Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal

Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal 24.08.2019, 19:31, Łukasz Wandzel 3737 komentarzy

W 3. kolejce Premier League Arsenal pojechał na Anfield, by podjąć tegorocznego zwycięzcę Ligi Mistrzów - Liverpool. W ostatnich latach starcia obu tych drużyn dostarczały sporo emocji, a wynik spotkania był trudny do przewidzenia. Przed dzisiejszym meczem atmosferę podgrzewał fakt, że zarówno Kanonierzy, jak i The Reds mogli pochwalić dorobkiem 6 punktów. Po dzisiejszym starciu to jednak ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa może samodzielnie rozsiąść się w fotelu lidera.

Byliśmy świadkami dwóch różnych połów, ale w każdej z nich przewagę miał Liverpool. W trakcie pierwszych 45 minut Arsenal pozostawał skupiony i udanie bronił się przed dośrodkowaniami gospodarzy. Niefortunnie jednak stracił bramkę niedługo przed przerwą. Druga połowę przyćmiły natomiast wyczyny Davida Luiza, którego doświadczenie i liczba tytułów kłóci się z tym, co pokazywał na boisku. Brazylijczyk winny jest straty dwóch goli, a w konsekwencji postawy całego zespołu, który przy stanie 3-0 nie potrafił już nawiązać walki z rywalem.

Arsenal: Leno - Maitland Niles, Sokratis, David Luiz, Monreal - Xhaka, Guendouzi (85' Mchitarian), Willock (81' Lacazette), Dani Ceballos (61' Torreira) - Aubameyang, Pepe.

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (69' Milner), Henderson - Mane (77' Oxlade-Chamberlain), Salah, Firmino (86' Lallana).

Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się na połowie Arsenalu. Bardzo szybko bliski szczęścia był Roberto Firmino, który nie zdążył dopaść do piłki po dośrodkowaniu. To właśnie wrzutki bocznych obrońców były najczęściej wykorzystywanym schematem przez ekipę The Reds. Z kolei Kanonierzy udanie bronili się przez blisko 40 minut, opierając swoją grę na kontratakach. Nic nie zapowiadało katastrofy, a każdy obrońca wystrzegał się błędów.

W ofensywie zaś Swoje przebłyski miał Pepe, któremu z początku wychodził drybling nawet w towarzystwie Virgila Van Dijka. W 31. minucie minimalnie chybił, mierząc w okienko bramki, a chwilę później przejął piłkę w środku pola i przedryblował obrońcę, jednak strzał... pozostawiał wiele do życzenia. Gola mógł też zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang, który próbował przelobować Adriana po jego słabym wyjściu z bramki i próbie wybicia, ale futbolówka minęła słupek.

Mogło się wydawać, że gra stoi w miejscu. Liverpool nieustannie starał się wrzucać piłkę w pole karne, a Arsenal przeprowadzał kontratak, jeśli tylko miał taką okazję. Do otwarcia wyniku doszło jednak jeszcze przed przerwą. Alexander-Arnold dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Joel Matip.

W drugiej połowie zamiast myśleć o wyrównaniu, Unai Emery raczej zaczął się zastanawiać nad doborem partnera dla Sokratisa. Charakter Davida Luiza objawił się, gdy bezmyślnie pociągnął rywala za koszulkę, za co przyznany został Liverpoolowi bezdyskusyjny rzut karny. Antybohaterstwo Brazylijczyka nie skończyło się na sprokurowaniu jedenastki. W 58. minucie przeprowadził szarżę na Salaha, co jedynie pomogło Egipcjaninowi przejść obrońcę Arsenalu i popędzić w kierunku bramki. Dwa błędy Davida Luiza równały się dwóm bramkom Mo Salaha.

Kanonierzy zdołali jeszcze zaskoczyć uśpioną obronę Liverpoolu w końcówce spotkania. Wtedy to Pierre-Emerick Aubameyang asystował przy trafieniu Lucasa Torreiry. Londyńczycy na krótko złapali wiatr w żagle, ale nie przełożyło się to już na rezultat spotkania: Liverpool 3-1 Arsenal.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Catalonczyk komentarzy: 520225.08.2019, 19:04

Milan jet tak słaby że aż musiałem wyłączyć.. No nic, czas popatrzeć na Felixa

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.08.2019, 19:04

@MasterMO: Jak ox strzela bramke to dzwony kościoła bija 12 razy.

MasterMO komentarzy: 33125.08.2019, 19:01

@RIVALDO700: strzelić potrafią, więc myśle źe daliby rade.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492525.08.2019, 19:00

@MaciekGoooner

Czy to by nie było bez sensu? Wchodzisz sobie do jakiejś ligi z nagrodami w końcówce i zgarniasz całą pulę?

sobpiotr komentarzy: 123725.08.2019, 18:56

Tydzień temu KFC fartem 1pkt, mam nadzieję że dziś karma wróci.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.08.2019, 18:55

Tak z ciekawosci myslicie, ze atak lfc lallana-origi-ox-Shaka skończyłby lige na 10 miejscu czy byłoby ciezko?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.08.2019, 18:46

@sWinny napisał: "Czemu nie gra ten Ndombele? kontuzja?"

Tak

Sandbead komentarzy: 344025.08.2019, 18:44

Tottki kolejny sezon wyglądają bardzo przeciętnie. Rok temu w PL (nie mówię o CL bo tam ich meczów nie oglądałem) z tego co w paru meczach widziałem tez im się zdarzało grać paździerz ale zawsze ich ratuje fura szczęścia i geniusz Pochettino. Ale szczęście się musi kiedyś wyczerpać i ja uważam, że w tym sezonie wracają na swoje miejsce w tabeli czyli za nas.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.08.2019, 18:44

@MaciekGoooner napisał: "Kane to cien zabojczego napadziora sprzed dwóch/trzech sezonów.
Te 20 bramek w sezonie strzeli, ale ba króla strzelców dla niego bym złamanego grosza nie postawił. Gra za głęboko i szeroko."

Szybko poszło.... Hehe

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492525.08.2019, 18:42

Zbliżenie na Steve'a Bruce'a mnie rozczuliło. Wygląda trochę jak taki miły, gruby dzieciak gnębiony w szkole, który jest na dobrej drodze do osiągnięcia fajnego sukcesu i jest przerażony, że wymsknie mu się to z ręki.

PrzeArs komentarzy: 278425.08.2019, 18:41

Brawo Arsenal mimo wszystko za 3 pierwsze kolejki . Jak pykniemy kury to top 3 stoi otworem od początku sezonu !!

PrzeArs komentarzy: 278425.08.2019, 18:40

@lordoftheboard: co ty porównujesz . Kury to dno !!

mitmichael komentarzy: 4924325.08.2019, 18:40

@lordoftheboard: phi jestesmy lepsi, wygralismy z Newcastle i to na wyjezdzie

PrzeArs komentarzy: 278425.08.2019, 18:39

Hahahhaha macie wasz totenham . Niech mi tu się ktoś z nas zaśmieje !!!!
Prawda jest taka że

Na 99 % jak będziemy wykorzystywac chociaż w 80% nas potencjał to nie ma opcji żebyśmy w Top 3 nie zakończyli tego sezonu !! Coyg !!!!

lordoftheboard komentarzy: 834525.08.2019, 18:36

Widzę że kury się do nas poziomem dostosowują

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.08.2019, 18:35

@Forever4:

Po dwóch meczach ?

Weźcie bo lubicie w większości pierdzielić głupoty.
Spinacie się jakbyśmy mieli niewiadomo jakie statsy w obronie, a na Liverpool lecieli jako rekordzista rozgrywek.

Przy trzeciej bramce bylo trzech gości których Salah sobie minął jak tyczki. Na samym końcu był uwielbiany tutaj koks Sokratis, który nawet nie rzucił mu się wślizgiem pod nogi.
Luz.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492525.08.2019, 18:34

@NineBiteWolf

Od 4 kolejki to nie ma sensu dołączać, trzeba było się budzić wcześniej.

Ja to wiem, Ty to wiesz, ale ta drużyna ma grupę hejterów którzy uważają, że są tam same drewna które nie potrafią wymienić dwóch podań i ostatnio cudem się utrzymali.

anolis komentarzy: 107525.08.2019, 18:32

@MaciekGoooner: to samo obecnie widać po Wilkach. W lidze mierni, w eliminacjach zupełnie inna drużyna.

michal192837465 komentarzy: 765425.08.2019, 18:32

Pukki co Lascelles, Schar i Dummett dobrze się trzymają. Nie zostawiają przestrzeni, nie dają się wyprzedzać. Z przodu świetnie wygląda Atsu. Dużo biega, świetnie utrzymuje się przy piłce i dał kluczowe jak do tej pory podanie. Oby w drugiej to utrzymali.

anolis komentarzy: 107525.08.2019, 18:31

@lays: z czego wniosek że gdyby kurczaki były lepsze, to by wygrały z City. Bo wygrywa się bramkami, a nie dominacją.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.08.2019, 18:29

Nie ma Eriksena i Totty nie daja rady AV i Newcastle , kocham futbol za ten czynnik one man showa, od którego zalezy wszystko czy skonczysz na 1 czy na 9 , a na boku trener weźmie do kieszeni 10 mln i oznacza on Boga czy wuefiste.

Ciekawe co Barca dzis zagra bez Messiego,Dembele i Suareza w kadrze z Betisem.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492525.08.2019, 18:29

Podoba mi się reaktywacja Rudego Mourinho. Były głosy, że Burnley do spadku, ale Sean Dyche będzie legendą na miarę Tonego Pulisa.

Simpllemann komentarzy: 52870 newsów: 52425.08.2019, 18:27

@mitmichael
Paradoksalnie Chelsea bez Hazarda wygląda lepiej jako drużyna. Teraz nie ma czekania na to, co zrobi Belg. The Blues grają piłkę szybką, bez kompleksów, atrakcyjną dla oka.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492525.08.2019, 18:26

1 miejsce w drafcie, 1 miejsce w kapiszonach, 2 w spamerach, 8 w typerze, przewidziany sukces Teemu Pukkkiego a Wy kwestionujecie moje słowa. Jak mówię, że Tottenham nie wygra, to nie wygra :D

Sewer komentarzy: 157025.08.2019, 18:26

Trzeba spojrzeć na sprawę realnie, Arsenal nie miał szans na wygraną na Anfield.Uważam że ten mecz nie jest specjalnie miarodajny w którym miejscu jesteśmy w budowaniu projektu ,,Emery'' ale nie zmienia to faktu że wszystkie pozostałe mecze nie dają odpowiedzi w jakim kierunku zmierzamy, jaka jest tożsamość, pomysł na grę.Przyszły sezon i okienko transferowe będzie już decydujące.Na pewno na plus nasza młodzież i dobrze że Unai daje im grać, nie ma innej drogi jeśli chcemy wychowanków.

lays komentarzy: 3987125.08.2019, 18:24

@RIVALDO700:

2/3 kadry? Tam jak w kadrze Smudy jest 13 do grania, a dopiero cały sezon xd

lays komentarzy: 3987125.08.2019, 18:23

@anolis:

Ahhh zobaczyłeś wynik na flashscore, czy telegazecie? Z City nie istniało, dwa gole, dwa strzały, absolutną dominacja City i mizerna skuteczność The Citizens.

Polecam komentować coś co się widziało.

mitmichael komentarzy: 4924325.08.2019, 18:22

Tottenham bez Eriksena to jak Chelsea bez Hazarda. Pewnie wejdzie w 2 polowie i kfc to wygra

anolis komentarzy: 107525.08.2019, 18:22

@Tevez: szczególnie słabi byli z MC na wyjeździe. 2:2.

paw3u komentarzy: 563125.08.2019, 18:21

@ChatCrapGetBanged: @MaciekGoooner:
Swoją drogą ciekawe czy Eriksen odejdzie przed końcem okna. Oby!

PS. Chyba trzeba odpalić WC w fpl :(

Lateralus komentarzy: 90325.08.2019, 18:21

@hot995 Pepe 23 bramki, z czego 11 z karnych. Ale fakt, finiszerem jest dobrym.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.08.2019, 18:20

Peter Schmeichel

There is hope, international transfer window is open for sales until September 2nd @ManUtd

Twitt Schmeichela po meczu z CP. Ostro pojechał skillom piłkarzy United. Tam nawet ikony United wiedza, ze 2/3 kadry jest do wywalenia.

anolis komentarzy: 107525.08.2019, 18:20

@RIVALDO700: i spłynęli w eliminacjach do LE przegrywając z jakimś rakiem.

Tevez komentarzy: 408725.08.2019, 18:11

Tottenhamy są słabe i musimy ich zjeść na Emirates. Laca, Torreira - wszyscy na pokład i jazda. Przed rokiem zmiażdżyliśmy ich intensywnością. Te 4:2 to był chyba najlepszy mecz pod wodzą Emerego. Chciałbym za tydzień zobaczyć coś podobnego.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 525.08.2019, 18:11

Pépé zdobył 23 bramki w poprzednim sezonie, a tutaj są wątpliwości co do jego wykończenia. To się praktycznie wyklucza. Przecież multum goli miał wychodząc sam na sam z bramkarzem.

Freo98 komentarzy: 669525.08.2019, 18:06

@Forever4: ile można mówić o tej bramce z Burnley skoro tam straciliśmy bramke po prostu przez pech. Luiz ruszał do wrzutki, żeby ja wybić a ona niefortunnie odbiła się od Sokratesa i poleciała w innym kierunku

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30