Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Szogun komentarzy: 29726 newsów: 308.05.2024, 22:32

Kane dna kur.

enrique komentarzy: 2011608.05.2024, 22:32

Uwaga, Vini będzie się teraz kładł przy każdej okazji.

executer1 komentarzy: 282208.05.2024, 22:31

Jak Varu nie było to takie smaczki były puszczane zawsze na korzyść Realu i Barcelony. Wnioskuję o wyłączenie VAR jak grają hiszpańskie potęgi

KapitanJack10 komentarzy: 5585 newsów: 408.05.2024, 22:31

Fajny VAR. Marciniak podszedł i nawet nie zatrzymał się przy tym ekranie. Nie wiem po co w ogóle go wołali do tego monitora xd

enrique komentarzy: 2011608.05.2024, 22:31

@executer1 napisał: "Foul jak nic ale przecież to Real więc pewnie zostanie puszczone"

Gofer999 komentarzy: 1485008.05.2024, 22:29

Nie no ale bramki być nie powinno. No chyba że można łapać za twarz i pchać.

KapitanJack10 komentarzy: 5585 newsów: 408.05.2024, 22:28

@arsenallord: No tak. Też tak uważam, ale szala była bardzo wyrównana i przy odrobinie szczęścia mogliśmy my ją przechylić na naszą stronę i nikt by nie powiedział, że awansowaliśmy niezasłużenie.

KapitanJack10 komentarzy: 5585 newsów: 408.05.2024, 22:26

@enrique: Dokładnie o tym pomyślałem. Ciekawe kto powie, że Real przegrywa z najgorszym Bayernem od lat xd

Marcel90 komentarzy: 842708.05.2024, 22:25

Ale wlepil

Rynkos7 komentarzy: 739708.05.2024, 22:25

@arsenallord napisał: "Nie no według mnie w dwumeczu Bayern vs Arsenal wygrał lepszy"

Jeżeli chodzi o dwumecz to masz rację, Bayern był zespołem lepszym. Jednak w tym dwumeczu zagraliśmy zdecydowanie poniżej naszego potencjału, który prezentujemy w tym sezonie i pewnie dlatego wielu osobom (w tym mnie) pozostaje taki niesmak.

Szogun komentarzy: 29726 newsów: 308.05.2024, 22:25

Brawo Alfons.

enrique komentarzy: 2011608.05.2024, 22:25

Najgorszy Bayern? haha.

Kiepomen komentarzy: 449708.05.2024, 22:24

@Rafson95 napisał: "Widać w dzisiejszy meczu ile potrafi dać klasowy bramkarz. Raya nigdy taki nie będzie, gdyby stał zamiast Neuera to by Real prowadził już ze 4-0"
To samo pomyślałem, a z drugiej strony jak ktoś czasami mówi że Saka to najlepszy skrzydłowy świata, to ja dzis patrzę na viciniousa i widzę kto robi różnicę w LM

coooyg11 komentarzy: 346408.05.2024, 22:24

Najlepszy Arsenal przegrał z najgorszym Bayernem od lat, heheh

sWinny komentarzy: 804908.05.2024, 22:22

Vini robi pośmiewisko z kimisza. Fajnie jakby Gabi /trossard tak mieszali

fabregas1987 komentarzy: 2605708.05.2024, 22:22

Finał BvB-Bayern to by były niezle jaja biorąc pod uwagę formę tych zespołów w bieżącym sezonie. Jeszcze jakby Bayer wygrał LE to zaskakująca dominacja Bundesligi

arsenallord komentarzy: 30253 newsów: 11708.05.2024, 22:20

@KapitanJack10: Nie no według mnie w dwumeczu Bayern vs Arsenal wygrał lepszy

szermi komentarzy: 18008.05.2024, 22:20

ale ten Bayern jest cienki w ataku w tym meczu. w ogóle ten mecz jest nudny.

Rafson95 komentarzy: 1060708.05.2024, 22:19

Widać w dzisiejszy meczu ile potrafi dać klasowy bramkarz. Raya nigdy taki nie będzie, gdyby stał zamiast Neuera to by Real prowadził już ze 4-0.

Szogun komentarzy: 29726 newsów: 308.05.2024, 22:18

Neura wciąż zamieniłbym na Raye ale już Musiale na Ode ni cholery.

KapitanJack10 komentarzy: 5585 newsów: 408.05.2024, 22:17

@ArsenalChampion napisał: "Prawda jest taka że Arsenal grał najbardziej atrakcyjny i wertykalny futbol w lidze mistrzow, pozostałe drużyny które pozostały, nie chcą grac nawet w piłkę."
Arsenal gra najbardziej atrakcyjny futbol z drużyn, które grały w tym sezonie w LM, ale w samych meczach Ligi Mistrzów graliśmy bardzo przeciętnie. Na pewno mogliśmy grać w 1/2 kosztem Bayernu, bo wiele nas nie pokonali, ale też nie jest żadną niesprawiedliwością, że nas tu nie ma.

ArsenalChampion komentarzy: 841308.05.2024, 22:12

Embix komentarzy: 210608.05.2024, 21:55

@enrique napisał: "A Elneny to już w ogóle mistrz, 96 minut w tym sezonie, pomimo iż jest dostępny do gry od 11 lutego. Po cholerę nam taki zawodnik?"
-3ci w kolejce z ławki do pomocy
-poziom ligowego średniaka - fajerwerków nie zrobi ale i nie spartoli - z powodzeniem myślę grałby w zespołach z dolnej połowy tabeli
-niska tygodniówka
Czego chcieć więcej.

arsenallord komentarzy: 30253 newsów: 11708.05.2024, 21:52

@enrique: To wiadomo, ale jak porównam sobie ubiegłoroczne City czy Real w ostatnich kilku latach to tam widzę lepsze zespołu od tych co zostały.

enrique komentarzy: 2011608.05.2024, 21:48

@arsenallord napisał: "mam wrażenie, że tegoroczny zwyciezca LM będzie najsłabszy od wielu lat."
Słabe zespoły nie wygrywają LM, bo finału nikt nie dostaje się przez przypadek, swoje na boisku trzeba odbębnić.

arsenallord komentarzy: 30253 newsów: 11708.05.2024, 21:46

Po naszym odpadnięcie LM mnie nie interesuje. Ogólnie w finale jest BVB a tak szczerze miałbym problem z wymienieniem ich pierwszego składu. Ten Real i Bayern patrząc na naszą rywalizację z Tuchelami i ich pierwszy mecz na Allianz Arena to mam wrażenie, że tegoroczny zwyciezca LM będzie najsłabszy od wielu lat.

minio7 komentarzy: 314508.05.2024, 21:37

@Szogun napisał: "Jestem za Bayernem.Zawsze będzie,że przegraliśmy z mistrzem."
Proszę nie zapominać o klątwie Kane'a

minio7 komentarzy: 314508.05.2024, 21:36

Trochę piecze, że to nie my tutaj gramy...

enrique komentarzy: 2011608.05.2024, 21:36

@Paul77 napisał: "Czy Panowie zauważyli że jednak nie jest tak jak w "futbol manager" że tak się nie wymienia pół składu co sezon"
Nikt nie wymienia pół składu, to są ciągle te same nazwiska od 2-3 okienek transferowych.

Kredens komentarzy: 379008.05.2024, 21:31

Kurcze słąbo się ogląda mecz dwóch drużyn, których się nie lubi. Nie ma nawet przeciwko komu kciuków trzymać

Ranczomen komentarzy: 1251508.05.2024, 21:22

Wyślijcie Vieire na wypożyczenie do Francji. Odda. Obiecuję.

Paul77 komentarzy: 1018508.05.2024, 21:16

Czy Panowie zauważyli że jednak nie jest tak jak w "futbol manager" że tak się nie wymienia pół składu co sezon, albo tak jak kibice chcą...

grzegorz1211 komentarzy: 1039308.05.2024, 21:15

Dobrze że to nie weszło bo by była mega kontrowersja

Szogun komentarzy: 29726 newsów: 308.05.2024, 21:14

Jestem za Bayernem.Zawsze będzie,że przegraliśmy z mistrzem.

Adamarsenal1 komentarzy: 341108.05.2024, 20:37

Arsenal are still in talks with talent Amario Cozier-Duberry as contract negotiations have not collapsed yet.

Newcastle want him and made a proposal but not done deal yet, several European clubs are approaching 2005 born talent.

No final decision yet.

Oldgunner3 komentarzy: 1019708.05.2024, 20:21

Na pewno Arteta na tym etapie będzie chciał zrobić kolejny krok w budowie topowej drużyny.Niestety aktualna kampania pokazała,że żaden rezerwowy nie wystrzelił z formą.I tak naprawdę gracze tacy jak :Nketiah,Nelson,Vieira,ESR,Elneny,Cedric,Ramsdale są tylko statystami i wypadałoby ich sprzedać,ale wiadomo,że łatwo nie będzie. W dodatku np.Zinha też gra gorzej niż w zeszłym sezonie,ale ktoś musi zostać dlatego pewnie Arteta chce zatrzymać Jorginho i mam nadzieję Parteya ( jak zdrowy i zagra parę meczy tobwciaż klasa).Idealnie byłoby pozbyć się w/w ósemki i sprowadzić że 3/4 konkreciarzy + że 3 zdolniejszych z akademii lub z wypożyczeń.Moim marzeniem jest Isak do tego powracający Timber i już wygląda to pięknie. A jakby tak jeszcze Kimmich...

Bournemouth - Arsenal 19.10.2024 - godzina 18:30