Kanonierzy pokonują Sunderland 3-1, dwa gole Ramseya!

Kanonierzy pokonują Sunderland 3-1, dwa gole Ramseya! 14.09.2013, 16:59, Marcin Stefaniak 5164 komentarzy

W sobotę podopieczni Wengera zaprezentowali dwa różne oblicza. W pierwszej połowie Kanonierzy w pełni zdominowali przeciwnika i raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką rywala.

Druga połowa, a szczególnie jej początek, miał już zgoła inne oblicze. Sunderland szybko zdobył wyrównującego gola i postanowił pójść za ciosem. Mimo zmasowanych ataków Czarnych Kotów podopieczni Wengera dzielnie się bronili i z czasem powrócili do lepszej dyspozycji. Ostatecznie dwa gole Aarona Ramseya zapewniły Arsenalowi kolejne, ważne 3 punkty.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Flamini, Ramsey - Walcott (89. Monreal), Wilshere, Özil (80. Vermaelen) - Giroud (90. Akpom).

Sunderland: Westwood - Celustka, Roberge, Diakite, Colback - Vaughan (45. Gardner), Mavrias (71. Borini) , Ki, Johnson - Fletcher (77. Wickham), Altidore.

Pierwsze minuty nie przyniosły wielu ciekawych sytuacji. Obie ekipy grały zachowawczo i badały przeciwnika.

Taką grą Kanonierzy uśpili rywali i w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Po odbiorze piłki na własnej połowie Kieran Gibbs zagrał długą piłkę do Mesuta Özila,a 24-latek od razu zaprezentował swój kunszt wszystkim kibicom angielskiej piłki. Özil najpierw bezbłędnie przyjął piłkę, a później równie dobrze podał ją do Oliviera Girouda, który nie miał najmniejszych problemów z wykończeniem akcji.

Kilkadziesiąt sekund później Sunderland mógł ekspresowo odpowiedzieć na gola Arsenalu i doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w poprzeczkę uderzył Mobido Diakite, futbolówka wróciła jeszcze na boisko, ale dobitka Charalambos Mavriasa nie znalazła drogi do bramki.

W 15. minucie podopieczni Wengera mogli prowadzić już 2-0. Kolejnym fenomenalnym prostopadłym podaniem popisał się Mesut Özil, jednak Theo Walcott nie był w stanie pokonać dobrze interweniującego Kierana Westwooda w sytuacji sam na sam.

W następnych minutach po raz kolejny obie drużyny zwolniły i gra była prowadzona w środku pola. W 28. minucie jeszcze raz mieliśmy okazję ujrzeć świetną współpracę między Özilem, a Walcottem, ale i tym razem bramkarz Sunderlandu nie dał się zaskoczyć.

Na kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy w dogodnej sytuacji znalazł się Walcott. Po świetnej dwójkowej akcji Oliviera Girouda i Jacka Wilshere'a ten drugi podał do skrzydłowego Arsenalu, jednak jego strzał głową przeleciał obok bramki Czarnych Kotów.

Już w doliczonym czasie pierwszej części meczu Walcott znów miał szansę na zdobycie bramki, ale po raz kolejny okazał się gorszy od Westwooda. Cała akcję próbował jeszcze zakończyć Özil, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców.

Chwilę później Martin Atkinson zaprosił zawodników na przerwę.

Fani Arsenalu nie zdążyli jeszcze zająć miejsc w swoich fotelach, a już musieli przecierać oczy ze zdumienia. Nieodpowiedzialnie w polu karnym zachował się Laurent Koscielny, który sfaulował Adama Johnsona. Arbiter spotkania bez wahania podyktował jedenastkę, którą pewnie na gola zamienił Craig Gardner.

Napór Czarnych Kotów nie ustawał i w 59. minucie po raz drugi piłkę z bramki musiał wyciągać Wojciech Szczęsny. Do bramki Polaka trafił Steven Fletcher, ale w momencie podania znajdował się na spalonym.

Dwie minuty później po raz kolejny zagotowało się pod bramką Arsenalu. Po rzucie wolnym Craig Gardner trafił w słupek, a bardzo bliski przecięcia jego dośrodkowania był, znajdujący się na pozycji spalonej, Ki Sung-Yeung.

Dopiero po 20 minutach drugiej połowy obudzili się Kanonierzy i z czasem zaczęli zyskiwać przewagę. W 68. minucie świetnym dośrodkowaniem popisał się Carl Jenkinson, a jeszcze lepszym strzałem z woleja na prowadzenie wyprowadził podopiecznych Wengera Aaron Ramsey.

Czarne Koty nie zamierzały odpuszczać i już 3 minuty po raz kolejny pokonały Wojciecha Szczęsnego, tym razem za sprawą Jozy'ego Altidore'a. Gol nie został jednak uznany, gdyż wcześniej Martin Atkinson odgwizdał faul Bacary'ego Sagny na napastniku Sunderlandu.

W 76. minucie ostatecznie kibiców na Stadium of Light uciszył Aaron Ramsey. Tym razem Walijczyk otrzymał świetne prostopadłe podanie od Oliviera Girouda i nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem dobrze dysponowanego Kierana Westwooda.

Po trzecim zdobytym golu Kanonierzy panowali nad sytuacją na boisku. Podopieczni Di Canio stwarzali sobie pojedyncze okazje. Jedna z nich miała miejsce w 83. minucie, kiedy to po strzale głową Altidore'a piłka o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego.

Mimo wygranej w doliczonym czasie gry wiele zmartwień przysporzył fanom Arsenalu Olivier Giroud, który po strzale na bramkę Westwooda upadł na murawę, trzymając się za kolano. Chwilę później Martin Atkinson zakończył mecz.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
damianARSENAL komentarzy: 851717.09.2013, 17:30

panowie, macie tekst do pierwszej przyśpiewki?
youtube.com/watch?v=PDohFRJgpEU

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 117.09.2013, 17:30

Mistiqueafc
Myśle ze same rozgrywki nic nie zmienia, jednak jeśli będzie pare zmian w pakiecie to kto wie. Przynajmniej taka mam nadzieje

LouisLitt komentarzy: 53517.09.2013, 17:28

telegraph.co.uk/news/uknews/crime/10314819/GTA-5-fan-stabbed-and-robbed-of-new-video-game.html

@borek

Wątpie, ze to cos zmieni.Jak klub nie będzie sie młodymi zbytnio interesował to nic te rozgrywki nie zmienią.Myslisz, ze takie City, albo PSG nagle przestanie tyle wydawac, zeby poczekac na jakis młody diament?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 117.09.2013, 17:20

Mistiqueafc
Specjalnie tak zrobili, aby najlepsze drużyny bardziej inwestowaly w młodych zawodników. To 1 edycja więc i tak pewnie jeszcze pare zasad się zmieni

damianARSENAL komentarzy: 851717.09.2013, 17:19

NineBite
to jest jakiś młodzik

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 117.09.2013, 17:18

arthas
Tak, takie same. Jeśli się nie mylę to jedyna różnica jest taka, ze w fazie pucharowej nie będzie rewanżu

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.09.2013, 17:17

Tylko głupotą jest to, ze zwycięzca NextGen'a z zeszego roku - Aston Villa nie ma tutaj druzyny.Troche to nie fair w stosunku do tych młodych chłopaków, bo najpierw ograli juniorów AFC albo CFC, a dwa miesiące później sie dowiadują, że już takich rozgrywek nie powąchają

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 117.09.2013, 17:17

Dla tych dzieciaków fajna sprawa. Skończą mecz, pójdą do hotelu i obejrzą mecz seniorów.

arthas74 komentarzy: 234317.09.2013, 17:16

Borekenema

a grupy sa takie jak starzy beda grac?

damianARSENAL komentarzy: 851717.09.2013, 17:16

twitter.com/JackWilshere/status/379968168212844544

facebook.com/photo.php?fbid=549401701792209&set=a.190762617656121.47740.139833079415742&type=1&theater

damianARSENAL komentarzy: 851717.09.2013, 17:15

arthas74 komentarzy: 234317.09.2013, 17:15

Liga mistrzow mlodzikow?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 117.09.2013, 17:14

Mecz leci na eurosporcie

Ta liga LM u-19 to nie jest głupi pomysł, tylko da edycja zrobiona jakby na pól gwizdka. Wyobrażacie sobie, ze jakby Legia się dostała do LM, to w u-19 graliby nasi młodzi piłkarze? Mecze po 0-15...

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.09.2013, 17:12

Ogólnie jakos mi sie nie podoba ten pomysł z LM u-19.NextGen Series wg mnie było duuuuzo ciekawsze, no i poziom byl wyzszy.Tutaj to narazie futbol w wydaniu podwórkowym

masakra komentarzy: 20617.09.2013, 17:12

mecze.goodcast.tv/index9.html#

lucasnoline komentarzy: 541617.09.2013, 17:11

Ludzie się bili o GTA w Tesco.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 117.09.2013, 17:11

Ten mecz United- Bayer wyglada jak mecz na podwórku.

masakra komentarzy: 20617.09.2013, 17:10

hahaha MU już katuje leverkusen 2;;0

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 117.09.2013, 17:09

A23
LM u-19

pawlo1k komentarzy: 99317.09.2013, 17:09

Bez kitu juz zmieniam Mate kompletnie zapomniłem o jego rzadkich wystepach po władza Mou

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 217.09.2013, 17:08

Co wy oglądacie ?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 117.09.2013, 17:08

Od razu może bierz samych rezerwowych lub kontuzjowanych

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.09.2013, 17:07

Mata jest w CFC skonczony.Dam sobie łape uciąć, ze po sezonie zmieni klub.Stawiam na PSG :C

Zmienię temat.

Gdybyście mieli wybrać, to wolelibyście, żeby wszystkie granice były tak odgrodzone jak polsko-białoruska, cy raczej wolelibyście zmienić polsko-białoruską na otwartą?

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.09.2013, 16:58

Jak ktos chce obejzec meczyk własnie teraz to polecam Eurosport i mecz LM U-19 MU - Bayer

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 517.09.2013, 16:56