Koniec fatalnej passy: Boro 1:2 Arsenal

Koniec fatalnej passy: Boro 1:2 Arsenal 17.04.2017, 22:00, Bogusz Napierała 2151 komentarzy

14 stycznia na Liberty Stadium Arsenal pewnie pokonał Swansea, czterokrotnie pokonując Łukasza Fabiańskiego. Mało kto spodziewał się wtedy, że na następne ligowe zwycięstwo Kanonierów na wyjeździe przyjdzie nam czekać ponad 3 miesiące. Dzisiaj koszmarna passa kolejnych niepowodzeń w delegacjach została przerwana, a zawodnicy Wengera pokonali Middlesbrough 2:1.

Wielkie zaskoczenie nastało już przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Wbrew wszystkim oczekiwaniom Arsene Wenger zdecydował się zmienić formację swojego zespołu i postawił na popularne w tym sezonie wśród angielskich drużyn ustawienie 3-4-3. Nie zabrakło także zmian personalnych - do składu powrócili Petr Cech, Alex Oxlade-Chamberlain, Olivier Giroud oraz Aaron Ramsey, szansę zaprezentowania się w nowym ustawieniu dostał także Rob Holding. Zabrakło za to miejsca dla słabo spisujących się ostatnio Hectora Bellerina i Theo Walcotta. Bardzo możliwe, że ten drugi zawdzięcza sobie miejsce na ławce swoim karygodnym komentarzem po ostatnim spotkaniu z Crystal Palace.

Oto jak prezentowały się składy obu drużyn:

Arsenal: Cech - Gabriel, Koscielny, Holding - Chamberlain, Xhaka, Ramsey, Monreal - Özil (89' Bellerin), Alexis (89' Coquelin) - Giroud.

Middlesbrough: Guzan - Barragan, Ayala, Gibson, Fabio (7' Friend) - Clayton, De Roon (79' Gestede), Leadbitter, Ramirez (68' Traore), Downing - Negredo.

Ciężko powiedzieć, że był to dobry mecz w wykonaniu piłkarzy Wengera. Mając jednak w głowie ostatnie popisy Kanonierów można pokusić się o stwierdzenie, że nie był też zły. Pierwsza połowa upłynęła pod wpływem szarpanej gry. Gospodarze skutecznie przeciwstawiali się Arsenalowi i od czasu do czasu próbowali zagrozić bramce Petra Cecha. W 22. minucie udało im się nawet umieścić piłkę w siatce, jednak na spalonym był de Roon i Anthony Taylor prawidłowo nie uznał gola.

Ozdobą pierwszej części meczu był fantastyczny gol Alexisa, który pokonał Guzana.

Podczas przerwy nastroje wśród kibiców The Gunners były optymistyczne. Wszyscy liczyli na pełną kontrolę w trakcie drugiej części i pewnie zwycięstwo. Inne plany mieli jednak gracze Boro - podopieczni Steve'a Agnewa wrócili na boisko z nowymi siłami i od początku przycisnęli swoich rywali. Po kilku groźnych atakach w końcu dopięli swego - w 50. minucie wyrównał Alvaro Negredo.

Przed zawodnikami Wengera wisiało widmo kolejnej kompromitacji, bo w świetle ostatnich wydarzeń za taką uznany by był remis z przedostatnią drużyną tabeli. Mało tego, kilka minut po trafieniu Hiszpana to gospodarze byli bliżsi kolejnej bramki. Kanonierzy przetrwali jednak ten mały kryzys i ruszyli do ataku. Pokuszę się wręcz o popularne w środowisku Arsenalu stwierdzenie, że piłkarze pokazali charakter. Starania się opłaciły i po dośrodkowaniu Sancheza i efektownej asyście Ramseya bramkę na wagę 3 punktów zdobył Mesut Özil.

Gracze Boro nie odnieśli jeszcze zwycięstwa w 2017 roku, trudno więc nazwać wielkim sukcesem zdobycie 3 punktów na Riverside. Pamiętając jednak o tym, w jak ogromnym kryzysie znajduje się teraz Arsenal, warto poszukać w tym spotkaniu kilku pozytywów. Jednym z nich z pewnością było wspomniane wcześniej pokazanie charakter. Nie zabrakło dziś zawodników, którzy nie bali się wziąć odpowiedzialność za grę na swoje barki. W pierwszej połowie takim graczem był Alex Oxlade-Chamberlain, który wykorzystał daną mu szansę i dobrze sprawował się na prawej flance. W drugiej odsłonie Anglik był mniej skuteczny, za to z lepszej strony pokazał się Alexis Sanchez, który miał udział w obu zdobytych przez Arsenal bramkach. Mała ilość lub całkowity brak takich zawodników w ostatnich meczach była główną przyczyną tak słabych wyników.

Na plus po tym meczu zasłużył także Arsene Wenger. Większość z nas jest przeciwna pozostaniu Francuza na stanowisku managera, coraz więcej wskazuje jednak na to, że sytuacja nie potoczy się po naszej myśli. Łatwiej jednak będzie pogodzić się z obecnością na ławce trenerskiej Wengera wiedząc, że Boss potrafi reagować na słabe wyniki i dokonywać zmian w taktyce czy doborze piłkarzy. Ciężko po jednym określić efektywność formacji 3-4-3, jednak to co najważniejsze to fakt, że Wenger zrezygnował dziś z rozwiązań które się nie sprawdziły i spróbował czegoś innego. Nam pozostaje mieć nadzieję, że nie był to jednorazowy przypadek.

Pięknym widokiem dla każdego kibica The Gunners był uśmiech na twarzach Alexisa Sancheza czy Mesuta Özila po zakończeniu dzisiejszego spotkania. Widać, jak wielką ulgą było dla nich odniesione dziś zwycięstwo. Już w niedzielę czeka nas dużo ważniejsze spotkanie - półfinał Pucharu Anglii. Ile byśmy dali, by takie same nastroje panowały po ostatnim gwizdku na Wembley.

MiddlesbroughRaport pomeczowy autor: Bogusz Napierała źrodło: własne
Fanatic komentarzy: 599119.04.2017, 21:38

Komedia na Camp nou jak piket biegiem do sedziego z pytaniem dlaczego jeszcze żadnego karnego nie dał hehe

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.04.2017, 21:38

Po polsku

Tylko wylaczyc adblocka :D

Piotrek95 komentarzy: 973419.04.2017, 21:38

Barcelona bardziej chce dyskutować z sędzią niż grać, Bonucci i Chiellini jak dla mnie grają już notą 10.0 - profesorowie obrony - oj mocne to Juve znowu

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 119.04.2017, 21:37

Kiedy Barcelona w ogóle ostatnio gola strzeliła?

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10919.04.2017, 21:37

@cyniek1994

Fanatic komentarzy: 599119.04.2017, 21:37

Fair Play w wykonaniu barcelony mi sie przypomina kiedy bodajze grali w LM z szachtarem i nie dość, że nie oddali pilki to po tej akcji strzelili szachtarowi...

Theo44 komentarzy: 427919.04.2017, 21:37

buractwo wstretnych aktorzyn i terrorystow boiskowych....

Aden komentarzy: 98319.04.2017, 21:36

mistiqueAFC
Spóźniony i trochę faul taktyczny. Rodziła się nawet nawet akcja, więc żółta IMO uzasadniona

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 319.04.2017, 21:36

Neymar za machanie łapami do sędziego żółta. Za ten drugi faul po gwizdku druga żółta. Ma farta, że sędzia daje przed kartką ostatnią szansę.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52419.04.2017, 21:36

A najśmieszniejsze jest to, że zawsze najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy są najbardziej znani ze swoich aktorskich umiejętności.

Oldgunner3 komentarzy: 982219.04.2017, 21:35

No i fajnie - póki co mamy kataloniarzy za burtą.W sumie było jasne przed meczem,że o ile można czepiać się gry ofensywnej juventusu to chyba nie ma aktualnie na świecie ekipy która potrafi lepiej sie bronić - to PSG no i inny sędzia inny mecz.

mistiqueAFC komentarzy: 2676919.04.2017, 21:35

Żółta Iniesty to według was był celowy faul, czy serio spóźnił się ze wślizgiem?

Barcelona - Juve.
Trudny mecz do sędziowania i świetne zawody sędziego póki co.

Neymar symulant i płaczek.

Fabri4 komentarzy: 9982 newsów: 5019.04.2017, 21:34

Hahah już piłkarki z Barcelony do sędziego lecą.

mistiqueAFC komentarzy: 2676919.04.2017, 21:33

@ill

Dobrze widziałeś :D

Morzna?morzna

Gerwciu komentarzy: 372219.04.2017, 21:33

Khedira drużyny pomylił. Brawo Juve, wyrzucić tych symulantów z Ligi Mistrzów.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 219.04.2017, 21:33

Żałosny obrazek po końcowym gwizdku. Nie wychodzi to do sędziego.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 319.04.2017, 21:33

Czy źle widziałem czy Barca nie oddała piłki po wybiciu Dybaly ?

pumeks komentarzy: 2080819.04.2017, 21:33

nejmar czerwoną kartkę powinien dostać.

Xhaka już by był w szatni za taki numer.

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11719.04.2017, 21:32

Ale Barcelona to jest żałosny klub. Buraki totalne.

marz2 komentarzy: 521919.04.2017, 21:32

Tak jak z PSG z pomocą sędziego pokazali walkę tak dzisiaj buractwo wychodzi rękawkami :)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52419.04.2017, 21:32

Na boisku w Barcelonie robi się coraz goręcej. I wcale nie chodzi o sytuacje podbramkowe.

pumeks komentarzy: 2080819.04.2017, 21:31

Czy te łapki ich nie bolą od tego machania?

marz2 komentarzy: 521919.04.2017, 21:30

No i to jest czerwona.. Co teraz Pique napisze pajac?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 819.04.2017, 21:30

Monaco czarny kuń.

DontCry komentarzy: 760819.04.2017, 21:30

Typowo, nie pierwszy raz robi coś takiego Barca.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 219.04.2017, 21:30

Neymar jaki burak.

wojtek1256 komentarzy: 298619.04.2017, 21:29

Barca piłki nie oddała, co za chamoty :O

kamilo_oo komentarzy: 2356719.04.2017, 21:29

Brawo Barcelona! Kapitalna postawa fair play...

Aden komentarzy: 98319.04.2017, 21:29

Luizowi pali się grunt pod nogami. Chce rocznej przerwy, ale czy ktokolwiek będzie chciał go w ogóle za trenera? :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676919.04.2017, 21:29

Oni im nie oddali piłki? :D

DontCry komentarzy: 760819.04.2017, 21:29

Zapomniałem dodać że Rakitic jest słabiutki w tym sezonie.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 319.04.2017, 21:29

Jezeli kiedykolwiek narzekacie na pomoc albo atak Arsenalu, przypomnijcie sobie, jakimi drewnami sa Suarez albo Rakitic:V

DontCry komentarzy: 760819.04.2017, 21:28

Iniesta najlepsza lata ma za sobą, do tego póki co kiepski mecz Suareza i wszystko wskazuje na to że Juve przejdzie dalej.

Gerwciu komentarzy: 372219.04.2017, 21:28

Winycj niż klub.... :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.04.2017, 21:27

Bardzo dobrze, kartkowac to!!! :D

marz2 komentarzy: 521919.04.2017, 21:26

Ten moment gdy brakuje Ci 3 goli do dogrywki, a w całym dwumeczu oddałeś na razie 5 celnych strzałów z czego 2 ledwo doleciały do bramki :)