Luiz: Każdy mecz będzie ciężki

Luiz: Każdy mecz będzie ciężki 22.10.2020, 23:57, Mateusz Kubacki 4 komentarzy

Bramka z główki Davida Luiza była przełomowym momentem spotkania przeciwko Rapidowi Wiedeń w czwartkowy wieczór. Brazylijczyk wyrównał stan meczu na 1:1, a kilka minut zwycięską bramkę zdobył Pierre-Emerick Aubameyang. Oto, co do powiedzenia po meczu miał brazylijski obrońca.

O zwycięstwie...
Był to ciężki mecz, ale uważam, że to normalne. W końcu gramy w Europie, a oni mieli świetny zespół ze świetnymi zawodnikami. Dobrze rozpoczęli mecz, ale my w drugiej połowie lepiej sobie radziliśmy, co mnie bardzo cieszy. Mieliśmy wreszcie okazję grać swój futbol i na koniec ciężka praca się opłaciła i ostatecznie wygraliśmy to spotkanie.

O różnicy pomiędzy graniem trójką, a czwórką w obronie...
Zmienialiśmy to w trakcie meczu, nie graliśmy cały czas czwórką z tyłu. Staraliśmy się dopasować do tego, jak broniła drużyna przeciwna i do naszego planu na ten mecz. Najważniejsze zawsze jest wykonać pracę w najlepszy możliwy sposób. Uważam, że dokonaliśmy tego w drugiej połowie.

O graniu w parze z Gabrielem...
To świetny zawodnik i dobry przyjaciel. Miał już okazję pokazać swoją jakość i dobrą osobowość. Staramy się dać z siebie wszystko dla drużyny.

Czy to zwycięstwo zdjęło presję z drużyny przed kolejnymi meczami w grupie?
Nie uważam tak. Dalej musimy grać z taką samą determinacją. Każdy mecz będzie ciężki, nieważne czy będzie u siebie, czy na wyjeździe. Zobaczyliśmy dziś, że ta drużyna ma odpowiednią jakość i zawodników, więc w każdym meczu musimy być gotowi.

O powrocie fanów na stadion...
To świetne uczucie, nawet jeśli byli to fani drużyny przeciwnej. Piłka nożna jest dla kibiców, naszą pracą jest gra dla kibiców i zawsze staramy się sprawiać, żeby ludzie byli szczęśliwi. Dlatego świetnie jest było ponownie zagrać dla nich.

David Luiz autor: Mateusz Kubacki źrodło: Arsenal.com
SZYMON_TYROL komentarzy: 91823.10.2020, 13:38

Wypowiedz Luiza wynika z doświadczenia i kurtuazji. Po prostu wypowiedział się z szacunkiem dla rywala. Co mial powiedzieć?
Gramy z jakimiś tam piłkarzami z Austrii, w sumie to nikogo nie znam i myślę, że takich ogórków musimy ogrywać wyżej? Panowie, żyjemy w czasach nieprawdopodobnej poprawności, nie można inaczej się publicznie wypowiadać, bo zaraz oskarża o zniesławienie i będzie wielkie halo

kubex komentarzy: 573523.10.2020, 09:56

Bla bla bla... chyba mają szkolenia z oklepanych tekstów w wywiadach.

Arkos komentarzy: 15823.10.2020, 02:48

Mieliśmy wreszcie okazje grać swój futbol, jak tak ma wyglądać nasz futbol w każdym meczu to nic dobrego w tym sezonie nas nie czeka.

simeges komentarzy: 568 newsów: 1323.10.2020, 00:03