Jesus strzela i asystuje! Arsenal vs. Everton 2:0

Jesus strzela i asystuje! Arsenal vs. Everton 2:0 17.07.2022, 04:23, Mateusz Kubacki 1635 komentarzy

Pierwsza w nocy z soboty na niedzielę to nie jest wymarzona godzina do rozgrywania meczów dla polskich kibiców Arsenalu. Kanonierzy kontynuując przygotowania do nowego sezonu, właśnie dziś w nocy pokonali w meczu towarzyskim Everton 2:0

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19:00 czasu lokalnego, a areną widowiska był M&T Bank Stadium w Baltimore (USA), gdzie zazwyczaj swoje mecze rozgrywa drużyna futbolu amerykańskiego - Baltimore Ravens.

Mikel Arteta od pierwszej minuty wystawił bardzo mocną jedenastkę, w której znaleźli się m.in. Gabriel Jesus, Bukayo Saka i Thomas Partey. Właśnie Brazylijczyk i Anglik stali się bohaterami całego spotkania, zdobywając dwie bramki dla drużyny z północnego Londynu.

W 33. minucie Arsenal miał rzut rożny z lewej strony boiska. Dośrodkowania nie przeciął żaden zawodnik i piłka ostatecznie wylądowała na nodze Gabriela Jesusa, który potężnym strzałem pod poprzeczkę zapakował pierwszą bramkę w tej potyczce.

Ledwie trzy minuty później podopieczni Mikela Artety mogli cieszyć się z kolejnego gola. Gabriel Jesus ruszył do ataku z lewej strony i posłał ładną, ciętą piłkę w pole karne w poszukiwaniu Gabriela Martinellego i Bukayo Saki. Brazylijczykowi zabrakło centymetrów, by sięgnąć piłkę, ale Anglik dzięki temu mógł wpakować futbolówkę właściwie do pustej bramki.

Druga połowa była mniej obfita w sytuacje bramkowe, jak i same gole. Arsenal kontrolował przebieg meczu i odniósł pewne zwycięstwo. Choć był to jedynie mecz towarzyski, przygotowujący do nowego sezonu, momentami głównie gracze Evertonu za mocno wczuwali się w angielski klimat i niepotrzebnie zaostrzali grę.

Drużyna Mikela Artety w niedzielę poleci do Orlando, gdzie zacznie drugi etap obozu. Tam w środę podejmie Orlando City, by w następny weekend zmierzyć swoje siły z Chelsea.

Skład Arsenalu: Turner, Cedric (Bellerin '45), Saliba (Mari '72), Gabriel (Walters '72), Tavares (Holding '45), Partey (Elneny '45), Xhaka (Sambi '72), Saka (Pepe '45), Odegaard (Maitland-Niles '45), Martinelli (Nelson '72), Jesus (Nketiah '45).

Odbierz w Fortuna bonus za samą rejestrację

Pre-sezon autor: Mateusz Kubacki źrodło: własne
DeWu komentarzy: 85421.07.2022, 03:25

AMN to tragedia, nie da się tego oglądać, tak samo jako Mariego. Lokonga na plus i Eddie, fajnie się poruszają.

Jakubhaba11 komentarzy: 798 newsów: 421.07.2022, 03:24

@Bukayoforever: nketiah ostatnie 15min, przez 30 nie bylo go widac

Bukayoforever komentarzy: 353621.07.2022, 03:22

Nketiah jedyny zawodnik, który jako tako dobrze gra w tym meczu. AMN też coś próbuje, ciągle chce być pod grą, ale nie zawsze mu wychodzi. Martinelli irytuje bardziej niż Pepe, 80% jak nie więcej piłek, które dostał, stracił nieudolnym dryblingiem.

Jakubhaba11 komentarzy: 798 newsów: 421.07.2022, 03:22

@Slaviola: no juz bardziej rezerwowi moglibysmy tylko z bellerinem i turnerem byc

Freo98 komentarzy: 612821.07.2022, 03:15

Nketaih wyglada na duzo dynamiczniejszego niż wcześniej, trochę mniej jak kloc się porusza

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 121.07.2022, 03:12

Słaba pomoc + słaba obrona, ciężko się gra.

Azde1 komentarzy: 5821.07.2022, 03:07

Jak dla mnie, to nawet takim składem powinniśmy się lekko przejechać po Orlando. Słabo to wygląda

Freo98 komentarzy: 612821.07.2022, 03:07

Wskoczył mu na plecy i się dziwi ze się przewraca xd

D14 komentarzy: 434721.07.2022, 03:05

Najlepszy występ, póki co, zalicza wyjazdowy strój Arsenalu xD

Ogólnie to chciałbym żeby kadra była już uformowana przed liga, bez Marich, AMN, Bellerinow itd.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 121.07.2022, 03:01

Tavarez to nie obronca, on sobie chce po prostu pilke pokopac.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 121.07.2022, 02:59

Tavarez firmuweczka

Jakubhaba11 komentarzy: 798 newsów: 421.07.2022, 02:59

Nasza lewa strona obrony to dno totalne, ani mari ani tavares sie nie nadaja nawet na orlando, takie bledy dramat

Jakubhaba11 komentarzy: 798 newsów: 421.07.2022, 02:44

Ja chcialem tavaresa wypozyczac a on na parwej stronie zolta kartke zarobil dla przeciwnika i jeszcze go skontuzjaowal. To albo masz albo nie

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 121.07.2022, 02:35

Leciało i tak nieźle, szkoda że był rykoszet.

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 321.07.2022, 02:35

Martinelli sprokurował samobója komuś z Orlando.

Jakubhaba11 komentarzy: 798 newsów: 421.07.2022, 02:34

ale fart xd

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 321.07.2022, 02:33

Takie faule na ostatnim zawodniku to chyba kartka ale to na szczęście towarzyski.

Bukayoforever komentarzy: 353621.07.2022, 02:09

@Slaviola: spokojnie, jeszcze się zapewne przedłuży :)

Bukayoforever komentarzy: 353621.07.2022, 01:55

02:45 hehe, dajcie linka jutro do powtórki, bo chyba nikt tego oglądać nie będzie

Jakubhaba11 komentarzy: 798 newsów: 421.07.2022, 01:54

@Slaviola: na razie bez zmian podobno ale robie sie spiacy hah

DzejCoop komentarzy: 326421.07.2022, 01:54

Ja tam czekam :D

Opóźnienie z powodu złej pogody. Ma być później.

Slaviola komentarzy: 1236421.07.2022, 01:53

Uhu. Widzę mało osób na ochotę oglądać to mega widowisko ;)

Slaviola komentarzy: 1236421.07.2022, 01:49

Dobra Pany. Czy mecz się odbędzie? Na razie widzę "tylko" opuznienie do 2:15.

Macie jakieś świeże info?

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812821.07.2022, 01:35

@MarcoMalcontent napisał: "Na stadionie w mieście Amwaya nie ma prawie kibiców.
W Anglii co drugi dzień napier... deszcz a oni mają sraczkę zagrać w deszczu w którym będą grali połowę meczów w PL. Brak mi słów.
Na potrzeby chwili wyolbrzymiam ale jest to naprawdę za przeproszeniem ciotowskie."

W Ameryce praktycznie zawsze mecze opóźnione lub odwołane jak jest ulewa czy grad,żadna nowość w mls jak nieraz widziałem..takie ich zasady najwidoczniej.

Castillo komentarzy: 218821.07.2022, 01:32

@Jakubhaba11: Tylko, że my na razie żadnego sukcesu nie osiągnęliśmy, nadal jesteśmy wielkim klubem, który kolejny rok z rzędu melduje się w Lidze Europy. Idziemy w bardzo dobrym kierunku, sam jestem mocno podjarany, bo wszystko zaczyna wreszcie mieć ręce i nogi, ale nie przesadzajmy, że będziemy robić sezonowców z ludzi którzy zostają kibicami Arsenalu, bo jak faktycznie odniesiemy jakiś sukces to będzie trzeba zamknąć rejestrację na stronie.

MarcoMalcontent komentarzy: 74021.07.2022, 01:21

Na stadionie w mieście Amwaya nie ma prawie kibiców.

Jakubhaba11 komentarzy: 798 newsów: 421.07.2022, 01:17

Panowie, naszla mnie taka refleksja ze w klubie zaczyna od roku dziac sie co raz lepiej. Zanikaja memy o nas, dogryzanie a nawet pojawia sie zazdrosc odnosnie naszego projektu. Sukces przyciaga ludzi i tak jak chce zeby nasz klub mial jak najwiecej kibicow, tak denerwuje mnie jak ktos mowi ze kocha Arsenal a nie byl z Nim jak dzialo sie bardzo bardzo zle. Was tez irytuja tacy plastikowi kibice?

Slaviola komentarzy: 1236421.07.2022, 01:12

Teraz doczytałem. Mecz ma rozpocząć się o 2:15 naszego czasu.