Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal

Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal 24.08.2019, 19:31, Łukasz Wandzel 3737 komentarzy

W 3. kolejce Premier League Arsenal pojechał na Anfield, by podjąć tegorocznego zwycięzcę Ligi Mistrzów - Liverpool. W ostatnich latach starcia obu tych drużyn dostarczały sporo emocji, a wynik spotkania był trudny do przewidzenia. Przed dzisiejszym meczem atmosferę podgrzewał fakt, że zarówno Kanonierzy, jak i The Reds mogli pochwalić dorobkiem 6 punktów. Po dzisiejszym starciu to jednak ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa może samodzielnie rozsiąść się w fotelu lidera.

Byliśmy świadkami dwóch różnych połów, ale w każdej z nich przewagę miał Liverpool. W trakcie pierwszych 45 minut Arsenal pozostawał skupiony i udanie bronił się przed dośrodkowaniami gospodarzy. Niefortunnie jednak stracił bramkę niedługo przed przerwą. Druga połowę przyćmiły natomiast wyczyny Davida Luiza, którego doświadczenie i liczba tytułów kłóci się z tym, co pokazywał na boisku. Brazylijczyk winny jest straty dwóch goli, a w konsekwencji postawy całego zespołu, który przy stanie 3-0 nie potrafił już nawiązać walki z rywalem.

Arsenal: Leno - Maitland Niles, Sokratis, David Luiz, Monreal - Xhaka, Guendouzi (85' Mchitarian), Willock (81' Lacazette), Dani Ceballos (61' Torreira) - Aubameyang, Pepe.

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (69' Milner), Henderson - Mane (77' Oxlade-Chamberlain), Salah, Firmino (86' Lallana).

Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się na połowie Arsenalu. Bardzo szybko bliski szczęścia był Roberto Firmino, który nie zdążył dopaść do piłki po dośrodkowaniu. To właśnie wrzutki bocznych obrońców były najczęściej wykorzystywanym schematem przez ekipę The Reds. Z kolei Kanonierzy udanie bronili się przez blisko 40 minut, opierając swoją grę na kontratakach. Nic nie zapowiadało katastrofy, a każdy obrońca wystrzegał się błędów.

W ofensywie zaś Swoje przebłyski miał Pepe, któremu z początku wychodził drybling nawet w towarzystwie Virgila Van Dijka. W 31. minucie minimalnie chybił, mierząc w okienko bramki, a chwilę później przejął piłkę w środku pola i przedryblował obrońcę, jednak strzał... pozostawiał wiele do życzenia. Gola mógł też zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang, który próbował przelobować Adriana po jego słabym wyjściu z bramki i próbie wybicia, ale futbolówka minęła słupek.

Mogło się wydawać, że gra stoi w miejscu. Liverpool nieustannie starał się wrzucać piłkę w pole karne, a Arsenal przeprowadzał kontratak, jeśli tylko miał taką okazję. Do otwarcia wyniku doszło jednak jeszcze przed przerwą. Alexander-Arnold dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Joel Matip.

W drugiej połowie zamiast myśleć o wyrównaniu, Unai Emery raczej zaczął się zastanawiać nad doborem partnera dla Sokratisa. Charakter Davida Luiza objawił się, gdy bezmyślnie pociągnął rywala za koszulkę, za co przyznany został Liverpoolowi bezdyskusyjny rzut karny. Antybohaterstwo Brazylijczyka nie skończyło się na sprokurowaniu jedenastki. W 58. minucie przeprowadził szarżę na Salaha, co jedynie pomogło Egipcjaninowi przejść obrońcę Arsenalu i popędzić w kierunku bramki. Dwa błędy Davida Luiza równały się dwóm bramkom Mo Salaha.

Kanonierzy zdołali jeszcze zaskoczyć uśpioną obronę Liverpoolu w końcówce spotkania. Wtedy to Pierre-Emerick Aubameyang asystował przy trafieniu Lucasa Torreiry. Londyńczycy na krótko złapali wiatr w żagle, ale nie przełożyło się to już na rezultat spotkania: Liverpool 3-1 Arsenal.

Mihex komentarzy: 2360425.08.2019, 19:34

O i wcześniej padolino zaliczył. Panie Krzyśku, za takie coś kartka się należy.

PrzeArs komentarzy: 278425.08.2019, 19:33

Totenham hahhaahjajajanannanahahahahahahhahahahahahaaahhahahahahah...

Simpllemann komentarzy: 52870 newsów: 52425.08.2019, 19:32

Walka o TOP 4 znów może być pasjonująca. I prowadzona w ślimaczym tempie.

michal192837465 komentarzy: 765425.08.2019, 19:31

Wielki Steve Bruce! Wielkie Newcastle! Ależ mi w końcówce zaimponował Almiron. Był jak króliczek Duracella. Praktycznie się nie zatrzymywał, pressował i całkowicie zablokował Rose'a. Oby jak najwięcej takich niespodzianek.

Garfield_pl komentarzy: 3092925.08.2019, 19:29

Ooo i wilki wyrównały, czyli 3 miejsce nasze po tej kolejce :)

paw3u komentarzy: 563125.08.2019, 19:29

Brawo Sroki! Za tydzień konieczne 3pkt!

MarioG komentarzy: 123325.08.2019, 19:29

@GROMALL: za tydzień to 5 w plecy dostaną

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.08.2019, 19:28

W seria A gra prawie 20 Polaków , juz wiecie dlaczego ta liga nie jest dla kazdego.

MarioG komentarzy: 123325.08.2019, 19:28

@mruw: słabo grają ten nowy trenejro zjechał Piątka kompletnie.

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 325.08.2019, 19:28

Jakieś małe pocieszenie.

GROMALL komentarzy: 509025.08.2019, 19:28

kuraki niech się przyzwyczajają,za tydzień też wpitol ;)

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 425.08.2019, 19:26

Lucas po próbie przewrotki upadł na glebę równie mocno jak godność Tottenhamu.

sobpiotr komentarzy: 123725.08.2019, 19:26

Dobra, czas pokatować pół godziny oczy Milanem, przed Barcą. Może Piątek coś wbije.

Kondi komentarzy: 96425.08.2019, 19:26

Burnley i Newcastle moze jednak nie takie slabe

mruw komentarzy: 419925.08.2019, 19:26

Ale liga włoska jest cieżka do oglądania...

Slaviola komentarzy: 1237725.08.2019, 19:26

Hahaha!

Piękna niedziela!

kuraki w du.pe no i życie od razu nabiera sensu!

Hooah!

:D

Marcinafc93 komentarzy: 32911 newsów: 125.08.2019, 19:26

Rywale też gubią pkt. fajnie

kamil47 komentarzy: 268525.08.2019, 19:26

@silvano95: co tam się dzieje? 98 minuta?

@Jogurt: Na czwartym :D O Burnley zapominasz!

Mihex komentarzy: 2360425.08.2019, 19:25

Ohohoho jakie przewrotki. Dobra, wyniki United i KFC trochę poprawiły humor po wczoraj xD

Jogurt komentarzy: 175425.08.2019, 19:25

arsenal na trzecim miejscu :kappa

Artu komentarzy: 194525.08.2019, 19:25

Tylko w dwóch meczach obecnej kolejki Premier League gospodarze wygrywali swoje spotkania, a tak to goście zgarniali 3pkt.

kamil47 komentarzy: 268525.08.2019, 19:24

Mamy to !!! :)

aaron komentarzy: 337125.08.2019, 19:24

Hahaha :D

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492525.08.2019, 19:24

@MaciekGoooner napisał: "No wchodzi Eriksen. Zobaczymy, czy jesteś ekspertem :D"

Kto jest debeściak pytam??

Garfield_pl komentarzy: 3092925.08.2019, 19:24

No i bajka!

Jogurt komentarzy: 175425.08.2019, 19:24

cudowne uczucie patrzec na porazke kfc

Patriko komentarzy: 540725.08.2019, 19:24

W Serie A było to samo gdy rok temu wszedł var, tylko tam jeszcze go czasami nawet nie wykorzystywali w spornych sytuacjach, np. przy karnych których nie powinno być, bo sędzia i tak wiedział lepiej

Mihex komentarzy: 2360425.08.2019, 19:23

Dean jak bezsilnie rozłożył ręce xd
"Sorry kumpel, robię co mogę, wasza wina" xD

kamil47 komentarzy: 268525.08.2019, 19:23

Ciekawe czy Burnley za tydzień ugra punkty z Liverpoolem. Grali niezłym pressingiem z nami. Może swoim siłowym futbolem ugrają jakiś remis.

mitmichael komentarzy: 4924325.08.2019, 19:23

No sroczki nie zepsujcie tego a my musimy za tydzien dopełnic dzieła

Gunnerrsaurus komentarzy: 1196525.08.2019, 19:22

United przegrywa u siebie, Spurs przegrywa u siebie. Taką kolejkę brałbym w ciemno, mimo że Arsenal też przegrał

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.08.2019, 19:22

Jestem zszokowany jak VAR jest spieprzony w Premier League. Przed reformą można było założyć, że są ślepi, ale to co dzieje się w tej kolejce to złodziejstwo na oczach kamer.

GROMALL komentarzy: 509025.08.2019, 19:21