Koniec fatalnej passy: Boro 1:2 Arsenal

Koniec fatalnej passy: Boro 1:2 Arsenal 17.04.2017, 22:00, Bogusz Napierała 2151 komentarzy

14 stycznia na Liberty Stadium Arsenal pewnie pokonał Swansea, czterokrotnie pokonując Łukasza Fabiańskiego. Mało kto spodziewał się wtedy, że na następne ligowe zwycięstwo Kanonierów na wyjeździe przyjdzie nam czekać ponad 3 miesiące. Dzisiaj koszmarna passa kolejnych niepowodzeń w delegacjach została przerwana, a zawodnicy Wengera pokonali Middlesbrough 2:1.

Wielkie zaskoczenie nastało już przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Wbrew wszystkim oczekiwaniom Arsene Wenger zdecydował się zmienić formację swojego zespołu i postawił na popularne w tym sezonie wśród angielskich drużyn ustawienie 3-4-3. Nie zabrakło także zmian personalnych - do składu powrócili Petr Cech, Alex Oxlade-Chamberlain, Olivier Giroud oraz Aaron Ramsey, szansę zaprezentowania się w nowym ustawieniu dostał także Rob Holding. Zabrakło za to miejsca dla słabo spisujących się ostatnio Hectora Bellerina i Theo Walcotta. Bardzo możliwe, że ten drugi zawdzięcza sobie miejsce na ławce swoim karygodnym komentarzem po ostatnim spotkaniu z Crystal Palace.

Oto jak prezentowały się składy obu drużyn:

Arsenal: Cech - Gabriel, Koscielny, Holding - Chamberlain, Xhaka, Ramsey, Monreal - Özil (89' Bellerin), Alexis (89' Coquelin) - Giroud.

Middlesbrough: Guzan - Barragan, Ayala, Gibson, Fabio (7' Friend) - Clayton, De Roon (79' Gestede), Leadbitter, Ramirez (68' Traore), Downing - Negredo.

Ciężko powiedzieć, że był to dobry mecz w wykonaniu piłkarzy Wengera. Mając jednak w głowie ostatnie popisy Kanonierów można pokusić się o stwierdzenie, że nie był też zły. Pierwsza połowa upłynęła pod wpływem szarpanej gry. Gospodarze skutecznie przeciwstawiali się Arsenalowi i od czasu do czasu próbowali zagrozić bramce Petra Cecha. W 22. minucie udało im się nawet umieścić piłkę w siatce, jednak na spalonym był de Roon i Anthony Taylor prawidłowo nie uznał gola.

Ozdobą pierwszej części meczu był fantastyczny gol Alexisa, który pokonał Guzana.

Podczas przerwy nastroje wśród kibiców The Gunners były optymistyczne. Wszyscy liczyli na pełną kontrolę w trakcie drugiej części i pewnie zwycięstwo. Inne plany mieli jednak gracze Boro - podopieczni Steve'a Agnewa wrócili na boisko z nowymi siłami i od początku przycisnęli swoich rywali. Po kilku groźnych atakach w końcu dopięli swego - w 50. minucie wyrównał Alvaro Negredo.

Przed zawodnikami Wengera wisiało widmo kolejnej kompromitacji, bo w świetle ostatnich wydarzeń za taką uznany by był remis z przedostatnią drużyną tabeli. Mało tego, kilka minut po trafieniu Hiszpana to gospodarze byli bliżsi kolejnej bramki. Kanonierzy przetrwali jednak ten mały kryzys i ruszyli do ataku. Pokuszę się wręcz o popularne w środowisku Arsenalu stwierdzenie, że piłkarze pokazali charakter. Starania się opłaciły i po dośrodkowaniu Sancheza i efektownej asyście Ramseya bramkę na wagę 3 punktów zdobył Mesut Özil.

Gracze Boro nie odnieśli jeszcze zwycięstwa w 2017 roku, trudno więc nazwać wielkim sukcesem zdobycie 3 punktów na Riverside. Pamiętając jednak o tym, w jak ogromnym kryzysie znajduje się teraz Arsenal, warto poszukać w tym spotkaniu kilku pozytywów. Jednym z nich z pewnością było wspomniane wcześniej pokazanie charakter. Nie zabrakło dziś zawodników, którzy nie bali się wziąć odpowiedzialność za grę na swoje barki. W pierwszej połowie takim graczem był Alex Oxlade-Chamberlain, który wykorzystał daną mu szansę i dobrze sprawował się na prawej flance. W drugiej odsłonie Anglik był mniej skuteczny, za to z lepszej strony pokazał się Alexis Sanchez, który miał udział w obu zdobytych przez Arsenal bramkach. Mała ilość lub całkowity brak takich zawodników w ostatnich meczach była główną przyczyną tak słabych wyników.

Na plus po tym meczu zasłużył także Arsene Wenger. Większość z nas jest przeciwna pozostaniu Francuza na stanowisku managera, coraz więcej wskazuje jednak na to, że sytuacja nie potoczy się po naszej myśli. Łatwiej jednak będzie pogodzić się z obecnością na ławce trenerskiej Wengera wiedząc, że Boss potrafi reagować na słabe wyniki i dokonywać zmian w taktyce czy doborze piłkarzy. Ciężko po jednym określić efektywność formacji 3-4-3, jednak to co najważniejsze to fakt, że Wenger zrezygnował dziś z rozwiązań które się nie sprawdziły i spróbował czegoś innego. Nam pozostaje mieć nadzieję, że nie był to jednorazowy przypadek.

Pięknym widokiem dla każdego kibica The Gunners był uśmiech na twarzach Alexisa Sancheza czy Mesuta Özila po zakończeniu dzisiejszego spotkania. Widać, jak wielką ulgą było dla nich odniesione dziś zwycięstwo. Już w niedzielę czeka nas dużo ważniejsze spotkanie - półfinał Pucharu Anglii. Ile byśmy dali, by takie same nastroje panowały po ostatnim gwizdku na Wembley.

MiddlesbroughRaport pomeczowy autor: Bogusz Napierała źrodło: własne
Aden komentarzy: 98319.04.2017, 21:05

Fabri4
Ace tak co 5-6 min przytnie na sekundkę, dwie, więc jeśli masz to dołącz się do niego. Ten z 24 w nazwie (ofc english)

Aden komentarzy: 98319.04.2017, 21:03

Obawiałem się, że Brych będzie sędziować Barca-Juve, ale Pana Kuipersa w ogóle nie znam z nazwiska, więc to dobry znak :D

Szogun komentarzy: 28848 newsów: 319.04.2017, 21:00

3 gole takiemu Juventusowi to będzie cholernie trudne zadanie a nie stracić żadnego jeszcze trudniejsze.Juve jest świetnie ustawione a i sędzia gł pozwala grać w piłkę.

Fabri4 komentarzy: 9982 newsów: 5019.04.2017, 20:59

stream do barcy?

Aden komentarzy: 98319.04.2017, 20:58

Khedirze dziś nie wychodzą te przerzuty :/

TurboGrosik komentarzy: 169419.04.2017, 20:58

Dzisiaj oglądam Monaco - Bvb by czerpać z futbolu przyjemność a nie denerwować się nurkami, aktorami czy sedziami. Mam już dość pierw po Psg a teraz już wogole po Bayernie wczorajszym. Polecam meczyk we Francji :D

losnumeros komentarzy: 1319019.04.2017, 20:57

Sędzie w meczu Bar-Juve, pozwala na twardą grę, brawo

Aden komentarzy: 98319.04.2017, 20:56

Jego cena to będzie większa, niż za Martiala, tak coś czuję

Oldgunner3 komentarzy: 982419.04.2017, 20:56

Choler.ie mądra gra juventusu.Póki co nie tylko się nie bronią lecz sami starają sie przejąć kontrolę nad meczem.

Pech chciał, iż dziś sobie multiligi nie zrobię...

dissault komentarzy: 326819.04.2017, 20:54

jaki był kurs na bramke Mbappe wie ktoś może?

lucasnoline komentarzy: 541619.04.2017, 20:51

90 mln wlasnie nie potrafiło trafić w piłke.

Aden komentarzy: 98319.04.2017, 20:51

damcio145;
Brawo oni :V

Oho, widzę, że cel Barcy od pierwszych minut to wyeliminować Dybale z gry... no no, Stoke Pulisa by się nie powstydziło

darros komentarzy: 83919.04.2017, 20:48

mistiqueAFC komentarzy: 2676919.04.2017, 20:48

damcio145 komentarzy: 26419.04.2017, 20:48

Aden
To proste. Te bezmózgi gwizdały na hymn LM. :P

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333019.04.2017, 20:48

Ja tam widzę jak Barca przechodzi dalej :)

wojtek1256 komentarzy: 298619.04.2017, 20:47

dajcie cos z polskim komenatrzem plis :D

mitmichael komentarzy: 4924319.04.2017, 20:46

Ja jeden ogladam na tv a drugi na nc+go czyli ogarniam wszystko :D

praptak komentarzy: 883819.04.2017, 20:46

Nie mam pojęcia co oglądać. Oba mecze wydają się bardzo ciekawe, chociaż ofensywa Ułefy może być kusząca :>

dziamdziol1 komentarzy: 15219.04.2017, 20:45

Juve - Barca z polskim komentarze? ktoś cos?

kamilo_oo komentarzy: 2356719.04.2017, 20:45

Wczoraj dobrze chodziło

Aden komentarzy: 98319.04.2017, 20:45

Gwizdali na Juve, rozumiem, ale nie przestali, gdy operator pokazał Barce. Wut? :D

grzegorz1211 komentarzy: 1031119.04.2017, 20:44