Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 16:14

Arteta on the golden glove:
Really pleased. It’s a huge success for the team to achieve that. It gives us a huge foundation to be closer to winning titles.

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 16:13

Declan Rice has now scored seven goals and registered eight assists in the Premier League this season.

By my count, the only central midfield players with more goal involvements are Cole Palmer, Bruno Fernandes and Martin Odegaard (unless you count Phil Foden as a midfielder).

Arteta on the VAR calls:
The honest answer is I haven’t seen any of the incidents because I knew you were going to ask me. They said do you want to see it and I said no so I can give you an honest answer!

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 16:12

Since he arrived at Arsenal, Leandro Trossard averages 0.85 non-penalty goals and assists per 90 minutes in the Premier League. Only five players (De Bruyne, Jota, Haaland, Wilson and Salah) average more in that period.

Simpllemann komentarzy: 52870 newsów: 52404.05.2024, 16:12

@Marzag napisał: "Arsenal takie pieniądze wydaje dopiero od dwóch sezonów"

235, 186, 167, 86, 160, 80, 152. Wszystko w milionach euro. To nie są dwa sezony.

silvano95 komentarzy: 991404.05.2024, 16:10

Trzeba liczyc na cud by City zgubiło punkty , zobaczymy

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 16:10

@Dziadyga napisał: "Raya jest cienki,a Garfield by tłumaczył nawet jakby Nketiaha do nas kupiono a Halanda wywalono(gdyby taki był w klubie) xD że Nketia to jest kozak."
To znaczy że bardzo dobry, bo większość twoich przewidywań i oceń się nie sprawdza, to dobry omen, po Havertz, czas na Raye ;) chyba że nie oglądasz spotkań wtedy rozumiem, no jak się ogląda, to ewidentnie widać jak wielki wpływ na grę drużyny ma Raya ( nie chodzi tylko o bronienie podpowiadam ;) )

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 16:07

Arteta on the game:
We played probably the best first have we’ve played all season. We could have gone three, four, five easily. We scored one. Then credit to Bournemouth they changed things and the game became more open which we wanted to avoid.

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 104.05.2024, 16:06

@Simpllemann napisał: "Akurat nic takiego nie napisałem."
Arsenal takie pieniądze wydaje dopiero od dwóch sezonów, City robi to od kilkunastu lat nie da się tu znaku równości postawić jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy.

FlameDood komentarzy: 166004.05.2024, 16:06

@kamo99111 napisał: "Że co?? Chłopie ochłoń... pierwsza zasada która się wpaja młodym adeptom golkiperom to taka, że nie wybija się piłki przed siebie tylko w miarę możliwości w bok. Tu chlop nie miał tak ciężkiej sytuacji żeby wybić piłkę do przodu. Spokojnie mógł ją sparować na bok. Ta interwencja była strasznie pokraczna. Więc jak dla mnie gdyby bramka została uznana to na konto Rayi."
Nie było to najlepsze wyjście Rayi co nie zmienia faktu, że Solanke zdecydowanie utrudnił mu tą interwencję. I już nie chodzi o samo odepchnięcie ale o włożenie prawej ręki Solanke pod lewą pachę Rayi co zdecydowanie utrudniło mu wybicie piłki lewą ręką.

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 16:04

Arsenal's current goal difference (60) is higher than the points they managed in the season Arteta took over (56).

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 16:03

@kamo99111 napisał: "Zaraz jeszcze napiszesz może, że pierwsza bramka Kurek to też nie wina Rayi. xD"
Jak sobie poczytasz moje komentarze, to przeczytasz,że tam ewidentnie i nie ma co dyskutować;) dziś Raya bardzo dobry mecz, wybronił co miał wybronić, 0 z tyłu i zdecydowanie to nasza obrona dziś , głównie Gabriel, zrobiła kilka błędów, na szczęście bez konsekwencji:)

aguero10 komentarzy: 861204.05.2024, 16:02

Kolejny bardzo dobry mecz Saliby. Szkoda że Francuz nie dołożył bramki .

Nie wiem czy jeszcze ktoś tak ma ? Czasem irytuje mnie Martin tymi kułeczkami zamiast szybciej rozgrywać.

WSP komentarzy: 185304.05.2024, 16:01

Niestety Tottwnham jest w bardzo kiepskiej formie. Nie ma szans żeby wygrali z City. Już bym bardziej liczył na jakieś zaskoczenie w stylu remis z Wolves

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 16:01

Obejrzyj powtórkę,Raya wychodził złapać piłkę, gdy wbiegł w niego Solanke i wtedy już musiał ratować się piastkowaniem, i tu cała filozofia. Gdyby nie faul, maiłby piłkę w rękach i nie byłoby dalszej akcji :) totalnie ochloniety jestem, ale obecnie tutejsza społeczność ma nowy cel, bo Kai zamknął pyszczki i wyolbrzymiają wszystko na potęgę:) bardziej czepiał bym się Gabriela, bo gdyby Raya złapał, prawdopodobnie byłby karny za faul na Billingu, jeszcze raz polecam powtórki.

Swoją drogą sędziowanie w tym meczu bardzo, bardzo słabe podsumowując.

Womanizer komentarzy: 1013304.05.2024, 16:00

Kai Havertz

- I’m so glad I’m here.

My też cie cieszymy Kaiuś. Gdyby Cie nie było, to ja nie wiem czy z Jesusem i Martinellim w takich formach, mistrzowski sen by sie nie zakończył w marcu.

arkoreus komentarzy: 20504.05.2024, 16:00

Ja pier… bramkarza nie ocenia się tylko po spektakularnych interwencjach. Popatrzcie jaki spokój daje przez cały sezon całej defensywie, ludzie …

Lamoreaux komentarzy: 355204.05.2024, 16:00

Stuttgart, Leverkusen

Do tego zawsze mocny Bayern, BVB i RB Lajpcyś nie schodzące z pewnego poziomu.

Ciekawa ta Bundesliga się robi.
Chyba to teraz najciekawsza liga do oglądania po Premier Lidze

Simpllemann komentarzy: 52870 newsów: 52404.05.2024, 15:59

@Marzag napisał: "to nie znaczy że to mit że City zbudowali zespół na wydawaniu petrodolarów"

Akurat nic takiego nie napisałem.

Damper komentarzy: 296104.05.2024, 15:58

Wina Rayi, że był faulowany. Niesamowici są tutaj ludzie, byle tylko doczepić się do Hiszpana.

Dziadyga komentarzy: 867904.05.2024, 15:58

kamo99111 komentarzy: 728004.05.2024, 15:57

@Garfield_pl napisał: "Ten anulowany gol to nie była wina Rayi xD"

Zaraz jeszcze napiszesz może, że pierwsza bramka Kurek to też nie wina Rayi. xD

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 15:56

Arsenal have now accumulated 26 wins in the Premier League this season, equalling their most ever wins in a 38-game league season, despite having two matches remaining, MATCHING the wins total by the Invincibles in 2003/04, double winners in 2001/02 & last season. #afc

To musi być ten sezon, na 20 -lecie Invincibles,!

kamo99111 komentarzy: 728004.05.2024, 15:56

@Garfield_pl napisał: "Ten anulowany gol to nie była wina Rayi"

M4rcin komentarzy: 174204.05.2024, 15:56

@Supertramp21 napisał: "ciekawe czy przeszli byśmy Bayern jak by xhaha zosta"
Wystarczyłby zdrowy Partey

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 15:55

@Barney napisał: "Fulham i chyba 3 dni później toty to największy test dla city."
Nero ich ukąsi boleśnie:)

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 15:54

Kai Havertz on Mikel Arteta:

“I enjoy every second. He’s taught me so many good things, especially at the beginning when it was tough for me. I’m so glad I’m here.”

krzykus1990 komentarzy: 539404.05.2024, 15:53

@wnw46: na dzień dzisiejszy na LM mają nikłe szanse jeśli teraz przegrają z Liverpoolem to już po LM.

aguero10 komentarzy: 861204.05.2024, 15:52

Gabi to jest cień piłkarza . Nie mam pojęcia co się z chłopakiem stało. Aby szybkość mu została z jego atutów.

Barney komentarzy: 2142404.05.2024, 15:51

Fulham i chyba 3 dni później toty to największy test dla city.

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 15:51

@Dominik11 napisał: "Raya fajnie ma złote rękawice, ale dziś dwa wylewy."
Ten anulowany gol to nie była wina Rayi xD ja wiem ludzie , że wam nie pasuje Raya, ale ponosi was z tym czepianiem się xD pomijam że jeszcze nie dawno waszym wrogiem nr 1 był Kai, a że teraz gra bardzo dobrze, to szukacie nowej ofiary xD

wnw46 komentarzy: 183604.05.2024, 15:50

@krzykus1990 napisał: "Tottenham pewno celowo przegra z City byśmy nie mieli tytułu ."
grają o LM wiec chyba sie nie podłożą...

Dziadyga komentarzy: 867904.05.2024, 15:49

Mecz dobry,sędzia fatalny a Martinelli zaliczył spektakularny zjazd.Facet 10 sekund po wejściu wolniejszy od jakiegoś drewna co cały mecz grał.Chlop za dużo z Vieira spędza czas,bo nawet podobnie pada..

wnw46 komentarzy: 183604.05.2024, 15:49

i tak mistrzostwo na OLD traford. XD

krzykus1990 komentarzy: 539404.05.2024, 15:49

Tottenham pewno celowo przegra z City byśmy nie mieli tytułu .

TakKrzysiu komentarzy: 893804.05.2024, 15:49

był*

Czy to by bardzo dobry mecz?

Szogun komentarzy: 29537 newsów: 304.05.2024, 15:49

Po takim meczu właśnie można widzieć pozytywy. Nie szło ale były jakieś sposoby żeby wyszarpac zwycięstwo. Nie zawsze można wygrać efektownie aby było efektywnie.

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 104.05.2024, 15:47

@Simpllemann napisał: "Akurat od momentu przyjścia Artety, to Arsenal gra w tej samej lidze finansowej co City. Kanonierzy wydają bardzo duże pieniądze na nowych piłkarzy i niewiele ustępują pod tym względem ekipie Guardioli. To mit, który się utrzymuje i który niewiele ma wspólnego z prawdą."
Ale takie gadanie też jest przeklamywaniem prawdy, to tak jakby Chelsea w następnych 2 okienkach wydawali po 50 mln, ktoś zrobi czteroletnie statystyki wydatków klubów i powie że to mit że Chelsea dużo wydawała w ostatnim czasie gdzie oni ponad miliard funtów w 3 sezony wydali. City od 2009 roku budują drużynę na pieniądzach, to że w ostsrnich latach nie mieli takiej potrzeby bo po pierwsze mają ułożona drużynę dzięki swojej działalności w poprzednich latach a po drugie mają pomysłowych księgowych to nie znaczy że to mit że City zbudowali zespół na wydawaniu petrodolarów

Oldgunner3 komentarzy: 1009104.05.2024, 15:47

@thegunners101: Tak to jest po prostu - może być przypadek Rashforda.Jeden sezon kilkanaście bramek w lidze inny kilka.Kto wie jak przebiega jego życie pozaboiskowe.Widać,że gość przeżywa regres formy.

darek250s komentarzy: 10749 newsów: 504.05.2024, 15:46

@aguero10 napisał: "Wilki są bez formy także na nich nie ma co liczyć"

Właśnie trzeba liczyć na tych na których nie ma co liczyć, bo zazwyczaj wtedy są niespodzianki.

mistrzu973 komentarzy: 17804.05.2024, 15:44

@Jurr: dostał na sam koniec żółtą

Mastec30 komentarzy: 698104.05.2024, 15:44

Sędzia się nie popisał w obie strony ale wynik jest najważniejszy. Chociaż to jakie Havertz w tym sezonie robi padolino czasami to głowa mała. Domyślam się że fani innych drużyn mogą go nie lubić. Za chwilę przyniesie to odwrotny skutek i z łatką nurka sędziowie nawet w przypadku prawdziwego faulu będą dawać żółte za symulki

Damper komentarzy: 296104.05.2024, 15:44

@aikon90 napisał: "Trudno nie odnieść wrażenia, że Arteta ma jakiś kompleks Havertz'a. Nikt mu nie odbiera to, że zdecydowanie poprawił grę, ale gdy to on zaczyna w podstawie to jest trzymany na boisku do momentu w którym strzeli gola, a gdy zaczyna na ławce to wchodzi za każdym razem. Nic nie stało na przeszkodzie by wpuścić dzisiaj Jesusa wcześniej lub nawet Nketiaha później przy wyniku 2:0. Wydaje się, że głównym celem poza wynikiem zespołu jest robienie liczb Havertz'owi i uzasadnianie wydanych pieniędzy czy tej potężnej tygodniówki. To jest niesprawiedliwe i musi być frustrujące dla innych piłkarzy."

Dobry trolling. Havertz zostaje na boisku bo po prostu kolejny raz był niesamowity, a poza tym ma zdrowie, żeby cisnąć do końca. Dzisiejszy występ Niemca był fenomenalny.

Barney komentarzy: 2142404.05.2024, 15:43

Hey Bayer ma te mecze bez porażki w wszystkich rozgrywkach tak ?
Jaki jest rekord ile muszą zrobić ?

aguero10 komentarzy: 861204.05.2024, 15:43

Wilki są bez formy także na nich nie ma co liczyć .

pablofan komentarzy: 261104.05.2024, 15:43

@thegunners101: w tym rzecz, że niż się z nim nie stało. W ogóle się nie rozwinął. Nie poprawił się w żadnym aspekcie, który kulał mu już w poprzednim sezonie, a na domiar złego opuściło go szczęście i nie jest już tak skuteczny jak był.
GJ i LT potrafią stworzyć coś z niczego, kreować sytuacje sobie i innym, a GM11 bazuje na szybkości i rajdach, które też już mu nie wychodzą. Zobaczymy jak będzie wyglądał w przyszłym sezonie bo w obecnym nic po nim nie widać, aby miało się coś poprawić. Swego czasu hazard też miał taki jeden fatalny sezon, a kolejny w jego wykonaniu był kapitalny… skreślać nie można, ale jak mamy rywalizować z city, to nie ma miejsca na sentymenty

Simpllemann komentarzy: 52870 newsów: 52404.05.2024, 15:42

@enrique napisał: "Dokładnie, to jest niestety dramat, grać przeciwko drużynie która gra w innej lidze finansowej"

FlameDood komentarzy: 166004.05.2024, 15:41

Totalnie się z tym nie zgadzam.

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 104.05.2024, 15:40

@miki9971 napisał: "A nie minimum 11, w 4?"
Arsenal jeśli wygra kazdy mecz to conajmniej o 1 gol podniesie różnice bramek. City musi jeden mecz conajmniej zremisowac więc wtedy nie zwiększa różnicy bramek więc w takiej sytuacji Arsenal będzie miał minimum 12 goli na koniec a City 3 gole na strzelenie 13 goli (każdy stracony to oczywiście +1 bramka do strzelenia) bo przy remisie w różnice bramek Arsenal wygra bo wygrał w lidze.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30