Kanonierzy pokonują Sunderland 3-1, dwa gole Ramseya!

Kanonierzy pokonują Sunderland 3-1, dwa gole Ramseya! 14.09.2013, 16:59, Marcin Stefaniak 5164 komentarzy

W sobotę podopieczni Wengera zaprezentowali dwa różne oblicza. W pierwszej połowie Kanonierzy w pełni zdominowali przeciwnika i raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką rywala.

Druga połowa, a szczególnie jej początek, miał już zgoła inne oblicze. Sunderland szybko zdobył wyrównującego gola i postanowił pójść za ciosem. Mimo zmasowanych ataków Czarnych Kotów podopieczni Wengera dzielnie się bronili i z czasem powrócili do lepszej dyspozycji. Ostatecznie dwa gole Aarona Ramseya zapewniły Arsenalowi kolejne, ważne 3 punkty.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Flamini, Ramsey - Walcott (89. Monreal), Wilshere, Özil (80. Vermaelen) - Giroud (90. Akpom).

Sunderland: Westwood - Celustka, Roberge, Diakite, Colback - Vaughan (45. Gardner), Mavrias (71. Borini) , Ki, Johnson - Fletcher (77. Wickham), Altidore.

Pierwsze minuty nie przyniosły wielu ciekawych sytuacji. Obie ekipy grały zachowawczo i badały przeciwnika.

Taką grą Kanonierzy uśpili rywali i w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Po odbiorze piłki na własnej połowie Kieran Gibbs zagrał długą piłkę do Mesuta Özila,a 24-latek od razu zaprezentował swój kunszt wszystkim kibicom angielskiej piłki. Özil najpierw bezbłędnie przyjął piłkę, a później równie dobrze podał ją do Oliviera Girouda, który nie miał najmniejszych problemów z wykończeniem akcji.

Kilkadziesiąt sekund później Sunderland mógł ekspresowo odpowiedzieć na gola Arsenalu i doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w poprzeczkę uderzył Mobido Diakite, futbolówka wróciła jeszcze na boisko, ale dobitka Charalambos Mavriasa nie znalazła drogi do bramki.

W 15. minucie podopieczni Wengera mogli prowadzić już 2-0. Kolejnym fenomenalnym prostopadłym podaniem popisał się Mesut Özil, jednak Theo Walcott nie był w stanie pokonać dobrze interweniującego Kierana Westwooda w sytuacji sam na sam.

W następnych minutach po raz kolejny obie drużyny zwolniły i gra była prowadzona w środku pola. W 28. minucie jeszcze raz mieliśmy okazję ujrzeć świetną współpracę między Özilem, a Walcottem, ale i tym razem bramkarz Sunderlandu nie dał się zaskoczyć.

Na kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy w dogodnej sytuacji znalazł się Walcott. Po świetnej dwójkowej akcji Oliviera Girouda i Jacka Wilshere'a ten drugi podał do skrzydłowego Arsenalu, jednak jego strzał głową przeleciał obok bramki Czarnych Kotów.

Już w doliczonym czasie pierwszej części meczu Walcott znów miał szansę na zdobycie bramki, ale po raz kolejny okazał się gorszy od Westwooda. Cała akcję próbował jeszcze zakończyć Özil, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców.

Chwilę później Martin Atkinson zaprosił zawodników na przerwę.

Fani Arsenalu nie zdążyli jeszcze zająć miejsc w swoich fotelach, a już musieli przecierać oczy ze zdumienia. Nieodpowiedzialnie w polu karnym zachował się Laurent Koscielny, który sfaulował Adama Johnsona. Arbiter spotkania bez wahania podyktował jedenastkę, którą pewnie na gola zamienił Craig Gardner.

Napór Czarnych Kotów nie ustawał i w 59. minucie po raz drugi piłkę z bramki musiał wyciągać Wojciech Szczęsny. Do bramki Polaka trafił Steven Fletcher, ale w momencie podania znajdował się na spalonym.

Dwie minuty później po raz kolejny zagotowało się pod bramką Arsenalu. Po rzucie wolnym Craig Gardner trafił w słupek, a bardzo bliski przecięcia jego dośrodkowania był, znajdujący się na pozycji spalonej, Ki Sung-Yeung.

Dopiero po 20 minutach drugiej połowy obudzili się Kanonierzy i z czasem zaczęli zyskiwać przewagę. W 68. minucie świetnym dośrodkowaniem popisał się Carl Jenkinson, a jeszcze lepszym strzałem z woleja na prowadzenie wyprowadził podopiecznych Wengera Aaron Ramsey.

Czarne Koty nie zamierzały odpuszczać i już 3 minuty po raz kolejny pokonały Wojciecha Szczęsnego, tym razem za sprawą Jozy'ego Altidore'a. Gol nie został jednak uznany, gdyż wcześniej Martin Atkinson odgwizdał faul Bacary'ego Sagny na napastniku Sunderlandu.

W 76. minucie ostatecznie kibiców na Stadium of Light uciszył Aaron Ramsey. Tym razem Walijczyk otrzymał świetne prostopadłe podanie od Oliviera Girouda i nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem dobrze dysponowanego Kierana Westwooda.

Po trzecim zdobytym golu Kanonierzy panowali nad sytuacją na boisku. Podopieczni Di Canio stwarzali sobie pojedyncze okazje. Jedna z nich miała miejsce w 83. minucie, kiedy to po strzale głową Altidore'a piłka o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego.

Mimo wygranej w doliczonym czasie gry wiele zmartwień przysporzył fanom Arsenalu Olivier Giroud, który po strzale na bramkę Westwooda upadł na murawę, trzymając się za kolano. Chwilę później Martin Atkinson zakończył mecz.

Marzag komentarzy: 41238 newsów: 117.09.2013, 19:18

Qarol, ja też sam syf miałem, najlepszym piłkarzem jaki mi się trafił był Bendtner :d

Marzag komentarzy: 41238 newsów: 117.09.2013, 19:17

najtańszy Giroud na ps3/4 za 2400 a ja go za 1400 kupiłem, chyba się zreflektowali że w tej fifie silni napastnicy będą dobrzy ;p

Qarol komentarzy: 1450217.09.2013, 19:17

@Marzag

Ja to mam pecha do tego. Startowe paczki = sam syf. Jak wydałem kasę na paczkę za 7,5k licząc na coś normalnego to też nic nie było xd

maciekbe komentarzy: 1245817.09.2013, 19:14

@Marzag a po co? :D Jak kupi się F14 to jakoś to przejdzie do zwykłego konta?

mskafc komentarzy: 579617.09.2013, 19:09

By the way, does anyone remember Brazilian defensive midfielder Luiz Gustavo? He now plays for Wolfsburg, after being sold by Bayern München.

Let us analyse his games, in the 1st 5 game weeks of the Bundesliga

Week 1: Bayern bench
Week 2: Debut
Week 3: Red Card
Week 4: Suspended
Week 5: Red Card.

Arsene didn't sign him....Instead of him(17.6 mil) he signed Mathieu Flamini for free #Arseneknows.

Marzag komentarzy: 41238 newsów: 117.09.2013, 19:09

kupiłem Giggsa za 950 coinsów, sprzedałem za 1200, who's the man?

RPZLDZ komentarzy: 99017.09.2013, 19:09

Najlepszy jest ŁKS!

Marzag komentarzy: 41238 newsów: 117.09.2013, 19:08

MGKS Lubraniec vs GKS Łokietek, nie ma lepszych derbów!

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50317.09.2013, 19:08

Marzag;
Al Ahly jest najlepsze, w końcu wygrali z Zemalkiem.

LoveTheGunners komentarzy: 914017.09.2013, 19:08

co dzis ogladacie? ja racej Manure z Bayerem

kot komentarzy: 151417.09.2013, 19:07

GKS Łokietek jest najlepszą drużyną w historii.

Marzag komentarzy: 41238 newsów: 117.09.2013, 19:04

Arsenal23, chyba nigdy Zemalek ani Al Ahly nie widziałeś

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 217.09.2013, 19:03

Barcelona Guardioli była najlepszą drużyną w historii, rzekłem.

Marzag komentarzy: 41238 newsów: 117.09.2013, 19:03

kot, dzisiaj słowa już nic nie znaczą ;p

afckonrad9101 komentarzy: 783417.09.2013, 19:03

masakra
Nie przywyczajony do urojen co poniektorych dziennikarzy ktorzy po 2 meczach potrafia stwierdzic ze druzyna jest suaba a po jednej spektakularnej wygranej niepokonana? Witamy w srodowisku gdzie kazdy jest ekspertem pilki...

kot komentarzy: 151417.09.2013, 19:01

Słowa droższe od pieniędzy. Materialiści i chuligani.

kot komentarzy: 151417.09.2013, 19:00

A niech Cie szwagier! Giroud i tak zostanie królem strzelców. Powiadam.

kot komentarzy: 151417.09.2013, 18:58

Jak wygram to pewien kibic United powie, że Arsenal jest lepszy no a jak nie no to lipa i ma godność kibica Arsenalu legnie.

kanonierka1886 komentarzy: 29717.09.2013, 18:57

huehue (:

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 117.09.2013, 18:56

Jak możecie mieć dylemat, który mecz oglądać. Oczywiście, że każdy Gooner powinien już czekać na Borussie i Napoli.

Marzag komentarzy: 41238 newsów: 117.09.2013, 18:55

kot, ciężko się chyba założyć o godność ;p chyba że zwycięzca dostaje jakieś extra fotki od Ciebie ;p

Marzag komentarzy: 41238 newsów: 117.09.2013, 18:52

masakra, o nas nie piszą, są przekonani że nie wyjdziemy z grupy więc dla nich to by nie była żadna sensacja ;d

kot, postawiłaś jakieś pieniądze na to?

masakra komentarzy: 20617.09.2013, 18:49

już piszą jakby to było gdyby MU nie wyszło z grupy.. w sumie jak takie rzeczy można pisać przed 1. meczem w grupie ? o.O dodatkowo Arsenal z tak wąską ławką ma większe prawdopodobieństwo nie wyjścia

kot komentarzy: 151417.09.2013, 18:48

Zakład o to, że Giroud zostanie królem strzelców jest błędem mojego życia?

maciekbe komentarzy: 1245817.09.2013, 18:48

@Rivaldo tyle mają tych canalplusów i nsportów i nie wybrali tego spotkania? Ueeeee

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.09.2013, 18:46