Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2

Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2 13.08.2022, 18:39, Kamil Garczorz 1389 komentarzy

Po zeszłotygodniowej wygranej z Crystal Palace, kibice Kanonierów pełni nadziei czekali na kolejny mecz swoich ulubieńców. W pierwszym meczu sezonu na Emirates Stadium, Kanonierzy podejmowali Leicester City.

Oto, w jakich składach wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Ramsdale - White (75' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (77' Tierney) - Xhaka, Partey - Saka (84' Smith Rowe), Odegaard, Martinelli - Jesus (84' Nketiah)

Leicester City: Ward - Castagne, Fofana, Evans, Amartey (63' Daka), Justin - Tielemans (63' Praet), Ndidi, Dewsbury-Hall - Maddison, Vardy (70' Iheanacho)

Od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal dominował na boisku. Szybko gra piłką na małej przestrzeni i pressing powodowały, że piłkarze gości wyglądali na zagubionych. Fofana i Evens nie potrafili sobie poradzić z niezwykle aktywnymi w tym meczu Martinellim oraz Jesusem, czego efektem jest szybka żółta kartka dla pierwszego z nich. Z upływem czasu Kanonierzy coraz bardziej bawili się na boisku, ale nie ustrzegli się błędów. W pewnym momencie meczu piłkę na własnej połowie stracił Granit Xhaka, ale Ramsdale obronił strzał o kontrze wyprowadzonej przez Lisy.

Już 23 minucie spotkania z prowadzenia cieszyli się podopieczni Mikela Artety, a swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu dla Arsenalu zdobył Gabriel Jesus, który będąc otoczony przez rywali, ładnym technicznym uderzeniem pokonał Warda. W 35 minucie było już 2-0, a po tym, jak Vardy próbując wybić piłkę zagrywaną z rzutu rożnego, posłał ją na dłuższy słupek własnej bramki, z bliskiej odległości swój dorobek bramkowy podwyższył Jesus.

Gościom udało się dojść do jeszcze jednej groźnej sytuacji. Temperatura w Londynie była wysoka, a jeszcze goręcej zrobiło się pod bramką Arsenalu, kiedy Ramsdale wybiegł w stronę piłki zagrywanej do Vardy'ego. Anglik był odrobinę spóźniony w tej akcji, a sędzia skazał na jedenasty metr po upadku angielskiego napastnika. Na szczęście dla Arsenalu, arbiter zmienił zdanie po obejrzeniu powtórki.

W drugiej połowie działo się jeszcze więcej. Kilka minut po wznowieniu gry z kontaktowego gola cieszyli się podopieczni Rodgersa. Znów długa piłka zagrywana w stronę Vardy'ego, która jednak do napastnika nie dotarła. Saliba próbując zażegnać niebezpieczeństwo, zagrał w taki sposób, że umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Ramsdale'a, który nie był w stanie jej dosięgnąć. Ale taki wynik nie widniał długo, bo Kanonierzy szybko podwyższyli wynik, choć pomógł w tym bramkarz Leicester. Danny Ward wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Bukayo Saki, a ta wpadła pod nogi Jesusa, który zagrał ją do Xhaki, a Szwajcar skierował ją do pustej bramki.

Xhaka od początku meczu mógł grać blisko bramki rywala, a to za sprawą ustawienia Zinchenki, który w akcjach ofensywnych schodził do środka pola. W 74 minucie Maddison z dość ostrego kąta, ale bardzo silnym i płaskim uderzeniem skierował piłkę między nogami Aarona Ramsdale'a do bramki, ale Kanonierzy znów szybko odpowiedzieli. Około minuty później Martinelli odzyskał piłkę w okolicach środka boiska i rozegrał ją w stronę bramki rywali. Przed polem karnym gości piłka wróciła do Brazylijczyka, a ten precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik spotkania.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 17:45

Liczę na jakieś czerwo dla kuraka.

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 17:44

Chyba nie ma czegoś innego na świecie, czego bardziej bym nienawidził!

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 17:43

Jezu jak ja nienawidzę tottanhamu!

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 17:42

@Castillo:

Hehe. Dobre.

Ja akurat lubię tego piłkarza, jednak nawet gdybyśmy go chcieli, to nie mielibyśmy gdzie go u Nas upchnąć.

Castillo komentarzy: 220314.08.2022, 17:40

Nie mogę patrzeć na Cucurelle, bo mi się Guendouzi przypomina i mam flashbacki

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 17:38

Sterling to jest taki nurek, że mój kolega który nurkuje w różnych miejscach na świecie od kilkunastu lat mówi, że nie dorasta mu do pięt.

Mizzou komentarzy: 605314.08.2022, 17:38

Tuchel rozpracował Konte, podobo mi się to.

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 17:35

Kane już żółta powinna być!

Rowerinho komentarzy: 225214.08.2022, 17:29

Dzisiaj tylko remis, każdy inny wynik powinien być dla nas rozczarowaniem. Najlepszy scenariusz to 0-0.

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 17:25

Ja na ich miejscu zastanawiał bym się, kiedy Conte zbierze manatki i spieprzy do Włoch, po kilku gorszych spotkaniach!

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 17:22

Co Oni tam w tym studiu palą?

Że kury mają racjonalną pozycję by walczyć o mistrza?

@sickstick:

Tu raczej chodzi o porównanie do występu De Gei, którym grał fatalnie, a dziś Henderson bardzo dobrze.

Thoneick komentarzy: 198914.08.2022, 17:18

@Slaviola napisał: "Oglądam teraz studio przed meczem i widzę te twarze kuraków to aż mi się rzygać chce xD"
Naturalny odruch :D

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 17:18

sickstick komentarzy: 283314.08.2022, 17:10

@lym napisał: "Po meczu Nottingham mogę stwierdzić tylko jedno: United wypożyczyło nie tego bramkarza co trzeba"
Nie rozumiem tej podjarki Hendersonem po dzisiejszym meczu, przecież wszystko co on zrobił to obronił karnego. To że obrońcy Forrest 4 razy wybijali piłkę z linii bramkowej, a raz uratowała go poprzeczka, to przecież 5 sytuacji w których to nie on reagował. Natomiast peany po meczu jakby to co wybronił wszystko te sytuacje xD

Brawo Forrest!

Trochę komedii na końcu ale ważne zwycięstwo dla Nich.

Furgunn komentarzy: 928814.08.2022, 16:58

Cieniutki West Ham, cieniutki.

Thoneick komentarzy: 198914.08.2022, 16:57

Ech0z komentarzy: 1043114.08.2022, 16:57

Ogólnie to Tottenham mnie tak nie rusza jak United i Chelsea. Mecze z nimi to dla mnie największe emocje a totenham to ma tylko lokalnie jazdę ja w Londynie nie mieszkam a poza Londynem to kibiców nie mają

Ech0z komentarzy: 1043114.08.2022, 16:55

Ostatni mecz na kuponie 4 mecze weszły została wygrana totenhamu. Do wygrania 2500zl. Pierwszy raz w życiu jestem za totenhamem ale ogólnie też bym był bo kibice Chelsea to największe fermenty

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 16:47

Miałem dzisiaj taki gorszy okres dnia, taki zdołowany jakiś byłem.

Dobrze że jest debilpage.pl.

Uwierzcie mi, to na prawdę pomaga.

kaman17 komentarzy: 499014.08.2022, 16:39

Aaaa okej. Też spojrzałem na flashscore. Cofam to..

Richarlison ława, a w pierwszym składzie 18-latek.
Jakoś bardzo mnie to nie dziwi, ale spodziewałem się takich rzeczy w trochę późniejszym etapie sezonu.

Thoneick komentarzy: 198914.08.2022, 16:38

Forrest dzień konia ma póki co. Ich właściciel wygląda jakby zaraz miał paść na zawał

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 314.08.2022, 16:38

De Gea to ręcznik od paru lat

simson16 komentarzy: 461414.08.2022, 16:37

Jednak gra Flashscore skłamało:/

Mizzou komentarzy: 605314.08.2022, 16:37

Saliba strzelił samobója po to aby Vardy nie miał trafienia. Cóż za poświęcenie.

kaman17 komentarzy: 499014.08.2022, 16:36

Ale Reims zrobiło Arsenal.
Wygrywali 2:0, czerwona kartka i zrobiło się 2:4.
Balogun szybko się tam odnajdzie. :D

Furgunn komentarzy: 928814.08.2022, 16:36

@simson16: uraz?

simson16 komentarzy: 461414.08.2022, 16:35

Harry Kane nie gra :D

kwiatinho komentarzy: 1313314.08.2022, 16:35

@mck95 napisał: "W united jest jakiś sabotażysta. Niemożliwe, że wypożyczają Deana trzymając DDG. Chyba, że hiszpan ma kwity na nich. Swoją droga atmosfera na City Ground fantastyczna"

Wiesz że De Gea był ich najlepszym zawodnikiem w zeszłym sezonie? Uratował im puchary gdyby nie on to środek tabeli przy odrobinie szczęścia.

Dziadyga komentarzy: 839714.08.2022, 16:32

Na mecze wyjazdowe Arsenalu jak załatwić bilety? Bo na Forrest-Arsenal na koniec sezonu muszę być jak zdrowie pozwoli.

Dziadyga komentarzy: 839714.08.2022, 16:31