Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2

Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2 13.08.2022, 18:39, Kamil Garczorz 1389 komentarzy

Po zeszłotygodniowej wygranej z Crystal Palace, kibice Kanonierów pełni nadziei czekali na kolejny mecz swoich ulubieńców. W pierwszym meczu sezonu na Emirates Stadium, Kanonierzy podejmowali Leicester City.

Oto, w jakich składach wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Ramsdale - White (75' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (77' Tierney) - Xhaka, Partey - Saka (84' Smith Rowe), Odegaard, Martinelli - Jesus (84' Nketiah)

Leicester City: Ward - Castagne, Fofana, Evans, Amartey (63' Daka), Justin - Tielemans (63' Praet), Ndidi, Dewsbury-Hall - Maddison, Vardy (70' Iheanacho)

Od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal dominował na boisku. Szybko gra piłką na małej przestrzeni i pressing powodowały, że piłkarze gości wyglądali na zagubionych. Fofana i Evens nie potrafili sobie poradzić z niezwykle aktywnymi w tym meczu Martinellim oraz Jesusem, czego efektem jest szybka żółta kartka dla pierwszego z nich. Z upływem czasu Kanonierzy coraz bardziej bawili się na boisku, ale nie ustrzegli się błędów. W pewnym momencie meczu piłkę na własnej połowie stracił Granit Xhaka, ale Ramsdale obronił strzał o kontrze wyprowadzonej przez Lisy.

Już 23 minucie spotkania z prowadzenia cieszyli się podopieczni Mikela Artety, a swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu dla Arsenalu zdobył Gabriel Jesus, który będąc otoczony przez rywali, ładnym technicznym uderzeniem pokonał Warda. W 35 minucie było już 2-0, a po tym, jak Vardy próbując wybić piłkę zagrywaną z rzutu rożnego, posłał ją na dłuższy słupek własnej bramki, z bliskiej odległości swój dorobek bramkowy podwyższył Jesus.

Gościom udało się dojść do jeszcze jednej groźnej sytuacji. Temperatura w Londynie była wysoka, a jeszcze goręcej zrobiło się pod bramką Arsenalu, kiedy Ramsdale wybiegł w stronę piłki zagrywanej do Vardy'ego. Anglik był odrobinę spóźniony w tej akcji, a sędzia skazał na jedenasty metr po upadku angielskiego napastnika. Na szczęście dla Arsenalu, arbiter zmienił zdanie po obejrzeniu powtórki.

W drugiej połowie działo się jeszcze więcej. Kilka minut po wznowieniu gry z kontaktowego gola cieszyli się podopieczni Rodgersa. Znów długa piłka zagrywana w stronę Vardy'ego, która jednak do napastnika nie dotarła. Saliba próbując zażegnać niebezpieczeństwo, zagrał w taki sposób, że umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Ramsdale'a, który nie był w stanie jej dosięgnąć. Ale taki wynik nie widniał długo, bo Kanonierzy szybko podwyższyli wynik, choć pomógł w tym bramkarz Leicester. Danny Ward wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Bukayo Saki, a ta wpadła pod nogi Jesusa, który zagrał ją do Xhaki, a Szwajcar skierował ją do pustej bramki.

Xhaka od początku meczu mógł grać blisko bramki rywala, a to za sprawą ustawienia Zinchenki, który w akcjach ofensywnych schodził do środka pola. W 74 minucie Maddison z dość ostrego kąta, ale bardzo silnym i płaskim uderzeniem skierował piłkę między nogami Aarona Ramsdale'a do bramki, ale Kanonierzy znów szybko odpowiedzieli. Około minuty później Martinelli odzyskał piłkę w okolicach środka boiska i rozegrał ją w stronę bramki rywali. Przed polem karnym gości piłka wróciła do Brazylijczyka, a ten precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik spotkania.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
bizooon komentarzy: 739213.08.2022, 20:37

Jakby McTominay grał zawsze jak w finale ligin Europy to by byl jednym z lepszych w lidze.... ale nie gra i nie jest. Biora każdego kto przychodzi tylko dlatego że hajs największy dajo a potem się dziwio. A u nas atmosfera na propsie, zgniłe jabłka oddane albo odsunięte i idziemy się bić o zwycięstwonw każdym meczu. Pięknie...

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.08.2022, 20:37

Szkoda mi tylko normalnych kibiców Manu, tych co się z nas jeszcze nie dawno śmiali to z nich normalnie bekę można cisnąć

timiiiii komentarzy: 205413.08.2022, 20:35

Tymczasem w Cardiff kolejna parodia sportu żużlowego... To są mistrzostwa świata?

Furgunn komentarzy: 983413.08.2022, 20:33

Auba tylko na ławce, jestem ciekawy jak Lewy wejdzie w sezon ligowy.

enrique komentarzy: 2011613.08.2022, 20:32

Heh i pomyśleć że kolejny w kolejce do United jest Rabiot za jedyne 200k tygodniowo :)

Z taką formą tan cały Ten Hag wyleci jeszcze przed MŚ.

arsenallord komentarzy: 30253 newsów: 11713.08.2022, 20:30

Dawać Rayo, wygrajcie na Camp Nou

havoc komentarzy: 1985 newsów: 413.08.2022, 20:30

United dzisiaj dobrze zagrali, na 4 ;)

Furgunn komentarzy: 983413.08.2022, 20:28

Będzie jakaś zbiórka na devilpage? Przyda im się teraz jakieś leczenie, terapia?

GunnersFan9 komentarzy: 8721 newsów: 813.08.2022, 20:27

Memczester ma taki fajny terminarz, że jak po 8 kolejkach będą w okolicy 10 miejsca to mogą to uznać za sukces.

ZielonyLisc komentarzy: 2033413.08.2022, 20:27

hehe gołas

#SNM

Furgunn komentarzy: 983413.08.2022, 20:26

@Fabri4: serio? :D

Fabri4 komentarzy: 10016 newsów: 5013.08.2022, 20:26

@fabregas1987 napisał: "Aż żałuje, ze nie oglądam, bo sprawdziłem - Ronaldo pełne 90 minut. Ciekawe ile razy machał rękami, krzyczał na kolegów itp."

Raz się nawet popłakał

pawel94 komentarzy: 122513.08.2022, 20:25

Brawo Memczester. Stabilna forma to podstawa. Tak trzymać. Codziennie bądźcie gorszą wersją siebie.

havoc komentarzy: 1985 newsów: 413.08.2022, 20:24

@lordoftheboard: Ja chyba dam Salaha.

bizooon komentarzy: 739213.08.2022, 20:24

@Furgunn: a u mnie na dzielni mówią że przeżył duchową przemianę i poszedł bujać kadzidło wikaremu

thegunner4life komentarzy: 909013.08.2022, 20:24

Ja bym poczekał z tym wszystkim do listopada. Jeszcze może się okazać, że zamienimy się z United miejscami.

Sezon jest długi do tego mundial w środku. Trzeba zbierać po 3 pkt i patrzeć tylko na siebie

fabregas1987 komentarzy: 2606113.08.2022, 20:23

Furgunn komentarzy: 983413.08.2022, 20:22

@ZielonyLisc: słyszałem, że został kibicem City.

Dziadyga komentarzy: 876913.08.2022, 20:22

@ZielonyLisc napisał: "Gdzie jest ta pała reddevils?"

Siedzi w kiblu i...

#SramNaUnited.

bizooon komentarzy: 739213.08.2022, 20:22

Debilpage sie pewnie zamknie żeby przetrwać jakoś wizje ostatniego miejsca w tabeli po 3 meczach...

ZielonyLisc komentarzy: 2033413.08.2022, 20:21

Gdzie jest ta pała reddevils?

lordoftheboard komentarzy: 836613.08.2022, 20:21

@Slaviola: krzaka gra dobrze dopóki Tomek ogarnia środek.
Jak się Tomek połamie to się zaczną kartki i cyrki krzaki

bizooon komentarzy: 739213.08.2022, 20:20

@lordoftheboard: ja zbojkotowalem salaha i halaanda i... Odwróć tabelę - Bizooon na czele

Furgunn komentarzy: 983413.08.2022, 20:20

Jaką by tu ocenę wystawić United w tym sezonie? Na razie jest to takie -4.

bizooon komentarzy: 739213.08.2022, 20:19

Gabriel MarTitaniczelli

lordoftheboard komentarzy: 836613.08.2022, 20:19

@havoc: całkiem serio nie wiem kogo dać na kapitana

Salah z United, czy Jesus z Bournemouth

@chicken1990: i pewnie miedzy innymi dlatego Moussa Diaby nie ptzyjdzie. Po kontuzji Nelsona Omari musi sobie pluć w brodę że nie został u nas. BEKA

Dziadyga komentarzy: 876913.08.2022, 20:18

@damianARSENAL napisał: "@Slaviola: który Gabi"

Na pewno mowa o naszej perełce z 4 ligi.

chicken1990 komentarzy: 121713.08.2022, 20:17

@Slaviola napisał: "Ale Gabi serio się rozkręca.

Widać że w tym sezonie już ma lepiej poukładane w głowie."

I ta jego harówka. Przed strzeleniem bramki to on praktycznie na połowie boiska zaliczył przechwyt a po chwili już uderzał sprzed szesnastki. Ale co się dziwić jak wszyscy go chwalą za postawę na treningach.

havoc komentarzy: 1985 newsów: 413.08.2022, 20:17

Warto by wykopac komentarze kibicow mu po przegranych przez nas 3 meczach na poczateku zeszlego sezonu i je im odeslac.

bizooon komentarzy: 739213.08.2022, 20:17

Memczester, piękne zadośćuczynienie za nazywanie nas Assenalem

Thoneick komentarzy: 201613.08.2022, 20:16

@gbn napisał: "Te stroje maniur to są tak tragiczne, jakby dostali wyrok na prace społeczne."
Gra w tym klubie to wystarczająca kara

damianARSENAL komentarzy: 872813.08.2022, 20:16

@Slaviola: który Gabi?

Wy się przejmujecie problemami United? Powinnismy się cieszyć.

gbn komentarzy: 402013.08.2022, 20:15

Te stroje maniur to są tak tragiczne, jakby dostali wyrok na prace społeczne.

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40313.08.2022, 20:14

Kocham to pierbolenie o pokorze, o spoglądaniu na siebie i jakiś kij w dupie, bo Arsenal był w podobnym miejscu… i? Klub poszedł po rozum do głowy, zmienił politykę i zaczął budować skład z głową - efekty zaczęliśmy widzieć już w zeszłym sezonie. Futbol opiera się na tych wszystkich podsmie****kach, było nasze 5 min barteru, teraz 2 lata czas na united ;)

Ich kibice zasłużyli sobie na taki stan rzeczy i nawet mi ich nie żal, niech ta chwila trwa jak najdłużej.

Nie ma piękniejszego widoku niz united wypierbalajace się na swój głupi ryj, tyle :)

Castillo komentarzy: 222613.08.2022, 20:13

A czy Ty zesrałeś się już dzisiaj na United?

Ale Gabi serio się rozkręca.

Widać że w tym sezonie już ma lepiej poukładane w głowie.

Ciekawe co z Xhaką.

Wszyscy chcieli by zrobił out, a On jak na złość gra na prawdę dobre mecze. Całkowicie inaczej aniżeli wcześniej, bardzo wysoko, gdy trzeba wracać, to wraca na środek.

Fajnie się to ogląda.

havoc komentarzy: 1985 newsów: 413.08.2022, 20:11

Warto dodac ze za tydzien van Muly graja z Liverpoolem, co prawda u siebie ale to chyba nie robi Salahowi zadnej roznicy.

rafal1990 komentarzy: 41013.08.2022, 20:11

@arsenallord: dołączam się XD

Thoneick komentarzy: 201613.08.2022, 20:11

Ale De Gea ma genialny okres teraz. Druga obroniona piłka w ciągu 30 minut

pawel94 komentarzy: 122513.08.2022, 20:10

Ronaldo po takim meczu to się chyba teraz zaoferuje każdemu klubowi z LM, że będzie grał charytatywnie, byleby go zabrali z Memczesteru.

Furgunn komentarzy: 983413.08.2022, 20:10