Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Damper komentarzy: 296106.05.2024, 20:59

@Rafson95 napisał: "Nawet takiemu kozakowi jak Klopp udało się tylko raz przez tyle lat. To jaka niby ma być alternatywa dla Artety?"

Wg mnie nie ma żadnej sensownej alternatywy. Nawet gdyby Artecie powinęła się noga i zaliczylibyśmy słaby sezon to ja bym go trzymał- za to jaki ma pomysł, jaką wizję wcielił w życie, jaką kulturę organizacyjną i porządek wprowadził w Arsenalu. Parę lat temu nikt nie marzył, że Arsenal znajdzie się w takim punkcie jak teraz.

pablofan komentarzy: 256806.05.2024, 20:56

Zaraz odpalam Viaplay i włączam najlepiej grającą ekipę Wertykalnie i do tego najbardziej dynamiczna w obecnym sezonie w PL. Ciekaw jestem jak ta ekipa grając taki świetny futbol przeciwstawi się średniakowi. Łatwo nie będzie ;D

Ryszard_Bocian komentarzy: 51806.05.2024, 20:54

@Chrapek596 napisał: "Szczerze czytałem na wielu forach kibicowskich że Arsenal ma najgorszą społeczność wśród kibiców w Polsce,i szczerze ?? chociaż sam kibicuję Arsenalowi od 20 lat w pełni się z tym zgadzam."
Nasza społeczność nie jest najgorsza. Może i jest najbardziej przyjazna i wzajemnie się wspierająca, ale nie najgorsza.

Ranczomen komentarzy: 1245506.05.2024, 20:53

Nie znajdziesz na świecie drugiego trenera z tak idealną fryzurą jak Mikel Arteta.

bobslej22 komentarzy: 841306.05.2024, 20:47

@Theo44: nie zdobyłby ale nie zrobiłby tego nawet najlepszy bramkarz świata więc kompletnie nie wiem czemu ma służyć ten komentarz :)

Theo44 komentarzy: 434306.05.2024, 20:43

Ciekawe czy Raya by zdobyl zlote rekawice z taka obrona jaka ma junajted.

bobslej22 komentarzy: 841306.05.2024, 20:42

@piter1908: można by rzec zapomniał wół jak cielęciem był. Trochę by pasowało. Ja bardzo pamiętam te czasy kiedy byliśmy pośmiewiskiem kiedy United lało nas 8-2 albo kiedy Chelsea 5-0 pamiętam też 4-4 z Newcastle gdzie też to był mem mecz albo te następne z Liverpoolem i Citi nie tak dawno. Dla mnie to najlepsze czasy w trakcie kibicowania. Jesteśmy drużyną jaka nie byliśmy tyle lat .

Rafson95 komentarzy: 1060706.05.2024, 20:40

@Paul77: Ale zrozum, że tu nie jest problem Arteta.

Problemem jest to że mamy w lidze najlepszego trenera na świecie czyli Guardiolę który pracuje w najbogatszym klubie na świecie, który dodatkowo na przyzwolenie na łamanie finansowego fair play bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji.

Zmienimy Artetę na kogokolwiek innego i i tak nie będziemy wygrywali ligi, bo nadal będzie Guardiola i City. Nawet takiemu kozakowi jak Klopp udało się tylko raz przez tyle lat. To jaka niby ma być alternatywa dla Artety?

Paul77 komentarzy: 1018506.05.2024, 20:35

@Spejsik: w obecnych czasach sukcesem jest pierwsze miejsce i naj...
Żyjemy w chorych czasach, sztucznie napędzanych sukcesów i jak jesteś drugi na stu, to przegrałeś - tak Ci wmówią.

Spejsik komentarzy: 362206.05.2024, 20:31

@Spejsik napisał: "IMO obecny sezon jest sukcesem. W normalnych ligach mając 88 pkt po 36 kolejkach otwieralibyśmy już szampany."
83*

@Paul77 napisał: "Ale w obecnych czasach, gdzie sukces ma być już..."

Rafson95 komentarzy: 1060706.05.2024, 20:24

@Chrapek596: Widzisz, to jest problem każdej strony, że zawsze znajdzie się kilka mało rozgarniętych osób piszących bzdury, ktoś to przeczyta i przykleja łatkę, że wszyscy kibice Arsenalu tacy są.

Tutaj jedna osoba napisała coś o Inzaghim (XD), została zjechana przez na oko 20 różnych osób i nikt jej nie poparł, a Ty wydajesz opinię, że Kibice Arsenalu chcą zwolnienia Artety i są najgorszą społecznością.

Weź ochłoń i się zastanów co piszesz bo coś Ci chyba nie jarzy xd

Chrapek596 komentarzy: 68206.05.2024, 20:20

Szczerze czytałem na wielu forach kibicowskich że Arsenal ma najgorszą społeczność wśród kibiców w Polsce,i szczerze ?? chociaż sam kibicuję Arsenalowi od 20 lat w pełni się z tym zgadzam.Jak czytam te wasze komentarze że Arteta jak nie wygra Mistrzostwa to do zwolnienia to ręce opadają,to samo było po meczu z AV pisanie że piłkarze się do niczego nie nadają że Arteta nie ma pomysłu na grę nie wiem czy wy kibicujecie od roku Arsenalowi i czy nie pamiętacie jak graliśmy 5/6 lat temu gdy w obronie grali takie asy jak Paulista,Chambers,Mustafi,Holding,Gibbs,Debuchy potrzebujemy czasu to wciąż młoda drużyna a ja nadal wierze w potknięcie City w meczu z kurami i w Mistrzostwo jeszcze w tym sezonie

Paul77 komentarzy: 1018506.05.2024, 20:19

@Spejsik: dziesięć lat temu może tak. Ale w obecnych czasach, gdzie sukces ma być już...

Rafson95 komentarzy: 1060706.05.2024, 20:17

Może jeszcze Marek Papszun do tego?

Spejsik komentarzy: 362206.05.2024, 20:15

@Paul77 napisał: "Obawiam się że ten sezon już może wzbudzić wątpliwości u niektórych zawodników i będą chcieli odejść. Jeśli w kolejnym nie będzie sukcesów to Saliba, Odegard, Mangalaes, wyfruną. W kolejnym sezonie będą kolejni."
Wątpię żeby zawodnicy tak do tego podeszli. Przecież Arsenal cały czas idzie do przodu.
Teraz walczymy z City to ostatniej kolejki o mistrza i mieliśmy ćwierćfinał LM. Kilka sezonów temu było to marzeniem.

piter1908 komentarzy: 525306.05.2024, 20:10

Serio uważacie że to co obecnie robimy to nie jest olbrzymi sukces Arsenalu? Wow. Jak ktoś tutaj myśli że nasi piłkarze za chwilę zaczną szukać nowych pracodawców to powiedzcie mi kto poza Arsenalem jest tak bardzo rozwojowy? Uważam wręcz że jesteśmy jednym z najciekawszych klubów na świecie dla każdego zawodnika. Czas Guardioli w City powoli dobiega końca a czy po nim przyjdzie ktoś kto będzie tak przyciągał najlepszych na świecie? Liverpool jakoś potrafił utrzymać Salaha, Alisonna czy Van Dijka a u nas już sraczka że odejdzie Gabriel czy Odegard?
Przypominam że Ode był w wielkim klubie i nie powąchał tam zbytnio murawy zresztą Ceballos go zastąpił i gra tyle co grałby Ode. Gabriel w ostatnich meczach pokazuje że być może Arteta musi myśleć o kimś kto nie będzie tak odpierdzielał jak on w ostatnich tygodniach bo zawalił nam LM i popełnia mnóstwo prostych błędów. Może to my będziemy chcieli kogoś lepszego ?

Ja bym był spokojny o naszą przyszłość bonrozwijamy się fenomenalnie a jedynym problemem jest machina City która powoli zjeżdża do zajezdni robiacynam miejsce ;)
Tak więc trochę cierpliwości i zaufania dla sztabu który na to bardzo zasłużył.

Waskitcz komentarzy: 450006.05.2024, 20:02

A najważniejsze musieli trzasnąć 100 punktów.

Waskitcz komentarzy: 450006.05.2024, 20:00

Piłkarze odchodzą i przychodzą następnie to normalne, taka kolej rzeczy... chociaż fakt długo poczekamy na taką ekipę jaka mamy teraz więc będzie ból czterech, ale wiadomo co się musiało wydarzyć na świecie żeby Liverpool zdobył mistrza z City. ( epidemie, przerwy, kwarantanny)

Paul77 komentarzy: 1018506.05.2024, 19:58

alexis1908 komentarzy: 374606.05.2024, 19:57

@enrique: Ten Roque to jeden z większych talentów brazylijskiej piłki

ArsenalChampion komentarzy: 838306.05.2024, 19:56

Tylko ludzie w porowynwaniu bilansu wydanych pieniędzy przez Kloppa i Artete nie biora jednej istotnej rzeczy wartosci pieniądza w Premier league.
Bo wartosc pieniądza sie zmienia w bardzo szybki tempie ze wzgledu ze sponsorzy placa coraz większa kase. Przykładowo jak Liverpool kupował Van ddija te 6 lat temu za 70 mln, to tak naprawde wydał znacznie wiecej niz Arsenal wydał 70 mln za Havertza czy nawet Declana Rice, ktory kosztował 100 mln. No poprostu tworzenie takichh zestawień kto wydał więcej i porównywanie ich totalnie mija sie z celem, bo wartośc pieniadza cały czas sie zmienia

ArsenalChampion komentarzy: 838306.05.2024, 19:46

Coutinho też nie chciał czekac na trofea w liverpoolu, poszedł do Barcelony za grube siano. A efekt był taki ze Liverpool za tą kasę kupił van dijka, fabinho, alissona i wygral wszystko co było do wygrania.

Gunner27 komentarzy: 54406.05.2024, 19:43

@aguero10: Myślę, że jeśli teraz się nie uda to do trzech razy sztuka. W następnym sezonie się uda

artur759 komentarzy: 75006.05.2024, 19:39

@aguero10 napisał: "Bo tu taki Saliba czy Ode nie będą wiecznie czekać na poważne trofeum ."

Według mnie w obecnej sytuacji pisanie o tym, że jakiś nasz zawodnik odejdzie, jeśli nie wygramy jakiegoś trofeum jest bez sensu. Tak można było pisać kiedyś w przypadku Sancheza, który w pewnym momencie praktycznie w pojedynkę ciągnął zespół, będąc najlepszym zawodnikiem ligi, a zmuszonym grać w składzie z zawodnikami pokroju Chambersa czy Holdinga. Obecnie Arsenal ma równy skład, złożony w większości z piłkarzy będących co najmniej TOP10 na swoich pozycjach, a w niektórych przypadkach nawet TOP5 lub TOP3. Żaden z naszych zawodników nie może mieć pretensji do klubu o to, że nie zapewnia mu odpowiedniego do jego poziomu otoczenia.

enrique komentarzy: 2000006.05.2024, 19:38

@FlameDood napisał: "A Kane już nie chciał czekać więc poszedł do Bayernu coś wygrać. Tylko wystąpił problem bo przegrał i ligę i puchar."
Klątwa Kane'a plus trener który nie ogarnia ligi.
Ktoś niedawno napisał na DieRoten fajny tekst, że najlepszym wyjściem dla nich byłby Rangnick/Klopp na ligę, i Tuchel na puchary :)

FlameDood komentarzy: 165206.05.2024, 19:21

@Damper napisał: "Son w Tottenhamie czeka."
A Kane już nie chciał czekać więc poszedł do Bayernu coś wygrać. Tylko wystąpił problem bo przegrał i ligę i puchar. Została mu LM więc zobaczymy czy się doczeka, w co śmiem wątpić.

Damper komentarzy: 296106.05.2024, 19:19

Son w Tottenhamie czeka.

enrique komentarzy: 2000006.05.2024, 19:12

@aguero10 napisał: "No dobra pomimo progresu itp . Ile dajecie lat aby ta drużyna wygrała mistrza .
Bo tu taki Saliba czy Ode nie będą wiecznie czekać na poważne trofeum ."

Daję maksymalnie 2 sezony, potem ambitni zawodnicy będą chcieli iść do klubów wygrywających trofea. Na razie jesteśmy na fali wznoszącej, w zeszłym sezonie przegraliśmy ligę na finiszu, w tym na moment przed finałem nadal jesteśmy w grze + w LM poszło nam całkiem nieźle, za rok to już będzie czas żeby w końcu podnieść jakieś trofeum, i nie mówię tutaj o FA Cup.

aguero10 komentarzy: 861206.05.2024, 19:09

No dobra pomimo progresu itp . Ile dajecie lat aby ta drużyna wygrała mistrza .
Bo tu taki Saliba czy Ode nie będą wiecznie czekać na poważne trofeum .

enrique komentarzy: 2000006.05.2024, 19:07

Barcelona to jest klub mem dekady.

Kilka miesięcy temu kupili jakiegoś tam Vitora Roque za 61mln euro (wraz ze zmiennymi), kolesiowi w ogóle nie dali pograć, Xavi przestał z nim rozmawiać, koleś się postawił, dziś zarząd zdecydował że nie ma dla niego miejsca w przyszłym sezonie w Barcelonie xD xD xD

A przy okazji Xavi stwierdził, że we wszystkich meczach z czołówką jakie przegrali, byli lepszym zespołem, a przegrali przez czynniki losowe xD xD xD xD

Hahaha on razem z Laportą zakopie ten klub na lata.

alexis1908 komentarzy: 374606.05.2024, 18:03

Mam nadzieję że to City potknie się w ostatnim meczu sezonu w ostatniej minucie takie mistrzostwo będzie smakować jak żadne inne ;)

Moczyknur komentarzy: 188406.05.2024, 17:58

Wchodzę na k.com poczytać komentarze w wolnej chwili a tu o zwolnieniu Artety.

kaziu874 komentarzy: 683306.05.2024, 17:57

@pioafc napisał: "Jak nic nie ugra w przyszłym roku - żegnamy Mikela i zatrudniamy kogoś kto dowiezie ten klub do mety (np. pan Inzaghi z Interu)."
43 pkt zdobyte na 48 możliwych w 2024 roku, najwięcej strzelonych bramek w lidze, najmniej straconych bramek w lidze, ze wszystkich drużyn pozwalamy rywalom na oddanie najmniejszej liczby strzałów, prawdopodobnie do ostatniej kolejki będziemy w wyścigu o mistrzostwo ze zdobywcą potrójnej korony w tamtym sezonie, ale dla pioafc to niewystarczające. No bo wygranie Premier League jest takie proste, co nie? Gramy najlepszy sezon od 20 lat, drużyna rozwija się i zalicza progres z sezonu na sezon więc o żadnym zwolnieniu Artety na szczęście nie ma mowy.

Nicsienieda komentarzy: 821 newsów: 106.05.2024, 17:49

@Jogurt: Masz rację, dlatego powiedziałem: @Nicsienieda napisał: "na tę chwilę"
Liverpool jest za nami ostatnie dwa lata. 3 lata temu nastawienie do Artety było tu zupełnie inne, ale w końcu w parze za kosztami poszły duże lepsze wyniki. Zwolnienie go w chwili jak rozwijamy żagle byłoby absurdem.

Jogurt komentarzy: 175006.05.2024, 17:47

@Nicsienieda napisał: "Z zupełnie innej strony patrzysz na to co miałem na myśli. Ma się prawo porównywać Arsenal do City, bo wydatki mamy w ostatnich latach na podobnym poziomie. Ale wtedy też trzeba nas porównać do Liverpoolu, Chelsea i United i okaże się, że najlepiej z nich wypadamy na tę chwilę i zaliczamy ciągły rozwój. Czyli wywalenie Artety równie dobrze mogłoby skończyć się (i moim zdaniem skończyłoby się) wyrównaniem do poziomiu United, a nie do poziomu City."
Liverpool w 8-9 lat ma lepszy bilans kosztów niz Arsenal przez ostatnie 3 sezony, do tego wygrali LM i Premier League i mówisz ze najlepiej wypadamy?

Garfield_pl komentarzy: 3088906.05.2024, 17:45

@pioafc napisał: "pan Inzaghi z Interu)"
xD i tym o to zakończeniem, zaprzeczyłes całemu swojemu wypracowaniu xD trzeba być odklejonym,żeby nie widzieć ile wydarzyło się w ciągu 4 lat pracy Artety w klubie i to zdecydowanie na plus, i domagać się jego odejścia za rok, dodając do tego średniego trenera z ligi włoskiej, bo Inter coś tam sobie kopie w lidze xD oj będziesz się niedługo wstydził tych dzisiejszych komentarzy;)

Jogurt komentarzy: 175006.05.2024, 17:42

@pablofan napisał: "@pioafc: podlicz tak proszę Kloppa i ocen ta Sama miarą co Artete. Chce usłyszeć twój wniosek :)"
Liverpool od 15/16 est na minusie ok 420 mln eur
Arsenal od 21/22 jest na minusie ok 460 mln eur

Nicsienieda komentarzy: 821 newsów: 106.05.2024, 17:38

@Rynkos7 napisał: "Nie ma nic głupszego niż porównywanie względem wydatków. Przecież oczywistym jest, że gdy klub sprzedaje zawodnika to zupełnie inna cena jest dla Manchesteru City a zupełnie inna dla West Hamu czy Arsenalu jeszcze rok czy dwa lata temu."

Gunner18AFC komentarzy: 3458 newsów: 306.05.2024, 17:09

@GioFANafc: ja kupiłem miesiąc temu w media Markt LG OLED65B23LA za 3719, z wystawy. Dobrałem rozszerzoną gwarancje na 5 lat za 700 czy tam 800. Polecam taki tv

Gunner27 komentarzy: 54406.05.2024, 17:04

Z Artetą coś wielkiego wygramy, tylko trzeba wzmocnić ławkę rezerwowych bo nie mamy odpowiednich zmienników

pablofan komentarzy: 256806.05.2024, 16:40

Zloty komentarzy: 79406.05.2024, 16:37

@pioafc: Chłopie sam nie wiem co ci odpisać ? Może już nie pisz nic

vergil99111 komentarzy: 130606.05.2024, 16:30

Ja tylko narzekam że Kanonierzy.com ma 1 newsa na tydzień.
Rozumiem że redaktorów brak, ale z całym szacunkiem na stronę wchodzi 10tyś unikalnych użytkowników dziennie albo dużo więcej.
Jest unikalne środowisko na skale Polski!
A adminowi brakuje żeby dać komuś 200 zł za napisanie kilku newsów?
Sezon mamy najlepszy od lat, kadrę świetną, wywiadów pełno jest do tłumaczenia. Kiedyś to było wiadomo co gracze myślą o sobie, nawet głupie newsy były. A teraz na stronie głównej news z 21 kwietnia..., rozumiem że może się odechcieć, ale apeluje o trochę szacunku.
Bo wystarczyłoby żeby ktoś założył pełnoprawny serwis..., z powtórkami, ciekawostkami, wywiadami, newsami. Nawet artykułami pisanymi przez młodych zdolnych, korzystających z AI czy czegokolwiek.

Theo10 komentarzy: 850606.05.2024, 16:24

Konkurs na dzisiejszą największą odklejkę został zakończony - wygrywa kolega @pioafc. Gratulujemy.

Proszę się rozejść, nie emocjonować i nie zazdrościć. Jutro też jest dzień.

Rynkos7 komentarzy: 733006.05.2024, 16:24

@Nicsienieda napisał: "Troszkę krótkoterminowe i zero-jedynkowe to myślenie. Jak już to porównuj Artetę do pozostałych trenerów z PL, którzy nie są Guardiolą, i ich zdobycze względem wydatków."

Nie ma nic głupszego niż porównywanie względem wydatków. Przecież oczywistym jest, że gdy klub sprzedaje zawodnika to zupełnie inna cena jest dla Manchesteru City a zupełnie inna dla West Hamu czy Arsenalu jeszcze rok czy dwa lata temu. Tak samo w przypadku United. Zobacz, że oni też wydają niemałe pieniądze a jednak na palcach jednej ręki można zaliczyć udane transfery. Już nie mówiąc o sytuacji, w której o zawodnika licytują się dwa wielkie kluby i dla obu zależy aby zakontraktować piłkarza, windując cenę w górę. Tutaj przykład Martineza, którego niemal nie zakontraktowaliśmy za coś w okolicach 40 mln, ale do gry weszło United i skończyło się na blisko 60 mln.

Armata500 komentarzy: 4401 newsów: 13006.05.2024, 16:17

@pioafc napisał: "Jak nic nie ugra w przyszłym roku - żegnamy Mikela"

Ja to bym pożegnał, ale ciebie, bo nóż się w kieszeni otwiera i jedzenie cofa do przełyku, jak człowiek do obiadu czyta takie komentarze. Jak można być takim ślepcem? Nie pojmuję, naprawdę nie pojmuję, że wciąż są tacy ludzie jak ty, którzy zachowują się, jakby na głowę upadli, a w najlepszym przypadku po prostu nie pojmowali rzeczywistości, z jaką Arsenal musi się mierzyć w tej lidze. Proszę, napisz, że wypiłeś za dużo, wygłupiłeś się tym komentarzem i żartowałeś, bo po prostu nie wierzę, że w obecnej sytuacji, w jakiej jest Arsenal, można stawiać jakieś absurdalne i żałosne "ultimatum" Artecie. Naprawdę, zastanów się trochę co wypisujesz.

Nie ma progresu? Człowieku, czy ty właśnie z jakiejś jaskini wyszedłeś?

Nicsienieda komentarzy: 821 newsów: 106.05.2024, 16:14

@pioafc: Troszkę krótkoterminowe i zero-jedynkowe to myślenie. Jak już to porównuj Artetę do pozostałych trenerów z PL, którzy nie są Guardiolą, i ich zdobycze względem wydatków.

Liga: 2 - o ile City nie wyłoży się na ostatniej prostej

4rok Mikela bez pucharów (tarczy nie liczę).

Coś słaby ten "postęp" jak na władowane (186 milionów 22/23) i 250 milionów 23/24.

Przez 4 lata za kadencji Mikela wpakowaliśmy 690 milionów na transfery, a w gablocie same pajęczyny.

o czym ty piszesz, taki Liverpool potrafił wykręcić sezony po 97 i 92 pkt i obejść się smakiem jeżeli idzie o tytuł mistrzowski. Ciekawe kogo byś widział w miejsce Artety bo rynek trenerski nie wygląda jakoś kolorowo.

coooyg11 komentarzy: 342806.05.2024, 16:05

@pioafc:

1) facet wymienił 70% składu po swoich poprzednikach,

2) po 4 latach swojej pracy (widać co się dzieje w Chelsea i United) bije się jak równy z równym z ekipą która w ostatnich latach wygrywała wszystko(śmiało można stawiać City Guardioli jako jedną z najlepszych ekip tego wieku),