Kolejna wyjazdowa porażka: Leicester 3-0 Arsenal

Kolejna wyjazdowa porażka: Leicester 3-0 Arsenal 28.04.2019, 13:56, Patryk Bielski 2091 komentarzy

Kanonierzy po raz kolejny okazali się słabsi od swojego rywala i na King Power Stadium zasłużenie przegrali z Leicesterem City 0-3. Podopieczni Uanaia Emery'ego przez większą część spotkania musieli sobie radzić w osłabieniu, ponieważ w 36. minucie drugą żółtą kartkę za faul w środku pola otrzymał Ainsley Maitland-Niles.

Arsenal przez cały mecz stworzył praktycznie tylko jedną groźną okazję, którą w 35. minucie zmarnował Alex Iwobi. Nigeryjczyk otrzymał dobre podanie od Aubameyanga i w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek ze Schmeichelem. Najlepszym piłkarzem w szeregach gości był zdecydowanie Bernd Leno. Gdyby nie Niemiec, wynik meczu mógłby być jeszcze wyższy.

Gospodarze zaczęli strzelaninę w 59. minucie meczu. Dobre dośrodkowanie w pole karne Maddisona wykorzystał Youri Tielemans. Belg uderzeniem głową z okolic jedenastego metra nie dał szans bramkarzowi Arsenalu.

Mimo optycznej przewagi Leicester podwyższył wynik meczu dopiero w końcówce. Stało się to za sprawą Jamiego Vardy'ego. Znów nie popisała się defensywa Arsenalu. Wystarczy wspomnieć, że asystę przy trafieniu Anglika zaliczył Kasper Schmeichel, który długim wykopem z rzutu bramkowego obsłużył swojego kolegę z zespołu.

Vardy dał o sobie znać gościom raz jeszcze w doliczonym czasie gry, gdy po podaniu Pereiry w sytuacji sam na sam z bramką ustalił wynik meczu na 3-0.

Leicester: Schmeichel, Pereira, Evans, Maguire, Chilwell, Ndidi (46'Barnes), Choudhury (79' Mendy), Maddison, Albrighton (86' Gray), Tielemans, Vardy.

Ławka rezerwowych: Ward, Soyuncu, Gray, Iheanacho, Barnes, Mendy, Fuchs.

Arsenal: Leno, Maitland-Niles, Mustafi, Kolasinac, Sokratis, Torreira, Xhaka, Iwobi (46' Koscielny) Mchitarian (73' Guendouzi), Lacazette (79' Nketiah), Aubameyang.

Ławka rezerwowych: Cech, Elneny, Koscienly, Mavropanos, Guendouzi, Nketiah, Willock.

Oceń piłkarzy po meczu

Zobacz skrót spotkania

Leicester CityRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
TheBestGooner komentarzy: 358401.05.2019, 13:04

Mnie zawsze przed meczami z Barceloną martwi to co powiedział Marciniak o ochronie czołowych piłkarzy. Mają zalecenia z góry od UEFA żeby chronić tych najbardziej znanych, najlepszych piłkarzy przed kontuzjami, bo jak ich nie ma to UEFA na tym traci. Oznacza to, że ten sam mały faul np. na Miliku nie zostałby odgwizdany ale już na Messim tak.

NaliniAFC komentarzy: 95901.05.2019, 13:03

@arsenallord: oby bo takto nie będzie pieniędzy żeby na Arsenal dać.

Glajskor komentarzy: 106101.05.2019, 12:59

@ZielonyLisc:

Brałbym w ciemno. :p

ZielonyLisc komentarzy: 2020201.05.2019, 12:44

Finał LM: Barca - Ajax - wygrywa Ajax (a i tak wygra Barca)

W lidze: 1. City 2. LFC 3. Arsenal 4. Chelsea 5. United 6. Spurs

Tak mogło być... kurła

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11701.05.2019, 12:30

W Premier League VVD takiego rywala jak Messi nie ma. Chociaż jeden faul będzie.

pumeks komentarzy: 2080801.05.2019, 12:29

@filo94:

Dlaczego to odebrałeś jako złośliwość?
Ot, drobna ironia .... szanuję zdanie innych chociaż czasem zupełnie tego nie rozumiem, bo nie ma dla nich wytłumaczenia.

Tak, bo tak.
Nie, bo nie.

....nie drążmy tego....luz....

Glajskor komentarzy: 106101.05.2019, 12:28

@NaliniAFC:

VVD bardzo rzadko dopuszcza się przewinienia, no ale w końcu to legendarna szkółka teatralna Barcelony, więc może być różnie. :P Tak, wiem, Salah nurek, złodziej i bandyta.

Papaciok komentarzy: 438701.05.2019, 12:26

Ja za Live

Tfu na barce

NaliniAFC komentarzy: 95901.05.2019, 12:25

@Glajskor: 1,50 kurs mnie zachęcił, sądzę że nawet podczas rzutu różnego może popełnić faul w ataku.

Mate komentarzy: 24601.05.2019, 12:21

@Gunner915:
Moje podejście jest takie same do Barcelony jak twoje, ten nieszczęsny finał...

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 201.05.2019, 12:21

Ja mysle, ze mimo wszystko barca dzis

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 801.05.2019, 12:18

Ajax - Liverpool piękny finał, w tym Ajax wygrywa rzecz jasna.

gabrys80COYG komentarzy: 43601.05.2019, 12:14

I 50 zł do wyciągnięcia więc dzisiaj czuje hattrick Mane xd

gabrys80COYG komentarzy: 43601.05.2019, 12:13

Postawiłem 2 zł na Ajax Live i Arsenal

Glajskor komentarzy: 106101.05.2019, 12:12

@NaliniAFC napisał: "kto najczęściej u was fauluje? Jak myślisz Van Dijk chociaż raz popełni przewinienie?"

Obstawiam, że Fabinho zagotuje się jako pierwszy, choć znając Kloppa, równie dobrze może wystawić legendarne trio: Milner, Hehendo, Wijnaldum, a w takiej sytuacji, to Milner będzie tym, który według mnie pierwszy może obejrzeć żółty kartonik, a Liverpool dostanie 3zerko, o ile będzie się bronił. VVD gra bardzo czysto(tak, tak, pamiętam sytuację z Mertensem, jedna na milion).

TheBestGooner komentarzy: 358401.05.2019, 12:07

Ja tak samo, jak kolega poniżej. 100% antybarca. Nie lubię tego pomagania im na każdym kroku. Dzisiaj i w rewanżu jestem zapalonym kibicem Liverpoolu.

Glajskor komentarzy: 106101.05.2019, 12:04

@arsenallord napisał: "Barca 3-1 dzisiaj chociaż powinna wygrać. Liverpool ponoć bez Firmino."

Firmino trenował wczoraj z pełnym obciążeniem, zagra. ;P

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 201.05.2019, 12:02

@pumeks: nie musisz być złośliwy

silvano95 komentarzy: 977601.05.2019, 12:02

Kogo obchodzi jakies Live i Barca jak jutro prawdziwe rozgrywki i poważne granie

TheBestGooner komentarzy: 358401.05.2019, 12:01

Hehe, jest przecież jeszcze liga. Zapomniałem o tym, hehe.

Jeśli jutro wygra Lechia w finale to w przyszłym sezonie pierwszy raz w życiu zaliczę jakiś mecz w europejskich pucharach, a przynajmniej w eliminacjach.

polishbrigadesx komentarzy: 1017301.05.2019, 11:50

Dzisiaj za Liverpoolem. Oby ugrali pozytywny wynik bo na Anfield powinno być dobrze.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11701.05.2019, 11:45

Barca 3-1 dzisiaj chociaż powinna wygrać. Liverpool ponoć bez Firmino.

pumeks komentarzy: 2080801.05.2019, 11:45

@filo94:

Trzeba mieć priorytety....to ważne ;)

Gunner915 komentarzy: 276701.05.2019, 11:38

Za faworyzowanie Barcelony przez sedziow zawsze jestem za druzyna, ktora gra przeciwko nim. Niewazne, czy to Man United, City, Liverpool, czy inne Koguty. Jestem antybarca 100%, ale chyba glowny wplyw na to ma final z 2006 roku. To przez ten final stracilismy Thierry Henry.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 201.05.2019, 11:36

@pumeks: Barcelony nie lubię, ale liverpulku nienawidzę! Dlatego trzymam kciuki za Katalończyków! Mogą nawet wygrać po strzeleniu 3 bramek ręką :D

ZielonyLisc komentarzy: 2020201.05.2019, 11:31

@Matelko: i jak? Skąd masz to info o 70-100 mln na transfery?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.05.2019, 11:18

jest już oficjalne info w sprawie Ramseya.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 201.05.2019, 11:17

@pumeks: dziś również liczę na pomoc sędziego :D

pumeks komentarzy: 2080801.05.2019, 11:16

@Kowal96:

od razu kojarzy mi się ten dialog ..... :D

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11701.05.2019, 11:16

@pumeks: Son już jedzie na oparach, ostatnio średnio wyglądała jego gra. Piłkarsko Ajax pokazał się z dużo lepszej strony. KFC tylko długa piłka. Tadic też gorzej jak wczoraj już nie zagra.
Ja widzę szanse 70-30 do Ajaxu.

pumeks komentarzy: 2080801.05.2019, 11:15

A dziś farselona z Liverpoolem pewnie na jakieś 2-1.
Messi coś tam strzeli, czerwonka odpowie, potem sędzia wymyśli jakieś żółte kartki dla Liverpoolu aby spasowali grę i w końcówce jakiś frajerski gol dla farsy (tradycyjnie)

I tyle.....

Nigdy nie lubiłem zespołu z Barcelony, (faworyzowanie przez sędziów i władz) i liczę na to, że w rewanżu Liverpool zrobi u siebie niezłe piekło.

PS,
Jakiś czas temu był mecz Villarreal - Barcelona
W 85 minucie było 4-2 dla Villarreal i co się stało?
W 86 minucie czerwona kartka dla zawodnika Villarreal (skąd my to znamy? RVP :))
Potem nurek i rzut wolny...gol Messiego 90 minuta.
Sędzia przedłuża mecz (a nie musi, bo przerw było mało), a w ostatniej minucie nie widzi faulu na obrońcy Villarreal ale za to pozwala na jeszcze jedną akcję farsy i po rożnym jest gol w 96 minucie....

Kolejny raz dzięki "drobnej" pomocy sędziego farselona odrobiła dwa gole.....

Kowal96 komentarzy: 1758101.05.2019, 11:14

@pumeks:

Gudebenin :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.05.2019, 11:10

porównajcie psychikę graczy Ajaxu i Arsenalu. ci młodzi zawodnicy są bardziej rozwinięci od gości, którzy występują na ligowych boiskach od 10 lat.

2. Poczetino naprawi swój błąd i nie wystawi Llorente do wyjściowej 11

szanse 60-40 dla Ajaxu (własne boisko, przewaga jednego gola)

mistiqueAFC komentarzy: 2676901.05.2019, 11:00

Do fanów League of Legends.

Właśnie rusza MSI

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11701.05.2019, 10:56

Nie wiem czemu tak wielu ludzi uważa, że szansę są pół na pół. Ajax wygrał zasłużenie w Londynie i przed meczem u siebie są według mnie zdecydowanym faworytem.

pumeks komentarzy: 2080801.05.2019, 10:56

@filo94:

gudiwinin, gudiwinin, gudiwinin

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 201.05.2019, 10:54

Koniecznie musicie to sprawdzić! :D

polishbrigadesx komentarzy: 1017301.05.2019, 10:52

Jeżeli Ajax zagra u siebie tak jak wczoraj 30 minut z kurami w kurniku to awans maja pewny.

NaliniAFC komentarzy: 95901.05.2019, 10:41

@Glajskor: kto najczęściej u was fauluje? Jak myślisz Van Dijk chociaż raz popełni przewinienie?

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52001.05.2019, 10:39

Ajax swoją młodzieżą miażdży każdego w LM, a my się jaramy jak jeden z naszych zawodników zagra cały mecz w Hoffenhaim xD

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 201.05.2019, 10:30

@Gunner915: tu akurat prawda, że piłkarze którzy wymiatają w Ajaxie mogą nie dać rady np w lidze angielskiej... Chociaż zobacz, Mendy, Fabinho, Mbappe, Silva to były bardzo dobre transfery z Monaco.

Kto się jedynie nie sprawdził? Bakayoko i Lemar

macc komentarzy: 472801.05.2019, 10:15

Kuraki z Sonem mogą bez problemu wcisnąć 2 gole w Amsterdamie.

Gunner915 komentarzy: 276701.05.2019, 10:14

i wstzymajcie sie z tymi transferami z Ajaxu, jest tam co prawda 3-4 obiecujacyh graczy (w wiekszosci juz zaklepanych), ale nalezy pamietac, ze liga Holenderska to inna bajka niz liga Angielska. Ilu takich juz odchodzilo z Arsenalu do Barcelony i nie potrafilo sobie tam poradzic? Ile pilkarzy z genialnego Monaco teraz robi wielka kariere?

Gunner915 komentarzy: 276701.05.2019, 10:10

@GunnersFan9

w przypadku takiego wyniku, awansuje Tottenham.

GunnersFan9 komentarzy: 8682 newsów: 801.05.2019, 10:08

@Gunner915: mogą przegrać 1-2 a i tak wejdą do finału. Mają bardzo dobrą zaliczkę przed rewanżem. Strzelili bramkę i nic nie stracili.