Grad bramek w Carabao Cup: Arsenal 5-1 Sunderland

Grad bramek w Carabao Cup: Arsenal 5-1 Sunderland 21.12.2021, 21:35, Dawid 1066 komentarzy

W ćwierćfinałowym spotkaniu Carabao Cup Arsenal ugościł na swoim obiekcie drużynę Sunderlandu. Stawką tego pojedynku był awans do półfinału tych rozgrywek. Kanonierzy rozbili gości 5-1, a hattrickiem popisał się Nketiah. Londyńczycy grają dalej!

Arsenal: Leno – Cedric, White (73' Gabriel), Holding, Tavares – Elneny, Odegaard (73' Martinelli), Smith Rowe (79' Patino), Pepe, Nketiah – Balogun (56' Xhaka).

Sunderland: Burge – Winchester, Wright, Flanagan – Doyle, Gooch (78' Evans), Embleton ('78 O'Brien), Neil, Pritchard – Broadhead (45+1' Hume), Stewart (90+2 Mbunga Kimpioka).

W pierwszej połowie oberzeliśmy trzy trafienia, choć nic na to nie wskazywało, ponieważ początek meczu był chaotyczny. Z czasem Kanonierzy podkręcili tempo spotkania poprzez rozsądne rozgrywanie piłki i szukanie swoich okazji, atakując skrzydłami.

W 17. minucie The Gunners wywalczyli rzut rożny. Rob Holding wyskoczył w górę i oddał strzał głową. Burge sparował piłkę pod nogi Nketiaha, a ten dobił futbolówkę na pustą bramkę.

Współpraca Cedrica i Pepego na prawej flance wyglądała naprawdę przywoicie, czego dowodem była akcja obu tych panów zakończona trafieniem Iworyjczyka. Po 27 minutach gry mieliśmy już wynik 2-0.

Podopieczni Mikela Artety zaczęli kontrolować spotkanie i dyktować własne warunki na boisku. Niespodziewanie Sunderland wyprowadził groźną kontrę, zakończoną bramką kontaktową. Embleton zagrał prostopadłe podanie do Broadheada, a ten podciął piłkę nad interweniującym Leno.

Nagle role na boisku się odwróciły. Sunderland stał się zespołem dominującym, który za wszelką cenę chciał doporowadzić do remisu tuż przed przerwą. Tak się jednak nie stało i piłkarze obu ekip zeszli do szatni przy wyniku 2-1 dla Asrenalu.

Druga połowa zaczęła się z wysokiego C. W 49. minucie Nketiah zaliczył drugie trafienie i podwyższył wynik spotkania na 3-1 dla gospodarzy. Tavares dośrodkował piłkę w pole karne, a tam młody Anglik w sprytny sposób skierował piłkę do siatki, wyprzedzając obrońców gości.

Dziewięć minut później Odegaard świetnym podaniem uruchomił Pepego, a ten z dziecinną łatwością ograł defensora Sunderlandu i posłał dośrodkowanie do Nketiaha, który skompletował hattricka.

W 90. minucie Kanonierzy dołożyli piąte trafienie, uwypuklając różnicę klas między obiema ekipami. Autorem trafienia został młodziutki Patino, a asystę zaliczył Pepe.

Carabao CupRaport pomeczowySunderland autor: Dawid źrodło: własne
kb8konrad komentarzy: 143221.12.2021, 22:48

Niby nketiah motm, ale okazuje się że wszystkim w pamięci po tym meczu pozostanie gol w debiucie młodego Patino ;)

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 121.12.2021, 22:48

podoba mi się Nketiah, mógłby zrobić karierę w takim Norwich

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11721.12.2021, 22:47

Myślałem że Patino zginie w meczu z takim rywalem a on z golem. Pozdrawiam tych co pamiętają

Slaviola komentarzy: 1237721.12.2021, 22:47

Nie no.

Granit jest, jako jest.

Ale zdecydowanie:

Xhaka > Elneny

Joker_224 komentarzy: 522321.12.2021, 22:47

Co do White'a to wydaje mi się że niestety coś z kolanem. Po którymś wślizgu widać było, że coś mu doskwiera. O ile w biegu wyglądał dość naturalnie to gdy chodził widać było taki specyficzny nierówny krok

marcin04c komentarzy: 303521.12.2021, 22:47

Pepe dał sygnał Sace żeby wziął się do roboty bo młody ostatnio spuścił z tonu

Sandbead komentarzy: 343121.12.2021, 22:46

@rafal1990 napisał: "Popieram granie z Czaką w skłądzie to jag granie w osłabieniu"
Takie osłabienie, że wchodząc koło 60 minuty, ma udział przy obu bramkach (dwa świetne podania do asystującego zawodnika) i generalnie rozrzuca świetne piłki w przeciwieństwie do bezjajecznego Elnenyego. Przestańcie bredzić takie kocopoły, a zacznijcie oglądać mecz

Slaviola komentarzy: 1237721.12.2021, 22:46

@Garfield_pl:

Ja go nie skreślam, jednak dzisiaj zdecydowanie nie pokazał się z dobrej strony.

fighterPL komentarzy: 38121.12.2021, 22:44

Mecz jak za starych dobrych czasów Arsena... MEGA PREZENT. :D ^^

marcin04c komentarzy: 303521.12.2021, 22:44

Balogun wystawiony na skrzydle i dziwią się że słabo zagrał. Przecież to środkowy napastnik.

Alffik komentarzy: 104221.12.2021, 22:43

@Garfield_pl napisał: "chyba bo White nie wiem dlaczego zszedł"
Moim zdaniem Arteta chciał dać pograć Holdingowi z obydwoma obrońcami, żeby się trochę "poznali", gdyby jeden potrzebował odpocząć.

Jacek1s komentarzy: 764621.12.2021, 22:43

@Joker_224: Nketiah swoje już ograł w Arsenalu, Balogun mało co, więc wiadomo, że Eddie będzie czuć się lepiej na boisku z zawodowcami.

Simao12 komentarzy: 775221.12.2021, 22:43

@kuade: zależy ile z tych dwóch meczy rozegra Pepe. Mówiło się o 10 mln przy rozegraniu przez Pepe określonej liczby meczów. Pytanie czy sztywne 40 czy 40+

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 321.12.2021, 22:42

Jak widać, między Artetą i Pepe chyba nie ma jakiś super relacji, bo Pepe zagrał bardzo fajny mecz, robił gości jak chciał, asysty i bramka, a tu tylko piatka zbita i nawet nie patrzyli na siebie przy tym.

Chyba robi out z klubu w kolejnych okienkach.

Jacek1s komentarzy: 764621.12.2021, 22:41

@Kiepomen napisał: "Pepe dzisiaj MOTM, żaden edek"

Pepe 2 asysty i 1 bramka. Eddie 3 bramki. Na korzyść Pepe mogą przemówić tylko detale. Moim zdaniem Eddie ewidentny MOTM.

Sandbead komentarzy: 343121.12.2021, 22:41

@AR14 napisał: "Na jakiej pozycji gra Tavaresa od 10 minut, widzę go wszędzie xD"
Też mnie to zastanawiało, na pewno nie na lewej obronie

marcin04c komentarzy: 303521.12.2021, 22:41

Pepe przydaje się na takie ogórki. Ogólnie go szkoda bo jest dobrym graczem i przez pryzmat tego że daliśmy za niego 80mln to jest chejtowany. Gdyby kosztował 40 to nikt by pretensje nie miał.

Choina komentarzy: 211221.12.2021, 22:41

Jakby ktoś miał fotkę z momentu cieszynki Patino, kiedy w narożniki jedzie na kolanach i rozkłada ręce, to baaardzo proszę o przesłanie na priv :D

kuade komentarzy: 73721.12.2021, 22:41

@Simao12: jak brzmi klauzula

Ups147 komentarzy: 350421.12.2021, 22:41

@Garfield_pl: dużo lepszy nketiah u nas nie łapie minut, a ma grać balogun ??

Simao12 komentarzy: 775221.12.2021, 22:40

Wiecie co jest bekowe? Pepe ma 38 meczy rozegranych, do końca roku 2 mecze. Jak brzmi klauzula w kontrakcie?
A wszyscy myśleli że jest skreślony przez Artete, może jednak powód był taki jak w plotce

rafal1990 komentarzy: 39721.12.2021, 22:40

i mały + dla Czarliego Pattino.Nie wiem skąd mikel go wytrzasnął ale strzelił gola :)

Dziadyga komentarzy: 839721.12.2021, 22:40

O taki Arsenal,WALCZYŁEM! :D

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102021.12.2021, 22:39

Juz sie nie moge doczekac meczu z Norwich, puszczaja w ogole w TV ?

Losowanie jutro jak skoncza grac?

bestzarogiem komentarzy: 25621.12.2021, 22:39

@miki9971 napisał: "Xhaki taki pomocnik, jak z koziej dupy TRĄBA!"
nie

Garfield_pl komentarzy: 2836021.12.2021, 22:39

@Slaviola napisał: "Dużym rozczarowaniem to jednak Balogun. :("
I on w końcu odpali. Dać go na 9, i musi strzelić a wtedy się odblokuję, bo widać że spiety jest gdy gra w 1 drużynie, brak siły w strzałach,a przecież potrafi uderzyć.

PrzeArs komentarzy: 278421.12.2021, 22:39

Ojoj biedny trener Sanderlanu. Jak to nie mieli nas zmiażdżyć na emirates hahahah . Pepe nketiah no i Patino !!! Będą mu się śnić przez miesiąc po nocach.
Wraca nas potężny Arsenal. widać tą pewność siebie drużyny.
Czekam już na biedne Norwich . Coyg

rafal1990 komentarzy: 39721.12.2021, 22:39

ŁAŁ jestem w szoku co nasi zagrali. Niech tylko jeszcze to przełoża na wyniki z top 6 i będzie miodzio. Eddie i Pepe mi zaimponowali w tym meczu.

cóż dodać oby tylko takie mecze nasi grali

Kiepomen komentarzy: 435221.12.2021, 22:38

Pepe dzisiaj MOTM, żaden edek

Garfield_pl komentarzy: 2836021.12.2021, 22:38

Brawo, fajny meczyk, młodzi pograli, rezerwowi powalczyli, bez kontuzji ( chyba bo White nie wiem dlaczego zszedł), no i debiut Patino z golem, dawać teraz kury na Emirates ;)

Jacek1s komentarzy: 764621.12.2021, 22:38

MOTM Eddie, ale wyróżnić powinniśmy jeszcze Pepe. Fajnie, że Patino z bramką, przyda mu się do zyskania pewności siebie.

miki9971 komentarzy: 6638 newsów: 221.12.2021, 22:38

@Wisnia44: Z Xhaki taki pomocnik, jak z koziej dupy TRĄBA!

Slaviola komentarzy: 1237721.12.2021, 22:38

Dużym rozczarowaniem to jednak Balogun. :(

FromCradleToGrave komentarzy: 766 newsów: 321.12.2021, 22:38

hehe brawo Patino, kupon mi siadl, bo mialem handi-3 na Arsenal.

Haxball komentarzy: 102421.12.2021, 22:38

@miki9971: Ale Xhaka ma totalnie inne zadania na boisku XD

Arsenal2004 komentarzy: 381221.12.2021, 22:37

Pepe w końcówce cały czas pokazywał że chce dostać piłkę a Elnneny widząc to odwracał się do tyłu i piłka do ŚO xd

Ups147 komentarzy: 350421.12.2021, 22:37

@miki9971: Gdyby nie piłka od xhaki to by tej bramki nie było więc o czym Ty gadasz

timiiiii komentarzy: 198321.12.2021, 22:37

@miki9971 napisał: "18 lat chłopak, a ma większe parcie na bramkę jako pomocnik, niż XDakha."

Bardziej głupiej opinii dawno nie czytałem. Tylko zeby dowalic w Czake chyba to napisałeś?

miki9971 komentarzy: 6638 newsów: 221.12.2021, 22:37

Powiem szczerze, że

Arsenal 3:0 Soton
Arsenal 5:1 Sunderland

Nawet jeśli Nas wyjaśni City w Nowy Rok,

To warto było czekać na taką serię w bramkach i grze...

schnor25 komentarzy: 1854721.12.2021, 22:37

I tylko szkoda, że nie przytulimy za Ediego 15-20 mln euro.

Choina komentarzy: 211221.12.2021, 22:37

Chyba wymarzony debiut Patino. Miejmy nadzieję, że jesteśmy świadkami początku wielkiej kariery. Zdrowia Charlie!

PATINOOOO

@miki9971: ale Xhaka batdzo ładne podanie do Pepe przy tej bramce.

Dziadyga komentarzy: 839721.12.2021, 22:35

Fajny mecz i sie młodzi pokazali i okazały wynik tak ja pisałem,żebym im ze 4-5 rypneli i do domu na spokojnie.Fajna forma naszych....w koncu!!