Keown o Martinellim i Ljungbergu

Keown o Martinellim i Ljungbergu 13.12.2019, 13:57, Tomasz Kowalski 8 komentarzy

Martin Keown pochwalił Gabriella Martinellego i nazwał Freddiego Ljungberga farciarzem.

Były obrońca Arsenalu przyznał, że Brazylijczyk był prawdziwym liderem Kanonierów we wczorajszej potyczce ze Standardem. Martinelli pojawił się na murawie w 69. minucie i zaliczył asystę przy trafieniu Bukayo Saki.

Oto, co powiedział Keown po wczorajszym spotkaniu ze Standardem Liege:

- Jedną z rzeczy, którą potrzebujesz, gdy jesteś trenerem, jest szczęście. Freddie Ljungberg był tej nocy wielkim farciarzem. Martinelli odmienił losy meczu, kiedy zameldował się na boisku. 69. minuta, na boisko wchodzi młody zawodnik, który jest niesamowicie żądny gry, a jego ciężka praca jest widoczna gołym okiem. Tego oczekuje się od starszych graczy. Nie dostrzegłem innego takiego piłkarza w Arsenalu. Dopiero Martinelli wpłynął na losy meczu.

- Myślę, że Freddie powinien uprościć sprawę i postawić na czterech obrońców, skorzystać z tych samych zawodników, którzy grali w poprzednim meczu. Szwed dokonuje zbyt wielu zmian. Musimy znowu mieć chęci do gry i być głodni zwycięstw. Tego powinniśmy oczekiwać od zawodników. Freddie powinien wprowadzić tę zmianę w Arsenalu, kiedy jest jeszcze trenerem.

Fredrik LjungbergGabriel MartinelliMartin Keown autor: Tomasz Kowalski źrodło: metro.co.uk
mitmichael komentarzy: 4924314.12.2019, 11:20

Martinelli ma kapitalne wejscie do zespolu, kazdy mlody zawodnik chciałby tak szybko rozwinac swoja kariere. Martinelli od 1 minuty na City

Leehu komentarzy: 1049614.12.2019, 10:49

@lays: Wiesz najlepsze kluby rotują zawodnikami ale nie robią tego tak często z obroną. W ilu meczach grał w tym sezonie van Dijk? We wszystkich w lidze i w LM, mam wrażenie że mówiąc o tych zmianach niektórzy zapominają dodać że chodzi tu głównie o obronę która powinna być monolitem i jasne możesz od czasu do czasu dać odpocząć zawodnikowi z obrony, ale nie wymienia się całego bloku defensywnego. Tak na prawdę mecz ze Standardem był ważneijszy od meczu z City. Przegrywając z Belgami mogliśmy odpaść z LE, a to już całkiem przekreśliłoby nasze szanse na grę w LM w przyszłym sezonie, a tego oczekuje zarząd. Z City możemy przegrać, chociaż teraz są zdecydowanie w najgorszej formie w erze Guardioli, ale my w sumie lepszej formy nie mamy. :)

bizooon komentarzy: 688713.12.2019, 22:45

@tomash473: Gabi jest mega dynamiczny, nie dziwia porownania do C Ronaldo mlodego

Supertramp21 komentarzy: 64013.12.2019, 17:29

To jest widoczne gołym okiem.. mamy 1 (slowienie: jednego) zawodnika po którym widać 110% zaangażowania - w odbiór po stracie, sprint do pressingu aby przeszkodzić przeciwnikowi w rozegraniu a reszta zespołu? Stracilismy pilke? No to jeb robimy tył zwrot i kto szybciej dobiegnie do bramki byle dalej od przeciwnika który ma pilke.

krzykus1990 komentarzy: 516413.12.2019, 16:52

Keown na trenera Arsenalu !

tomash473 komentarzy: 211513.12.2019, 16:14

Jakby reszta naszych pozorantów grała chociaż z połową zaangażowania Martinellego to Arsenal walczyłby o mistrzostwo. Na tle Gabiego wyglądają jakby ktoś ich wybudził w środku nocy.

ArekKanonier komentarzy: 190313.12.2019, 14:45

@lays: To pierwsza sprawa. Druga to ta, że największym problemem są u nas nie ci zmiennicy (bo młodzi akurat nie grają wcale aż tak źle) tylko właśnie ci podstawowi obrońcy , którzy powinni być naszym kręgosłupem. Kompletnie nie widzę logiki w tej wypowiedzi i pewnie w ogóle nie miało jej być. Ot zwykła krytyka dla samej krytyki, byleby coś powiedzieć.

lays komentarzy: 3987113.12.2019, 14:00

''Szwed dokonuje zbyt wielu zdań''

Wkradł się błędzik :D

Poza tym to Koewn gada głupotki po części. Jak on chce grać tym samym składem co ostatnio mając przed sobą mecz z City, gdy mamy tak wiele kontuzji.

Arsenal - Chelsea 23.04.2024 - godzina 21:00