Jedną nogą w finale LE: Arsenal 3-1 Valencia

Jedną nogą w finale LE: Arsenal 3-1 Valencia 03.05.2019, 00:02, Tomasz Kowalski 357 komentarzy

Kanonierzy w końcu pozbierali się po ostatnich porażkach i pokonali Valencię 3-1. Podopieczni Unaia Emery'ego przegrali ostatnie trzy spotkania, a półfinałowe starcie z Nietoperzami było jednym z ważniejszych momentów w sezonie, bowiem zdobycie pucharu Ligi Europy oznaczałoby powrót do Ligi Mistrzów.

W spotkanie na Emirates Stadium zdecydowanie lepiej weszli goście. Przed szansą na otwarcie wyniku stanął Ezequiel Garay, jednak Argentyńczyk pomylił się z kilku metrów. W futbolu panuje stwierdzenie, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, jednak nie miało ono zastosowania w tym przypadku. Zaledwie trzy minuty później Mouctar Diakhaby skrzętnie wykorzystał dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry i umieścił piłkę w siatce Petra Cecha.

Stracony gol i panika w obronie zaowocowały kolejną wtopą w wykonaniu defensorów The Gunners. Ainsley Maitland-Niles podwyższył ciśnienia serc kibiców Arsenalu, gdy spróbował dograć piłkę głową do Cecha, jednak na szczęście dla niego, czeski bramkarz nie musiał wyciągać piłki z siatki po raz drugi.

Arsenal zaskakująco szybko odpowiedział na gola zdobytego przez gości i już w 18. minucie Alexandre Lacazette wpakował piłkę do bramki Neto. Francuz w świetny sposób rozegrał akcję z Aubameyangiem, który wyłożył mu futbolówkę, ściągając uwagę dwóch obrońców i bramkarza.

Kilka minut później po raz kolejny egzekutorem okazał się Lacazette. Granit Xhaka dograł do Francuza, który znajdował się w okolicach jedenastego metra, minął obrońcę i oddał strzał głową. Neto sparował piłkę na słupek, jednak nie uratowało to jego drużyny od utraty drugiej bramki.

W 33. minucie przed szansą stanął Aubameyang, jednak jego strzał okazał się zbyt silny i minął światło bramki. Sędzia zakończył pierwszą połowę, z której bardziej zadowoleni byli gracze Emery'ego.

Na początku drugiej części gry to Valencia mogła zaskoczyć gospodarzy, ale dośrodkowanie Rodrigo nie dotarło do adresata.

W 63. minucie Aubameyang rozpoczął taniec z piłką na lewym skrzydle, a następnie wypatrzył Lacazette'a, który stanął przed świetną okazją na zdobycie hattricka, jednak nie trafił w futbolówkę. Trzy minuty później los podarował mu kolejną szansę, ale ponownie się pomylił i nie pokonał Neto w sytuacji sam na sam. Raptem 10 minut później Gameiro otrzymał genialne podanie od Daniego Parejo, jednak Petr Cech stanął na wysokości zadania i wybił futbolówkę spod nóg francuskiego napastnika.

Na zegarze widniała już 90. minuta spotkania, jednak Arsenal wciąż był głodny bramek. Kolasinac dośrodkował z lewego skrzydła do niepilnowanego Aubameyanga, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce i ustalił wynik tego spotkania.

Arsenal: Cech - Sokratis, Koscielny (82' Monreal), Mustafi - Maitland-Niles, Guendouzi (58' Torreira), Xhaka, Kolasinac - Özil (75' Mchitarian) - Aubameyang, Lacazette.

Ławka rezerwowych: Leno, Monreal, Elneny, Torreira, Mchitarian, Iwobi, Nketiah.

Valencia: Neto - Gabriel, Garay, Diakhaby, Roncaglia - Piccini, Soler (71' Wass), Parejo, Gaja - Guedes (71' Gameiro), Rodrigo (88' Mina).

Ławka rezerwowych: Domenech, Gameiro, Latorre, Mina, Sobrino, Torres, Wass.

Liga EuropyRaport pomeczowyValencia autor: Tomasz Kowalski źrodło: własne
poprzednia234567 następna
michal192837465 komentarzy: 765403.05.2019, 06:22

Warto zauważyć, że w 33 komentarzach nie pojawiło się słowo: "Mustafi". Czy to oznacza, że Niemiec rozegrał dobre spotkanie? Czy jest w stanie ustabilizować swoją formę? Czy może zostać ulubieńcem kibiców Arsenalu? Czy zostanie legendą tego klubu? Pewnie nie, ale wczoraj nawet nieźle sobie poradził, wykonując kilka ważnych interwencji.

Patriko komentarzy: 528703.05.2019, 04:37

Jak tak czytam czasem komentarze na DP to nawet bym nie miał nic przeciwko żeby Liverpool wygrał majstra

gunners007 komentarzy: 954303.05.2019, 03:21

@hot995: Drybling Iwobiego pozostawia wiele do życzenia :D ale tu się zgodzę z Aubą. To wszystko jest płynne i nie ma co się rpzywiązywać do pozycji. Auba jako lewy napastnik, Laca szpica i porząadnu prawy skrzydłowy. W życzeniowej wersji 2 kozaków na skrzydłach i Auba/Laca na ławce byłoby super, le z 50 mln na transfery ni ma na to szans.
Nelson jest raczej za słaby na I skład, ale w pucharze myszki miki móglby pograć, a w zimie kolejne wypo.
Ogólnei ten nasz skład to tragedia, taki Iwobi jest doby technicznie, ale nie nadaje na żadną pozycję bo zawsze mu czegoś brakuje. chyba najlepszy na skrzydle, ale z takimi strzałami to ***** z czym do ludzi?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 503.05.2019, 03:10

@gunners007:

Przy ewentualnym ustawieniu 4-3-3 albo tego typu formacjach - owszem, bo Emery również wystawiał Aubameyanga na lewej stronie, a Lacazette'a na środku. Od dłuższego czasu jednak Hiszpan wychodzi dwójką napastników, więc po prostu musi być to ktoś z dobrym dryblingiem i przyśpieszeniem, bo poza Iwobim, który jest nieregularny, chimeryczny i niestabilny, nikogo takiego nie ma. Nelson na razie jako poszerzenie kadry lub kolejne wypożyczenie.

gunners007 komentarzy: 954303.05.2019, 03:09

@musti: Teee ż chiałęm postawić grubszą kasę na Arsenal. Muszę wreszcie założyć konto u buka i stawiać takie pojedyncze mecze bo to marnoawanie pieniedzy :)

gunners007 komentarzy: 954303.05.2019, 03:05

@hot995: Czyżbyś się poprawiał mając na względzie Aube na lewym skrzydle? To się nie uda, ni huja, potrzeabujemy obu skrzydłowycha ,albo gramy na dwójslke napadzioró.

musti komentarzy: 30903.05.2019, 03:03

nie ma to jak postawić czyste 100zł na swój ukochany klub, wrócić z grilla i być po prostu szczęśliwym, nawet nie z pieniędzy, a z wyniku!
COYG!!!

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 503.05.2019, 02:59

prawe skrzydło*
Ewentualnie po prostu skrzydłowy, który potrafiłby grać na obu stronach.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 503.05.2019, 02:55

Można się sprzeczać, że potrzeba Oblaka na bramce, Alby na LO, Cancelo na PO, bo Bellerin kontuzjowany i najlepiej Piątka na atak, bo dwaj muszkieterzy nieskuteczni. Jednak wyraźnie widać, że priorytetem do wzmocnienia są trzy pozycje. Najlepiej konkretnie. Środek obrony, żeby ktoś to poustawiał, środek pomocy, żeby ktoś upłynnił grę i lewe skrzydło, żeby ktoś dodał nieco przebojowości i nieszablonowości w akcje drużyny. Reszta to ewentualnie bonusy.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.05.2019, 02:47

Tu wszystkie bramki rambo w 2 min

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.05.2019, 02:45

Ozil: Będzie mi brakowało Ramseya

Patriko komentarzy: 528703.05.2019, 02:25

Nawet 200mln by nie starczyło na kupno LO przy tych brakach które mamy na innych pozycjach :p

gunners007 komentarzy: 954303.05.2019, 02:24

Kupimy lewego obrońcę, zastępstwo za Ramseya, koniec budżetu, a skład nic nie silniejszy niż teraz xD

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 503.05.2019, 02:15

Tak, jest Kolašinac, niech klub zostawi Monreala i kupi kolejnych lewych obrońców. Przecież nie ma ważniejszych pozycji do wzmocnienia, a budżet wynosi 200 mln.

mallen komentarzy: 2123903.05.2019, 01:43

Chyba jednak będziemy musieli kupić lewego obrońcę. Kolasinac to opcja tylko na wahadło, za słaby w defie. Monreal wiekowy i jak przedłużymy z nim kontrakt to będzie grał jako środkowy obrońca.

Xanthi komentarzy: 98403.05.2019, 01:30

Ciekawe czy chelsea ogra tak latwo eintracht u siebie bo nie bylbym taki pewny...

SMTX komentarzy: 204803.05.2019, 01:18

@8grzechu8: Mój typ odnośnie Motm to jednak Auba. Laca tymi dwoma patelniami mocno zepsuł sobie notę za ten mecz.

Sokratis klasa, ale musi chłop czasami hamować swoje zapędy do łapania kartek, bo za ten faul na Diakhabym w pierwszej połowie powinna być żółtą conajmniej.

8grzechu8 komentarzy: 13803.05.2019, 00:28

Jechałem z wielkimi obawami na ten mecz, że będzie pierwszy bez wygranej i po bramce dla Valencii na to się zanosiło. Jednak nasi chłopcy stanęli na wysokości zadania i wpakowali trójpak Hiszpanom. Odziwo nasza młodzież zagrała na przyzwoitym poziomie, no może poza elektryzującym podaniem AMN do Cecha. moim zdaniem Laca MotM, ale nie można umniejszyć zasług w defensywie dla Sokratisa... To co pokazał tymi dwoma sprintami w drugiej połowie to mi zaimponował...

Thoneick komentarzy: 198103.05.2019, 00:23

W rewanżu od początku na bank wyjdzie Iwobi. Trzeba będzie szarpać na bokach. Ozil ławka bo dzisiaj znowu trucht

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268303.05.2019, 00:21

@flax:

Mnie się wydaje, że to będzie final Ajax vs Barcelona.
Gdyby jeszcze Ajax to wygrał to było by conajmniej wspaniale :)

flax (zawieszony) komentarzy: 18503.05.2019, 00:18

Kiepski mecz poza akcjami punktującymi.
Chelsea jeszcze bardziej mnie zaskoczyła..
Koniec świata. Spurs w finale LM, Arsenal chyba w finale LE

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 503.05.2019, 00:16

Jestem pijany, ale szczesliwy!!!

KapitanJack10 komentarzy: 5400 newsów: 403.05.2019, 00:12

@Ramzi92: Ale A-klasę to Ty szanuj

LunaticLama komentarzy: 125003.05.2019, 00:10

@thide: Widzisz teraz sie bije dodawać komentarze, bo się boje, że będzie jeden pod drugim

Ramzi92 komentarzy: 21303.05.2019, 00:09

Żebyśmy nie zapłacili najwyższej ceny za ten tytuł posta a że gramy na wyjazdach jak "A klasa" to dla mnie może małym palcem dotykamy finału. Boję się że brak skuteczności na tyle sytuacji co mieliśmy dzisiaj będzie często wspominany za tydzień. Obym się mylił ale dzisiaj kozak mimo wszystko, szkoda że nie z czystym kontem! COYG !!

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.05.2019, 00:08

LunaticLama komentarzy: 125003.05.2019, 00:08

@thide: No kaman. Chyba nie dasz mi warna za żart

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268303.05.2019, 00:07

Trzeba przyznać, że tak słabego poziomu to ja nie oglądałem już jakiś czas w europejskich pucharach a po pierwszym golu dla VCF miałem odjazd..

Jakimś cudem w ataku się poprawiło i mamy szanse na ten finał ale.. to nie będzie łatwy mecz dla oka na Mestalla.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.05.2019, 00:06

@LunaticLama: 3/5 ci nie wystarczy :D?

LunaticLama komentarzy: 125003.05.2019, 00:05