Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2

Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2 13.08.2022, 18:39, Kamil Garczorz 1389 komentarzy

Po zeszłotygodniowej wygranej z Crystal Palace, kibice Kanonierów pełni nadziei czekali na kolejny mecz swoich ulubieńców. W pierwszym meczu sezonu na Emirates Stadium, Kanonierzy podejmowali Leicester City.

Oto, w jakich składach wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Ramsdale - White (75' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (77' Tierney) - Xhaka, Partey - Saka (84' Smith Rowe), Odegaard, Martinelli - Jesus (84' Nketiah)

Leicester City: Ward - Castagne, Fofana, Evans, Amartey (63' Daka), Justin - Tielemans (63' Praet), Ndidi, Dewsbury-Hall - Maddison, Vardy (70' Iheanacho)

Od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal dominował na boisku. Szybko gra piłką na małej przestrzeni i pressing powodowały, że piłkarze gości wyglądali na zagubionych. Fofana i Evens nie potrafili sobie poradzić z niezwykle aktywnymi w tym meczu Martinellim oraz Jesusem, czego efektem jest szybka żółta kartka dla pierwszego z nich. Z upływem czasu Kanonierzy coraz bardziej bawili się na boisku, ale nie ustrzegli się błędów. W pewnym momencie meczu piłkę na własnej połowie stracił Granit Xhaka, ale Ramsdale obronił strzał o kontrze wyprowadzonej przez Lisy.

Już 23 minucie spotkania z prowadzenia cieszyli się podopieczni Mikela Artety, a swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu dla Arsenalu zdobył Gabriel Jesus, który będąc otoczony przez rywali, ładnym technicznym uderzeniem pokonał Warda. W 35 minucie było już 2-0, a po tym, jak Vardy próbując wybić piłkę zagrywaną z rzutu rożnego, posłał ją na dłuższy słupek własnej bramki, z bliskiej odległości swój dorobek bramkowy podwyższył Jesus.

Gościom udało się dojść do jeszcze jednej groźnej sytuacji. Temperatura w Londynie była wysoka, a jeszcze goręcej zrobiło się pod bramką Arsenalu, kiedy Ramsdale wybiegł w stronę piłki zagrywanej do Vardy'ego. Anglik był odrobinę spóźniony w tej akcji, a sędzia skazał na jedenasty metr po upadku angielskiego napastnika. Na szczęście dla Arsenalu, arbiter zmienił zdanie po obejrzeniu powtórki.

W drugiej połowie działo się jeszcze więcej. Kilka minut po wznowieniu gry z kontaktowego gola cieszyli się podopieczni Rodgersa. Znów długa piłka zagrywana w stronę Vardy'ego, która jednak do napastnika nie dotarła. Saliba próbując zażegnać niebezpieczeństwo, zagrał w taki sposób, że umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Ramsdale'a, który nie był w stanie jej dosięgnąć. Ale taki wynik nie widniał długo, bo Kanonierzy szybko podwyższyli wynik, choć pomógł w tym bramkarz Leicester. Danny Ward wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Bukayo Saki, a ta wpadła pod nogi Jesusa, który zagrał ją do Xhaki, a Szwajcar skierował ją do pustej bramki.

Xhaka od początku meczu mógł grać blisko bramki rywala, a to za sprawą ustawienia Zinchenki, który w akcjach ofensywnych schodził do środka pola. W 74 minucie Maddison z dość ostrego kąta, ale bardzo silnym i płaskim uderzeniem skierował piłkę między nogami Aarona Ramsdale'a do bramki, ale Kanonierzy znów szybko odpowiedzieli. Około minuty później Martinelli odzyskał piłkę w okolicach środka boiska i rozegrał ją w stronę bramki rywali. Przed polem karnym gości piłka wróciła do Brazylijczyka, a ten precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik spotkania.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
paw3u komentarzy: 563113.08.2022, 22:58

Kibice na Emirates dziś top po samobóju Saliby.

Slaviola komentarzy: 1237713.08.2022, 22:58

@Furgunn:

Plusuje.

Buskecik już wcześniej powinien wylecieć z boiska.

Śmieszne piłkarzyki!

Ptfffuuu

Furgunn komentarzy: 983413.08.2022, 22:57

No w końcu ta łajza wylatuje z boiska.

wajktor1998 komentarzy: 146013.08.2022, 22:57

@Moczyknur: a tak, masz racje. A wiesz czy to za darmo mozna gdzies obejrzec?

Ech0z komentarzy: 1051613.08.2022, 22:56

Ale że Chaka stanie się opcja w FPL to nawet najstarsi gurale by nie przewidzieli. Arteta to cudotwórca

zwierz komentarzy: 184613.08.2022, 22:50

Co za porąbane czasy. Kto jeszcze w grudniu przewidziałby, że Lewy i Auba będą grać w jednym klubie i tym klubem nie będzie ani Bayern, ani Arsenal?

nielegalny komentarzy: 53413.08.2022, 22:49

@The088: do tego graliśmy z Chelsea - zwycięzcami LM i ciągu - zwycięzcami EPL w drugim i trzecim meczu

Furgunn komentarzy: 983413.08.2022, 22:45

Auba wchodzi, zaraz będzie brama!

The088 komentarzy: 62413.08.2022, 22:41

@Slaviola:
Tak jak piszesz, ale jakby mieli do nich dołączyć to pewnie żądaliby sporej tygodniówki. Nieadekwatnej do poziomu, który by prezentowali. W United to pewne :D

Slaviola komentarzy: 1237713.08.2022, 22:41

Teraz człowiek wie, dlaczego Arsenal odpuścił Lisandro Martineza xD

wajktor1998 komentarzy: 146013.08.2022, 22:38

Wie ktos gdzie mozna online obejrzec MOTD na sky sports bodajze?

ArsenalChampion komentarzy: 841313.08.2022, 22:37

Tielemans nawet jakby przyszedł do Arsenalu to obecnie i tak to byłby transfer na lawke(poszerzenie skladu) duet Xhaka Partey jest nie do ruszenia

Slaviola komentarzy: 1237713.08.2022, 22:36

@The088:

Tylko taki Rabiot czy Icardi patrząc na to co robi ManU aktualnie, wątpię by chcieli do nich dołączyć.

Rowerinho komentarzy: 225213.08.2022, 22:34

Manchester United z diabłów powoli powinni zmieniać przydomek na czerwone karły

The088 komentarzy: 62413.08.2022, 22:31

No no początek Manchesteru United przypomina nasz z zeszłego sezonu, różnica jest jednak jedna, ale znacząca - my wtedy nie mieliśmy pełnego składu i wspieraliśmy się piłkarzami typu Mari, Chambers, czy Balogun, co w porównaniu do obecnego składu wydaje się żałosne hehe. Manchester United ma większe problemy, bo oni grają obecnie najsilniejszą jedenastką, a ich jedynym ratunkiem jest tych kilkanaście dni okienka transferowego podczas którego ma ich wzmocnić Rabiot i Icardi. Nieźle.

wajktor1998 komentarzy: 146013.08.2022, 22:29

na devilpage ktos napisal komentarz, ze marzy mu sie Xhaka na ŚP. Lubie Granita i jest ostatnio w dobrej formie, ale pomyslcie sobie co musi sie dziac w United xdd

sWinny komentarzy: 805013.08.2022, 22:28

@ArsenalChampion: takie samo zdanie miałem po jego występach w PL. Teraz tylko podtrzymuje swoje zdanie

enrique komentarzy: 2011613.08.2022, 22:27

Cóż, w pucharze Gampera walnęli 6:0 jakichś kelnerów i już powstały jakieś wyobrażenia że w lidze będą gnoili mniejsze ekipy jak za najlepszych czasów po 5:0, a tutaj niespodzianka...

ArsenalChampion komentarzy: 841313.08.2022, 22:26

@sWinny napisał: "Cieszę się, że Rapinha do nas nie trafił. Gościu robi wiatr, ale wykończenie ma tragiczne, powtarzalność zerowa. Wydaje mi się, że na rynku można znaleźć kogoś lepszego za podobne pieniądze albo niższe."
Po 60 minutach meczu Barcelona vs Rayo już to wiesz? I tak szybko wyciagnoles wnioski. Przecież równie dobrze może nie trafić jeszcze z forma w nowej druzynie

Furgunn komentarzy: 983413.08.2022, 22:25

A Auba gdzie?

Rynkos7 komentarzy: 739713.08.2022, 22:24

Ma ktoś dobrego streama Barcelony? Na strims.top ultrahd mi nie działają a pozostałe tną dość mocno :(

sWinny komentarzy: 805013.08.2022, 22:24

Ranczomen komentarzy: 1251513.08.2022, 22:20

O kurde United co znowu pograło. Mam nadzieję że zrobią parę transferów i wzmocnią się talentami z ligi holenderskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Furgunn komentarzy: 983413.08.2022, 22:17

Marnie wygląda ta Barcelona, ciekawe czy sędziowie co pomogą.

enrique komentarzy: 2011613.08.2022, 22:15

*33-35

@Slaviola: Lewandowska nie chciała - w końcu w Hiszpanii słońce a w UK ciągle pada ;)

Taaaa... ostatnie 4 dni cały czas 33-45 stopni...

enrique komentarzy: 2011613.08.2022, 22:14

@Rynkos7: Jako że rok temu to oni się z nas śmiali jak podpieraliśmy strefę spadkową po pierwszych kolejkach, teraz możemy się zrewanżować tym samym.

Ale będąc szczerym oklep jaki dzisiaj zebrali przebija jednak wszystko co widziałem do tej pory, a za tydzień grają z LFC ;)

Slaviola komentarzy: 1237713.08.2022, 22:13

@Embix:

Nie porównuj Magłaja do Xhaki.

Szwajcar przy Angliku to profesor!

Slaviola komentarzy: 1237713.08.2022, 22:12

Nie na widzę takiej patologi i mafii footballowej.

Szkoda mi Lewego że tam poszedł, a nie przyszedł do najlepszej ligi świata, czyli Premier League!

Embix komentarzy: 210613.08.2022, 22:12

@Rynkos7 napisał: "EvdS: Marzy mi się taki Xhaka na ŚP. Jest na pewno do wyciągnięcia. Bissouma też spoko opcja i poszedł to takiego Tottenhamu. Ewentualnie Tonali

To na devilpage. Chłopaki to wy tam trollujecie? Przyznać się."

To musi być troll to tak jakbyśmy chcieli Maguire po 2 meczach

Slaviola komentarzy: 1237713.08.2022, 22:11

Jaka patologia na Camp Nou.

Busqyest czerwo jak nic!

Jack_Herrer komentarzy: 6333 newsów: 19213.08.2022, 22:10

Spotifaj Camp Nou, Boże jak to brzmi, tragedia...

cobi90 komentarzy: 129913.08.2022, 22:06

Czekam na jakiś hicior w postaci Arsenal-Chelsea lub City ciekawi mnie jak wyjdziemy na lepsze zespoły. Oby sędzia nie przeszkadzał w tych kluczowych spotkaniach. Szkoda mi trochę Saki bo z Benem na prawej ciężko chłopakowi rozwinąć skrzydła. Osamotniony jest na skrzydle.

Furgunn komentarzy: 983413.08.2022, 22:03

Dawać Aube na boisko, poklepie sobie z Robercikiem.

Rynkos7 komentarzy: 739713.08.2022, 22:02

To na devilpage. Chłopaki to wy tam trollujecie? Przyznać się.

Dziadyga komentarzy: 876913.08.2022, 22:01

A Ty Raphinia frajerze,żałuj,że do najlepszego klubu świata nie chciałeś dołączyć,do wielkiego Arsenalu tylko do oszustów..

kwiatinho komentarzy: 1315613.08.2022, 22:01

Ale by był dzisiaj show Jesusa gdyby wykorzystał jeszcze te dwie setki.
Pierwsza to gdy obrócił się z Evansem na plecach. Cudowna akcja Jesusa po podaniu Ramsdale'a. Miałby hat-tricka już w pierwszej połowie.
Druga to gdy przestrzelił niemal do pustej gdy piłka wszystkich minęła.

4 gole w pierwszym meczu u siebie?! To by było coś

Co do meczu to Saka i Odegaard odstają od reszty kolegów. Jeszcze nie są w najlepszej dyspozycji ale na szczęście reszta drużyny jest więc nie ma dramatu

Dziadyga komentarzy: 876913.08.2022, 22:00

Te barcelonki niech się uczą od Arsenalu jak grać,przecież taka nuda w tej Hiszpanii,że masakra,wolę na Inter przełączyć.

havoc komentarzy: 1985 newsów: 413.08.2022, 21:57

Hahahahaha beka z junajted zawiesila strone meczyki.

Furgunn komentarzy: 983413.08.2022, 21:54

Dziwne zachowanie sędziego. Raczej niespotykane.

enrique komentarzy: 2011613.08.2022, 21:53

Lukaku potrzebował całe 2 minuty po powrocie do Interu żeby strzelić bramkę, nieźle !

ksowa90 komentarzy: 155513.08.2022, 21:50