Mniejsza o styl: Manchester 0-1 Arsenal

Mniejsza o styl: Manchester 0-1 Arsenal 12.05.2024, 22:31, Mateusz Rosłoń 1996 komentarzy

Arsenal potrzebował trzech punktów na Old Trafford, żeby do ostatniej kolejki pozostawać w walce o mistrzostwo Anglii. Chyba nikt nie spodziewał się, że Manchester United będzie na własnym stadionie łatwym rywalem, i rzeczywiście drużyna Erika ten Haga postawiła londyńczykom trudne warunki mimo braków kadrowych i nie najlepszej formy w ostatnich tygodniach. Ale udało się - Kanonierzy strzelili jedyną bramkę w spotkaniu i wywieźli z Manchesteru komplet punktów.

Manchester United: Onana; Wan-Bissaka (87' Forson), Casemiro, Evans (75' Kambwala), Dalot; Mainoo, Amrabat (87' Eriksen), McTominay; Diallo (70' Antony), Højlund (88' Wheatley), Garnacho

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu; Partey (90' Kiwior), Ødegaard (90' Jorginho), Rice; Saka (82' Jesus), Havertz, Trossard (66' Martinelli)

W pierwszej połowie Arsenal zaczął bardzo aktywnie, choć Czerwone Diabły także wyprowadziły kilka groźnie zapowiadających się akcji, również w wyniku prostych błędów Kanonierów. Drużynie z Manchesteru brakowało jednak skuteczności, a Arsenalowi w 20. minucie udało się trafić do siatki. Ben White posłał długą piłkę do znajdującego się na prawym skrzydle Havertza, ten zszedł do pola karnego i wyłożył futbolówkę przed bramkę. Tam świetnie wbiegał Trossard, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Warto zaznaczyć, że w sytuacji tej fatalnie zachował się Casemiro, który złamał linię spalonego.

Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że druga połowa toczyła się pod dyktando Arsenalu. Czerwone Diabły raz po raz zapędzały się pod pole karne Davida Rayi, zbyt dużo miejsca dostawał zwłaszcza Alejandro Garnacho. Na całe szczęście wciąż zawodziła ich skuteczność. Arsenal również miał swoje szanse - strzelali choćby Ødegaard, Rice i Martinelli (ten ostatni chyba najgroźniej), ale świetnymi interwencjami popisywał się Andre Onana. Mecz był napięty do ostatniego gwizdka, jednak ostatecznie Arsenalowi udało się utrzymać wypracowane w pierwszej połowie prowadzenie.

Przed nami już tylko jeden mecz obecnej kampanii Premier League - za tydzień Arsenal na własnym stadionie podejmie drużynę Evertonu. Natomiast już we wtorek Manchester City rozegra swoje zaległe spotkanie z Tottenhamem, po którym dowiemy się, która z drużyn pretendujących do tytułu podejdzie do ostatniej kolejki jako lider Premier League. Jakkolwiek to brzmi dla kibiców Kanonierów, musimy trzymać kciuki za Koguty i liczyć na potknięcie ekipy Pepa Guardioli.

Skrót spotkania:

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
enrique komentarzy: 2000014.05.2024, 21:38

@Koroniarz napisał: "Ciekawe ile przy takim wyniku w przerwie pójdzie zakładów u buków na city win"
dużo, bo w przerwie wyjdzie duży przelew z arabii saudyjskiej

Koroniarz komentarzy: 1031214.05.2024, 21:38

Ciekawe ile przy takim wyniku w przerwie pójdzie zakładów u buków na city win

Szogun komentarzy: 29507 newsów: 314.05.2024, 21:38

Ta prawa strona jest jak pas startowy. Tam nikogo nie ma.

Smazony komentarzy: 77914.05.2024, 21:37

Totki się nie boją, starają się grać uważnie do przodu. No zobaczymy.. Nie jest łatwo

thegunner4life komentarzy: 908714.05.2024, 21:35

Tottenham drużyna ktora z druzyn ktore dzisiaj graja z City ma zdecydowanie najwieksze szanse na punkty!!

Rynkos7 komentarzy: 733014.05.2024, 21:34

Tak gra przyszły uczestnik Ligi Mistrzów.

Chrapek596 komentarzy: 68214.05.2024, 21:34

Podziwiam osoby które mają na tyle silną psychikę że oglądają ten mecz :D ja odświeżam flashscore co 10 sekund

zwierz komentarzy: 179514.05.2024, 21:33

I czego ten van de ven się tak spieszy z tym autem? Remis też nas urządza, typie.

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 414.05.2024, 21:31

Ale Anze miesza niczym Emery. Stoper na LO, SPD na N. Son nie musi wracać i autostrada dla Walkera.
Oby się nie przeliczył na koniec.

darek250s komentarzy: 10744 newsów: 514.05.2024, 21:30

Tottenham to wygra, łatwo

Chrapek596 komentarzy: 68214.05.2024, 21:30

Najgorszy scenariusz na ten mecz,wynik 0:0 będzie do 90 minuty i $ity strzeli bramke w doliczonym czasie

zwierz komentarzy: 179514.05.2024, 21:30

@D14: w piekle jest specjalne miejsce...

enrique komentarzy: 2000014.05.2024, 21:30

Ten mecz to czekanie na wykonanie wyroku.

MadMax14 komentarzy: 271714.05.2024, 21:30

Bentancour cudownie!

Jeszcze tylko 60 min!

miki9971 komentarzy: 6790 newsów: 214.05.2024, 21:30

Ale jedno trzeba już Tottenhamowi oddać.

Przynajmniej mamy dłuższą zabawę i nadzieję, niż przy spotkaniu z Fulham czy Notthingam, albo Wolves.

Jednak już 30 minuta.

Gdzie jest Timmermans albo komisja wenecka jak są potrzebni.

D14 komentarzy: 438914.05.2024, 21:29

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOla bym chciał

zwierz komentarzy: 179514.05.2024, 21:29

Ten cały Dragusin gra tak jakby nie miał w sercu wielkiego Arsenalu pięknego Mikela Artety.

Szogun komentarzy: 29507 newsów: 314.05.2024, 21:28

Kurczaczki. Zróbcie dziś Wielkanoc.

enrique komentarzy: 2000014.05.2024, 21:28

@bobslej22 napisał: "Son nie ma formy po prostu"
Ta, 3mln pod stołem.

@thegunner4life napisał: "Kto zna przepisy pilki noznej? Czy jakby na boisku wyladowalo ufo uznaje sie remis czy cos?"
Jest przepis, że jeśli na boisko wjedzie pomidorówka podczas meczu zaprawionego rosołem, to gospodarz z automatu wygrywa 1:0.

bobslej22 komentarzy: 841314.05.2024, 21:28

Son nie ma formy po prostu

Chrapek596 komentarzy: 68214.05.2024, 21:28

Że też nikt z kibiców Arsenalu się nie podłożył nie poszedł na trybune city incognito i nie rzucił niczym w bramkarza ?????

Freo98 komentarzy: 669414.05.2024, 21:28