Jak dodać niepotrzebny mecz do terminarza. 0-0 z Hull

Jak dodać niepotrzebny mecz do terminarza. 0-0 z Hull 20.02.2016, 14:47, Sebastian Czarnecki 1248 komentarzy

Wśród kibiców i dziennikarzy powstało już powiedzonko, że Emirates Stadium potrafi nawet z najbardziej przeciętnego bramkarza drużyny przeciwnej uczynić Manuela Neuera. Tak właśnie dzisiaj miało miejsce z Eldinem Jakupoviciem, drugim golkiperem drugoligowego Hull City. Szwajcar, który nie uchodzi za wybitnego bramkarza, rozegrał dziś bodajże najlepsze spotkanie w swojej niezbyt imponującej karierze i zdobył wspomnienie, którym na starość będzie mógł szczycić się przed wnukami.

Arsenal pokazał dziś prawdziwą bezsilność. Mimo aż 23 sytuacji i 10 strzałów na bramkę, nie potrafili w żaden sposób umieścić piłkę w siatce. A to ich strzały były blokowane, a to świetnie interweniował wspominany Jakupović, a to po prostu nie udało się przedrzeć przez pięcioosobowy blok defensywny Tygrysów. Podopieczni Arsene'a Wengera zbiorowo stwierdzili, że w najbliższych tygodniach czeka ich za mało trudnych pojedynków z wymagającymi przeciwnikami, więc postanowili dodać do terminarza kolejne, jakże bezsensowne spotkanie, które w ogóle nie powinno się odbyć. Zamiast pewnego zwycięstwa dwoma lub trzema bramkami, przyjdzie im zmierzyć się na KC Stadium z liderem Championship, który tym razem z pewnością nie wyjdzie już drugim garniturem.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini, Elneny - Campbell (67. Giroud), Iwobi (73. Chamberlain), Welbeck (67. Sanchez) - Walcott

Hull: Jakupović - Davies, Bruce, Maguire - Elmohamady Taylor (55. Huddlestone), Meyler, Maloney, Tymon (55. Odubajo) - Powell (78. Aluko) - Diomande

Kanonierzy od pierwszej minuty starali się narzucić rywalom własny styl gry i swoje tempo. Podbudowani zwycięstwem z Lisami byli bardo zdeterminowani, by i w dzisiejszym meczu odnieść ważne zwycięstwo. Zespół był świeży, wypoczęty i gotowy do gry.

W 7. minucie londyńczycy stworzyli sobie pierwszą groźną sytuację. Krótko rozegrany rzut rożny trafił do Mohameda Elneny'ego, który oddał dobre uderzenie na bramkę Jakupovicia. Piłka odbiła się od ramienia Aleksa Bruce'a, jednak Mike Dean tego nie zauważył.

Podopieczni Arsene'a Wengera wciąż dominowali na boisku. Zaledwie pięć minut później przed dobrą sytuacją strzelecką stanął Daniel Welbeck, jednak jego uderzenie głową po dośrodkowaniu Walcotta trafiło prosto w Jakupovicia.

Welbeck był bardzo aktywny w polu karnym Tygrysów, a w 16. minucie znalazł się w kolejnej sytuacji. Tym razem podaniem obdarzył go Calum Chambers, ale ponownie nie potrafił pokonać dobrze ustawionego Jakupovicia.

Minutę później bliski strzelenia bramki był Alex Iwobi. Młody Nigeryjczyk oddał techniczny strzał na bramkę gości, ale piłka minimalnie minęła się ze słupkiem.

W kolejnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Kanonierzy w dalszym ciągu częściej utrzymywali się przy piłce, jednak nie potrafili przedrzeć się przez zacieśnioną defensywę Hull. W rozgrywaniu z pewnością nie pomógł deszcz, który z minuty na minutę coraz bardziej dawał o sobie znać.

W 28. minucie kombinacyjna akcja pomiędzy Chambersem, Campbellem a Iwobim zakończyła się dobrym podaniem do Walcotta. Kolejny raz na wysokości zadania stanął jednak Jakupović, który pewnie zatrzymał próbę Anglika.

W 31. minucie Mike Dean ukarał żółtą kartką Harry'ego Maguire'a za próbę wymuszenia rzutu karnego. Obrońca Tygrysów ostentacyjnie upadł w polu karnym po pojedynku z Chambersem, jednak arbiter nie dał się nabrać na jego symulację.

Siedem minut później Mike Dean zignorował kolejny upadek z polu karnym i nie przerwał gry. Tym razem upadał Danny Welbeck.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy, choć dominowali na boisku przez większość meczu, nie potrafili wykorzystać nadarzających się okazji do objęcia prowadzenia. Na Emirates Stadium wciąż bez bramek.

Po przerwie inicjatywa dalej była po stronie gospodarzy. Już dwie minuty po wznowieniu gry przed dobrą okazją stanął Theo Walcott, ale Jakupović dobrą interwencją uchronił swój zespół przed utratą bramki.

W 54. minucie rzut wolny dla Arsenalu z groźnej pozycji. Do piłki podszedł Joel Campbell, który oddał świetne uderzenie na długi słupek. Eldin Jakupović tym razem przeszedł jednak samego siebie i fenomenalnie naniósł futbolówkę na słupek. Wciąż bez bramek.

Steve Bruce zareagował na niemoc swoich zawodników i przeprowadził dwie zmiany. Miejsca Tymona i Taylora zajęli Odubajo i Huddlestone.

Zmiany kadrowe chwilowo ożywiły ofensywę Tygrysów, które pokusiły się nawet o przeprowadzenie akcji bramkowej. Nick Powell strzelił jednak obok bramki.

Kanonierzy chwilowo wybili się z rytmu, ale po chwili wrócili do dalszych ataków. W 63. minucie bardzo dobry strzał oddał Daniel Welbeck, ale Eldin Jakupović kolejny raz zaimponował świetną paradą i w akrobatycznym stylu przerzucił piłkę nad poprzeczką.

Arsene Wenger postanowił wprowadzić nieco ożywienia w poczynania ofensywne swojego zespołu. W 67. minucie Campbella i Welbecka zastąpili Giroud i Sanchez.

Zaledwie 3 minuty po wejściu na boisko Giroud oddał swój pierwszy strzał na bramkę. Jakupović tym razem bez żadnych problemów złapał lecącą prosto w niego piłkę.

W 73. minucie ostatnia zmiana w Arsenalu. Iwobiego zastąpił Oxlade-Chamberlain. Pięć minut później Steve Bruce w miejsce Powella posłał Aluko.

Kanonierzy zupełnie nie mieli pomysłu na sforsowanie pięcioosobowego bloku obronnego Hull i pokonanie fantastycznie dysponowanego Jakupovicia. W ostatnich minutach defensywa Tygrysów jeszcze bardziej się zawęziła i skutecznie powstrzymywała zapędy ofensywne londyńskiej ekipy.

W 86. minucie Sone Aluko umieścił piłkę w bramce Arsenalu, ale sędzia dobrze zasygnalizował pozycję spaloną. Minutę później Nigeryjczyk stanął przed kolejną świetną okazją, ale z pierwszej piłki strzelił prosto w dobrze ustawionego Ospinę. Tak jak chwilę wcześniej, ponownie odgwizdano spalonego.

W 87. minucie piłka meczowa po stronie Arsenalu. Dośrodkowanie w pole karne dobrze przechwycił Giroud, który zgrał piłkę głową do nadbiegającego Chamberlaina, ale wolej Anglika był bardzo niedokładny. Wciąż bez bramek.

W doliczonym czasie ostatnia szansa dla Arsenalu. Mike Dean podyktował rzut wolny dla londyńskiej ekipy z okolicy dwudziestego metra. Dobre uderzenie oddał Alexis Sanchez, ale Jakupović kolejny raz zabłysnął i świetnie interweniował.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal na własne życzenie zremisował bezbramkowo z Hull City, przez co tylko dołożył sobie niepotrzebne spotkanie w terminarzu.

Tymczasem w trakcie przerwy w szatni City:
- Chłopaki! Mieliście przegrać ten mecz!
- Ale, ale... trenerze. Oni są za słabi...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.02.2016, 17:48

Chelsea meczy sie z mlodzikami City podstawowym skladem, ten zespol w tym sezonie to niezły zart.

Czy oni z marszu za rok beda bic znow sie o top 4 jestem ciekaw.

mistiqueAFC komentarzy: 2676921.02.2016, 17:48

Arsenal159

Właśnie widze, że Faupala.Może ja nie jestem jakiś expert Premier League, ale ja o nim słyszę pierwszy raz w życiu... :D

strug210 komentarzy: 100021.02.2016, 17:47

Jak to Chelsea przegra to będę miał taką bekę... :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29721.02.2016, 17:44

mistique

Faupala :D

Hubertus888 komentarzy: 367421.02.2016, 17:44

To oczywiste że Chelsea gra o puchar. To jest ich jedyna szansa na jakieś europejskie puchary i ogólnie ma jakiś sukces. Dodatkowa motywacja to odebranie pucharu nam ! Finał Arsenal - Chelsea się marzy.

mistiqueAFC komentarzy: 2676921.02.2016, 17:42

Kto to gola trafił dla City?? :O

maniekuw komentarzy: 263821.02.2016, 17:39

a jednaj City walczy :)

nie ma co ukrywać ze Chelsea powinna wysoko pokonać City wystawili najsilniejszy skład po FA Cup to właściwie jedyne trofeum na jakie mają szanse w tym sezonie bo CL raczej poza zasięgiem angielskich drużyn

maniekuw komentarzy: 263821.02.2016, 17:38

mistiqueAFC komentarzy: 2676921.02.2016, 17:38

Śmiać się z porażki Tottenhamu będziemy mogli wtedy gdy awansujemy do kolejnej rundy.Na razie ewentualne wyśmiewanie Spurs sobie odpuśćmy, chociaż nie powiem, że ich ewentualny brak w następnej rundzie mnie ucieszy

gunners007 komentarzy: 954321.02.2016, 17:24

kanapka---> City gra w środę w LM, a w weekend finał CoC z Liverpoolem. Musieli coś odpuścić bo by nie wyrobili tym samym składem w trzech tak wymagających spotkaniach w ciągu 7 dni. U nich z ławką rezerwowych jest kiepsko i żeby dać odpocząć kluczowym graczom są zmuszeni do wystawiania juniorów.

schnor25 komentarzy: 1854621.02.2016, 17:23

szogun

próbuj szczęścia tutaj: livetv.sx/pl/eventinfo/386769_chelsea_manchester_city/

Widzę w składzie City dwóch zawodników o nazwisku Garcia? To są bracia?

maniekuw komentarzy: 263821.02.2016, 17:20

Ciekawe co pokaże wspaniały Eden Hazard na tle takich ogórów co City wystawiło.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 721.02.2016, 17:19

Beka City zlekceważyła FA CUP

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 821.02.2016, 17:18

Ale widzę minuty ruszyły.

Za to Legia gra mądrzej ostatnie minuty niż Arsenal. Wygrywają, a ciągle pozostają na połowie Zagłębia. A to jakieś auty, a to przewinienia. Wszystko w spacerkowym tempie.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 821.02.2016, 17:16

Witowo95 haha

Szogun komentarzy: 28666 newsów: 321.02.2016, 17:15

macie linka do City-Chelsea bo mi dziś wiatr anteną kołyszę i nie mogę nic zobaczyć?

4. Hajto mówi o sędzi,że to gówniarz i ma kompleksy z dzieciństwa
5. Hajto chciał zadzwonić do Listkiewicza i dać na głośnomówiący aby widzowie słyszeli ich rozmowę ws. zaistniałej sytuacji

Mihex komentarzy: 2360421.02.2016, 17:10

Bywali sędziowie jednostronni (Dean :V), bywali tacy co nie lubili konkretnych zawodników lub dawali kartki zawodnikom za nic. Ale takiego co strzelił focha i wyszedł to jeszcze nie widziałem xD

Armata500 komentarzy: 4362 newsów: 13021.02.2016, 17:05

Milik dwa ładne gol, w tym jeden golazo z prawdziwego zdarzenia :)

Który to już "kryzys" w Ajaxie Milika, już go dziennikarze widzieli w innych klubach i na ławie do końca sezonu, a on nagle wraca do składu i ładuje bramy. Przy 3 bramce miał kluczowy udział też.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29721.02.2016, 17:04

Ale jaja w meczu Borussi z Leverkusen. Sędzia przerwał mecz :D

Mihex komentarzy: 2360421.02.2016, 17:04

Hajto to w ogóle tekstami dzisiaj wali xD
Chciał do Listkiewicza dzwonić na głośnomówiącym xD

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 321.02.2016, 17:04

Ja nie moge, chcialem obejrzec Chelsa-City , a Pellegrini wystawil taki ogorkowy sklad, ze nawet mi sie wlaczac tego nie chce ffs.

Sympatyczny komentarzy: 170721.02.2016, 17:03

hajto mistrz

Fanatic komentarzy: 599121.02.2016, 17:03

Lol co ten sedzia zrobil hahah przeciez nawet jak ten trener bayeru nie chcial zejsc na trybumy to zapewne po meczu ukarany by zostal nie musial sedzia przerywac meczu hah

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 321.02.2016, 17:03