Mikel Arteta po meczu z Burnley

Mikel Arteta po meczu z Burnley 03.02.2020, 11:27, Patryk Bielski 59 komentarzy

Arsenal zaliczył wczoraj kolejny ligowy remis. Tym razem podopieczni Mikela Artety na Turf Moor nie potrafili pokonać Burnley. Oto, co po spotkaniu miał do powiedzenia szkoleniowiec Kanonierów:

Czy remis to sprawiedliwy rezultat...
Zależy jaki okres meczu brać pod uwagę. Myślę, że zaczęliśmy naprawdę dobrze i mogliśmy zdobyć co najmniej dwie bramki. Dominowaliśmy, tak jak chcieliśmy. Dobrze wychodziliśmy spod pressingu, graliśmy na połowie rywala i kontrolowaliśmy długie piłki. Po 20-25 minutach rywale zaczęli zyskiwać wiele niepotrzebnych rzutów wolnych, autów, rzutów rożnych, a kiedy tak się dzieje, ciężko zachować ciągłość gry. Nie chcemy grać w ten sposób. Byłem bardzo rozczarowany tym, jak zaczęliśmy drugą połowię. Pozwalaliśmy rywalom na bardzo dużo i mieliśmy szczęście, że nie straciliśmy gola. Do pozytywów należy zaliczyć naszą reakcję w ostatnich 20 minutach, kiedy ponownie zaczęliśmy odważniej grać w piłkę. Nie zdołaliśmy jednak wykończyć żadnej z sytuacji.

O tym co musi zrobić, by zespół zagrał dobre 90 minut...
Mam nadzieję, że to nie potrwa długo. Mierzyliśmy się z różnymi okolicznościami. Nie porównywałbym występu z Burnley do ostatnich czterech spotkań, ponieważ w dwóch z nich graliśmy w dziesięciu, co nie jest łatwe. Musimy być konsekwentni. W niektórych momentach radzimy sobie fantastycznie, ale w wielu sytuacjach gramy niechlujnie, przez co generujemy problemy.

O niezdarnej grze przy piłce...
Cóż, warunki były trudne. Trawa była za długa. Nie polali jej wodą, co oczywiście nie jest pomocne w grze w piłkę nożną.

Czy oczekiwał takich warunków do gry, biorąc pod uwagę swoje doświadczenie w Anglii...
Oczywiście. Przed meczem trenowaliśmy na suchej murawie, więc się tego spodziewałem! Ale to nie ułatwia grania. Rywale są naprawdę dobrzy w tym, co robią. Regulamin tego nie zakazuje, więc musimy się dostosować.

Czy czuł, że jego piłkarze nie przystosowali się wystarczająco dobrze...
W niektórych momentach prezentowaliśmy się świetnie, jednak w wielu aspektach już nie i to nie była wina murawy, ale jakości. Nie potrafiliśmy poradzić sobie z warunkami, jakie narzucili przeciwnicy.

Czy był pod wrażeniem tego, jak zareagował Mustafi na swój błąd w meczu z Chelsea...
Tak. Powiedziałem mu, że błędy się zdarzają, ale podoba mi się, jak na nie reaguje. Gra odważnie i podejmuje dobre decyzje. Trenował naprawdę ciężko i myślę, że w meczu z Burnley można było to zauważyć.

BurnleyMikel Arteta autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
poprzednia12 następna
ds95 (zawieszony) komentarzy: 32103.02.2020, 12:00

Troszkę ubogo to może wyglądać w przyszłym sezonie jeśli chodzi o nazwiska . Auba już głowa w innym klubie podobnie jak laca , torreire pewnie nam wyciągnie jakaś roma . Żeby tylko martinelli się uchował .bez europejskich pucharów nikt tu nie przyjdzie . Jedyna nadzieja to ze Arteta ogarnie młodzież tak jak lampard w cfelsi

fabregas1987 komentarzy: 2581503.02.2020, 11:59

Kilka wniosków po meczu:
- Burnley nie gra w piłkę i naprawdę nie powinno być dla nich miejsca w PL
- szkoda, ze nasza pozytywna gra trwa w każdym spotkaniu po 20-25 minut, naprawdę byłoby miło jakby tak z 65-70 potrafili zagrać na przyzwoitym poziomie
- ja rozumiem doświadczenie i „work-rate”, ale moim zdaniem na ten moment nie ma miejsca w pierwszej XI dla Ozila i Laci
- Rozczarował mnie Arteta swoimi zmianami, Nketiah na 2 minuty, Pepe i Ceballos nie wstali z ławki, a myśle ze mogliby rozciągnąć i zaskoczyć rywala
- Z bólem serca przyznaje, ze Mustafi zareagował na krytykę serio świetnie. Dlaczego z bólem serca? Bo dla Niemca to tylko kwestia czasu kiedy walnie babola i znowu zawali nam mecz
- Top6 oddala się nieubłaganie i już pomału nie widzę nas tam na koniec sezonu

msempryk komentarzy: 11203.02.2020, 11:53

"Trawa była za długa " OMG co ja czytam. Jak juz sie ma tak tlumaczyc to niech tego nie robi.

damianARSENAL komentarzy: 851903.02.2020, 11:50

Tego sezonu nie biorę pod ocenę jeśli chodzi o Mikela. Przejął fatalna drużynę w najgorszym momencie. To co zrobił tu Emery ze swoim sztabem, zwłaszcza jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne to przechodzi ludzkie pojęcie. Licze na to, ze w wakacje zrobi czystki, sprowadzi kilku zawodników i w przyszłym sezonie będzie większa poprawa.

metjuAFC komentarzy: 5700 newsów: 103.02.2020, 11:45

Rozumiem, że trawa była za długa tylko dla jednego z zespołów? Zabawne tłumaczenie, ale nadal wierzę w naszego Mikela.

cizemek komentarzy: 24803.02.2020, 11:42

"trawa była za długa". Tak a szyny były złe i tory były złe. Panei Arteta zlej baletnicy to i majtki w kroku przeszkadzają..

Smieszne.. gościom którzy cale zycie graja w noge i zarabiają miliony przeszkadza ZA DŁUGA trawa. Idiotyzm..

bizooon komentarzy: 692903.02.2020, 11:38