Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
kamo99111 komentarzy: 728004.05.2024, 18:29

Panowie, City to też ludzie. Też na pewno czują presje i też mogą pęknąć! Do boju Wilki!

sonic komentarzy: 76604.05.2024, 18:26

Mamy tam swojego człowieka , Przemek żuć tam kij w szprychy. Xd

minio7 komentarzy: 300704.05.2024, 18:25

Jak szły te przyśpiewki Wolverhampton? Pora poćwiczyć bo za 5 minut mecz mojej ukochanej drużyny

bizooon komentarzy: 731104.05.2024, 18:24

@Oldgunner3 napisał: "pierwsza 11 świetna,a reszta pożal się Boże"
Ramsdale, Timber, Jesus, ESR, Jorginho, Kiwior, Zinchenko w formie to dobrzy zmiennicy. Reszta do wyniany

Oldgunner3 komentarzy: 1009104.05.2024, 18:23

Patrząc na 11 City to ręce opadają - Wilki musiałyby zagrać jak wilkołaki czy chociaż my żeby coś ugrać.Trudno tu liczyć na niespodziankę bo goście mają parę kontuzji.Byle za mocno nie dostali to chyba wszystko na co można liczyć.

XandeR komentarzy: 990704.05.2024, 18:22

Raya w Evertonie to mialby ze 3 czyste konta, a Pickford w AFC z 1-2 wiecej, tyle ze Anglik nie umie grac nogami i jest na poziomie Ramsdale. Raya gra bo to ziomek Arcziego i odejdzie dopiero jak skonczy sie pobyt Mikela. Stracimy jeszcze przez niego sporo bramek tak jak dzis przy tym niby faulu xD i z Tott

Damper komentarzy: 296104.05.2024, 18:20

@Theo44 napisał: "Tylko nie mow tego glosno, zeby nikt nie skradl naszego sekretu....Wtedy kiedy inni szastali kasa my wydalismy na ta czworke jedynie 250 baniek (najwiecej ze wszystkich)"

Wydać to jedno, ale pozyskać właściwych zawodników, którzy od razu zapewnią odpowiedni poziom to całkiem inna kwestia.

aguero10 komentarzy: 861204.05.2024, 18:19

@krzykus1990:

Najlepsze w tym wszystkim ze ten rekord nie da nam mistrzostwa bo City wygra wszystko do końca .

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 18:19

@Nicsienieda napisał: "Trochę nie doceniasz Bournemouth. Mają formę na LM od końcówki roku. Oddaliśmy parę okazji, ale generalnie kompletna przewaga ze słabym wykończeniem."
Generalnie 3 ekipa w lidze chyba, pod względem formy w tym roku , za City i Arsenalem

WSP komentarzy: 185304.05.2024, 18:19

@Ech0z: znaczy to jest nagroda za statystykę, a nie za bycie faktycznie najlepszym bramkarzem. Raya nie ma dużo interwencji na mecz.

Nicsienieda komentarzy: 823 newsów: 104.05.2024, 18:16

@kwiatinho: Trochę nie doceniasz Bournemouth. Mają formę na LM od końcówki roku. Oddaliśmy parę okazji, ale generalnie kompletna przewaga ze słabym wykończeniem.

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 18:09

@silvano95 napisał: "Jakby ten Neto jeszcze grał , a tak to raczej jakies 4-0"
A to ciekawe, miał być dostępny na dziś , wczoraj takie wieści krążyły, szkoda w takim razie, bo mógłby stworzyć zagrożenie.

Theo44 komentarzy: 434404.05.2024, 18:08

@Damper: Patrząc na to ile dali zespołowi Rice, Kai i Raya i jak istotnymi postaciami się okazali najbardziej żałuję tego, że kontuzja wyłączyła z gry Timbera. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można podejrzewać, że byłby naszym podstawowym LO dając wiele temu zespołowi. To co zrobili Arteta i Edu w tym okienku to był po prostu majstersztyk. Jak można było przeprowadzić aż tak dobrą rekrutację?

Nicsienieda komentarzy: 823 newsów: 104.05.2024, 18:08

Dopiero skończyłem z powtórki - ciężko do czegoś się przyczepić. Tylko ponarzekam, że niepotrzebne te ciągłe próby nabrania sędziego. Saka z Bayernem, Havertz co mecz. Fatalnie to wygląda, przecież wystarczy zrobić ruch w bok i strzelać na pustą. Trochę pomocy sędziego nie zaszkodziło dzisiaj, chociaż pewnie należała się czerwona w pierwszej połowie. I komplementy dla 'nowych' transferów, Parteya i Tomiyasu. Super poziom dzisiaj znowu!

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 18:07

@kamo99111 napisał: "transfer Rice to mistrzostwo świata."
Jedno pewne, gdyby wybrał City, byłoby pozamiatane z walka o mistrzostwo już dawno xD

silvano95 komentarzy: 991404.05.2024, 18:05

Jakby ten Neto jeszcze grał , a tak to raczej jakies 4-0

Theo44 komentarzy: 434404.05.2024, 18:00

Kwiatinho juz zapomnial jak cieleciem byl... NIedosyt bo nie bylo 5-0 po pierwszych 15 minutach. Jestes tu od zawsze, ale pamiec widze masz krociutka jak lawka Arsenalu sprzed roku.

Kowal96 komentarzy: 1759304.05.2024, 17:57

Wilki musicie dzisiaj ugrać chociaż ten remis :D

Theo44 komentarzy: 434404.05.2024, 17:57

Nie wiem jak wy ale ja do koszyka dodalem bilet do Londynu. Cos mam nosa, ze po meczu City ceny biletow lotniczych moga pojsc w gore...;-)

Damper komentarzy: 296104.05.2024, 17:55

Ławka City wygląda przepotężnie.

Damper komentarzy: 296104.05.2024, 17:46

@kwiatinho napisał: "Ode mnóstwo zmarnowanych okazji i złych decyzji."

Mam wrażenie, że Odegaarda cały czas ogranicza dysproporcja w operowaniu lewą i prawą nogą. Ileż on ma takich sytuacji, że piłka jest na prawej nodze, są wolne kąty do strzału to on nie strzeli, tylko będzie przekładać ciągle na lewą nogę, gdzie nie ma już możliwości uderzyć, albo obrońcy to blokują. Wszystkie bramki z tego sezonu to strzały lewą nogą. Jak się chce wskoczyć na poziom de Bruyne to taka indolencja w zagraniach swoją słabszą nogą jest niedopuszczalna.

@arsenallord:
W ciemno można obstawiać, że Rashford nam załaduje. Mimo wszystko byle wywieźć 3 punkty!

kwiatinho komentarzy: 1315604.05.2024, 17:06

Powiem szczerze że mam normalnie ogromny niedosyt. Gdybym zobaczył suchy wynik to bym pomyślał ooo good job.

Ale wynik to nie wszystko. Oglądałem i po kwadransie obiecywałem sobie na prawdę dużo tj pięknych składnych ciekawych akcji i wielu goli. Może nawet nie o liczbę goli się rozchodzi ale o to że marnowaliśmy mnóstwo okazji potem wątpliwej jakości faul na karnego, nieuznany gol dla Bournemouth który śmiało mógł być uznany fajna akcja zakończona golem Trossarda oddanie inicjatywy, trochę kopaniny i gwoźdź na do widzenia.

Co bardzo mnie cieszy to dobra gra w całym meczu Havertza. Robił różnicę. Rice na swoim poziomie. Saka miał trudne zadanie. Ode mnóstwo zmarnowanych okazji i złych decyzji. Saliba spoko a Gabriel dzisiaj od startu mocno elektryczny.

Faul na Bukayo z początku meczu to istny kryminał. Nie ma wątpliwości że należała się przepustka pod prysznic

Cieszą 3 pkt. Wiem że nie zawsze gra się pięknie i strzela gole po fantastycznych akcjach. Tak też trzeba umieć wygrywać

kamo99111 komentarzy: 728004.05.2024, 17:02

@kamo99111 napisał: "[...]Rice wygląda jak promocja w biedronce na masło"

Przepraszam... promocja w biedronce na ryż... tak - na ryż!

kamo99111 komentarzy: 728004.05.2024, 16:58

@arsenallord napisał: "Manchester United 1-4 Arsenal za tydzień"

Wolałbym, żeby seven Haag stał się pełnoprawnym ten Haagiem ;-) ale to raczej niemożliwe...

Old Traford to dla nas zawsze bardzo trudny teren niezależnie od formy United. Dlatego dla mnie nawet 1:0 to będzie świetny wynik i powod do radości. Jest to ostatni mecz w tym sezonie gdzie mam obawy o wynik.

Oldgunner3 komentarzy: 1009104.05.2024, 16:55

@cieniak14: Też mnie trochę denerwują,tak samo jak czasem czeka na piłkę zamiast do niej dojść.Jednak nie ma róży bez kolców i w ostatecznym rozrachunku bilans zysków i strat jest na plus.

kamo99111 komentarzy: 728004.05.2024, 16:55

@Garfield_pl:

Ja tam mam swoje zdanie i go nie zmienię. Część sędziów w ogóle by nie odgwizdala tego. Raya wybijając się do piłki nie był już w kontakcie z przeciwnikiem, więc interwencja pokraczna. Ale dobrze, że się skończyło jak się skończyło.

Co do Kaia to w większości go broniłem, choć nie ukrywam były momenty zwiatpienia ;-)

Jedynie z czym się z Tobą zgadzam to z tym, że sędziowanie było dziś conajmniej złe :-D

A tak już schodząc z tematu Rayi to transfer Rice to mistrzostwo świata. Jak teraz za takich Antonych, Mudrykow itd płaci się po 100 mln to przy tym Rice wygląda jak promocja w biedronce na masło :-D szkoda, że Timber przebimbał cały sezon z uwagi na kontuzje. Z nim dużo rzeczy byłoby łatwiejszych. Na ten moment jednak wygląda to tak, że pierwszy transfer na przyszły sezon mamy ogarnięty - Timber. Także jak ma już nie zagrać w tym sezonie żeby się dobrze wyleczyć to niech nie gra. A od przyszłego sezonu ogień!

arsenallord komentarzy: 30185 newsów: 11704.05.2024, 16:54

Manchester United 1-4 Arsenal za tydzień

Damper komentarzy: 296104.05.2024, 16:53

Oldgunner3 komentarzy: 1009104.05.2024, 16:49

@Damper: Tak czy owak jak na standardy Arsenalu to nie mieliśmy zbyt wielu urazów - najgorszy ten Timbera bo nawet do końca nie wiemy jak gra.Obiektywnie rzecz biorąc to LFC miało jeszcze więcej kontuzji,City też sporo,ale ci mają szeroką kadrę.Jakby nie patrzeć potrzeba nam wzmocnień bo robi nam się jak za Wengera - pierwsza 11 świetna,a reszta pożal się Boże .Potem w przypadku absencji które w piłce są normalnością bywały nieoczekiwane problemy.

Ech0z komentarzy: 1049704.05.2024, 16:44

Ciśniecie gościa który właśnie zdobył złota rękawice w najtrudniejszej lidze świata. Kibice Arsenalu są galaktyczni.

Gunner27 komentarzy: 54404.05.2024, 16:41

Następny przystanek Old Trafford. Trzeba zrobić wszystko by z tego wyjazdu przywieźć trzy punkty

Oldgunner3 komentarzy: 1009104.05.2024, 16:38

@Szogun: Saliba trzyma poziom gorzej z Gabrielem.

Kris3Tears komentarzy: 444904.05.2024, 16:37

@Szogun napisał: "Należy pamiętać,że Raya zdobył złote rękawice a nie grał w 4 spotkaniach."

Raya to bramkarz z absolutnego topu. Hejterzy niech wracają do nor

cieniak14 komentarzy: 173304.05.2024, 16:37

@aguero10 napisał: "Nie wiem czy jeszcze ktoś tak ma ? Czasem irytuje mnie Martin tymi kułeczkami zamiast szybciej rozgrywać."

Chyba obecnie nikt mnie tak nie irytuje w zespole jak Martinelli, a zaraz po nim jest Zinczenko. Kółeczka Martina to najmniejszy problem.

Damper komentarzy: 296104.05.2024, 16:36

@Oldgunner3 napisał: "@Damper: Dobrze mówię - przy naszej średniej z poprzednich lat to mało.Nawet dziś jesteśmy jedną z zaledwie 2 ekip (Fulham) z dostępnością całej kadry .Ideału nie szukaj ten jest ponoć w niebie."

Ale Ty mówisz o stanie obecnym, tyle, że w czasie sezonu takiej kadry po prostu nie było.

Damper komentarzy: 296104.05.2024, 16:35

@youngboy napisał: "@Damper: Gdyby nie kontuzja KDB to też mogłoby być już dawno po sprawie. Prawda jest taka, że zawsze są jakieś kontuzje, a w tym sezonie mieliśmy ich wyjątkowo mało, w dodatku omijały kluczowych zawodników, dla których nie mamy wartościowych zmienników (White, Saliba, Gabriel, Rice, Ode, Saka)."

To czy te kontuzje tak omijały to bym nie przesadzał. Z tych zawodników co wymieniłeś to np. White występował dłuższy czas z problemami zdrowotnymi- był okres w tym sezonie, gdzie grał po prostu słabo i potem się okazało, że gra z urazem. Odegaard też miał problemy- opuścił kolejki 10-12, a w spotkaniach rozgrywanych w tamtym czasie nie zachwycał, bo widać też miał problemy zdrowotne. Saka opuścił np. mecz z City z powodu kontuzji. O Jesusie, Timberze, Parteyu i Tomiyasu nawet nie mówię.

Oldgunner3 komentarzy: 1009104.05.2024, 16:35

marcin04c komentarzy: 307804.05.2024, 16:35

@Lamoreaux: Stuttgart ma jeden sezon dobry, to samo Leverkusen. Latem odejdzie kilku zawodników, dojdzie im gra w lidze mistrzów i zostanie trójka Bayern, BVB, RB Lipsk. Bayer raczej utrzyma się w czwórce.

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 16:31

@tomaszszef napisał: "Duza zasluga w tym naszej obrony. Saliba z gabrielem grają mega. White tez. A lewa strona jest do poprawy :)"
Generalnie to zawsze jest zasługa całej defensywy, dlatego trochę nawet bez sensu ta nagroda, bo powinni dostać jako kompletny blok obronny. Jeszcze rozumiem jakby bramkarz dostawał w zasadzie za ilość obrobionych strzałów itd ( tak Raya byłby daleko) , ale w zasadzie jest nagroda dla bramkarza i napastnika a reszta ciężko żeby coś poza zawodnikiem sezonu mogła wygrać;) w sumie jakie jeszcze są indywidualnie nagrody w lidze?

Szogun komentarzy: 29537 newsów: 304.05.2024, 16:29

@tomaszszef: Nie ulega wątpliwości. Teraz mają słabszy okres lecz przez większość sezonu byli bezbłędni.

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 16:28

Understand Arsenal plan remains clear since last summer: David Raya will become #AFC player on permanent deal from Brentford for £27m.

It’s all verbally agreed between parties.

David Raya wins the Golden Glove with 15 clean sheets in Premier League, excellent season.

youngboy komentarzy: 204804.05.2024, 16:27

tomaszszef komentarzy: 162204.05.2024, 16:26

Damper komentarzy: 296104.05.2024, 16:23

@Oldgunner3 napisał: "Ratowało nas wyjątkowy brak urazów"

Co Ty mówisz... Gdyby nie urazy Timbera, Parteya czy Tomiyasu sprawa mistrzostwa byłaby już być może rozstrzygnięta.

Szogun komentarzy: 29537 newsów: 304.05.2024, 16:21

Należy pamiętać,że Raya zdobył złote rękawice a nie grał w 4 spotkaniach.

Oldgunner3 komentarzy: 1009104.05.2024, 16:19

Nawet dzisiejszy mecz pokazał,że nasi rezerwowi dalecy są od klasy jaką powinni reprezentować gracze ekipy zadomowionej od 2 sezonów w top3 ligii angielskiej.A mamy 0 kontuxji i zawieszeń.Aż dziwne,że udało nam się z tak wąską kadrą osiągnąć taki wynik 26 wins w 36 meczach.Ratowało nas wyjątkowy brak urazów,ale tak naprawdę z niemal połowy kadry nie ma żadnego pożytku - Nelson,Nketiah,ESR,Vieira,Elneny goście są,a jakby ich nie było.Bez względu jak się skończy sezon Arteta będzie miał nie lada ból głowy jak się pozbyć szrotu.Pewnie łatwo nie będzie i z jakimiś zakałami zostaniemy.Podstawa to jednak zagiąć skutecznie parol na killera,a o lepszego od Isaka raczej będzie trudno.Musimy być jeszcze bardziej zabójczy,skuteczni pod bramką rywali i zrobić kolejny kroczek do przodu.

aguero10 komentarzy: 861204.05.2024, 16:15