Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal

Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal 24.08.2019, 19:31, Łukasz Wandzel 3737 komentarzy

W 3. kolejce Premier League Arsenal pojechał na Anfield, by podjąć tegorocznego zwycięzcę Ligi Mistrzów - Liverpool. W ostatnich latach starcia obu tych drużyn dostarczały sporo emocji, a wynik spotkania był trudny do przewidzenia. Przed dzisiejszym meczem atmosferę podgrzewał fakt, że zarówno Kanonierzy, jak i The Reds mogli pochwalić dorobkiem 6 punktów. Po dzisiejszym starciu to jednak ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa może samodzielnie rozsiąść się w fotelu lidera.

Byliśmy świadkami dwóch różnych połów, ale w każdej z nich przewagę miał Liverpool. W trakcie pierwszych 45 minut Arsenal pozostawał skupiony i udanie bronił się przed dośrodkowaniami gospodarzy. Niefortunnie jednak stracił bramkę niedługo przed przerwą. Druga połowę przyćmiły natomiast wyczyny Davida Luiza, którego doświadczenie i liczba tytułów kłóci się z tym, co pokazywał na boisku. Brazylijczyk winny jest straty dwóch goli, a w konsekwencji postawy całego zespołu, który przy stanie 3-0 nie potrafił już nawiązać walki z rywalem.

Arsenal: Leno - Maitland Niles, Sokratis, David Luiz, Monreal - Xhaka, Guendouzi (85' Mchitarian), Willock (81' Lacazette), Dani Ceballos (61' Torreira) - Aubameyang, Pepe.

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (69' Milner), Henderson - Mane (77' Oxlade-Chamberlain), Salah, Firmino (86' Lallana).

Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się na połowie Arsenalu. Bardzo szybko bliski szczęścia był Roberto Firmino, który nie zdążył dopaść do piłki po dośrodkowaniu. To właśnie wrzutki bocznych obrońców były najczęściej wykorzystywanym schematem przez ekipę The Reds. Z kolei Kanonierzy udanie bronili się przez blisko 40 minut, opierając swoją grę na kontratakach. Nic nie zapowiadało katastrofy, a każdy obrońca wystrzegał się błędów.

W ofensywie zaś Swoje przebłyski miał Pepe, któremu z początku wychodził drybling nawet w towarzystwie Virgila Van Dijka. W 31. minucie minimalnie chybił, mierząc w okienko bramki, a chwilę później przejął piłkę w środku pola i przedryblował obrońcę, jednak strzał... pozostawiał wiele do życzenia. Gola mógł też zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang, który próbował przelobować Adriana po jego słabym wyjściu z bramki i próbie wybicia, ale futbolówka minęła słupek.

Mogło się wydawać, że gra stoi w miejscu. Liverpool nieustannie starał się wrzucać piłkę w pole karne, a Arsenal przeprowadzał kontratak, jeśli tylko miał taką okazję. Do otwarcia wyniku doszło jednak jeszcze przed przerwą. Alexander-Arnold dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Joel Matip.

W drugiej połowie zamiast myśleć o wyrównaniu, Unai Emery raczej zaczął się zastanawiać nad doborem partnera dla Sokratisa. Charakter Davida Luiza objawił się, gdy bezmyślnie pociągnął rywala za koszulkę, za co przyznany został Liverpoolowi bezdyskusyjny rzut karny. Antybohaterstwo Brazylijczyka nie skończyło się na sprokurowaniu jedenastki. W 58. minucie przeprowadził szarżę na Salaha, co jedynie pomogło Egipcjaninowi przejść obrońcę Arsenalu i popędzić w kierunku bramki. Dwa błędy Davida Luiza równały się dwóm bramkom Mo Salaha.

Kanonierzy zdołali jeszcze zaskoczyć uśpioną obronę Liverpoolu w końcówce spotkania. Wtedy to Pierre-Emerick Aubameyang asystował przy trafieniu Lucasa Torreiry. Londyńczycy na krótko złapali wiatr w żagle, ale nie przełożyło się to już na rezultat spotkania: Liverpool 3-1 Arsenal.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mruw komentarzy: 419925.08.2019, 22:19

Roma potrzebuje wzmocnienia defensywy. Powinni kupic Mustafiego

Mihex komentarzy: 2360425.08.2019, 22:18

Ale meczycho w Romie

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 625.08.2019, 22:16

Także pomimo porażki spadamy tylko o jedno miejsce w tabeli i dalej jesteśmy na podium, ustępując tylko hegemonom. Nice.

mruw komentarzy: 419925.08.2019, 22:14

Choupo-Moting*

mizio komentarzy: 66025.08.2019, 22:14

Dobra, sezon może się już kończyć. Tabela wygląda fajnie.

Chupo Moging co zrobił Oo

mitmichael komentarzy: 4924325.08.2019, 22:10

Nie ma Messiego, Gryzman szaleje

michal192837465 komentarzy: 765425.08.2019, 22:08

Już tamto zdążyli zablokować. Całkiem szybko.

michal192837465 komentarzy: 765425.08.2019, 22:06

Kolarov z kolejnym cudownym golem z rzutu wolnego. Opanował to do perfekcji.

Mrooz komentarzy: 39525.08.2019, 21:57

Wchodzę na flashscore a tam totki do tyłu piękna sprawa :v

Connor7 komentarzy: 46925.08.2019, 21:52

@MarioG: ja tu jestem ekspertem więc nie podskakuj

bartas1984 komentarzy: 37025.08.2019, 21:51

Gęgą spadło z Ligue 1 i Psg nie ma już kogo łoić po 8-0.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492525.08.2019, 21:49

@Dawid04111

Haha, myślałem o tym, ale Pukki się sam broni. Będę walczyć o Davida Luiza i Leicester, Teemu idzie po króla strzelców i nie trzeba nic dodawać.

M4zzz1 komentarzy: 36625.08.2019, 21:49

@ChatCrapGetBanged: Felipe Anderson dostaje ostatnią szansę a te dwa jaśki pozostałe już poleciały ze składu

Calyn komentarzy: 191625.08.2019, 21:48

W tej włoskiej na wałki z VARem juz w tamtym sezonie zwracałem uwagę. To się robi już żenujące s tym Mertensem, to jest jawne ustawienie.meczu nie wiem jak to inaczej nazwać

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1425.08.2019, 21:47

@MarioG napisał: "@Connor7: a przegrać z Newcastle"
do tego z Villa tez mieli 0:1 i w koncówce uratowali 3 pkt.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 525.08.2019, 21:46

W Paryżu już kontuzjowani: Herrera, Kehrer, Kurzawa, Cavani. Draxler, Diallo. Neymar nie gra ze względu na niejasną przyszłość. A sezon ledwo się zaczął.

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1425.08.2019, 21:44

@Connor7 napisał: "@MasterMO: Po 2 meczach, 1-0 z nami po wyrównanym starciu i z Norwich w którym jakiś Pukki miał mecz życia"
Wojna z @ChatCrapGetBanged: za 10, 9, 8, 7, ...

Freo98 komentarzy: 669525.08.2019, 21:43

Ale Greizman teraz wjechał

Connor7 komentarzy: 46925.08.2019, 21:41

Paul77 komentarzy: 1018525.08.2019, 21:40

@Garfield_pl: Dlatego nie napinam się. Sezon długi i wiele się może wydarzyć. Ja jestem optymistą i liczę na 2/3 miejsce.

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 425.08.2019, 21:40

@NineBiteWolf: Bardziej chodzi mi o to, że to są kompletne no-namy. Kiedyś jak się wyróżniałeś w La Massi to wchodziłeś do składu bardzo wcześnie. Barca gra z 60 meczy co sezon. Dembele co chwilę łapał kontje, Cou grał poniżej oczekiwań a Suarez i Leo też potrzebowali rotacji w mniej ważnych meczach. Wychowankowie już powinni być w miarę kojarzeni. Były MŚ u21 a nie było nikogo z Barcy.

Z młodych kojarzę tylko Alenę, nie wiem, czemu nie gra. A kiedyś Tello, Bojan? Pewnie wielu innych. Kariery nie zrobili, ale futbolowy świat ich kojarzył. A teraz jak nie grają 30-latkowie, to Barca ma kaszanę. I widać po wyniku.

Busquets i Rakitic też już nie najmłodsi. Jeśli Katalończycy dalej będą takie nieudane zakupy robić to czuje spory kryzys za kilka lat

MasterMO komentarzy: 33125.08.2019, 21:39

I przegrać z Newcastle które do tej pory miało okragłe 0 punktów.

Connor7 komentarzy: 46925.08.2019, 21:38

Totki przynajmniej potrafią zremisować z ciężkim rywalem na wyjeździe

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492525.08.2019, 21:38

@M4zzz1 napisał: "Pytanie do mądrzejszych ode mnie w fpl kogo lepiej opchnac z tej trójki Ayoze Perez, Richarlison, Felipe Anderson?"

Każdego xd

@NineBiteWolf napisał: "Wiesz, dlaczego prawie wcale nie grał w zeszłym sezonie? Tylko 6 meczów rozegranych, nawet w pucharach z Fleetwood i Newport nie dostał szansy."

Przychodził z łatką wielkiego talentu, ale szybko ucichła o nim jakakolwiek rozmowa. Wydaje mi się, że po prostu nie zrobił wrażenia na treningach. Maguire i Evans grali dobrze, Morgan z szacunku musiał dostawać minuty, jakoś tak wyszło. IMO on nie był w ogóle szykowany do regularnej gry, ale zaliczył bardzo fajny pre season i Brendan stanął przed wyborem - płacić kosmiczny hajs za Dunka/Tarkowskiego czy dać chłopakowi szansę. Póki co wychodzi na to, że dobra decyzja.

cwalin komentarzy: 237425.08.2019, 21:37

Sprawdzam wynik kurakow a tu niespodzianka.Humor się poprawił

bartas1984 komentarzy: 37025.08.2019, 21:36

@wojtek1256: Zaginiona dziewczyna, Contratiempo, Porwana pamięć(śmiga na Netflixie).

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1425.08.2019, 21:36

Kane na kapitanie xd

Oldgunner3 komentarzy: 1009225.08.2019, 21:36

Wczorajsza porażka została nieco osłodzona dwoma porażkami naszych realnych rywali w walce o top4 zwłaszcza wynik z Londynu mnie mocno i przyjemnie zaskoczył;zawsze miałem sentyment do klubu z St.James Park i tym bardziej mnie cieszy ich niewątpliwy spory wyczyn.Brawo sroki!A na Anfield to pewnie i spurs ,a zwłaszcza manu polegną również.Teraz tylko pokonać TH ,zgrywać się w następnych meczach licząc na powrót po kontuzjach zwłaszcza trójki kontuzjowanych - Holdinga,Bellerina i Tierneya.Ciekawie zapowiada się również ewolucja Pepe w drużynie - chociaż na Anfiled w paru momentach potrafił irytować to z 2 strony pokazał ,że ma potencjał ,potrafi być kreatywny i zagrać nieszablonowo,potrafi sam sobie wypracować sytuacje i sądzę,że jeszcze pokaże na co go stać.Mam nadzieję,że z biegiem czasu jego współpraca z Aubą i Lacą się rozwinie i będziemy mieli swoje trio.

pedro61 komentarzy: 219925.08.2019, 21:32

@Dawid04111: Wniosek z tego ,że Pochetino to jednak trener-farciarz .

Slaviola komentarzy: 1237725.08.2019, 21:32

Heh...

Dziwnie się ogląda takiego Fekira w Real Sociedad!

To tak jakby Mustafi byłby kapitanem w Barcelonie!

XDDD

sobpiotr komentarzy: 123725.08.2019, 21:32

@mar12301: Ja zapomniałem zamienić przed tą kolejką (a miałem to zrobić) i Obama został;p 4 pkt przez to straciłem;d

mar12301 komentarzy: 2318225.08.2019, 21:32

Barka w strefie spadkowej xD

M4zzz1 komentarzy: 36625.08.2019, 21:32

@ares765: Ale myślę że Andersona narazie zostawię bo mają teraz mecz z Norwich u siebie a potem grają na wyjeździe z Aston Villa więc jakieś punkty może dorzucić

sobpiotr komentarzy: 123725.08.2019, 21:31

@Kowal96: Spokojnie, wróci Messi i Suarez i będzie dobrze.

mar12301 komentarzy: 2318225.08.2019, 21:31

@M4zzz1: też miałem Sterlinga na kapitanie i mi uratował sporo pkt :D

Tevez komentarzy: 408725.08.2019, 21:31

Atletico na mistrza. Z Morata w składzie jest to możliwe.

Kowal96 komentarzy: 1759325.08.2019, 21:30