Mniejsza o styl: Manchester 0-1 Arsenal

Mniejsza o styl: Manchester 0-1 Arsenal 12.05.2024, 22:31, Mateusz Rosłoń 1996 komentarzy

Arsenal potrzebował trzech punktów na Old Trafford, żeby do ostatniej kolejki pozostawać w walce o mistrzostwo Anglii. Chyba nikt nie spodziewał się, że Manchester United będzie na własnym stadionie łatwym rywalem, i rzeczywiście drużyna Erika ten Haga postawiła londyńczykom trudne warunki mimo braków kadrowych i nie najlepszej formy w ostatnich tygodniach. Ale udało się - Kanonierzy strzelili jedyną bramkę w spotkaniu i wywieźli z Manchesteru komplet punktów.

Manchester United: Onana; Wan-Bissaka (87' Forson), Casemiro, Evans (75' Kambwala), Dalot; Mainoo, Amrabat (87' Eriksen), McTominay; Diallo (70' Antony), Højlund (88' Wheatley), Garnacho

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu; Partey (90' Kiwior), Ødegaard (90' Jorginho), Rice; Saka (82' Jesus), Havertz, Trossard (66' Martinelli)

W pierwszej połowie Arsenal zaczął bardzo aktywnie, choć Czerwone Diabły także wyprowadziły kilka groźnie zapowiadających się akcji, również w wyniku prostych błędów Kanonierów. Drużynie z Manchesteru brakowało jednak skuteczności, a Arsenalowi w 20. minucie udało się trafić do siatki. Ben White posłał długą piłkę do znajdującego się na prawym skrzydle Havertza, ten zszedł do pola karnego i wyłożył futbolówkę przed bramkę. Tam świetnie wbiegał Trossard, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Warto zaznaczyć, że w sytuacji tej fatalnie zachował się Casemiro, który złamał linię spalonego.

Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że druga połowa toczyła się pod dyktando Arsenalu. Czerwone Diabły raz po raz zapędzały się pod pole karne Davida Rayi, zbyt dużo miejsca dostawał zwłaszcza Alejandro Garnacho. Na całe szczęście wciąż zawodziła ich skuteczność. Arsenal również miał swoje szanse - strzelali choćby Ødegaard, Rice i Martinelli (ten ostatni chyba najgroźniej), ale świetnymi interwencjami popisywał się Andre Onana. Mecz był napięty do ostatniego gwizdka, jednak ostatecznie Arsenalowi udało się utrzymać wypracowane w pierwszej połowie prowadzenie.

Przed nami już tylko jeden mecz obecnej kampanii Premier League - za tydzień Arsenal na własnym stadionie podejmie drużynę Evertonu. Natomiast już we wtorek Manchester City rozegra swoje zaległe spotkanie z Tottenhamem, po którym dowiemy się, która z drużyn pretendujących do tytułu podejdzie do ostatniej kolejki jako lider Premier League. Jakkolwiek to brzmi dla kibiców Kanonierów, musimy trzymać kciuki za Koguty i liczyć na potknięcie ekipy Pepa Guardioli.

Skrót spotkania:

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
miki007 komentarzy: 40814.05.2024, 22:09

@Adamarsenal1: przeciez tam był bentancur i by druga żółta była. Oglądasz mecz ?

Szogun komentarzy: 29507 newsów: 314.05.2024, 22:09

Spalony może być.

Rynkos7 komentarzy: 733014.05.2024, 22:09

Ta akcja była tak czytelna, że już wczoraj wiedziałem jak to rozegrają...

bobslej22 komentarzy: 841314.05.2024, 22:09

Nie srać tylko trzymać kciuki. Tottenham lubi gonić ale momentami wyglądają jakby nie chcieli strzelić bramki.

JP3 komentarzy: 176314.05.2024, 22:08

Nie bronili się. Specjalnie dali sobie strzelić.

miki9971 komentarzy: 6790 newsów: 214.05.2024, 22:08

Tak to jest.... X sytuacji miał Tottenham, ale nie , po co...

Chrapek596 komentarzy: 68214.05.2024, 22:07

Nie mogę tego oglądać mam wrażenie że jak oglądam jakiś mecz to wszystko idzie nie po mojej myśli

GreKa komentarzy: 349514.05.2024, 22:07

Son strzela byle kopnąć

TheGunners273 komentarzy: 99814.05.2024, 22:07

a nigdy złego słowa na spurs nie powiem.... do konca tego sezonu

minio7 komentarzy: 300514.05.2024, 22:07

Tottenham też nie może za szybko strzelić. To co się budzi w Realu w doliczonym czasie gry, u Guardioli zaczyna się zaraz po straconej bramce

jeszcze 40 minut, wytrzymajcie to proszę

Kiepomen komentarzy: 447214.05.2024, 22:06

Son..

Barney komentarzy: 2141714.05.2024, 22:06

Ktos strzeli na pewno beda ryzykowac jedni i drudzy remis nic nie daje.

sickstick komentarzy: 295914.05.2024, 22:05

@havoc napisał: "Z jakiej racji w przyszlym roku w LM niemcy i wlochy maja 5 druzyn?"
Współczynnik UEFA za ten sezon, a jeśli Borussia wygra LM kończąc poza top4, to będą mieli aż 6.

Freo98 komentarzy: 669414.05.2024, 22:05

Sonny musisz

ostriket komentarzy: 669314.05.2024, 22:05

City wchodzi na kolejny bieg a na LO Spurs nadal krater...

Dziadyga komentarzy: 866114.05.2024, 22:05

@szermi napisał: "mnie w mieście ma się dopiero KFC wybudować, jakoś niedługo. jak Spurs dowiozą to idę na otwarcie"

U mnie też,to samo miasto? xD

gregory3213 komentarzy: 96314.05.2024, 22:05

@Chrapek596:
dla nas tak a dla pl remis

krzykus1990 komentarzy: 539014.05.2024, 22:05

Teraz na bank lepsza połowa City . Chociaż to Spurs ostatnio mieli lepsze 2 połowy ...

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30