Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Er4s komentarzy: 338505.05.2024, 18:59

Najlepiej jest w Bundeslidze. To co sędziowie od kilku kolejek ewidetnie gwiżdżą na Leverkusen żeby dowieźli ten sezon bez porażki to jest niesamowite. Że na tym nie siedzi jakaś prokuratura piłkarska to jest jeden wielki śmiech, dzieci w liceum dyskretniej walki kręcą :D pisze to mając pełną sympatię do tego zespołu.

silvano95 komentarzy: 991405.05.2024, 18:57

No trudno, braknie niewiele lecz City to maszyna

notopyk komentarzy: 360505.05.2024, 18:56

Son xddddd

Lamoreaux komentarzy: 355205.05.2024, 18:55

Radomiak gra w przewadze z Legią od 6 minuty i grają linią obrony w pięciu, która pilnuje tylko Guala.
Polska myśl szkoleniowa i ta cała ekstraklasa to niesamowity mem xD

pablofan komentarzy: 256805.05.2024, 18:54

@minio7: Rice pewnie już dzwonił do kolegów z WHU, ale co oni mogą? Obrona Częstochowy i liczyć na szczęście im zostanie. Fabian bez formy i tak samo Areola. Żadnych atutów :/

executer1 komentarzy: 281005.05.2024, 18:54

Kibice Spurs pewnie dumni, że ich drużyna buduje „formę” na mecz z City. Ich bardziej nasza drużyna interesuje niż ich własną, byle tylko Arsenalowi się nie udało, nawet naszym kosztem

Gunner27 komentarzy: 54405.05.2024, 18:53

Dodatkowo teraz to Fulham musiałoby pokonać Man City. Jak Liverpool tyle bramek Tottenhamowi strzeli to City może podobnie albo i więcej im strzelić

notopyk komentarzy: 360505.05.2024, 18:53

@miki9971: mogą rozmawiać nawet z samym papieżem, byleby to podziałało

Eliot co bramkę załadował , wow

Sztofort komentarzy: 260205.05.2024, 18:53

Strzeleniu bramki *

West Ham u siebie i indolencja w strseleniu bramkach przy tych statach nie powinna się zdarzyć. AV grało po prostu lepiej, z Fulham były wymysły Artety, a z Tott indywidualny błąd.

zgubilemlodowke komentarzy: 72705.05.2024, 18:51

Co za pieprzenie xD Wszystkie mecze są kluczowe. 1 punkt z Fulham to odpowiednik 2 pkt z Southampton z zeszłego sezonu - straty fatalne, zupełnie nieprzystające klubowi, który licz na przegonienie City.

A tymczasem kurczaki całkowicie tracą motywację do walki z City. Ja już szczerzę bardziej na Fulham liczę, które potrafi prawie każdemu faworytowi trochę utrzeć nosa.

pablofan komentarzy: 256805.05.2024, 18:50

No i stało się, totki kolejny mecz w plecy z topka. Zostaje nam naprawdę płonna nadzieja w to, że chociaż na remis zagrają z city. Jedynym atutem dla kur jest to, że city będzie miało tylko dwa dni przerwy po meczu z Fulham i oby guardiola nie szukał rotacji w obu spotkaniach. Trzymam tylko kciuki za Fulham, aby tanio skóry city nie sprzedali i jak najbardziej ich zmęczyli przez meczem z totkami.
Co do mułów, to zapewne będą się jutro męczyć z CP, ale na nas będzie pełna motywacja lecz myślę, że ich klepniemy. Byle nie podarować im okazji, a będzie dobrze. NU i Chelsea w gazie więc dobrze by było spuścić ich na 8 miejsce ;D

Artu komentarzy: 194505.05.2024, 18:49

Kurczaki wracać na swoje miejsce czyli środek tabeli. Klub mem

executer1 komentarzy: 281005.05.2024, 18:49

Przypomnę, że my również straciliśmy punkty u siebie z tymi manekinami pod wodzą kangura. Prędzej stratę punktów z nimi bym upatrywał jako porażkę o tytuł

Olczyck komentarzy: 113305.05.2024, 18:48

Totki specjalnie przegrywają wszystko żeby nie było że się podłożyli City

Gunner27 komentarzy: 54405.05.2024, 18:47

@Olczyck: Mecze z Fulham też, ale jednak to mecz z AV u siebie sprawił, że mamy taką a nie inną sytuację. Gdybyśmy wtedy wygrali to nie musielibyśmy się patrzeć i liczyć na przeciwników. Mielibyśmy wszystko w swoich rękach i wystarczyłoby wygrywać wszystko do końca

Nicsienieda komentarzy: 821 newsów: 105.05.2024, 18:47

Arteta grał na City na remis, bo na tamtą chwile wystarczył nam remis do mistrza. Kluczowym nie jest mecz z Fulham, tylko z Aston Villą, kiedy ten plan nie wypalił.

djmacius komentarzy: 385605.05.2024, 18:47

Dawać tego Elliotta do kadry Anglii.

Gunner27 komentarzy: 54405.05.2024, 18:45

@krzykus1990: To tym bardziej szkoda. Sprawiliby, że miałbyś dwie okazje do świętowania

Olczyck komentarzy: 113305.05.2024, 18:42

@Gunner27 napisał: "Szkoda będzie tego sezonu jeśli wygramy następne dwa mecze a nie zdobędziemy mistrzostwa. Będzie to oznaczać, że porażką z AV u siebie przegraliśmy mistrzostwo Anglii"

Bardziej meczami z fulham

minio7 komentarzy: 300505.05.2024, 18:41

Trzeba liczyć na Fulham i West Ham, tak mierne kuraki to mogą co najwyżej wk*rwić jamnika

Olczyck komentarzy: 113305.05.2024, 18:40

Czyli w sobotę albo tracimy fotel lidera albo otwieramy szampany i szykujemy mocniejszy alkohol na niedzielę

krzykus1990 komentarzy: 539005.05.2024, 18:40

@Gunner27: w moje urodziny :(

Krzyk komentarzy: 17705.05.2024, 18:40

Z taką grą to Spurs to mogą ubić muchę w kiblu, a nie Manchester City

Nicsienieda komentarzy: 821 newsów: 105.05.2024, 18:39

Emerson Royal to fatalny piłkarz. Z nim w składzie Totenham nie ma szans z City.

Gunner27 komentarzy: 54405.05.2024, 18:39

Gunnerrsaurus komentarzy: 1196405.05.2024, 18:36

@gregory3213:

To akurat nie jest dobra informacja, Maguire w obronie znacznie ułatwiłby nam zadanie

gregory3213 komentarzy: 96305.05.2024, 18:27

Maguire dostał kontuzję mięśniową na treningu i ma być wykluczony na 3 tygodnie. jak eksperymentalny skład w obronie wystawi ten hag na nas. kto jest tam jeszcze gotowy do grania?

miki9971 komentarzy: 6790 newsów: 205.05.2024, 18:23

@notopyk napisał: "Leno a nie patrzeć na tych leszczy"

To dlatego Arsenal rozmawia z jakimś byłym bramkarzem. Nie chcą go zatrudnić z powrotem, chcą po prostu, żeby zatrzymał City.

notopyk komentarzy: 360505.05.2024, 18:22

@domino178: jak dla mnie to oni mogą nawet spaść z ligi, w tej niestety się to nie uda, ale może w następnym sezonie? ;)

Theo10 komentarzy: 850605.05.2024, 18:20

Spokojnie, Tottenham na razie świetnie sobie radzi w walce o LE, ale za plecami już czycha United, Chelsea i ManU - jedna nadprogramowa porażka poza dzisiejszą i zakładaną z ManC i może się to różnie skończyć.

domino178 komentarzy: 250005.05.2024, 18:20

@notopyk: może piłkarze nie zajarzyli, że mają wdupic ostatni mecz i myślą, że jak przegrają wszystko, to zaszkodzą Arsenalowi XD

3rdpitch komentarzy: 468805.05.2024, 18:20

Obstawilbym u buka ze City i my wygramy już wszystko do końca. Niestety

DexteR_000 komentarzy: 765205.05.2024, 18:19

Dracula się spiąl na Arsenal aby wcysinac wszystko, nawet kosztem zyebania reszty sezonu :D

zdyp komentarzy: 469205.05.2024, 18:18

moze spursy mysla ze jest 5 slotow na LM xd

notopyk komentarzy: 360505.05.2024, 18:18

A kibice żydków pisali jakąś śmieszną petycję żeby się podłożyli specjalnie z city.. city to się po nich przejedzie. Trzeba wierzyć w Fulham i Leno a nie patrzeć na tych leszczy

youngboy komentarzy: 204405.05.2024, 18:16

No dobra, to kuraki muszą wygrać z Burnley, a AV nie może wygrać z LFC, żeby mecz Spurs - City był o coś dla tych pierwszych.

Skotii komentarzy: 1738 newsów: 805.05.2024, 18:16

No to jak Fulham nie zaskoczy to City autostrada do 9 pkt niestety.

Theo10 komentarzy: 850605.05.2024, 18:16

@Patriko: „ Jak sobie spojrzysz na poprzednie lata, to zobaczysz że na top4 też zawsze starczyło +/- 70 pkt a nawet i czasami jeszcze mniej niż 67, jak w 19/20 po 66 zdobyła Chelsea i United.”

2021/22 Arsenal 69pkt, 5 miejsce
2018/19 Arsenal 70pkt, 5 miejsce
2016/17 Arsenal 75pkt, 5 miejsce
:D

miki9971 komentarzy: 6790 newsów: 205.05.2024, 18:15

Dobrze, że Tottenham łapie formę przed spotkaniem z City. Fajnie.

djmacius komentarzy: 385605.05.2024, 18:15

Na tle przeciętnego Liverpoolu, Tottenham jest wprost tragiczny.

enrique komentarzy: 2000005.05.2024, 18:13

Totki idą po LM.
Aha.

Patriko komentarzy: 540105.05.2024, 18:12

@Womanizer: Nie ma co Aston Villi ujmować, swoje zrobili i jeszcze jakieś punkty może uciułają, a według mnie problemy innych drużyn to nie są ich problemy i im nie ujmują progresu jaki wykonali. My też ledwo po 56 oczek zdobywaliśmy jeszcze nie dawno xD

Nicsienieda komentarzy: 821 newsów: 105.05.2024, 18:12

Aston Villa specjalnie na nas zrobiła ostatnia hurra sezonu i na więcej już nie starczy. Dwa pajace w walce o 4. miejsce.

executer1 komentarzy: 281005.05.2024, 18:11

Oglądanie meczy Tottanhamu to kabaret jest, przeciwnik oddaje im piłkę i ładuje bramki z kontry.
Ciekawe jak Guardiola wyjdzie i czy honor mu pozwoli na taką grę. Tutaj można upatrywać właśnie niespodzianki bo pewnie Pep pojedzie ich zdominować i właśnie Spurs może z kontry coś dziabną. Może nie będą przez to też takich dziur tworzyć

Dzulian komentarzy: 285105.05.2024, 18:06

Najśmieszniejsze że Kuraki tak indywidualnie to mają dobrych obronców.
Czy Romero jest dobry? Jest. VDV to samo. Porro też jest niezły, ma wrzutke, ma wydolność.

Tylko ta taktyka tego ulanego Kangura, to jak samookaleczenie.

gregory3213 komentarzy: 96305.05.2024, 18:04