Kolejna wygrana w przedsezonowym sparingu. Orlando City 1-3 Arsenal

Kolejna wygrana w przedsezonowym sparingu. Orlando City 1-3 Arsenal 21.07.2022, 11:46, Patryk Bielski 508 komentarzy

Dziś w nocy Kanonierzy rozegrali kolejny sparing w ramach tournée po Stanach Zjednoczonych. Tym razem rywalem Arsenalu była ekipa Orlando City. Mecz rozgrywany na Florydzie, na Exploria Stadium, zakończył się pewnym zwycięstwem londyńczyków 3-1.

Mikel Arteta od pierwszych minut dał odpocząć swoim najważniejszym piłkarzom. Na ławce zasiadli bowiem Jesus, Saka, Partey czy White. Strzelanie w Orlando rozpoczął już w piątej minucie meczu Martinelli, który miał sporo szczęścia, bo jego uderzenie zza pola karnego odbiło się od jednego z rywali i całkowicie zmyliło bramkarza Gallese'a. Gospodarze odpowiedzieli w 29. minucie, gdy dał o sobie znać Facundo Torres. Urugwajczyk sprytnym strzałem po krótkim słupku z okolic 16. metra zaskoczył Aarona Ramsdale'a i mieliśmy remis.

W przerwie Mikel Arteta dokonał pięciu zmian. Na murawie pojawił się wyczekiwany przez fanów Gabriel Jesus, który mimo braku bramki, był bardzo aktywny, a jego gra mogła się podobać.

Arsenal ponownie wyszedł na prowadzenie w 66. minucie. Jesus próbował wykonać na przeciwniku ruletę, ale najlepiej w całej sytuacji odnalazł się Eddie Nketiah, który po małym zamieszaniu w polu karnym pokonał golkipera rywali. Kanonierzy ustalili wynik na 3-1 na dziesięć minut przed końcem, gdy do siatki po ładnej wrzutce Saki trafił Reiss Nelson.

Na uwagę zasługuje fakt, że na trybunach pojawił się Ołeksandra Zinczenko, który najwyraźniej będzie kolejnym wzmocnieniem Arsenalu w tym okienku transferowym.

Wyjściowa jedenastka Arsenalu: Ramsdale (46), Cedric (46), Holding (59), Mari (46), Tavares (84), Elneny (59), Maitland-Niles (46), Lokonga (59), Pepe (59), Martinelli (46), Nketiah (74)

Zmiany: Turner (46), Bellerin (84), White (46), Gabriel (46), Saliba (59), Walters, Partey (59), Xhaka (59), Odegaard (46), Nelson (74), Saka (59), Marquinhos, Jesus (46), Balogun

Dziadyga komentarzy: 876921.07.2022, 22:27

@TrueGunner napisał: "Grbiciowi odbije się czkawka brak powołania Fabiana Drzyzgi ... Bo na tym turnieju cała drużyna jest hamowana przez brak dobrego rozgrywającego"

Drzyzga to przereklamowane drewno + sprawia wrażenie nadętego pozera.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8350 newsów: 221.07.2022, 22:27

@polandblood: zależy jaki budżet, ja od siebie polecam iphony, zajebisty sprzęt

arsenallord komentarzy: 30253 newsów: 11721.07.2022, 22:26

Nie podoba mi się ten Janusz na rozegraniu. Wiadomo że Drzyzga był jaki był ale poniżej pewnego poziomu nie zszedł. Janusz proste piłki kiepsko wystawia.

ostriket komentarzy: 672121.07.2022, 22:22

Polacy klasycznie, jada wszystkich, ojawia się Iran albo Słowenia i są problemy. Tak nielezacej nam ekipy chyba nie ma...

drewniane_krzeslo komentarzy: 281621.07.2022, 22:21

@Slaviola napisał: "Jak nie oglądam polskiej piłki, tak muszę przyznać że ten cały Raków gra całkiem niezłą piłkę."

Moim zdaniem Raków jest polskiej lidze jest modelowo prowadzony począwszy na zarządzie a skończywszy na sztabie trenerskim. Chłopaki grają lepiej niż powinni i nie boją się żadnego rywala tak powinno być. Nie śledzę zbyt polskiej ligi ale będę trzymał kciuki żeby zdobyli mistrzostwo.

MarcoMalcontent komentarzy: 74021.07.2022, 22:21

Zaproponować wymianę Pepe na Tilemansa bardzo proszę.
Osobiście pojade na stadion Lester i wyceluje każde źdźbło trawy na ich boisku za taki dil.

mlodykanonier komentarzy: 153621.07.2022, 22:20

@TrueGunner: Drzyzga i dobry rozgrywający XD

TrueGunner komentarzy: 106021.07.2022, 22:19

mlodykanonier komentarzy: 153621.07.2022, 22:16

@Reamoner: no jak na razie to grają bardzo nierówno i karcą nas niemiłosiernie zagrywką i atakiem.

Er4s komentarzy: 343921.07.2022, 22:16

@GunnersFan9:
Ze ten Juventus dał się na niego nabrać…
Mnie irytował zawsze bardziej niż Xhaka

Reamoner komentarzy: 476821.07.2022, 22:08

@Spejsik: oby tylko siatkarze nie przegrali z Iranem

Slaviola komentarzy: 1237721.07.2022, 22:08

GunnersFan9 komentarzy: 8721 newsów: 821.07.2022, 22:07

Juventus prowadzi rozmowy z Ramseyem w kwestii rozwiązania kontraktu.

Fabrizio Romano.

Er4s komentarzy: 343921.07.2022, 22:07

@Jack_Herrer:
A oprócz tego co kupiłeś jeszcze Nokia 3650, Siemens SL45i, Siemens MC60…. Ale to był sprzęt

Spejsik komentarzy: 364021.07.2022, 22:06

Czyżby żaden Polski klub nie przegrał dzisiaj w europejskich pucharach o.O

Ech0z komentarzy: 1051621.07.2022, 22:00

Jest taka opcja że Klopp zrobi z Nuneza to co zrobił z Lewandowskiego gdy go wziął pod skrzydło :o

Ech0z komentarzy: 1051621.07.2022, 21:58

@Glajskor napisał: "Chłop co wyciąga wnioski po 60 minutach Núñeza, który rozegrał w 2 meczach przedsezonowych łącznie 60 minut. Nie liczę już nawet tego dzisiejszego, gdzie wrzucił 4 do sieci. xD Pozwól chłopakowi rozegrać chociaż kilka spotkań o punkty, jeśli łaska. :')"
Spoko to był taki podsmie****ek tylko. Wiadomo że to sparingi i nikt normalny nie będzie oceniał po tym transferów . Może okazać się że Gabriel Jesus strzelił więcej w sparingach niż strzeli całą jesień . :)

XandeR komentarzy: 996021.07.2022, 21:53

Ponoć Brighton chce wziąć Tavaresa na wypożyczenie za Cucukierka który leci do City.

Idealny ruch imo

Gofer999 komentarzy: 1485021.07.2022, 21:35

@polandblood: Motorola G9 power. Dobra bateria, ale ciemny ekran.

Jack_Herrer komentarzy: 6333 newsów: 19221.07.2022, 21:30

@polandblood: ja kupilem ostatnio pare perełek z dzieciństwa, Nokie 7650, 7110, Motorola V3690, SonyEricsson K750i ;)

polandblood komentarzy: 12007 newsów: 121.07.2022, 21:24

Lads, kupował ktoś ostatnio telefon? Coś polecacie?

QnLeo (redaktor) komentarzy: 31421.07.2022, 21:24

@pLYTEK napisał: "Kolejny dowod, ze lepiej sie samymi statystykami nie posilkowac. Ogladam mecze Lewego. Sane mial bardzo przeciętny sezon i był moment gdzie go na Alianz wygwizdywali. Nie znaczy to, że nie jest w stanie sie od udbudować."
Sane miał bardzo dobrą pierwsza połowę sezonu i słaba drugą. Nagelsmann wystawiał go z lewej, z prawej i pośrodku i to niemal na równi. Chyba w dłuższej perspektywie mu to nie posłużyło.

Jack_Herrer komentarzy: 6333 newsów: 19221.07.2022, 21:16

Swierzak juz podpisuje...

Naburator komentarzy: 278421.07.2022, 21:13

@filo94 napisał: "chyba niemożliwe żeby miał aż taka pensje, szczególnie w Niemczech ale mogę się mylić"

Glajskor komentarzy: 106121.07.2022, 21:11

@Naburator napisał: "o za zaskoczenie, że akurat taka wiadomość jest po tym jak strzelił 4 bramki, a jak grał słabo to nic nie było. Tak poza tym ocenianie jakiegokolwiek transferu po okresie krótszym niż sezon to głupota"

A co Ty chciałeś usłyszeć po poprzednich spotkaniach? "Ej, chłopaki, bo Nunez jest...jakiś taki, nie wiem? To mecze sparingowe, rozegrał w nich łącznie 60 minut, nie licząc tego dzisiejszego. Skreślanie jakiegokolwiek zawodnika po tak krótkim czasie to skrajna głupota.

No chyba, że to był jeden z tych wybitnych żarcików i wyjdę za chwilę na takiego, co to nie ma poczucia humoru;p

Patriko komentarzy: 546421.07.2022, 21:11

Polskie kluby dzisiaj wyjątkowo z rigczem w pucharach.

QnLeo (redaktor) komentarzy: 31421.07.2022, 21:10

@Dzulian napisał: "Sane zarabia w Bayernie jakieś 18 mln rocznie.
375k tygodniowo. Po ceregielach z Ozilem i Aubą już się nie bawimy w takie apanaże.
Transfer z tych sci-fi."

Wiem, ale kto mi zabroni pomarzyć?

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8350 newsów: 221.07.2022, 21:10

@Dzulian: chyba niemożliwe żeby miał aż taka pensje, szczególnie w Niemczech ale mogę się mylić

Ranczomen komentarzy: 1251521.07.2022, 21:08

Phiii... W przedsezonowym meczu to nawet Sanogo 4 gole strzelał :P

Naburator komentarzy: 278421.07.2022, 21:08

@Glajskor: Co za zaskoczenie, że akurat taka wiadomość jest po tym jak strzelił 4 bramki, a jak grał słabo to nic nie było. Tak poza tym ocenianie jakiegokolwiek transferu po okresie krótszym niż sezon to głupota

Taki komentarzy: 205721.07.2022, 21:06

@Ech0z napisał: "Będą będą. Liverpool przemodelowal cały atak i ściągnął Andego Carola za 100mln ."
Smichy, chichy a Carol właśnie w pół godziny strzelił cztery sztuki RB Lipsk.

Glajskor komentarzy: 106121.07.2022, 21:05

pLYTEK komentarzy: 415921.07.2022, 21:02

@QnLeo:

Dzulian komentarzy: 289121.07.2022, 21:01

Sane zarabia w Bayernie jakieś 18 mln rocznie.
Transfer z tych sci-fi.

mel75 komentarzy: 75221.07.2022, 20:58

amiapsycho komentarzy: 78921.07.2022, 20:58

Nunez hattrick w przedsezonie z Lipskiem

Rafson95 komentarzy: 1060721.07.2022, 20:55

To że Granit zagra pare spotkań bez rażących błędów to nie znaczy że jest dobry ;p

QnLeo (redaktor) komentarzy: 31421.07.2022, 20:41

@XandeR napisał: "Sane z City to byłoby marzenie, ale ten obecny? No nie wiem czy kiedyś jeszcze będzie tak błyszczał."
A tak na poważnie, to Sane w poprzednim sezonie w Bayernie wymiatał.

QnLeo (redaktor) komentarzy: 31421.07.2022, 20:31

Jak do nas przyjdzie, to będzie ;)

MarkOvermars komentarzy: 934821.07.2022, 20:30

Co tu sie dzieje na świecie … Peszko i Ribery wyprowadzają swoje drużyny w meczu towarzyskim XD

XandeR komentarzy: 996021.07.2022, 20:20

@QnLeo:

Jacek1s komentarzy: 764621.07.2022, 20:17

Xhaka out

QnLeo (redaktor) komentarzy: 31421.07.2022, 20:13

@XandeR napisał: "Od granita w takiej formie jak w zeszłym roku zaczyna się ustalanie składu.
Gorzej jak ma formę z poprzednich lat xD"

Dokładnie. Granit poprzedni sezon miał najlepszy w barwach Arsenalu. Po transferze Vieiry lewa 8 to nie jest pozycja, na której mamy obecnie problem. Teraz trzeba się kilku pozbyć i wtedy możemy jeszcze kogoś dorzucić, ale raczej nie typową 8, a kogoś, kto skutecznie obskoczy kilka pozycji, ze skrzydłem włącznie. Marzy mi się Sane, ale to niestety mało prawdopodobne. Być może sięgniemy też po jeszcze jednego lewonożnego środkowego obrońcę do rywalizacji z Gabim, tylko najpierw trzeba wytransferować Mariego.

Ech0z komentarzy: 1051621.07.2022, 20:05

@XandeR napisał: "Może w tym roku City i Live będą częściej gubić punkty dzięki czemu liga stanie się jeszcze ciekawsza"

XandeR komentarzy: 996021.07.2022, 19:55

Ale się pięknie wszyscy wzmacniają, United też coś kupuje.

XandeR komentarzy: 996021.07.2022, 19:51

Od granita w takiej formie jak w zeszłym roku zaczyna się ustalanie składu.
Gorzej jak ma formę z poprzednich lat xD

lordpat komentarzy: 336621.07.2022, 19:46

@pLYTEK napisał: "Nie uwierzę nigdy Xhakę, marzy mi sie Granit na ławce, to jego optymalna pozycja wyjsciowa"