Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal

Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal 24.08.2019, 19:31, Łukasz Wandzel 3737 komentarzy

W 3. kolejce Premier League Arsenal pojechał na Anfield, by podjąć tegorocznego zwycięzcę Ligi Mistrzów - Liverpool. W ostatnich latach starcia obu tych drużyn dostarczały sporo emocji, a wynik spotkania był trudny do przewidzenia. Przed dzisiejszym meczem atmosferę podgrzewał fakt, że zarówno Kanonierzy, jak i The Reds mogli pochwalić dorobkiem 6 punktów. Po dzisiejszym starciu to jednak ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa może samodzielnie rozsiąść się w fotelu lidera.

Byliśmy świadkami dwóch różnych połów, ale w każdej z nich przewagę miał Liverpool. W trakcie pierwszych 45 minut Arsenal pozostawał skupiony i udanie bronił się przed dośrodkowaniami gospodarzy. Niefortunnie jednak stracił bramkę niedługo przed przerwą. Druga połowę przyćmiły natomiast wyczyny Davida Luiza, którego doświadczenie i liczba tytułów kłóci się z tym, co pokazywał na boisku. Brazylijczyk winny jest straty dwóch goli, a w konsekwencji postawy całego zespołu, który przy stanie 3-0 nie potrafił już nawiązać walki z rywalem.

Arsenal: Leno - Maitland Niles, Sokratis, David Luiz, Monreal - Xhaka, Guendouzi (85' Mchitarian), Willock (81' Lacazette), Dani Ceballos (61' Torreira) - Aubameyang, Pepe.

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (69' Milner), Henderson - Mane (77' Oxlade-Chamberlain), Salah, Firmino (86' Lallana).

Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się na połowie Arsenalu. Bardzo szybko bliski szczęścia był Roberto Firmino, który nie zdążył dopaść do piłki po dośrodkowaniu. To właśnie wrzutki bocznych obrońców były najczęściej wykorzystywanym schematem przez ekipę The Reds. Z kolei Kanonierzy udanie bronili się przez blisko 40 minut, opierając swoją grę na kontratakach. Nic nie zapowiadało katastrofy, a każdy obrońca wystrzegał się błędów.

W ofensywie zaś Swoje przebłyski miał Pepe, któremu z początku wychodził drybling nawet w towarzystwie Virgila Van Dijka. W 31. minucie minimalnie chybił, mierząc w okienko bramki, a chwilę później przejął piłkę w środku pola i przedryblował obrońcę, jednak strzał... pozostawiał wiele do życzenia. Gola mógł też zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang, który próbował przelobować Adriana po jego słabym wyjściu z bramki i próbie wybicia, ale futbolówka minęła słupek.

Mogło się wydawać, że gra stoi w miejscu. Liverpool nieustannie starał się wrzucać piłkę w pole karne, a Arsenal przeprowadzał kontratak, jeśli tylko miał taką okazję. Do otwarcia wyniku doszło jednak jeszcze przed przerwą. Alexander-Arnold dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Joel Matip.

W drugiej połowie zamiast myśleć o wyrównaniu, Unai Emery raczej zaczął się zastanawiać nad doborem partnera dla Sokratisa. Charakter Davida Luiza objawił się, gdy bezmyślnie pociągnął rywala za koszulkę, za co przyznany został Liverpoolowi bezdyskusyjny rzut karny. Antybohaterstwo Brazylijczyka nie skończyło się na sprokurowaniu jedenastki. W 58. minucie przeprowadził szarżę na Salaha, co jedynie pomogło Egipcjaninowi przejść obrońcę Arsenalu i popędzić w kierunku bramki. Dwa błędy Davida Luiza równały się dwóm bramkom Mo Salaha.

Kanonierzy zdołali jeszcze zaskoczyć uśpioną obronę Liverpoolu w końcówce spotkania. Wtedy to Pierre-Emerick Aubameyang asystował przy trafieniu Lucasa Torreiry. Londyńczycy na krótko złapali wiatr w żagle, ale nie przełożyło się to już na rezultat spotkania: Liverpool 3-1 Arsenal.

platinium komentarzy: 139325.08.2019, 19:19

@NineBiteWolf: No to do końca sezonu będziemy mieli taki kabaret. FA to nawet nie dorasta do pięt PZPN-owi.

Teraz powinna być czerwona dla Sancheza i nie ma nawet faulu - Dean jednak kibic Spurs :D

ArsenalChampion komentarzy: 838325.08.2019, 19:19

6 minut?,aż tyle było przerw w 2 połowie?

Tevez komentarzy: 408725.08.2019, 19:19

KFC to cieniasy. Jak ich pokonany to będą mieć 8 punktów straty do lidera. Ich marzenia o mistrzostwie na starcie pękną jak bańka mydlana.

GROMALL komentarzy: 509025.08.2019, 19:19

iks de

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 325.08.2019, 19:19

Lul, Burnley trzecie w tabeli. Moze to 2:1 z nimi wcale nei bylo takie zle ;>

Garfield_pl komentarzy: 3092925.08.2019, 19:18

@platinium napisał: "W takim razie dlaczego w Anglii sędziowie nie podchodzą do telewizorków?"
Bo ich nie ma, sam się zdziwiłem, byłem przekonany że są, ale po prostu nie używali. Oj jeszcze pare minut stresu.

mitmichael komentarzy: 4924325.08.2019, 19:18

E nie, jednak nie podmienili Deana, decyzja w jego stylu. W Polsce za błedne decyzje z var winny jest sedzia głowny a w Anglii obrywac sie bedzie sedziom siedzacym przy monitorach

Simao12 komentarzy: 775625.08.2019, 19:17

Teoretycznie jak sędzia ma wątpliwości co do decyzji VAR to idzie i ogląda sam. W praktyce mógł ktoś zakazać takiego rozwiązania pod stołem

Gofer999 komentarzy: 1483025.08.2019, 19:17

Hahahahaha jak to nie byl faul.... gosc szedl sam na sam.xD

Garfield_pl komentarzy: 3092925.08.2019, 19:17

Dean to jest showman bez kitu :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.08.2019, 19:16

Jesli dzis nie bylo faulu w meczu city i tott, to ja juz nie wiem za co sa karne w Anglii.

Garfield_pl komentarzy: 3092925.08.2019, 19:16

Ciekawe czy Poch dalej kocha VAR :D oby to Newcastle dowiozło i osłodzi naszą porażkę, bo kolejka nie taka zła na szczęście ;) niech tylko chłopaki zleją kury na Emirates, bo chcę wracać po pięknym widowisku z Londynu!

Gofer999 komentarzy: 1483025.08.2019, 19:13

@MaciekGoooner: nie dean nie mial wgloadu, kudzie przed monitorani decyduja, I tutaj nie dali.xD

platinium komentarzy: 139325.08.2019, 19:12

@ChatCrapGetBanged: No właśnie, w sumie masz rację. W takim razie dlaczego w Anglii sędziowie nie podchodzą do telewizorków?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 525.08.2019, 19:12

VAR nie ma tutaj nic do rzeczy. To technologia, która pokazuje różne ujęcia kamer danego zajścia, co jest bardzo przydatne w ocenie przez sędziów. A to, jaką decyzję i jak interpretują wszystko arbitrzy, to już ich sprawa. Decyzje podejmuje człowiek, a nie komputer.

mitmichael komentarzy: 4924325.08.2019, 19:11

No tak, zapomniałem, ze przeciez w Anglii dla var nie ma monitorow na kazdym boisku wiec sedzia głowny nie moze sobie podbiec, pewnie gdyby miał taka mozliwosc to pewnie by podbiegł i karnego podyktował.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492525.08.2019, 19:10

Przecież VARowcy decydowali, a nie Dean?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 225.08.2019, 19:10

haha kisne z tej sytuacji

kubeczek85 komentarzy: 94925.08.2019, 19:09

Barnes jakas kontuzja,ze zszedl?

Simpllemann komentarzy: 52870 newsów: 52425.08.2019, 19:09

VAR w Anglii jest tylko po to, by kibice nie narzekali, że go nie ma w najbogatszej lidze świata.

mel75 komentarzy: 74325.08.2019, 19:09

Mike Dean jednak nie jest fanem Tottenhamu :D

kamil47 komentarzy: 268525.08.2019, 19:09

o kurde, Wilki przegrywają u siebie z Burnley. No ni ku ta bym tego nie przewidział. I weź bądź mądry i pisz wiersze, człowiek pensje by zostawił u buków.

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 425.08.2019, 19:09

Ten VAR to jest jakaś komedia a to dopiero 3 kolejka xDDD Na początku gwizdali najmniejszą pierdołę, a teraz w jednym dniu dwa ewidentne karne przeglądane i nic a wczoraj Azpili ewidentnie faulowany w polu karnym i nawet nie sprawdzali. Kuriozum.

platinium komentarzy: 139325.08.2019, 19:09

Dean po prostu chce za wszelką cenę udowodnić, że nie jest kibicem Spurs :D

Gofer999 komentarzy: 1483025.08.2019, 19:08

VAR I w meczu City I tutaj zabral oczywiste karne... ludzie przed monitorami to dzidy...xD

Garfield_pl komentarzy: 3092925.08.2019, 19:08

Haha przynajmniej raz mike dean na niekorzyść spurs :D pomijam zachowanie graczy spurs, gdy leży zawodnik... Ale w sumie myślałem, że mają możliwość zobaczenia na monitorze i decyzji, dziwne.

sobpiotr komentarzy: 123725.08.2019, 19:08