Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
enrique komentarzy: 2001603.05.2024, 19:45

Ja też bym wolał innego bramkarza, ale taka dyskusja nie ma sensu jako że za chwilę Raya oficjalnie zostanie wykupiony i posiedzi u nas ładnych parę lat, na dobre i na złe.

Skupmy się na wzmocnieniu newralgicznych pozycji, pozbyciu się totalnie nieprzydatnych ławkowiczów i sprowadzeniu choć z 2 zawodników, którzy będą w stanie wejść i zrobić różnicę, a nie po prostu wyrównać ilość zawodników przebywających na boisku.

pablofan komentarzy: 261203.05.2024, 19:45

@pablofan: statystykach*

pablofan komentarzy: 261203.05.2024, 19:44

@Nicsienieda: no dobra, ale Fabian broni w WHU… co mecz maja po kilkanascie strzałów na swoją bramkę. W takiej sytuacji o wysokie statystyki nie jest trudno. Na drugim biegunie mamy np. Raye, który może obroni 2/3 strzały na mecz lub żadnych nie będzie, po czym przytrafi się jeden strzał na bramkę i będzie gol… z poukładaną obroną trudno o dobre proporcje w stratach u gk

pablofan komentarzy: 261203.05.2024, 19:41

@Dominik11: ja bym chciał Vicario xD facet w tym
Sezonie miał niemożliwe interwencje. Jak jego kolejny sezon w PL będzie na podobnym poziomie, to nie zdziwie się jak donnarume wykosi z repry.

Womanizer komentarzy: 1013303.05.2024, 19:39

1 czerwca wykupujemy Raye za 27 mln funtów. I on będzie naszym bramkarzem przez najbliższe 3-4 sezony. Radze sie niektórym pogodzić z tą myślą :D

Dominik11 komentarzy: 2046103.05.2024, 19:38

Chodzi mi o zakup bramkarza.

Dominik11 komentarzy: 2046103.05.2024, 19:37

Bramkarz ma przede wszystkim bardzo dobrze bronić, a tutaj Aron dużo lepiej wygląda niż Raya.

Ale takie pytanie teoretyczne kto do bramki. Wojtek raczej nie realne.

arsenallord komentarzy: 30185 newsów: 11703.05.2024, 19:29

Gra nogami tak, ale według mnie jest jeszcze jeden aspekt. Ręczne rozpoczęcie gry. Szybkość i dokładność. Według mnie w tym Raya jest najlepszy na świecie.

Paul77 komentarzy: 1018503.05.2024, 19:26

@Barney: grasz jeden mecz na kilka miesięcy i oczekiwania jak by się w rytmie meczowym było....
Zejdź na ziemię..

Nicsienieda komentarzy: 823 newsów: 103.05.2024, 19:02

Z ciekawości zerknąłem na obronione karne w historii PL i na zdecydowanym pierwszym miejscu - Łukasz Fabiański.

Barney komentarzy: 2142403.05.2024, 18:58

@Garfield_pl:

Powiem tak od Ramsdale bez gry lepszy był już Turner bronił solidnie i tyle. Aaron bez gry podaje pod nogi rywala ,kiwa się i traci piłkę no takie hocki klocki odstawia ,że to jest zbyt niebezpieczne. Gość ma problemy z koncentracją ,albo jest 1 albo się żegnamy.

Ashburton komentarzy: 454103.05.2024, 18:57

@ArsenalChampion napisał: "Bo oglądając mecze united jestem pod wrażeniem gry nogami Onany, często z jakim spokojem to robi. Dla mnie robi to lepiej od Rayi. Zresztą porównacie sobie jak Arsenal pojedzie niedługo na Old Trafford."
Szkoda tylko że pod względem bramkarskim są tak samo beznadziejni. Brawo.

ArsenalChampion komentarzy: 838303.05.2024, 18:30

Poza tym na pilkarza trzeba patrzeć trochę szerzej niż czy gra dobrze w innych klubach. A bardziej na zasadzie tego jak tego typu pilkarz sprawdzi się w Arsenalu. Czy havertz grał dobrze w chelsea? Czy Henry grał dobrze w juventusie? Czy vieira grał dobrze w Milanie? Czy Odeegard grał dobrze w Realu?

ArsenalChampion komentarzy: 838303.05.2024, 18:26

@Nicsienieda napisał: "Zupełnie nie rozumiem gdzie widzisz progres Onany nad Rayą. Bardzo podobni bramkarze, chociaż moim zdaniem Raya ma lepszy sezon. Jeśli już kupować nowego bramkarza, to tylko na kompletny top jeśli chodzi o grę nogami i na linii bramkowej."

ArsenalChampion komentarzy: 838303.05.2024, 18:22

@arsenallord napisał: "Co się u ciebie zmieniło w tej kwestii. Kilka dni temu pisałem, że chciałbym Szczęsnego to mówiłeś, że ma za duży kontrakt. Teraz go chcesz?

Ja tam zdecydowanie bym go chciał. Prawdziwy Kanonier."

Bo Ty wtedy pisałeś o Szczęsnym jako o 2 bramkarzu..jak na 2 to on ma zbyt duży kontrakt, ale dla mnie jak pisałem jest to opcją na bramkarza nr 1, ze względu na to że ja mam wątpliwości czy Raya sprawdził się w Arsenalu.

krzykus1990 komentarzy: 539403.05.2024, 18:06

Roy Keane: - Myślę, że Forest było główną przeszkodą City na finiszu rozgrywek. Byli pod presją, ponieważ Arsenal rozegrał swój mecz wcześniej i wygrał, a Nottingham Forest desperacko walczy o przetrwanie.

- Biorąc pod uwagę wynik na City Ground, moim zdaniem tytuł powędruje teraz do Manchesteru City.

- City są wierni swojej filozofii gry, nawet gdy nie są w najlepszej formie. Wiedzą, jak wygrywać mecze, mają dobry wybór zawodników na ławce rezerwowych i w ostatnich latach wypracowali naprawdę dobry nawyk wygrywania meczów.

- Martwiłem się na początku meczu (z Forest), zakładałem, że mogą zostać powstrzymani, ale teraz myślę, że City wygra wszystkie pozostałe mecze.

#MCFC #mancity #mancitypl #PremierLeague

marcin04c komentarzy: 307803.05.2024, 18:03

Ze wszystkich trenerów PSG Emery ma najlepszy bilans punktowy. To jest dobry trener tylko u nas był kwas i nie dał rady tego ogarnąć.

Paul77 komentarzy: 1018503.05.2024, 17:59

Myślę że Bułka by wygryzł Raye że składu i dlatego Arteta go nie weźmie.

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 17:56

@arsenallord napisał: "Nie wyobrażam sobie, że Ramsdale zostanie. Obstawiam Chelsea albo Bayern."
Najpierw to te kluby muszą sypnąć grubym hajsem, o ile może smerfy są zdolne, to Bayern wątpię i chyba zresztą ma już następcę .

arsenallord komentarzy: 30185 newsów: 11703.05.2024, 17:52

@Rafson95: Z tego co słyszałem prawdopodobnie gra najlepiej nogami w lidze francuskiej. Cech przychodził do nas na jedynkę. Za to Szczęsny raczej jako dwójka. W życiu Arteta nie zmieni Rayi na najbliższy sezon.

@Garfield_pl: Nie wyobrażam sobie, że Ramsdale zostanie. Obstawiam Chelsea albo Bayern.

Paul77 komentarzy: 1018503.05.2024, 17:51

@Rafson95: napisałem to złośliwe do tych zawodników. Bo to buce a nie trener. Gwiazdy które myślą że za wiele mogą, a tak nie jest.

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 17:49

Arsenal will launch their new home kit for the 2024/25 season on Thursday, 16th May. [@Olly_A_informer] #afc

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 17:40

A mnie nie zdziwi jak Ramsdale zostanie w klubie, bo zwyczajnie nie będzie aż takiego zainteresowania, a Arsenal nie odda go za niską kwotę, gdy dopiero co przedłużyli kontrakt. Do tego być może dostanie więcej gry w pucharach, a że drużyna będzie wzmocniona, to i w tych rozgrywkach możemy zajść dalej więc będzie grał ;) co do Szczęsnego, to też chętnie bym go zobaczył ponownie w klubie:)

Rafson95 komentarzy: 1060703.05.2024, 17:37

A brałbym Marcina Bułkę jeśli nie gra jakos fatalnie nogami. Będzie bramkarz na lata

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 17:37

@ArsenalChampion napisał: "idealnym kandydatem jest Onana"
xD

Rafson95 komentarzy: 1060703.05.2024, 17:36

@arsenallord: Ja bym się trochę bał, że będzie jak z Cechem. Wiek podobny

arsenallord komentarzy: 30185 newsów: 11703.05.2024, 17:33

@ArsenalChampion: Co się u ciebie zmieniło w tej kwestii. Kilka dni temu pisałem, że chciałbym Szczęsnego to mówiłeś, że ma za duży kontrakt. Teraz go chcesz?

Ja tam zdecydowanie bym go chciał. Prawdziwy Kanonier.

arsenallord komentarzy: 30185 newsów: 11703.05.2024, 17:29

@Rafson95: Ponoć lepiej od chleba

Theo44 komentarzy: 434403.05.2024, 17:25

@Damper:
Rowniez uwazam, ze jestesmy "skazani" na Raye I o ile o bledy jak ten ze Spurs sie nie obawiam o tyle wszystkie strzaly zza pola karnego przy jego zasiegu ala Arjen Robben zawsze beda przyprawialy o atak serca i nic tego nie zmieni. Tego sie nie da wytrenowac.
Poza tym dopoki Saliba z Gabim beda trzymac poziom Raya bedzie ok.

Rafson95 komentarzy: 1060703.05.2024, 17:23

A wie ktoś jak nogami gra Bułka?

Nicsienieda komentarzy: 823 newsów: 103.05.2024, 17:21

@ArsenalChampion napisał: "Ale jeśli chcielibyśmy kupować bramkarze pod gre nogami to idealnym kandydatem jest Onana"
Zupełnie nie rozumiem gdzie widzisz progres Onany nad Rayą. Bardzo podobni bramkarze, chociaż moim zdaniem Raya ma lepszy sezon. Jeśli już kupować nowego bramkarza, to tylko na kompletny top jeśli chodzi o grę nogami i na linii bramkowej. Alisson, Ter Stegen, Ederson, ew. Martinez. Żaden z nich nie jest do wyjęcia, może poza Martinezem. Na prawdę mamy większe problemy na innych pozycjach.

Rafson95 komentarzy: 1060703.05.2024, 17:17

@Paul77 napisał: "miał szczególny wpływ na Aube, Ozila,Kolasinaca..."
Rozumiem, że niektórym sprawia satysfakcję wbijanie różnych szpilek w Emerego, ale jaki to ma związek z obecną rozmową o kadrze i formie Aston Villi? To, ze w swoim drugim sezonie w AFC stracił szatnie i piłkarze w szczególności jak Ozil czy Auba zaczęli grać dno to jest fakt - masz rację.

To jest tak, jakby ktoś napisał, że Saka teraz gra bardzo dobre, a ktoś by na to odpisał "Ale 4 lata temu zmarnował karnego w finale EURO i zaprzepaścił Anglikom turniej". Widzisz, tez to jest fakt, tylko że nijak to się ma do wątku.

Adamarsenal1 komentarzy: 336603.05.2024, 17:16

W kontekście 115 zarzutów przeciwko Manchesterowi City, wiele klubów uważa, że sprawa Obywateli powinna rozpocząć się już jesienią tego roku, natomiast wyniki poznamy nie wcześniej niż w 2025 roku.

▫️ Pomimo krążących plotek zarzuty wobec Obywateli nie zostały wycofane, co oznacza, że sprawa się odbędzie.

David Ornstein - Mike Keegan - The Athletic

ArsenalChampion komentarzy: 838303.05.2024, 17:12

@Dzulian: Szczęsny jeśli chodzi o gre nogami to zaliczył mocny progres, nie wiem czy będzie to wystarczające na grę Artety. Ale jeśli chcielibyśmy kupować bramkarze pod gre nogami to idealnym kandydatem jest Onana

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 17:06

Mikel Arteta on how Arsenal would have done if Partey & Timber had played more this season: “Do you have a coin? Ping! I have no clue. We have missed them. When you have them around, the team is more competitive, there’s more quality, more leadership.”

Dziadyga komentarzy: 867903.05.2024, 17:04

A ja przed chwilą usunąłem gniazdo os...z balkonu.Cwana królowa zrobiła pod barierka górną xD ale coś już że 3 dni temu zauważyłem,że dziwnie się rusza i nie odlatuje z tamtego miejsca kilkadziesiąt minut.
Całe szczęście kilka larw i królowa,gniazdo w wielkości "ok" kółeczko z palców.

Paul77 komentarzy: 1018503.05.2024, 17:03

@Rafson95: miał szczególny wpływ na Aube, Ozila,Kolasinaca...

Rafson95 komentarzy: 1060703.05.2024, 17:00

@Arsenal2004 napisał: "Czy ma gorszy skład to kwestia dyskusyjna."
Z tą mocą składu to zawsze mamy wiele możliwości interpretacji. Jak na początku zeszłego sezonu AV z Gerrardem zajmowała 17 miejsce w lidze to nikomu by do głowy nie przyszło pisać, że mają dobry skład. A teraz Emery ich ogarnął, walcza o top4, kadrowo wcale się przecież jakoś mocno nie zmienili. 2 zawodnikow doszło do 1 jedenastki. I nagle zrobił się dobry skład.

Może to właśnie zasługa Emerego, ze piłkarze wzbili sie na wyzyny umiejetnosci

Paul77 komentarzy: 1018503.05.2024, 16:30

@Damper: facet pokazał kilka razy w tym sezonie że potrafi zaskoczyć i gra na bardzo wysokim poziomie.
Myślę że Arteta by go fajnie ustawił.

Damper komentarzy: 296203.05.2024, 16:24

@Paul77: Spoko zawodnik, ale wg mnie Arsenal potrzebuje do pomocy kogoś z najwyższej półki, jeśli myślimy o najwyższych celach. Mam tu na myśli takich piłkarzy jak Kimmich, de Jong, Guimaraes.

Arsenal2004 komentarzy: 413403.05.2024, 16:22

@XandeR napisał: "Emery w Prem dalej zaszedl z AV niz z Afc, mniejszy budzet, gorsza kadra, ale wieksze zaufanie"
Czy ma gorszy skład to kwestia dyskusyjna. Ale presje na pewno ma o wiele mniejszą niż u nas.

Paul77 komentarzy: 1018503.05.2024, 16:19

@Damper: Connor Gallager- większość go nie docenia, a obecnie chyba jeden z niewielu jasnych punktów Chelsea.
Zubimendi pogrywa trochę jak Jesus Navas, odezwało się City to szybko do nich się przeniósł.

Damper komentarzy: 296203.05.2024, 16:11

Aston Villa przy awansie do Ligi Mistrzów i zastrzyku finansowym z tym związanym to będzie myśleć raczej o wzmocnieniach a nie pozbywaniu się jednego z dwóch kluczowych zawodników. Absolutnie nie będą pod ścianą aby sprzedawać za rozsądne pieniądze.

Zubimendi- niezły zawodnik i do wyjęcia za mniejsze pieniądze, tylko pytanie czy to jest wystarczający poziom na obecny Arsenal i aspiracje, które mamy.

Adamarsenal1 komentarzy: 336603.05.2024, 16:06

@Paul77: Zubimendi nie chce się ruszać z Sociedad, a Villa z raczej pewną LM, nie sprzeda pewnie Luiza za mniej niż sto baniek, do tego Alisha Lehmann pewnie go nie puści xd

Paul77 komentarzy: 1018503.05.2024, 16:00

Chyba Daglaz Luiz lub Zubimendi będą tańsi, szczególnie Hiszpan bo ma klauzulę odstępnego 50 mln euro. Luiz być może do wyciągnięcia za ok 80 mln funtów.

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 15:49

@David_Ornstein: “Arsenal really like Bruno [Guimarães] as an option if they are to recruit a #6. He can also operate at #8, but Newcastle, Arsenal & others view him as a #6.”

“Arsenal also have a long-standing interest in Zubimendi for that position & no doubt there will be more candidates on their list.”

“However, if it is decided Rice will play at #6 permanently, it is not guaranteed they will recruit a #6 & may instead focus on a #8.”

[@TheAthleticFC Q&A] #afc

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 15:48

@David_Ornstein: “Bruno [Guimarães] has a £100m release clause. I’m not sure if Arsenal or anyone else will want/be able to pay that level of money for him, although there are always other solutions that can be explored to try to make such a signing possible.”

“Newcastle, however, do not want to lose him. Bruno seems extremely happy at Newcastle & that works in their favour. That said, there are few players who would decline a move to a club like Arsenal - especially given what is happening at here at the moment - should the clubs pursue a deal. Let’s see what the summer brings.”

@David_Ornstein: “[Nico] Williams is among the other options Arsenal like but they are not his only admirers & there is no guarantee he leaves Bilbao.” [@TheAthleticFC Q&A] #afc

sWinny komentarzy: 798603.05.2024, 15:22

@Dzulian: przecież Szczęsny po pobycie we Włoszech gra lepiej nogami od naszych bramkarzy.

Nicsienieda komentarzy: 823 newsów: 103.05.2024, 15:13

@krzykus1990 napisał: "“Jurrien Timber is 100% back and available. We have the entire squad fit and ready”."
Z rzeczy które myślałeś, że nigdy nie usłyszysz.

Swoją drogą na stronie PL jesteśmy z Fulham jedynymi takimi drużynami.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30