasem Kanonierzy podkręcili tempo spotkania poprzez rozsądne rozgrywanie piłki i szukanie swoich okazji, atakując skrzydłami.

W 17. minucie The Gunners wywalczyli rzut rożny. Rob Holding wyskoczył w górę i oddał strzał głową. Burge sparował piłkę pod nogi Nketiaha, a ten dobił futbolówkę na pustą bramkę.

Współpraca Cedrica i Pepego na prawej flance wyglądała naprawdę przywoicie, czego dowodem była akcja obu tych panów zakończona trafieniem Iworyjczyka. Po 27 minutach gry mieliśmy już wynik 2-0.

Podopieczni Mikela Artety zaczęli kontrolować spotkanie i dyktować własne warunki na boisku. Niespodziewanie Sunderland wyprowadził groźną kontrę, zakończoną bramką kontaktową. Embleton zagrał prostopadłe podanie do Broadheada, a ten podciął piłkę nad interweniującym Leno.

Nagle role na boisku się odwróciły. Sunderland stał się zespołem dominującym, który za wszelką cenę chciał doporowadzić do remisu tuż przed przerwą. Tak się jednak nie stało i piłkarze obu ekip zeszli do szatni przy wyniku 2-1 dla Asrenalu.

Druga połowa zaczęła się z wysokiego C. W 49. minucie Nketiah zaliczył drugie trafienie i podwyższył wynik spotkania na 3-1 dla gospodarzy. Tavares dośrodkował piłkę w pole karne, a tam młody Anglik w sprytny sposób skierował piłkę do siatki, wyprzedzając obrońców gości.

Dziewięć minut później Odegaard świetnym podaniem uruchomił Pepego, a ten z dziecinną łatwością ograł defensora Sunderlandu i posłał dośrodkowanie do Nketiaha, który skompletował hattricka.

W 90. minucie Kanonierzy dołożyli piąte trafienie, uwypuklając różnicę klas między obiema ekipami. Autorem trafienia został młodziutki Patino, a asystę zaliczył Pepe.

Carabao CupRaport pomeczowySunderland autor: Dawid źrodło: własne
Ech0z komentarzy: 1041723.12.2021, 10:19

@sWinny napisał: "W ogóle to chciałbym zgłosić administracji, że w wersji mobilnej nie działa cytowanie. A kiedyś działało."
Działa normalnie , jestem na fonie

Dominik17 komentarzy: 313623.12.2021, 10:16

@The088: ja bym się bardziej skupił na lidze w czasie PNA , mam nadzieję na duet Lokonga ( oby wirusa wyleczył ) i Xhaka , całe szczęście że Elneny jedzie na puchar bo by grał na 100% xd bo szkoda tylko tego że Thomas jedzie , oby omijał nas wirus i lecimy dalej po swoje :)

sWinny komentarzy: 783423.12.2021, 10:11

Ech0z komentarzy: 1041723.12.2021, 10:11

@fabregas1987: Johnatan David i Vlahovic na następny sezon . Jeden przychodzi w zimę drugi w lato i mamy skład na top4

Ech0z komentarzy: 1041723.12.2021, 10:09

Półfinał pucharu w którym gra Liverpool Arsenal Chelsea i totenham . To nie może być gówniany puchar :p

fabregas1987 komentarzy: 2581523.12.2021, 10:02

Jaki widzicie scenariusz na rozwiązanie sytuacji z napastnikami w styczniu? Lacazette z kontraktem wygasającym za pół roku (nikt go w tym momencie nie kupi, może przedłużenie o rok?), Aubameyang odsunięty od drużyny z odebraną opaską (wypożyczenie, a potem rozwiązanie umowy?), Nketiah za słaby i niezadowolony + żadna ze stron chyba nie chce przedłużać wygasającego w czerwcu kontraktu (spróbować sprzedać w styczniu?), Balogun właściwie nie dostaje szans, wiec ciężko oceniać go jako realną opcje w ataku, Pepe i Martinelli to bardziej skrzydłowi, a poza tym jeden ma formę „sinusoidalną”, a drugi często łapie urazy…

Cokolwiek się z nimi nie wydarzy to jakiś konkretny napastnik, najlepiej poniżej 25 roku życia musi zawitać do północnego Londynu.

Furgunn komentarzy: 923823.12.2021, 09:52

@Dzulian: no ale gdybyśmy wygrali to by nie zaszkodziło, na pewno nasi zawodnicy dostali by pozytywnego kopa na resztę sezonu.

Dzulian komentarzy: 256823.12.2021, 09:41

Mnie wgl ani ziębi ani grzeje to Curacao Cup, bo to nie jest pierwszorzędny cel na ten sezon. Mamy obronić 4 miejsce a w najgorszym wypadku wrócić do LE. I też mieć furtke na LM poprzez wygraną.
W fazie pucharowej LE też można zagrać z fajnymi zespołami, i mega mi brakuje takiego ćwierćfinału czy półfinału, bo tam stawka jest nieporównywalnie większa niż jakieś Curacao.

The088 komentarzy: 62123.12.2021, 09:41

@losnumeros:
Dzięki za info.
Wychodzi na to, że oni bez Mane, Salaha i Keity, my bez Parteya, Pepe i Elnenego (to akurat wzmocnienie). Będzie ciekawie, co prawda to puchar drugiej kategorii, ale chodzi o prestiż. W meczu o Tarczę Wspólnoty Arteta potrafił pokonać Kloppa, więc wierzę, że teraz może być podobnie, zresztą ile można dostawać od nich w trąbę

losnumeros komentarzy: 1318923.12.2021, 09:36

@songoku95: Z Live jest problem ze możesz mieć nawet 4 goli przewagi, a i tak nie wiesz czy wygrasz mecz.

losnumeros komentarzy: 1318923.12.2021, 09:27

@Bukayoforever napisał: "Czego wy sie przejmujecie, to jest puchar drugich skladow a Live ma mozliwe ze nawet takowy slabszy od nas."

Oglądałeś Live vs Lisy? Ja aby od 80 minuty ( wiem mało czasu) i nie było widać żadnej różnicy czy gra 1 czy 2 zespół. Tam wszyscy mają wpojoną taktykę i walkę do końca. Lisy przez te 16 min, wyglądały bardzo słabo i kwestią czasu była bramka na 3-3.

@The088: Salah i Mane mają pojechać na PNA po meczu z CFC, czyli przed naszym 1 meczem.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.12.2021, 08:48

jak ktoś jest zainteresowany, mogę kupić gry za 270 zł na steam w formie giftów w zamian za przelew bankowy za 220

The088 komentarzy: 62123.12.2021, 08:44

*Przy absencji Mane ofc :D

The088 komentarzy: 62123.12.2021, 08:42

@cinek92:
Domyślam się, żeś przywędrował z lfc.pl
Pokora oczywiście, ale ja stawiam jednak na pewność siebie, a nie kulenie ogona i czekanie na wyrok ;)
Liverpool przy absencji Sane i Salaha traci większość swojej siły ognia, jak do tego Klopp postawi na eksperymentalną obronę to mam pełne prawo odbierać AFC jako faworytów ;) A jak Arsenal odpadnie? Tudno, to tylko EFL Cup, celem pozostaje TOP4

songoku95 komentarzy: 2348623.12.2021, 08:38

Bez Salaha i Mane zagrają. Salah dostał w drodze wyjątku zgodę na mecz z Chelsea który odbędzie się 02.01 a nie wiadomo co z Mane. Rewanż mamy 12.01 a PNA zaczyna się 09.01. Live bez Keity Mane Salaha my bez Pepe i Parteya.

songoku95 komentarzy: 2348623.12.2021, 08:34

Powiem szczerze, że na ES powalczymy, ale jeżeli nie będziemy mieli 2 bramkowej przewagi to IMO nie ma po co jechać na Anfield. Spokojnie dostaniemy tam z 3-4 bramki co jest standardem.

Garfield_pl komentarzy: 2812823.12.2021, 08:16

I pomyśleć, że co jakiś czas ludzie chcą tu Błędana, który w zasadzie w PL jest przegrywem i na ostatniej prostej regularnie to udowadnia ;)

cinek92 komentarzy: 14523.12.2021, 07:36

@The088: żeby już na Emirates nie wyjaśniło się na stronę Liverpoolu. Taki huraoptymizm panuje a to na ten moment top 3 drużyn na świecie.

Ups147 komentarzy: 346723.12.2021, 05:11

Faworytami to my nie będziemy, więc ostrożny bym był z tym optymizmem.

Vengerberg komentarzy: 51323.12.2021, 02:24

@cinek92: wtedy gralismy w 10

Reamoner komentarzy: 467423.12.2021, 01:10

@cinek92: obrona Lisów wyglądała tak amatorsko że nawet Auba by im hat tricka zarypał

cinek92 komentarzy: 14523.12.2021, 00:47

@The088: wyjaśnić już na Emirstes? Pokory. Liverpool dziś bez Alissona, Trenta, Van Dijka, Matipa, Robertsona, Fabinho, Thiago, Jonesa, Salaha, Mane - wyszli najpierw eksperymentalnym składem, ale w drugiej połowie weszło 3 ważniejszych Milner, Jota, Keita, Konate i już Leicester tylko piłki wybijało przez 45 minut. Chyba zapomniałeś ostatni wynik Liverpool Arsenal.

Jacek1s komentarzy: 764622.12.2021, 23:55

@arsenallord napisał: "Ja raczej widzę radość u kibiców LFC że na nas trafili"

Dla nas plus, że grają na Emirates Stadium. Dla nich plus, że grają przeciwko Leno i zabraknie Pepe. Wszystko jest możliwe w tym meczu. Ja bym chciał zobaczyć jak Nketiah zagra przeciwko Liverpoolowi, czy też będzie taki dobry. Tylko to mnie w zasadzie ciekawi.

henry1996 komentarzy: 131722.12.2021, 23:55

ktos sie orientuje kiedy ma byc oficjalne info ws czy polfinaly beda z rewanzami czy tylko jeden mecz?
jakies oficjalne twittery itp EFL CUP?

The088 komentarzy: 62122.12.2021, 23:53

Co do losowania to pytanie, czy w pierwszym meczu (5-go stycznia) będą mogli zagrać jeszcze Mane i Salah, bo w meczu rewanżowym (12-go stycznia) nie zagrają na pewno - PNA zaczyna się 9-go. Klopp na mecz z nami pewnie wystawi pierwszy albo prawie pierwszy garnitur, tutaj nie popuści, ale jak tej dwójki zabraknie to powinniśmy ich wyjaśnić już na Emirates.

Jacek1s komentarzy: 764622.12.2021, 23:45

Ikone do Fiorentiny done deal za 14m euro + 15% zysku ze sprzedaży go z Fiorentiny w przyszłości. Jutro testy medyczne.

Marzag komentarzy: 41272 newsów: 122.12.2021, 23:35

@Jacek1s: Po prostu potężny Mikel Arteta buduje drużyne do top4. A dokłądnie do top4 w historii futbolu i się ludzie boją.

Jacek1s komentarzy: 764622.12.2021, 23:28

Tottenham stał się chłopcami do bicia czy coś mnie ominęło?

enrique komentarzy: 1917022.12.2021, 23:25

Bardzo podobają mi się komentarze ze stront LFC:

"Arsenal teraz w gazie, lepiej totki"
"Ja bym jednak wolał totki"
"Bądźmy szczerzy, tylko Arsenal traktuje z tej czwórki ten puchar poważnie."
"Na szybko. Kogo wolicie w półfinale? Ja chce Tottenham."

Jacek1s komentarzy: 764622.12.2021, 23:18

Nie rozumiem kto was tak okłamał, że w Niemczech czy Anglii nie ma Polaków, a w Serie A są.
W samym BVB U19 jest trzech Polaków z czego dwóch to bramkarze. Nawet w Arsenalu U23 mamy Polaka na bramce. Więc nie wiem skąd wam się wzięło, że skauci nie chcą Polaków za granicą.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 122.12.2021, 23:18

Jak wiadomo Salah i Mane jadą na PNA, także nie wyjdą najmocniejszym składem, szansa na final bardzo duża

Jarrro005 komentarzy: 16322.12.2021, 23:16

A z leicester naprawdę dziś mieli spore problemy więc może jak wwystawią ten 2 skład to jakoś ich przejdziemy

Garfield_pl komentarzy: 2812822.12.2021, 23:15

No i spoko półfinał :) jest szansa na finał, trzeba ją wykorzystać :)

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11722.12.2021, 23:15