Komplet punktów po dwóch kolejkach! Aston Villa 0-2 Arsenal

Komplet punktów po dwóch kolejkach! Aston Villa 0-2 Arsenal 24.08.2024, 21:26, Mateusz Rosłoń 835 komentarzy

Chyba nikt nie spodziewał się, że spotkanie na Villa Park będzie dla Arsenalu spacerkiem. I rzeczywiście - podopieczni Unaia Emery'ego postawili Kanonierom trudne warunki. Zawodnicy Artety stanęli jednak na wysokości zadania. Szczególne słowa uznania należą się Davidowi Rayi, którego fenomenalne interwencje zapewniły Arsenalowi drugie z rzędu czyste konto. W ofensywie należy wyróżnić Bukayo Sakę, który miał ogromny udział przy obu bramkach, a także Leandro Trossarda, który nie tylko swoją celebracją strzelonej bramki pokazał, że to on powinien znajdować się w wyjśćiowym składzie Arsenalu.

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Timber (79' Calafiori); Rice, Partey Ødegaard; Saka (87' Nelson), Martinelli (65' Trossard), Havertz

Aston Villa: Martinez; Cash (16' Nadeljkovic), Konsa, Torres, Digne (76' Maatsen); Bailey, Onana (76' Barkley), Tielemans, McGinn (65' Ramsey); Rogers, Watkins (65' Duran)

Początek meczu to głównie ataki Arsenalu, jednak to Aston Villa mogła jako pierwsza wyjść na prowadzenie. W 23. minucie Gabriel przegrał przed własnym polem karnym pojedynek siłowy z Baileyem, po czym piłka trafiła do Rogersa. Ten zagrał do Watkinsa, jednak Anglik fatalnie spudłował. Akcje po stronie Arsenalu starał się kreować Martinelli, ale tak jak w poprzednim meczu - był bardzo aktywny, lecz niestety zupełnie nieefektywny. W jednej z kontr do długiego podania ze środka pola dynamicznie wybiegł Havertz, ale w polu karnym źle dograł do Saki. W 41. minucie Rogers w świetnym indywidualnym rajdzie minął obrońców Arsenalu, wparował w pole karne i próbował dośrodkować do Watkinsa, ale tor lotu piłki wspaniale przeciął Raya.

Druga połowa dla odmiany zaczęła się od natarcia ekipy Emery'ego. W 54. The Villans zmusili Rayę do parady, która ma szanse zostać interwencją sezonu. Z osiemnastego metra górą strzelał Onana - Raya wyciągnął się jak strzała i na spółkę z poprzeczką nie pozwolił piłce wpaść do siatki, do dobitki dopadł jednak Watkins i wykonał pewny strzał głową. Hiszpański bramkarz Arsenalu i tym razem był jednak górą - błyskawicznie się podniósł i wybronił strzał Anglika.

W 67. minucie wejście smoka zaliczył Leandro Trossard. Ødegaarda posłał prostopadłe podanie do Saki, a Anglik ledwie wyratował piłkę przed linią końcową i wrzucił ją w pole karne. Tam źle zachował się Rogers i futbolówka trafiła pod nogi Trossarda. Belg, który pojawił się na boisku zaledwie dwie minuty wcześniej, wykończył akcję pewnym strzałem na długi słupek.

W 77. minucie wynik podwyższył Thomas Partey! Gabriel posłał świetną prostopadłą piłkę do Trossarda, ten przerzucił do Saki. Skrzydłowy Arsenalu znalazł tuż przed polem karnym Parteya, a ten oddał strzał z pierwszej piłki. Martinez zahaczył jeszcze futbolówkę palcami, ale nie zdołał jej wybić.

W 84. minucie The Villans mieli jeszcze szansę na bramkę kontaktową. Po kontrze dobre podanie na dobieg otrzymał Ramsey. Pomknął jak strzała sam na sam z Rayą, ale William Saliba był jeszcze szybszy - w niesamowitym sprincie dogonił napastnika rywali i wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny.

Nie był to ani bezbłędny, ani łatwy mecz Arsenalu, ale najważniejsze są trzy punkty. Udało się przegnać demony z poprzedniego sezonu i wziąć odwet na ekipie z Birmingham. Następny ligowy sprawdzian już za tydzień, kiedy to Kanonierzy na własnym stadionie zmierzą się z również niepokonaną jak dotąd ekipą Brighton.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
MarkOvermars komentarzy: 929625.08.2024, 09:47

@Be4Again: no niestety to prawda. W samym zawodniku może być jakiś problem patrząc na to jak pożegnał się z Brighton

ArsenalChampion komentarzy: 838325.08.2024, 09:45

Rice swoje najlepsze mecze w Arsenalu zagral, gdy Arteta dal mu swobodę w poruszaniu się wyżej.

Mastec30 komentarzy: 698125.08.2024, 09:41

Trzeba przyznać że ten Rogers to była jakaś bestia wczoraj. A coś za 15 mln wyciągnięty. Szok że wczoraj nie dołożył żadnych liczb. Trzeba gościa obserwować

Rynkos7 komentarzy: 733425.08.2024, 09:39

@timiiiii napisał: "Dokładnie. My nie jesteśmy CP że szybcy skrzydłowi będą mieć okazję na 10 kontr w meczu. Martinelli ma swoje ograniczenia, ale Arteta potrafił wykorzystać jego atuty poprzez odpowiednie ruchy bez piłki Czaki. Ale żeby to robić trzeba mieć to coś czego Declanowi póki co brakuje. Rozwiązaniem ma być Merino który wydaje się że będzie potrafił to robić. I wtedy mamy różne rozwiązania po dwóch stronach boiska ci daje niesamowita siłę rażenia. Tylko żeby to zobaczyć trzeba albo trochę znać się na piłce albo słuchać/czytać ekspertów i próbować patrzeć na mecz inaczej niż pod wpływem emocji do ukochanego klubu."

Moim zdaniem zamiast szukać problemu w pomocnikach powinniśmy się skupić na Gabim. Ktoś z nim powinien solidnie przepracować na treningach, strzały z dystansu czy drybling na małej szybkości. Jeżeli przez cały mecz "wałkujesz" ten sam schemat albo zejście do lini i centra albo wycofanie piłki, wszystko to poprzedzone oczywiście 10x kółkami, spowolnieniem akcji, że każdy obrońca zdążył już wrócić i się ustawić no to nie dziwne, że nic z tego potem nie wychodzi. Przecież odprawa taktyczna obrońców dotyczącego Martinellego to może być jakiś randomowy mecz z sezonu 22/23 bo chłopak gra dokładnie tak samo. Ktoś pewnie zaraz powie, że Robben też zawsze grał to samo i był skuteczny, ale Holender robił zejście na szybkości, zawsze miał krok/dwa przewagi nad obrońcą i lutował w bramkę. Gabi zanim podejmie decyzje to mijają minuty i to jest największy problem.

Deithwen komentarzy: 16325.08.2024, 09:36

A jak wyglądał wczoraj Timber? W końcu miał ookazje rozegrac prawie pełny mecz ligowy

Jogurt komentarzy: 175125.08.2024, 09:34

jezeli calafiori i timber maja miec pierwszy sklad to kosztem kogo?
gabriela i ziny? czy white'a i ziny?

timiiiii komentarzy: 204225.08.2024, 09:34

@Garfield_pl napisał: "To 2 różnych piłkarzy, i Xhaka po prostu podawał do Gabiego piły, do których Trossard by nie dobiegł, i też wystawiał się , ruszał na lewej stronie, co wyciągało obrońców robiąc miejsce Gabiemu."

cobi90 komentarzy: 129725.08.2024, 09:27

Rice słabo wypada w dwóch pierwszych meczach na 8. Był naszym filarem jak zastępował Parteya podczas jego kontuzji.

Rynkos7 komentarzy: 733425.08.2024, 09:24

@ArsenalChampion napisał: "ale jak rice się męczy na tej pozycji? Jak on tam zagral kapitalnie poprzedni sezon. Męczy to on się na SPD co było widać w repce anglii. Poprostu Rice nie wszedł jeszcze w optymalna formę."

Pierwszą część sezonu Rice grał typowo na 6. W drugiej części sezonu dopiero zmieniał się pozycją z Jorginho czy po powrocie Parteya, ale przez większą część sezonu Rice'a kojarzę głównie z pozycją nr 6.

Damper komentarzy: 296225.08.2024, 09:22

@metjuAFC napisał: "Tak jak wspomniałem wcześniej pewnie przyjdzie ktoś pokroju Trossarda czyli Sterling, Coman, Sane albo Chiesa."

Tylko Trossard zarabiał w Brighton 40 tys. funtów, więc mogliśmy mu podwoić pensję a i tak ma jedną z najniższych tygodniówek w klubie.

Sterling- 325 tys
Sane- 328 tys
Coman- 278 tys
Chiesa- uzgodnił już kontrakt z Barceloną

Rynkos7 komentarzy: 733425.08.2024, 09:18

@Be4Again napisał: "Trossard od początku najwięcej nam daje wchodząc z ławki, jak zaczyna od pierwszych minut to wcale tak rewelacyjnie nie wygląda."

Każdy piłkarz wchodzący na już zmęczonego przeciwnika prezentuję się przeważnie lepiej niż ten grający cały mecz, nie oszukujmy się (jeżeli mówimy o piłkarzach kalibru Trossarda, Martinellego itd.). To jest trochę krzywdzące dla Trossarda. Saka też ma takie mecze, że przez 80 minut gra piach, totalnie nic mu nie wychodzi a w końcówce odlot i bramka. Martinelli też często po wejściach z ławki robił nam mecz by w następnym meczu grać słabe zawody od pierwszych minut. Druga sprawa, że też specjalnie nie ma jak zerwać tej przyklejonej mu łatki super rezerwowego kiedy jak źle lub dobrze by nie grał zawsze w 60 czy 70 minucie zmienia go Martinelli czy jakiś inny Jesus lub Nketiah. Powinniśmy trochę większym zaufaniem obdarzyć Leo i naprawdę dawać mu rozgrywać całe spotkania.

Goooner1 komentarzy: 13225.08.2024, 09:11

6 dni do końca okienka
Działaj Edu ty Januszu sprzedaży.

metjuAFC komentarzy: 5837 newsów: 125.08.2024, 08:54

We wczorajszym meczu jak dla mnie najbardziej wyróżniał się Odegaard, a zawodnikiem meczu zasłużenie został Raya. Wejście Trossarda też bardzo udane. Brakowało jednak stabilności w środku pola. Nasi środkowi obrońcy na zmianę z Timberem podchodzili bardzo wysoko żeby wspomóc drugą linię co trochę narażało nas na szybkie kontry rywali. Z przodu trochę bezjajecznie z dość anemicznym Havertzem, podwojonym Saką i ruchliwym ale przewidywalnym Martinellim. To było spotkanie, w którym potrzebowaliśmy Jesusa, który móglby wejść w pojedynek 1 na 1 no ale jak wiemy ponownie wypadł z powodu kontuzji. Podsumowując bardzo cenne 3 pkt na piekielnie trudnym terenie. Transfer do ofensywy to powinien być cel nr 1 na ostatnie dni okienka. Tak jak wspomniałem wcześniej pewnie przyjdzie ktoś pokroju Trossarda czyli Sterling, Coman, Sane albo Chiesa. No chyba że Mikel zaskoczy jakimś nieoczywistym wyborem. Niech będzie ciekawie i niech się w końcu dzieje w ostatnich dniach okienka. Jeszcze mała wzmianka o Calafiorim. Chyba po tej krótkiej próbce można się domyślić czemu Arteta tak bardzo o niego zabiegał. Włoch świetnie czyta grę, jest silny i inteligentny.

artur759 komentarzy: 75025.08.2024, 08:53

Ciekawe czy Arteta będzie chciał kiedyś spróbować zagrać Calafiorim na LO i Timberem w pomocy.

White - Saliba - Gabriel - Calafiori - Timber Rice Ode

Timber mógłby się wymieniać nawet pozycjami z Calafiorim. Włoch sam mówił, że wzorował się na Stonesie, więc też pewnie chciałby schodzić czasami do pomocy, co zresztą jest poniekąd wpisane w charakterystykę naszych LO.

Calafiori jest mega odważny i świetnie potrafi poprowadzić akcje do przodu, ale podejmuje duże ryzyko przy tym i potrzebna byłaby dobra asekuracja.

Timber zabezpieczający LO, a Rice przejmujący jego rolę jako bardziej 6 na czas rajdów Włocha wydaje się naprawdę ciekawym pomysłem.

artur759 komentarzy: 75025.08.2024, 08:46

Mi tam Partey się średnio podobał, ale był znacz Wolves. Mega duży plus za strzały z dystansu i nawet nie chodzi o gola, ale o to, że jako jedyny z drużyny przynajmniej tego próbuje.

Rice za to jakoś niemrawo wygląda na tej 8. Na, ale na spokojnie może to tylko kwestia słabszej formy, a nie jakiś głębszy problem.

ArsenalChampion komentarzy: 838325.08.2024, 08:42

@mazii301: ale jak rice się męczy na tej pozycji? Jak on tam zagral kapitalnie poprzedni sezon. Męczy to on się na SPD co było widać w repce anglii. Poprostu Rice nie wszedł jeszcze w optymalna formę.

Cartman_KG komentarzy: 370225.08.2024, 08:36

@alexis1908: Partey zagral dobry mecz? Niee. Spowalniał akcje, dawał sie przepchać, graj po raz kolejny niechlujnie. Mial moze ze dwa fajne odbiory ale i raz nir strzelił w trybuny tylko w bramke. Gral anemicznie jakby śniadania nie zjadł. Patrzyłem tylko kiedy Jorgi wejdzie na jego miejsce

polishbrigadesx komentarzy: 1030625.08.2024, 08:34

Tross powinien zaczynać mecz w podstawie Martnelli po za bieganiem nic nie daje tej drużynie każdy obrońca w lidze go czyta gość tylko na ławkę na ten moment.

Dziadyga komentarzy: 867925.08.2024, 08:33

Nie ma co farmazonów wymyślać,Trossard powinien grać w podstawowej 11 i tyle.Robi liczby a to jest najważniejsze w tym sporcie.

mazii301 komentarzy: 5625.08.2024, 08:26

Generalnie we wczorajszym meczu Tomek Partey poza bramką zagrał słabe zawody. Tak patrzę na Declana na tej pozycji i mam wrażenie, że trochę się męczy tam. Ciekawe czy jak Merino przyjdzie to Declan zacznie grać na swojej nominalnej pozycji (śpd), tym samym partey pójdzie na ławkę.

ozzy95 komentarzy: 2120 newsów: 125.08.2024, 08:24

Z tym Trossardem lepszym z ławki i słabym od pierwszej minuty to niektórzy chyba musza zajrzeć do statystyk, bo zatrzymali się może na pierwszej części sezonu i kilku takich występach. Trossard ostatnie 10 spotkań w zeszłym sezonie w lidze w pierwszym składzie = 6 goli. A były jeszcze wcześniej spotkania np. z Burnley gdzie grał na 9 i dał gola i asystę. Albo mecze w fazie grupowej LM z Sevilla i PSV, gdzie dał dwa gole i asystę. Poza tym w Fazie pucharowej z Porto u siebie, gdzie strzelił arcywaznego gola do przerwy. Najlepszy mecz chyba rozegrał z WHU, gdzie w dodatku grał w środku pola. To gadanie o słabym Trossardzie od pierwszej minuty pachnie jakimś niezdrowym fanbojstwem i bronieniem Martinellego, który jest pod formą albo co gorsza coraz mniej ogarnia naszą grę.

Garfield_pl komentarzy: 3091225.08.2024, 08:14

Mikel Merino has completed his medical as new Arsenal player with clubs exchanging documents, deal being sealed.

€32m fixed fee, €5m add-ons and contract until June 2028 plus option for further season.

Adamarsenal1 komentarzy: 336625.08.2024, 08:12

Mikel Merino completed his medical as documents are being signed!

Arsenal and Real Sociedad are preparing contracts as all signatures will follow for midfielder to join Gunners.

Fee will be €32m plus €5m add-ons, contract will be valid until June 2028 with an option for further year.

ArsenalChampion komentarzy: 838325.08.2024, 08:03

Ale ten Rogers to strasznie przestawiał Parteya.

Oldgunner3 komentarzy: 1009125.08.2024, 07:58

Co do meczu to patrząc na spokojnie to Villa grała nieźle,groźny zwłaszcza Rogers,ale sytuacji klarownych z wyjątkiem tej po strzale Onany raczej nie było z kolei AFC miał 2 Havertza (chociaż nie setki),2 gole i setka Ode.Z innej beczki - teraz czeka nas mega ciekawe 6 dni - po przybyciu Merino - sądzę,że będziemy chcieli kogoś sprowadzić bo widać że przednia formacja jest nieco wąska.Obstawiam albo mały va banque i Gyokeres lub jakiegoś doświadczonego typu Coman,Sterling bo na młodego zdolnego jak Adingra może być mało czasu.

Be4Again komentarzy: 379525.08.2024, 07:45

@MarkOvermars napisał: "Trossard swoją celebracją a raczej jej brakiem dosadnie pokazuje, że należy mu się miejsce w wyjściowym składzie. Z drugiej jednak strony dobrze mieć kogoś takiego na ławce, szczególnie gdy jak My teraz nie ma się wielu opcji w ofensywie"

Ma rację, ale profesjonalnemu zawodnikowi na takim poziomie nie przystoi strojenie takich fochów na boisku. Jakby nie patrzeć jest to gest podważający wybory trenera w oczach kibiców i mediów. Na pewno takie zachowanie nie sprzyja atmosferze w szatni. Nie przypominam sobie żeby MA zrobił kiedykolwiek tak w drugą stronę, a pamiętam kilka spotkań gdzie Leo zaczynał od pierwszych minut i grał totalny piach, czy MA wyrzucał mu to potem na pomeczowej konfie?

Be4Again komentarzy: 379525.08.2024, 07:40

@arsenallord napisał: "Jak tam Nwaneri dziś? Chłop jak ze 150 minut w lidze na sezon zaliczy to będzie dobrze."

Nie masz się czego czepić to będziesz męczył bułe z Nwanerim... Zastanów się, wczoraj zagraliśmy jeden z 3-4 najcięższych wyjazdów w lidze, który w zeszłym roku de facto zaważył na braku zdobycia mistrzostwa i w takim meczu gdzie praktycznie do 80 minuty to AV miała bardziej klarowne sytuacje, MA ma wprowadzać i ogrywać nastolatka... [facepalm]

Idź się po prostu wyspowiadaj z tego pomysłu synu.

sonic komentarzy: 76625.08.2024, 07:11

Martinellli niestety przez 2 lata się nie rozwiną i nie dojechał do drużyny .

sonic komentarzy: 76625.08.2024, 07:10

@kubex: co ty opowiadasz za bzdury że środek pola przegraliśmy.

kubex komentarzy: 577225.08.2024, 02:56

@alexis1908 napisał: "Tak swoją drogą Partey kapitalny mecz dzisiaj wygląda wreszcie ze fizycznie jest gotowy na cały sezon . O ile w z Wilkami robił proste błędy tak dzisiaj był świetny bramka to tylko dodatek mam nadzieję ze nie usiądzie na ławie kosztem Merino ."

To my inny mecz oglądaliśmy. Przegraliśmy środek pola z Aston Villą. Jego ocenę ratuje gol.

MarkOvermars komentarzy: 929625.08.2024, 02:05

alexis1908 komentarzy: 374925.08.2024, 02:00

alexis1908 komentarzy: 374925.08.2024, 00:56

@Damper: Ode 2 średnie mecze ? Przy 2 bramce on chyba swoim podaniem zrobił akcje . Martinelli od 2 seoznow prezentuje to samo zejście do lini i pretensje do niego są uzasadnione już nie wspomnę ze zagrania lewa noga to boi się jak ognia . I nie mówię to jako hejter Brazylijczyka bo zawsze byłem jego fanem .

bizooon komentarzy: 731125.08.2024, 00:45

Martinelli to bardziej kompletny piłkarz niż Leo, ALE gole i asysty zapewnia tylko jeden z nich. Na tę chwilę to się Gabi nadaje na prawego obrońcę (biega, starą się, pressing stosuje) a noe na lewe skrzydło

pablofan komentarzy: 261225.08.2024, 00:38

@Garfield_pl: ale Martinelli dostawał dziś dobre podania, ale jeden obrońca wystarczył by go zatrzymać lub odeskortować na linię autowa…
Oczywiście, że Trossard ma swoje słabe punkty, ale kto ich nie ma. Natomiast robi robotę, dobrze odnajduje się w ataku pozycyjnym i jest skuteczny. Co przełożyło się już na sporo ważnych punktów.
Martinelli niestety wygląda jakby się zatrzymał w rozwoju i gdyby nie to, że co mecz robi to samo z tym samym skutkiem, to bym nie był tak bardzo krytyczny w stosunku do niego. Co nie znaczy, że mu nie kibicuję, ale nie chce oglądać tych samych obrazków co za wengera z jego ostatnich lat.

fabregas1987 komentarzy: 2603825.08.2024, 00:31

O prosze ESR i Iwobi zapewnili zwyciestwo Fulham. Cieszy bramka dla Anglika, zycze mu jak najlepiej

bizooon komentarzy: 731125.08.2024, 00:00

@Dominik11 napisał: "U niego problem jest taki że jak wychodzi w podstawie to gra średnio.
A jak wejdzie z ławki to magik."

To jest jego największy problem, nie ma takiej motoryki jak topowi skrzydłowi

bizooon komentarzy: 731124.08.2024, 23:59

@metjuAFC napisał: "Moim zdaniem będzie to ktoś z zestawienia: Coman, Sane, Sterling lub Choesa."
Pewne niestety spermnig

Garfield_pl komentarzy: 3091224.08.2024, 23:21

@pablofan napisał: "ale co ma się zmienić u Martinelliego przy zmianie partnerów do gry?
Oboje tez sa prawonozni. Belg wykazuje się po prostu większą inteligencją boiskową i wyższa technika użytkowa."

To 2 różnych piłkarzy, i Xhaka po prostu podawał do Gabiego piły, do których Trossard by nie dobiegł, i też wystawiał się , ruszał na lewej stronie, co wyciągało obrońców robiąc miejsce Gabiemu. Trossard do grania z Ricem jest lepszy, bo po prostu technikę ma super i potrafi przedryblować. I to jest ogólnie na plus, że mamy 2 grajków tak różnych, bo są różne opcje. Żeby ocenić definitywnie w czym jest problem, to trzeba zobaczyć jak to będzie wyglądało z nowymi zawodnikami i Gabim. Jak mówiłem Trossard też dostawał mecze od początku po fajnych wejściach z ławki w zeszłym sezonie i nie błyszczał, dlatego to ciężki temat. Być może Gabi nie będzie grał już tego co 2 sezony temu i poleci z klubu, ale rozegraliśmy dopiero 2 spotkania i w zasadzie o niczym nie przesadzają, czy dany zawodnik nadaje się czy nie ;) zobaczymy jak to pójdzie z kolejnymi spotkaniami.

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 424.08.2024, 23:00

@DaHongPao napisał: "Jak tam, raport wystarczająco szybko wpadł? :D Pierwszy, jak Arsenal na koniec sezonu."
W przerwie nic nie było :P

pablofan komentarzy: 261224.08.2024, 23:00

@Garfield_pl: ale co ma się zmienić u Martinelliego przy zmianie partnerów do gry?
Generlanie Trossard gra na podobnych warunkach przy tych samych kolegach. W dodatku w klubie jest krócej.
Śmiem twierdzić, że dwa sezony temu jego przyjście uratowało tyłek MA. Gość był w formie a jak wrócił jesus to usiadł i zaczęła się kaszana w ataku.
W zeszłym Martinelli cieniował i mimo to Trossard nie miał takiego luksusu czasowego jak Brazylijczyk i widać, że boli to i jego. Gość ma ambicje, a po tym co pokazuje GM11 to nie ma co mu się dziwić.
Lubie Brazylijczyka, ale jedynym jego atutem jest szybkość, choć przez jakiś czas miał ogromne szczęście pod bramką rywala to jednak już go nie ma. Przez co ciężko go chwalić za pracę na boisku bo gdy robią się ciężary w meczu cała nasza gra skupia się na prawej stronie bo po prostu gabi zawodzi.
Dziś jakiś czas po wybiegnięciu przez gabiego z piłką poza boisko Rice miał piłkę, która aż prosiło się zagrać do Martinelliego, ale wybrał opcję z crossem do pokrytego saki… niby nic, ale jednak o czymś to świadczy. Po czym wchodzi Leo i nagle nasza prawa strona staje się główną siłą napędową w ataku…
Gabi nie robi progresu i w dodatku jest całkowicie przewidywalny co tylko ułatwia robotę obrońcom.
Można się łudzić, że wystarczy podmienić mu partnerów do gry, ale problem niestety jest w nim samym.

Spejsik komentarzy: 362224.08.2024, 22:51

@Dziadyga: Raya o ile początek miał słaby , to od pewnego czasu trzyma dość wysoki poziom.

Dziadyga komentarzy: 867924.08.2024, 22:51

Jak jestem wielkim fanem gościa od 2 lat i wprowadzania młodzików tak dziś nie widziałem sensu,żeby wpuszczać chłopaka w tak ostrym meczu.Potem byłby płacz jakby go połamali na 3 miesiące.

clash123 komentarzy: 192824.08.2024, 22:49

A może plan Mikela ba lewą stronę jest taki że najpierw wchodzi Martinelli. Co by nie powiedzieć o jego obecnej formie to jest on bardzo ruchliwy , szczególnie w pierwszej połowie , może wymęczyć defensorów przeciwnika . I wtedy właśnie pojawia się On, pan piłkarz Leo Trossard, świeży na sponiewieranych obrońców . Oczywiście piszę to pół żartem , pół serio ale pamiętam mecze kiedy Leo wychodził w podstawie i pożytek z niego był mniejszy niż jak wchodził na ostatnie pół godziny

Dziadyga komentarzy: 867924.08.2024, 22:44

Ale muszę Raye za te 2 mecze pochwalić,oczywiście cały sezon trzeba trzymać poziom,ale może zgranie i spokojna głowa,że już na stałe w klubie zmotywowała do lepszej gry/formy.

kamo99111 komentarzy: 728024.08.2024, 22:41

Nic mnie tak nie irytuje jak skrzydlowy, który wychodzi poza boisko podczas dryblingu. Takie umiejętności to miał Gervinho. Teraz powinniśmy iść o krok dalej. I albo Gabriel się ogarnie w tym sezonie albo trzeba pomyśleć realnie o Nico :-)

Damper komentarzy: 296224.08.2024, 22:40

To prawda, że Martinelli prezentuje się poniżej oczekiwań, ale jak zwykle cała uwaga kibicowska skupia się na tym, żeby znaleźć jednego kozła ofiarnego i biczować go niewspółmierną krytyką w stosunku do reszty. 2 bardzo średnie mecze Odegaarda, który podobno jest najlepszym piłkarzem Arsenalu i co? A no nic. Przechodzi to bez echa. Może ten mózg Arsenalu i kreator mógłby czasem wymienić się pozycją i wspomóc lewą stronę, zamiast być przylepionym do Saki przez 90% gry i tam kotłować krótkie podania na małej przestrzeni.

Garfield_pl komentarzy: 3091224.08.2024, 22:39

No chyba nie oczekiwałeś, że dziś go wpuści Arteta w meczu gdy nie szło nam super? Dobre i te 150 min jak zagra, ale najważniejsze,niech będzie wprowadzany z głową do składu, a nie z presją , ma chłopak czas , jeszcze będzie miał okazję do gry. Villa była bardzo fizyczna i nawet Rice Partey Saliba Gabi mieli nieraz problemy, a Nwaneri jest nastolatkiem jeszcze dość drobnym, głupotą byłoby go dziś wpuścić.

dan komentarzy: 68224.08.2024, 22:39

@arsenallord: nie ma jak po wygranej przypierdzielac sie o cokolwiek.

metjuAFC komentarzy: 5837 newsów: 124.08.2024, 22:37

Bardzo cenne 3 pkt. na jednym z najtrudniejszych terenów w PL. Pora na zakupy. Arteta w wywiadzie pomeczowym sam powiedział, że kadra jest wąska i jest otwarty na transfery IN. Czekam kogo wymyśli. Moim zdaniem będzie to ktoś z zestawienia: Coman, Sane, Sterling lub Choesa.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30