Koniec fatalnej passy: Boro 1:2 Arsenal

Koniec fatalnej passy: Boro 1:2 Arsenal 17.04.2017, 22:00, Bogusz Napierała 2151 komentarzy

14 stycznia na Liberty Stadium Arsenal pewnie pokonał Swansea, czterokrotnie pokonując Łukasza Fabiańskiego. Mało kto spodziewał się wtedy, że na następne ligowe zwycięstwo Kanonierów na wyjeździe przyjdzie nam czekać ponad 3 miesiące. Dzisiaj koszmarna passa kolejnych niepowodzeń w delegacjach została przerwana, a zawodnicy Wengera pokonali Middlesbrough 2:1.

Wielkie zaskoczenie nastało już przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Wbrew wszystkim oczekiwaniom Arsene Wenger zdecydował się zmienić formację swojego zespołu i postawił na popularne w tym sezonie wśród angielskich drużyn ustawienie 3-4-3. Nie zabrakło także zmian personalnych - do składu powrócili Petr Cech, Alex Oxlade-Chamberlain, Olivier Giroud oraz Aaron Ramsey, szansę zaprezentowania się w nowym ustawieniu dostał także Rob Holding. Zabrakło za to miejsca dla słabo spisujących się ostatnio Hectora Bellerina i Theo Walcotta. Bardzo możliwe, że ten drugi zawdzięcza sobie miejsce na ławce swoim karygodnym komentarzem po ostatnim spotkaniu z Crystal Palace.

Oto jak prezentowały się składy obu drużyn:

Arsenal: Cech - Gabriel, Koscielny, Holding - Chamberlain, Xhaka, Ramsey, Monreal - Özil (89' Bellerin), Alexis (89' Coquelin) - Giroud.

Middlesbrough: Guzan - Barragan, Ayala, Gibson, Fabio (7' Friend) - Clayton, De Roon (79' Gestede), Leadbitter, Ramirez (68' Traore), Downing - Negredo.

Ciężko powiedzieć, że był to dobry mecz w wykonaniu piłkarzy Wengera. Mając jednak w głowie ostatnie popisy Kanonierów można pokusić się o stwierdzenie, że nie był też zły. Pierwsza połowa upłynęła pod wpływem szarpanej gry. Gospodarze skutecznie przeciwstawiali się Arsenalowi i od czasu do czasu próbowali zagrozić bramce Petra Cecha. W 22. minucie udało im się nawet umieścić piłkę w siatce, jednak na spalonym był de Roon i Anthony Taylor prawidłowo nie uznał gola.

Ozdobą pierwszej części meczu był fantastyczny gol Alexisa, który pokonał Guzana.

Podczas przerwy nastroje wśród kibiców The Gunners były optymistyczne. Wszyscy liczyli na pełną kontrolę w trakcie drugiej części i pewnie zwycięstwo. Inne plany mieli jednak gracze Boro - podopieczni Steve'a Agnewa wrócili na boisko z nowymi siłami i od początku przycisnęli swoich rywali. Po kilku groźnych atakach w końcu dopięli swego - w 50. minucie wyrównał Alvaro Negredo.

Przed zawodnikami Wengera wisiało widmo kolejnej kompromitacji, bo w świetle ostatnich wydarzeń za taką uznany by był remis z przedostatnią drużyną tabeli. Mało tego, kilka minut po trafieniu Hiszpana to gospodarze byli bliżsi kolejnej bramki. Kanonierzy przetrwali jednak ten mały kryzys i ruszyli do ataku. Pokuszę się wręcz o popularne w środowisku Arsenalu stwierdzenie, że piłkarze pokazali charakter. Starania się opłaciły i po dośrodkowaniu Sancheza i efektownej asyście Ramseya bramkę na wagę 3 punktów zdobył Mesut Özil.

Gracze Boro nie odnieśli jeszcze zwycięstwa w 2017 roku, trudno więc nazwać wielkim sukcesem zdobycie 3 punktów na Riverside. Pamiętając jednak o tym, w jak ogromnym kryzysie znajduje się teraz Arsenal, warto poszukać w tym spotkaniu kilku pozytywów. Jednym z nich z pewnością było wspomniane wcześniej pokazanie charakter. Nie zabrakło dziś zawodników, którzy nie bali się wziąć odpowiedzialność za grę na swoje barki. W pierwszej połowie takim graczem był Alex Oxlade-Chamberlain, który wykorzystał daną mu szansę i dobrze sprawował się na prawej flance. W drugiej odsłonie Anglik był mniej skuteczny, za to z lepszej strony pokazał się Alexis Sanchez, który miał udział w obu zdobytych przez Arsenal bramkach. Mała ilość lub całkowity brak takich zawodników w ostatnich meczach była główną przyczyną tak słabych wyników.

Na plus po tym meczu zasłużył także Arsene Wenger. Większość z nas jest przeciwna pozostaniu Francuza na stanowisku managera, coraz więcej wskazuje jednak na to, że sytuacja nie potoczy się po naszej myśli. Łatwiej jednak będzie pogodzić się z obecnością na ławce trenerskiej Wengera wiedząc, że Boss potrafi reagować na słabe wyniki i dokonywać zmian w taktyce czy doborze piłkarzy. Ciężko po jednym określić efektywność formacji 3-4-3, jednak to co najważniejsze to fakt, że Wenger zrezygnował dziś z rozwiązań które się nie sprawdziły i spróbował czegoś innego. Nam pozostaje mieć nadzieję, że nie był to jednorazowy przypadek.

Pięknym widokiem dla każdego kibica The Gunners był uśmiech na twarzach Alexisa Sancheza czy Mesuta Özila po zakończeniu dzisiejszego spotkania. Widać, jak wielką ulgą było dla nich odniesione dziś zwycięstwo. Już w niedzielę czeka nas dużo ważniejsze spotkanie - półfinał Pucharu Anglii. Ile byśmy dali, by takie same nastroje panowały po ostatnim gwizdku na Wembley.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 619.04.2017, 14:36

Co się dzieje z youtube? Nagle zasubskrybowało mi jakiś kanał i nie mogę anulować subskrypcji. Do tego cały czas znika mi to menu z boku i muszę je rozwijać.

matek95 komentarzy: 79019.04.2017, 14:36

a gdzie mogę luknąć ? :p

Fabri4 komentarzy: 10012 newsów: 5019.04.2017, 14:35

matek

Ja ;)

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 319.04.2017, 14:35

Dobra, dwa bileciki na majora kupione. Oczywiście dało się tylko na piątek bo na resztę już nie było... -.-

arsenallord komentarzy: 30186 newsów: 11719.04.2017, 14:34

matek---> Ogląda.

matek95 komentarzy: 79019.04.2017, 14:33

Witam ogląda ktoś może skazanego na śmierć sequel ?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 319.04.2017, 14:32

Wyszła już taka książka...

Fabri4 komentarzy: 10012 newsów: 5019.04.2017, 14:19

Ja nie zapomnę dwumeczu z Barceloną i tej czerwonej kartki dla Robina przy 1-1.

Rafson95 komentarzy: 1060719.04.2017, 14:16

DontCry
Dwumecz był już rozstrzygnięty, ale błędna decyzja odnosnie spalonego Lewego całkowicie wypaczyła wynik drugiego spotkania. Do tego momentu byliśmy równym rywalem dla Bayernu, a tu bum i nagle zamiast SFG w obronie dla nas dostajemy w połowie spotkania czerwona kartke dla kluczowego zawodnika i praktycznie gola w plecy.

arrow komentarzy: 4419.04.2017, 14:09

Siemanko. Mam prośbę odnośnie wypełnienia ankiety dotyczacej wyjazdów na mecze piłki nożnej, potrzebnej do pracy licencjackiej. Z góry dziękuję :)

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 119.04.2017, 13:54

Wenger to powinien napisać książkę pt. "Mogłem mieć"

simson16 komentarzy: 461519.04.2017, 13:52

eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-mistrzow/liga-mistrzow-robert-lewandowski-i-inni-gracze-wsciekli-na-sedziego/e57f9e
Nasz robert taki Hardy, nawet nie wiedzialem;D

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 119.04.2017, 13:49

@Mateuka: Obstawiam, że Borussia będzie grać ofensywnie i ruchliwi Auba z Dembele będą stanowić problem dla Kamila. Strzelców jakoś nie mam pomysłu. Prędzej postawiłbym, że wesoły Gabończyk coś strzeli.

lays komentarzy: 3987119.04.2017, 13:48

Get French Football‏ @GFFN 23 godz.
L'Équipe's @GillesFavard on Arsenal: "We all know the story. 2 years ago he (Wenger) had a deal for Thomas Lemar & N'Golo Kanté for €15m."

No chyba nie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676919.04.2017, 13:40

Z tym wypożyczeniem to mam nadzieję, że jakieś nieśmieszne jajca ktoś sobie robi :D

Gunnerrsaurus komentarzy: 1196519.04.2017, 13:40

Choć wolałbym, żeby po prostu grał w Arsenalu

MarcinMotyl komentarzy: 163719.04.2017, 13:40

Witowo ja ide w strone Minnesoty, dla mnie 4-0 w tej serii dla Nutek to bedzie mega niespodzianka

Perez na wypożyczenie pewnie żeby pokazał że nadal potrafi grać, cena trochę skoczy i nara

Fabri4 komentarzy: 10012 newsów: 5019.04.2017, 13:39

Nie wiem co jest większą żenadą - sędziowanie w LM czy to co się dzieje aktualnie w Arsenalu.

lays komentarzy: 3987119.04.2017, 13:38

Że co?

Wenger kupil go za prawie 20 mln funtow i na wypozyczenie idzie? XDDDD

Mateuka komentarzy: 20719.04.2017, 13:35

@Witowo95

Dałbym Bakayoko żółtko ale nie lepiej, że strzeli Mbappe?

DontCry komentarzy: 760819.04.2017, 13:28

Lucas Perez is set to return to Deportivo La Coruña this summer on a season-long loan. [@lavozdegalicia] #afc

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 119.04.2017, 13:25

Panowie mam pytanie: Czy kupon złożony ze zdarzeń:
Glik i Chiellini dostaną kartkę oraz St. Louis wygrają w hokeja to dobry pomysł?

polandblood komentarzy: 12007 newsów: 119.04.2017, 13:22

Tak, ze scrollowaniem są problemy nie pierwszy raz. Restart przeglądarki i znowu będzie ok.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1196519.04.2017, 13:20

Wydaje mi się, że sędziowanie jest żałosne, bo piłkarze coraz więcej kombinują i symulują, przez co sędziowie mają trudniejsze zadanie, więcej stykowych sytuacji i więcej zagadek, czy zawodnik faktycznie był faulowany, czy symulował...
Jednak wczorajsze bramki Ronaldo to tragedia, nie wiem czy się śmiać, czy płakać, a niektóre dzieci się cieszą, że Krystyna jest super, bo Neuerowi tyle bramek nastrzelał

DontCry komentarzy: 760819.04.2017, 13:20

* dla sędziego * nie mam na myśli że NIE była to wtopa

DontCry komentarzy: 760819.04.2017, 13:19

Rafson95

Spalony był, ale nie aż tak łatwy do oceny do sędziego, nie mam na myśli że to była wtopa ze strony liniowego, ale jednak błąd moim zdaniem nieco mniejszy.

Nie lubię i nie będę gdybał, ale dla mnie oczywistym jest że pretensje piłkarzy Bayernu mają swoje uzasadnienie - oni odpali minimalnie, prawdopodobnie przez błędy sędziego (gdyby ich nie było może też by przegrali, a może nie), my zaś i tak byśmy odpadli z Bayernem, nawet bez tych klopsów arbitra.

polandblood komentarzy: 12007 newsów: 119.04.2017, 13:18

mistiqueAFC

Ekscytować dalej się nie ekscytuje. Nie zmienia to faktu, że to Boston gra zdecydowanie poniżej możliwości, nie że Chicago zaczęło grać nie wiadomo jak. Z tego co czytałem, bo te drużyny mi są obojętnie i nie będę wstawał o 3 w nocy żeby oglądać akurat tę serię. :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676919.04.2017, 12:54

@pb

Pamiętam jak parę dni temu napisałeś, że nie rozumiesz globalnej ekscytacji meczem Boston-Chicago.Czy teraz rozumiesz? :P

Rafson95 komentarzy: 1060719.04.2017, 12:48

DontCry
Przecież spalony Lewandowskiego też był ewidentny w meczu z nami i trzeba chyba być ślepym jak kret żeby go nie widzieć.

Tevez komentarzy: 408719.04.2017, 12:47

Ogólnie sędziowanie w tej edycji Ligi Mistrzów stoi na fatalnym poziomie. W półfinałach zameldowały się oba kluby z Madrytu potwierdzając dominację hiszpańskich klubów nad resztą świata. Jest duże prawdopodobieństwo że obie albo chociaż jedna z tych ekip zagra w finale. Faza pucharowa Ligi Mistrzów stała się monotonna i nie jara mnie już tak jak kiedyś.

Fabri4 komentarzy: 10012 newsów: 5019.04.2017, 12:41

Gdybanie już nic nie da. Obecne sędziowanie jest żenujące. Nie tylko w LM, w każdej lidze, ale czemu akurat w LM sędziowie mylą się na korzyść drużyn z ligi hiszpańskiej.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 119.04.2017, 12:26

Womanizer

Tam nie było karnego. Alonso trafił w piłkę.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 119.04.2017, 12:25

DontCry

Też miewam problemy ze scrollowaniem k.com

Womanizer komentarzy: 1013319.04.2017, 12:25

A faul bodajże Alonso na Theo w 1 połowie w polu karnym gdzie Hiszpan wbiegł kolanami z impetem w Anglika? Wiele karnych jest gwizdanych przy mniejszym kontakcie. Kolejna stykowa sytuacja na korzyść Bayernu.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 819.04.2017, 12:22

Nie takie rzeczy dzialy. Arsenal stać na wygranie tych trzech batalii. Jestem przekonany, że to będzie istna jatka o każdą piłkę. Podniebny poziom futbolu gwarantowany.

DontCry komentarzy: 760819.04.2017, 12:21

Tevez

Różnica jest taka, że pretensje Bayern ma słuszne i były to sytuacje oczywiste dla trzeźwo myślącego, co do pretensji Wengera to nawet przynajmniej połowa kibiców Arsenalu przyznaje że sytuacje były bardzo stykowe i trudne do oceny dla sędziego, porównuj spalonego Lewego w meczu z nami (przy karnym) do tego wczorajszego CR7.

Tevez komentarzy: 408719.04.2017, 12:17

Jak Wenger na konferencji po meczu się skarżył że sędzia nas skrzywdził w rewanżu z Bayernem dyktując karnego i wywalając z czerwoną kartką Kościelnego to się wszyscy z niego śmiali że nieudacznik, że ma demencję a tarez jak wylatuje z rozgrywek wielki Bayern który w dwumeczu z Realem oddał łącznie 5 celnych strzałów to wielka afera i skandal w polskich mediach bo oczywiście drużyna polaka która miała wszystkich rozjechać jak walec jednak nie wygra Ligi Mistrzów i nie będzie Złotego Balona dla naszego Robercika.

DontCry komentarzy: 760819.04.2017, 12:11

Swoją drogą, Szanowna redakcjo k.com ostatnio miewam kłopoty ze skrolowaniem Waszej strony. Sprawdzałem na innych i wszystko śmiga, używam chrome jako przeglądarki.

Fabri4 komentarzy: 10012 newsów: 5019.04.2017, 12:08

W naszej obecnej formie możemy dostać lanie i od Lisów i od Kurczaków. Potem mecz z Mułami. Wiele już widziałem w piłce, ale w TOP4 nie będziemy.

Womanizer komentarzy: 1013319.04.2017, 12:07