Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal

Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal 24.08.2019, 19:31, Łukasz Wandzel 3737 komentarzy

W 3. kolejce Premier League Arsenal pojechał na Anfield, by podjąć tegorocznego zwycięzcę Ligi Mistrzów - Liverpool. W ostatnich latach starcia obu tych drużyn dostarczały sporo emocji, a wynik spotkania był trudny do przewidzenia. Przed dzisiejszym meczem atmosferę podgrzewał fakt, że zarówno Kanonierzy, jak i The Reds mogli pochwalić dorobkiem 6 punktów. Po dzisiejszym starciu to jednak ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa może samodzielnie rozsiąść się w fotelu lidera.

Byliśmy świadkami dwóch różnych połów, ale w każdej z nich przewagę miał Liverpool. W trakcie pierwszych 45 minut Arsenal pozostawał skupiony i udanie bronił się przed dośrodkowaniami gospodarzy. Niefortunnie jednak stracił bramkę niedługo przed przerwą. Druga połowę przyćmiły natomiast wyczyny Davida Luiza, którego doświadczenie i liczba tytułów kłóci się z tym, co pokazywał na boisku. Brazylijczyk winny jest straty dwóch goli, a w konsekwencji postawy całego zespołu, który przy stanie 3-0 nie potrafił już nawiązać walki z rywalem.

Arsenal: Leno - Maitland Niles, Sokratis, David Luiz, Monreal - Xhaka, Guendouzi (85' Mchitarian), Willock (81' Lacazette), Dani Ceballos (61' Torreira) - Aubameyang, Pepe.

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (69' Milner), Henderson - Mane (77' Oxlade-Chamberlain), Salah, Firmino (86' Lallana).

Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się na połowie Arsenalu. Bardzo szybko bliski szczęścia był Roberto Firmino, który nie zdążył dopaść do piłki po dośrodkowaniu. To właśnie wrzutki bocznych obrońców były najczęściej wykorzystywanym schematem przez ekipę The Reds. Z kolei Kanonierzy udanie bronili się przez blisko 40 minut, opierając swoją grę na kontratakach. Nic nie zapowiadało katastrofy, a każdy obrońca wystrzegał się błędów.

W ofensywie zaś Swoje przebłyski miał Pepe, któremu z początku wychodził drybling nawet w towarzystwie Virgila Van Dijka. W 31. minucie minimalnie chybił, mierząc w okienko bramki, a chwilę później przejął piłkę w środku pola i przedryblował obrońcę, jednak strzał... pozostawiał wiele do życzenia. Gola mógł też zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang, który próbował przelobować Adriana po jego słabym wyjściu z bramki i próbie wybicia, ale futbolówka minęła słupek.

Mogło się wydawać, że gra stoi w miejscu. Liverpool nieustannie starał się wrzucać piłkę w pole karne, a Arsenal przeprowadzał kontratak, jeśli tylko miał taką okazję. Do otwarcia wyniku doszło jednak jeszcze przed przerwą. Alexander-Arnold dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Joel Matip.

W drugiej połowie zamiast myśleć o wyrównaniu, Unai Emery raczej zaczął się zastanawiać nad doborem partnera dla Sokratisa. Charakter Davida Luiza objawił się, gdy bezmyślnie pociągnął rywala za koszulkę, za co przyznany został Liverpoolowi bezdyskusyjny rzut karny. Antybohaterstwo Brazylijczyka nie skończyło się na sprokurowaniu jedenastki. W 58. minucie przeprowadził szarżę na Salaha, co jedynie pomogło Egipcjaninowi przejść obrońcę Arsenalu i popędzić w kierunku bramki. Dwa błędy Davida Luiza równały się dwóm bramkom Mo Salaha.

Kanonierzy zdołali jeszcze zaskoczyć uśpioną obronę Liverpoolu w końcówce spotkania. Wtedy to Pierre-Emerick Aubameyang asystował przy trafieniu Lucasa Torreiry. Londyńczycy na krótko złapali wiatr w żagle, ale nie przełożyło się to już na rezultat spotkania: Liverpool 3-1 Arsenal.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ZielonyLisc komentarzy: 2032126.08.2019, 13:57

Brandi Love

DyktatorArsene komentarzy: 242626.08.2019, 13:56

@Ech0z:
Ruszac sie po boisku potrafi tylko niech teraz pokaze, ze ma chlodna glowe w ostatecznych ruchach.

DzejCoop komentarzy: 326426.08.2019, 13:54

@Dewry:
Twoi ludzie dzięcioły, Twoi ludzie kasztany.

lays komentarzy: 3987126.08.2019, 13:53

@ArsenalChampion:

A widzisz i trafił, a teraz ja mogę poszydzic:D

pelek komentarzy: 214626.08.2019, 13:49

@lordpat napisał: "AM-N tez gra dobrze, nie robi zbyt czesto jakis baboli,"
To jest przesada, dzwonię na policję.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.08.2019, 13:48

@platinium: w tej statystyce chodziło kto ostatnio strzelił tak późno gola, wiec może gdzies tam Kuyt kiedys strzelił w 100 minucie, nie wiem.

platinium komentarzy: 139326.08.2019, 13:45

@RIVALDO700: Przecież Kuyt nam kiedyś załadował z karnego w 101 minucie chyba.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.08.2019, 13:44

Sorry nie stracił.

lordpat komentarzy: 336626.08.2019, 13:43

@Wojtek1988:

No spoko, tylko potem sie nie dziw, ze Arsenal sie nie lapie do TOP4, bo nie ma obroncow z prawdziwego zdarzenia.

Ze Koscielny i Monreal nie popelniaja bledow? Przy grze na takim poziomie to powinien byc standard.

AM-N tez gra dobrze, nie robi zbyt czesto jakis baboli, jednak wszyscy czekaja na Bellerina, ktory po rehabilitacji wejdzie do pierwszej druzyny z miejsca sadzajac AM-N na lawce.
Podobnie Arsenal kupil nowego LO, ktory tez wejdzie po rehabilitacji do pierwszego skladu bez wiekszych staran. Dlatego wedlug mnie Monreal jest zbedny, a hajs sie zawsze przyda.
Jesli masz inne zdanie, to dobrze, szanuje.

+ debuchy tez odszedl, gdy nie mial gwarantowanego miejsca w skladzie i nikt po nim nie placze.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.08.2019, 13:43

Arsenal stracił rekord

96:55 - Raul Jimenez's goal after 96 minutes and 55 seconds was the latest scored in the Premier League since January 2017, when Alexis Sanchez scored a penalty after 97 minutes and 14 seconds for Arsenal against Burnley/opta/

Ech0z komentarzy: 1050126.08.2019, 13:35

@DyktatorArsene: w meczu z Liverpoolem już pokazał do czego jest zdolny. Jako jedyny przedryblowal Van Dijka od 40 meczów, a Robertson miał z nim wiele problemow

mitmichael komentarzy: 4924326.08.2019, 13:34

Daj Boze zeby Tierney wrocił szybciej

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.08.2019, 13:33

Najwyżej zagramy mecz, dwa w formacji 3-4-3. Pamiętajcie, że po meczu ze Spurs jest 2 tygodnie przerwy. Wróci już holding i będzie na 100%, Tierney moim zdaniem też już zacznie się doprowadzać do zdrowia w 2 części września. Pamiętajcie, że jego kontuzja polega na tym, że nie można przetrenowywać tejże operowanej części ciała. On pracuje z piłką cały czas, biega, tylko nie może tego robić na 100%, dlatego sądzę, że jego powrót będzie dosyć szybki.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 626.08.2019, 13:33

Czyli na obu bokach obrony mamy identyczną sytuację - podstawowy zawodnik leczy długoterminową kontuzję i zostajemy z jednym graczem. Pytanie, co będzie jak Niles lub Kola wypadną. Trzeba będzie się chyba Chambersem na PO ratować, a jak zabraknie Bosniaka to Niles na LO pójdzie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.08.2019, 13:30

Wygrana Lfc nad AFC była 12 wygrana z rzędu Liverpoolu w Premier League, jest to wyrównanie rekordu tego klubu osiągnięte z 1990 roku. Jesli Lfc wygra z Burnley na wyjeździe, będzie to najlepszy wyniki w historii tego klubu od powstania rozgrywek Premier League.

kwiatinho komentarzy: 1315626.08.2019, 13:29

@macc:
No właśnie ten grudzień jest zdecydowanie umowny. Czytałem gdzieś informacje że rehabilitacja Tierneya przebiega dużo szybciej ponieważ sam zabieg nie był skomplikowany i nie ma niebezpieczeństwa nawrót kontuzji więc młody szkot może wrócić do pełnych treningów już we wrześniu. Biorąc pod uwagę brak przygotowań to do drużyny może być wprowadzany nawet w październiku

DyktatorArsene komentarzy: 242626.08.2019, 13:28

@Ech0z:
Kima to ty akurat zostaw w spokoju bo w obliczu kontuzji byl dla nas pare razy jak zbawienie :D

A Pepe to zobaczymy do czego jest zdolny mam nadzieje, ze juz podczas derbow tylko Laca musi grac na srodku i scalac ten nasz atak.

mitmichael komentarzy: 4924326.08.2019, 13:25

@Tevez: ktory wroci do treningow w pazdzierniku a do gry pewnie w listopadzie jak nie lepiej

Tevez komentarzy: 408726.08.2019, 13:24

@mitmichael: Jak z samym Kolasinacem skoro przyszedł Tierney?

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 626.08.2019, 13:24

@Walcott32:

Według tej strony Alli ma 75% szans, a Ndombele wypada.

mallen komentarzy: 2124026.08.2019, 13:21

@mitmichael

Cienko też już nie ma.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.08.2019, 13:21

Nacho pożegnam z dużą sympatią. Wiedzielismy, co możemy się po nim spodziewac przez ostatnie parę lat w każdym meczu. Grał praktycznie równo. Bez wzlotow, bez większych upadków. Nie wiem czy znam drugiego takiego piłkarza, który każdy występ miał niemalże jednakowy xd

mitmichael komentarzy: 4924326.08.2019, 13:18

Nacho Monreal to Real Sociedad. Done deal. Announcement expected by tomorrow.

zostaniemy z samym Kolasinacem, cienko to widze

Walcott32 komentarzy: 10526.08.2019, 13:17

Wiecie może czy na nasz mecz będzie dostępny Ndoble i Delle Ali?

ArsenalChampion komentarzy: 838326.08.2019, 13:16

@lays: ja to się z ciebie szydziłem bardziej dlatego ze jarałeś i chciałeś zawodnika który do Arsenalu nigdy nie trafi , przynajmniej tak myślałem jeszcze pół roku temu , ze względu na to ze po takim sezonie ,myślałem ze Pepe jest poza zasięgiem Arsenalu

Ech0z komentarzy: 1050126.08.2019, 13:15

@DyktatorArsene: Ta Kim Kalsztrom odrazu

DyktatorArsene komentarzy: 242626.08.2019, 13:15

@lays:
Oby nie byl z niego zaden drugi Gervinho. Ten to dopiero drybling mial a we Francji tez nastukal bramek.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282126.08.2019, 13:03

@lays: Gorzej z jego dyscypliną taktyczną ale tego można go nauczyć :)

lays komentarzy: 3987126.08.2019, 12:57

Pepe i ta jego latwosc dryblingu. TO bedzie kozaczek. Zobaczycie. Nie przypadkowo jaram się gościem od poltora roku, gdy inni ze mnie szydzili :D

macc komentarzy: 472826.08.2019, 12:56

@kwiatinho:

Nie bądź zachłanny, nie wystarczy Ci, że obrabiasz buków?

Ale tak serio, uważasz że Koła uciagnie sam ten wózek do grudnia?

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 226.08.2019, 12:56

@DzejCoop: Twoi ludzie dzięcioły.

bigMick komentarzy: 110626.08.2019, 12:56

32-letni Polak uciekł w niedzielę z więzienia Poggioreale w Neapolu - podały włoskie media. Więzień zbiegł zjeżdżając na prześcieradle, gdy skazani udawali się na mszę do kaplicy. To pierwsza ucieczka z tego zakładu karnego od 100 lat.

Polak potrafi

DzejCoop komentarzy: 326426.08.2019, 12:54

Dzień dobry.

mallen komentarzy: 2124026.08.2019, 12:54

Torreira wyglądał świetnie po wejściu w meczu z Live. Chcę go na derby na 90 minut!

fcescf komentarzy: 255426.08.2019, 12:52

Willock kozak, pamiętam jak u Wengera dostawał szanse w pucharach to gość był strasznie nijaki i wydawało mnie się że gra tylko z racji wieku. I tak pewnie dotknie go spadek formy ale póki co jest w najwyższej formie z naszych ŚP i niech gra jak najwięcej.

Tevez komentarzy: 408726.08.2019, 12:51

City ma bardzo słaby środek obrony. Na razie da się to jeszcze jakoś uchować i ludzie tego nie widzą ale jak przyjdą poważne mecze choćby w Lidze Mistrzów to wszyscy się o tym przekonają.

ZielonyLisc komentarzy: 2032126.08.2019, 12:50

Nacho powinien zostać, a jak już chcą się go pozbyć to zimą.

kwiatinho komentarzy: 1315626.08.2019, 12:44

@macc:
Taaak a ja wygram w totolotka

mallen komentarzy: 2124026.08.2019, 12:43

I think some players like Willock, he did another step ahead here today. Matteo [Guendouzi] also good match. The impact with Lucas [Torreira], with Lacazette, with Mkhi also was good.

UE

MarkOvermars komentarzy: 929626.08.2019, 12:42

Pytanie czy sam Nacho chce jakoś bardzo odejść czy klub chce po prostu na nim cokolwiek zarobić

Wojtek1988 (zawieszony) komentarzy: 26726.08.2019, 12:39

to paru osobom może wydać się dziwne ale moim zdaniem Monreal prezentuje najrówniejszy poziom ze wszystkich 8 obrońców jakich mamy - to zresztą potwierdzają statystyki castrol index z ostatnich 3 lat w ujęciu "błędy w przełożeniu na czas gry na boisku" (najgorszy tu był chambers, bellerin, mustafi a najlepsi właśnie kościelny i monreal)
dlatego oddawanie tego gościa tylko dlatego że jest "stary" i się potem na nim "nie zarobi" jest nierozsądne bo obronę dalej mamy tragiczną i wystarczą dwie kontuzje żeby znów była masakra w 3 linii i kolejny beznadziejny sezon

Piotrek95 komentarzy: 976226.08.2019, 12:34

oj ludzie, ludzie. Za dużo fify chyba u Was. Z jednej strony chcecie szeroki skład z 27 letnimi średniakami w głębokich rezerwach, z drugiej chcecie młodych talentów, z trzeciej strony jest płacz bo Gnabry odszedł,bo Rene Adelaide za 30 mln w Lyonie. Jak był u nas Jeff to te same osoby pisały, że Wenger upadł na głowe bo młody Francuz się nie nadaje na piłkarza itd. Przecież to samo jest z Willockiem - jakby nie dostał teraz szansy tylko zamiast niego grałby Elneny to za rok odszedłby za grosze do jakiegoś Porto albo Lyonu i jako 23 latek byłby wart 50 baniek i znowu byłby płacz. W którejś biografii piłkarskiej widziałem mądry cytat, że zbyt wąska kadra sprawia ból głowy jednemu człowiekowi, ale przez zbyt szeroka ból ten ma 10 osób.

Ech0z komentarzy: 1050126.08.2019, 12:31

@michal192837465: smiechlem;p

Adi17 komentarzy: 318226.08.2019, 12:29

Jak poszło w typerze? :) Nie pamiętam kiedy tak mało trafiłem spotkań, ogólnie kolejka dziwna, zwlaszcza dla gospodarzy.

michal192837465 komentarzy: 765426.08.2019, 12:28

Czyli na prawej obronie będzie grał Ainsley, na lewej Maitland, a Niles w końcu zostanie przesunięty na swoją naturalną pozycję.

macc komentarzy: 472826.08.2019, 12:22

Tierney wraca do treningów w pażdzierniku, w listopadzie pierwsze mecze w U23 i jak wszystko dobrze pójdzie to w grudniu zagra w PL.

Kola dostanie kilka telefonów w nocy i zaraz mu psycha siądzie , czego efektem będzie kiepska postawa na boisku, nie wspominając o urazach czy innych historiach i kto będzie grał na lewej obronie?

Ainsley Maitland-Niles :)

kwiatinho komentarzy: 1315626.08.2019, 12:12

Śmieszy mnie stwierdzenie że Monreala teraz to nie tylko w styczniu. Przypomnę tylko że klub skorzystał z zapisu w kontrakcie hiszpana i przedłużył jego kontrakt o 12 miesięcy nie o 5 lat. Kto Wam kupi 33 letniego piłkarza który ma 5 miesięcy kontraktu? A jak już się chętny znajdzie to ile da? 1 mln £ ?
To jedyna okazja cokolwiek zarobić na jego transferze i jeśli tylko znajdzie się chętny to powinniśmy się go pozbyć.
Były zdjęcia z treningów i wygląda na to że Tierney wróci dość szybko do pełnej sprawności. Do tego czasu Kolašinac może grać.
Gadanie co będzie jak ktoś złapie kontuzje to co wtedy??? A co jak Monreal złapie kontuzje?

lays komentarzy: 3987126.08.2019, 12:10