Mniejsza o styl: Manchester 0-1 Arsenal

Mniejsza o styl: Manchester 0-1 Arsenal 12.05.2024, 22:31, Mateusz Rosłoń 1996 komentarzy

Arsenal potrzebował trzech punktów na Old Trafford, żeby do ostatniej kolejki pozostawać w walce o mistrzostwo Anglii. Chyba nikt nie spodziewał się, że Manchester United będzie na własnym stadionie łatwym rywalem, i rzeczywiście drużyna Erika ten Haga postawiła londyńczykom trudne warunki mimo braków kadrowych i nie najlepszej formy w ostatnich tygodniach. Ale udało się - Kanonierzy strzelili jedyną bramkę w spotkaniu i wywieźli z Manchesteru komplet punktów.

Manchester United: Onana; Wan-Bissaka (87' Forson), Casemiro, Evans (75' Kambwala), Dalot; Mainoo, Amrabat (87' Eriksen), McTominay; Diallo (70' Antony), Højlund (88' Wheatley), Garnacho

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu; Partey (90' Kiwior), Ødegaard (90' Jorginho), Rice; Saka (82' Jesus), Havertz, Trossard (66' Martinelli)

W pierwszej połowie Arsenal zaczął bardzo aktywnie, choć Czerwone Diabły także wyprowadziły kilka groźnie zapowiadających się akcji, również w wyniku prostych błędów Kanonierów. Drużynie z Manchesteru brakowało jednak skuteczności, a Arsenalowi w 20. minucie udało się trafić do siatki. Ben White posłał długą piłkę do znajdującego się na prawym skrzydle Havertza, ten zszedł do pola karnego i wyłożył futbolówkę przed bramkę. Tam świetnie wbiegał Trossard, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Warto zaznaczyć, że w sytuacji tej fatalnie zachował się Casemiro, który złamał linię spalonego.

Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że druga połowa toczyła się pod dyktando Arsenalu. Czerwone Diabły raz po raz zapędzały się pod pole karne Davida Rayi, zbyt dużo miejsca dostawał zwłaszcza Alejandro Garnacho. Na całe szczęście wciąż zawodziła ich skuteczność. Arsenal również miał swoje szanse - strzelali choćby Ødegaard, Rice i Martinelli (ten ostatni chyba najgroźniej), ale świetnymi interwencjami popisywał się Andre Onana. Mecz był napięty do ostatniego gwizdka, jednak ostatecznie Arsenalowi udało się utrzymać wypracowane w pierwszej połowie prowadzenie.

Przed nami już tylko jeden mecz obecnej kampanii Premier League - za tydzień Arsenal na własnym stadionie podejmie drużynę Evertonu. Natomiast już we wtorek Manchester City rozegra swoje zaległe spotkanie z Tottenhamem, po którym dowiemy się, która z drużyn pretendujących do tytułu podejdzie do ostatniej kolejki jako lider Premier League. Jakkolwiek to brzmi dla kibiców Kanonierów, musimy trzymać kciuki za Koguty i liczyć na potknięcie ekipy Pepa Guardioli.

Skrót spotkania:

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
GreKa komentarzy: 349814.05.2024, 21:06

Większe emocje niż nasze mecze

miki9971 komentarzy: 6809 newsów: 214.05.2024, 21:06

Ederson, a żeby Ci ręka zgniła!

Piotrek95 komentarzy: 976214.05.2024, 21:06

Po pierwszych minutach jestem w stanie stwierdzić że wyszli grać na 100% oby to nie była zasłona dymna

Szogun komentarzy: 29537 newsów: 314.05.2024, 21:06

Jak byłem małym chłopcem zawsze ganiał mnie kogut i to nauczyło mnie kibicować dziś farmom drobiu w UK.

Gorrann komentarzy: 215014.05.2024, 21:05

Proszę każde bóstwo na niebie i ziemi by dzisiaj był remis w meczu City i by AFC wygrało ostatni mecz sezonu

charlie360x komentarzy: 84814.05.2024, 21:02

Oh When the Spurs Go Marching In! Haha pracujcie tam ładnie na nasze trofeum :)

miki9971 komentarzy: 6809 newsów: 214.05.2024, 21:00

Niemożliwe, ja razem z tą trąbką śpiewam . La la la la! Tottenham come on!

Szogun komentarzy: 29537 newsów: 314.05.2024, 21:00

To dare is to do. Dawać smazaki.

enrique komentarzy: 2001614.05.2024, 20:59

Ja tu widzę czerwo dla Walkera! Gdzie jest VAR do cholery?!

Smazony komentarzy: 78714.05.2024, 20:58

Tottenham cisnąć ten Man City, Londyn razem

thegunner4life komentarzy: 908714.05.2024, 20:58

Do przerwy 1:0 dla Spurs

FilipCz komentarzy: 196914.05.2024, 20:57

Odpalam mecz, ciekawe czy chociaż kwadrans pooglądam, czy City szybko wyjaśni kuraki i dam sobie spokój.

enrique komentarzy: 2001614.05.2024, 20:52

Nie ma znacznie od kiedy kibicujesz, jak długo kibicujesz.
Ja pamiętam jeszcze czasy Bergkampa, ale nie czyni mnie to lepszym kibicem.

Dziś pierwszy raz w życiu chcę by te miernoty zagrały dobry mecz. Jeśli urwą punkty City, jak obiecałem - po meczu idzie przelew 100zł na zrzutkę na jakiegoś dzieciaka.

krzykus1990 komentarzy: 539414.05.2024, 20:50

Arsenal po raz pierwszy od kiedy kibicuje miał tak mało kontuzji . Po raz pierwszy od kiedy kibicuje rozegraliśmy cały sezon świetnie i wreszcie z mocną końcówką. Były tylko 2 mini kryzysy WHU Fulham i AV gdzie był mecz z Bayernem . No niestety aby być Mistrzem można sobie pozwolić tylko na pojedyncze straty punktów bez nawet krótkich seryjek . Kibicuje od 2005 roku więc nie znam smaku mistrzostwa jak wielu z was . Są tutaj weterani jednak co pamiętają więc pozdro w ich kierunku .

enrique komentarzy: 2001614.05.2024, 20:46

Pozytywnie na stronie jak cholera z tego co widzę.
Totki zatrzymały City 4 razy w ostatnich 6 meczach.
Jeśli ktoś ma to zrobić, to w chwili obecnej lepszego kandydata nie ma (Real M niestety nie gra w PL).

Paul77 komentarzy: 1018514.05.2024, 20:45

Oglądajmy mecz, a wynik będzie po 90 minutach

thegunners101 komentarzy: 249914.05.2024, 20:45

Ange właśnie w końcu wystawił normalny skład na kaliber swojego rywala. Nie poddał meczu Skippem/Royalem na LO w końcu. Nie takie niespodzianki ten pojedynek sprawiał, dziś Spurs swoje szanse mają. Arteta też chyba swoje wie, dlatego mind games na konfach uprawia. City nie od wczoraj nie umie na tym stadionie.
Tak czy siak rozum i tak mówi "City".

darek250s komentarzy: 10749 newsów: 514.05.2024, 20:44

Po prostu co ma być to będzie.

havoc komentarzy: 1972 newsów: 414.05.2024, 20:41

Nie ma co sie ludzic, po pierwszej polowie bedzie 0:3 jak z nami. Ale uwazam ze w przyszlym roku, po 3 dobrych transferch nic juz nas nie zatrzyma.

Oldgunner3 komentarzy: 1009114.05.2024, 20:39

Chyba nie dam rady oglądać tego meczu,chyba by mnie stres do reszty zeżarł.Już mecz naszych na OT ledwo wytrzymywałem . Sprawdzę wynik o 23.Niby spursiaki ostatnio grają miernie,ale zawsze mają momenty.Oby dziś był to 90 minutowy momencik.City maksymalny skład,0 kontuzji .Potwierdza się,że bogatemu diabeł dzieci kołysze.Cóż niby nadzieja niewielką,ale jakąś się tli.

krzykus1990 komentarzy: 539414.05.2024, 20:38

Szkoda że ten mecz z Tottenhamem City nie był np w lutym wtedy City by straciło na bank punkty i dziś Arsenal by się śmiał a tak nie wiadomo co jest w głowach piłkarzy Spurs .

Womanizer komentarzy: 1013314.05.2024, 20:36

@Elastico07 napisał: "baczyłem skład spurs i tylko utwierdziłem się w przekonaniu że mistrza przegraliśmy z AV.totalna papa skład"

Przecież skład wystawili najlepszy jaki może być.
Nie pierdziel że wolisz Royala na boku, który z LFC dał sie 10 razy pokręcić w 1 połowie. Kulusevski też jest bez formy od tygodni.

krzykus1990 komentarzy: 539414.05.2024, 20:34

Dzisiaj Tottenham będzie grał pewno ryzykownie i ofensywnie nie będzie się bał utraty gola bo będzie wiedzieć , że lepiej zaryzykować ewentualnie jak się uda strzelić i wygrać a jak się ofensywna gra nie opłaci puścić gole niż trzymać się remisu który jest dla nich najbardziej niekorzystny .

Marekbzdyra23 komentarzy: 2514.05.2024, 20:32

Do boju koguty !!!!!!!!!!!!

Gunner27 komentarzy: 54414.05.2024, 20:30

Skład Spurs:
Vicario, Porro, Dragusin, Van de Ven, Bentancur, Højbjerg, Sarr, Johnson, Son, Maddison

Skład Man City:
Ederson, Walker, Akanji, Dias, Gvardiol, Rodri, Kovacic, Silva, De Bruyne, Foden, Haaland

notopyk komentarzy: 360514.05.2024, 20:30

Kurde patrząc na oba składy to będzie chyba jakiś cud jak totki zrobią jakieś pkt :( ale nadzieja umiera ostatnia! Kuraki musicie!!

krzykus1990 komentarzy: 539414.05.2024, 20:30

@Elastico07: dzisiaj mija równo miesiąc od tego zdarzenia.

Marekbzdyra23 komentarzy: 2514.05.2024, 20:30

Wierze ze fanów Tottenhamu tu nie ma . Ale dzis jednak kibicujemy jednej druzynie!!!!!! Ciekawe !!!! los bywa przewrotny !!!!!

Elastico07 komentarzy: 1286314.05.2024, 20:29

Zobaczyłem skład spurs i tylko utwierdziłem się w przekonaniu że mistrza przegraliśmy z AV.totalna papa skład

P_95 komentarzy: 66414.05.2024, 20:28

nieprawdopobobne jest to o jaki wynik dziś apelują kibice Spurs mając realne szanse na lige mistrzów, tłumaczy to ich historie i niskie mniemanie o sobie. liczę że to kibice ze wschodu i jak zawsze nieodstający poziomem dzieci z the blues, niesmak jednak pozostaje

silvano95 komentarzy: 991414.05.2024, 20:28

Tylko cud może nas uratować, niech się dzieje

SzamanTheGunner komentarzy: 89614.05.2024, 20:27

Wyczuwam dobry mecz z walką o ligę mistrzów w tle. Będą zwroty akcji i wywalczony ostatecznie przez City punkt na remis. To jest ten dzień