Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ArsenalChampion komentarzy: 838330.04.2024, 23:14

@marcin04c napisał: "Z Osimhena przez pierwsze dwa sezony się śmiali i niedowierzali jak Napoli mogło zapłacić za niego 70mln. Dopiero poprzedni sezon miał bardzo dobry. Z Isakiem było podobnie, nikt nie chciał na niego wydać tyle ile chciał Real aż przyszło Newcastle i zaryzykowało. Zrwsztą nie dziwię się że nikt nie chciał za niego tyle dać gość miał w 105 meczach Laliga 33 gole."
No bo jak widzisz czesto jest tak ze jak przychodzi jakiś młody pilkarz do topowej ligi, gdzie oczekuje sie u niego topowego poziomu. To potrzebuje sporo meczy i czasu zeby sie ograć i wejśc na ten topowy poziom. To bardzo rzadko zdarza sie taki pilkarz jak Haaland czy Mbappe.
Dlatego ja do Sesko mam wątpliwośći i na tym etapie którym jest Arsenal, jednak bym wolał w Arsenalu widzieć pewniejsza opcje

sidtsw komentarzy: 334730.04.2024, 23:14

@ArsenalChampion:

sidtsw komentarzy: 334730.04.2024, 23:13

Sesko jak na 20 lat w tym sezonie :
39 meczy - 15 bramek klub ( min 8 meczy w LM)
a w reprezentacji ma juz 11 bramek ogolnie,
calkiem niezle jak na mlokosa

marcin04c komentarzy: 307830.04.2024, 23:11

@ArsenalChampion: Z Osimhena przez pierwsze dwa sezony się śmiali i niedowierzali jak Napoli mogło zapłacić za niego 70mln. Dopiero poprzedni sezon miał bardzo dobry. Z Isakiem było podobnie, nikt nie chciał na niego wydać tyle ile chciał Real aż przyszło Newcastle i zaryzykowało. Zrwsztą nie dziwię się że nikt nie chciał za niego tyle dać gość miał w 105 meczach Laliga 33 gole.

ArsenalChampion komentarzy: 838330.04.2024, 23:05

@marcin04c napisał: "jaką gwarancję daje to że ktoś jest ograny? Lukaku w Evertonie i Interze był kazakiem a wiadome jak sobie poradził w Chelsea, Timo Werner przez kilka sezonów rywalizował z Lewym a w Chelsea przepadł. Jak ktoś ma się sprawdzić to nie ma co patrzeć na wiek."
Ja nie mówie ze gwarancja jest 100%, ale zawsze bedzie wieksza w przypadku doświadczonego piłkarza niz młodego. Tak jest w kazdym zawodzie, nie tylko w piłce. Byc moze Sesko wejdzie do Arsenalu z buta, i wtedy sie myle, ale pytanie kto da wiekszą gwarancje ze sie sprawdzi
Isak ponad 150 meczów w topowych ligach rywalizujacy sprawdzony w lidze angielskie
Osimhen ponad 100 meczów w Napoli, król strzelców Serie A, trzyma poziom od kilku sezonów
Czy Sesko który rozegrał w Bundeslidze ledwo 30 meczów, to jego pierwszy sezon na topowym poziomie

Ranczomen komentarzy: 1246230.04.2024, 23:02

@ArsenalChampion napisał: "Bo nie oszukujmy sie taki Havertz czy Jesus to muszą dostać doskonałe podanie w pole karne często żeby strzelić bramkę. Jak druzyna gra słabo to oni czesto tez graja slabo"

Nie do końca zgodzę się, co do Jesusa. Jak jest zdrowy i w formie to potrafi zrobić coś niekonwencjonalnego z piłką i przełamywać schematy. Ma w sobie duże takiego czynnika "X". Natomiast zawodzi u niego wykończenie, nawet jeśli już znajdzie się w dobrej sytuacji, czy to ze względu na dobre podanie, czy indywidualną akcję. Inna kwestia to, że rzadko jest zdrowy i w formie.

ArsenalChampion komentarzy: 838330.04.2024, 23:02

@1886gunner1886 napisał: ": Isak i Oshikem grają na topowym poziomie parę lat? Noo grubooo dzisiaj poleciałeś %"
Przez topowy poziom, mam na mysli topową lige jak zresztą napisałem. Przeciez Isak zagrał 130 meczów w la liga, Teraz kilkanaście meczów w Newcastle.
, Osimhen ponad 100 meczów w Napoli, trzyma topowy poziom co sezon
Podczas gdy Sesko rozegrał do tej pory nie całe 30 meczów w Bundeslidze i to tez nie zawsze od 1 minuty

marcin04c komentarzy: 307830.04.2024, 23:01

@KapitanJack10: nie porównuj Chelsea do nas. Tam w dwa okienka przyszło tyłu piłkarzy że długo nie będą wiedzieć jak ten burdel ogarnąć.

ArsenalChampion komentarzy: 838330.04.2024, 22:58

Mi w Arsenalu brakuje takiej 9 która zrobi gola z niczego. typu nawet jak dostanie zła piłke w pole karną to i tak coś z tego ukręci, albo walnie weźmie pile i walnie gola z dystansu (RVP, Giroud) . Bo nie oszukujmy sie taki Havertz czy Jesus to muszą dostać doskonałe podanie w pole karne często żeby strzelić bramkę. Jak druzyna gra słabo to oni czesto tez graja slabo

1886gunner1886 komentarzy: 160530.04.2024, 22:58

@ArsenalChampion: Isak i Oshikem grają na topowym poziomie parę lat? Noo grubooo dzisiaj poleciałeś %

Gunner27 komentarzy: 54430.04.2024, 22:57

Bayern ma słabe statystyki jeśli chodzi o pojedynki z Realem. Nie potrafią ich wyeliminować

marcin04c komentarzy: 307830.04.2024, 22:57

@ArsenalChampion: jaką gwarancję daje to że ktoś jest ograny? Lukaku w Evertonie i Interze był kazakiem a wiadome jak sobie poradził w Chelsea, Timo Werner przez kilka sezonów rywalizował z Lewym a w Chelsea przepadł. Jak ktoś ma się sprawdzić to nie ma co patrzeć na wiek.

sidtsw komentarzy: 334730.04.2024, 22:52

jesli pojdziemy po Sesko lub Zirkzee to dlatego ze
1. Arczi wierzy ze Kai na 9 to bedzie to
2. Nie ma na rynku topowego napastnika to trzeba isc po projekt i pogonic Eddiego

executer1 komentarzy: 281330.04.2024, 22:47

Nam jest potrzebny ktoś na lewe skrzydło jak ten małpiszon z Realu.

Dziadyga komentarzy: 868030.04.2024, 22:44

Ten Sesko to max na miejsce Nketiaha po prostu by jakosc podniesc.Tu trzeba kolesia na tu i teraz na pierwszego strajkera.

daniken komentarzy: 353630.04.2024, 22:40

Brawo Real,jeszcze jedną tym dziadom!

executer1 komentarzy: 281330.04.2024, 22:40

Ten Kim to Holdini Bayernu. Tacy piłkarze to skarb

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 430.04.2024, 22:39

@marcin04c: Tak jak na przykład Chelsea. Młodzi gniewni ich pociągnęli do tryumfu. Właśnie płaczą, bo jedyny facet z jajami w klubie odchodzi, konkretnie dziadek Silva.

ArsenalChampion komentarzy: 838330.04.2024, 22:38

@marcin04c napisał: "Patrzmy dalej na wiek a później płaczmy dlaczego Borussia kupiła Haalanda a nie my. Czasami trzeba zaryzykować."
Gdyby Arsenal grał sobie o 4 miejsce, to tak wtedy pisałbym ze Sesko fajny transfer, ale obecnie Arsenal jest na takim etapie rozwoju ze tu są potrzebni juz ograni gracze

thegunner4life komentarzy: 908730.04.2024, 22:37

@marcin04c:
Problem w twoim myśleniu jest taki, ze porównałeś Ronaldo do Podolskiego. Albo Mbape do Girouda.

To jakbym napisal

Doswiadczony Grzegorz Rasiak z Ekstraklasy nie sprawdzil sie w lidze, jego mlodszy kolega Zidane jecnak to zrobil.

ArsenalChampion komentarzy: 838330.04.2024, 22:37

@marcin04c napisał: "dąc twoim tokiem myślenia, Giroud, Podolski, Griezman, Werner, Lukaku. Więcej mi się nie chce wymieniać. To byli piłkarze ograni, gwiazdy w swoich poprzednich zespołach i ligach a jednak się nie sprawdzili. A teraz dam ci przykład piłkarzy młodych, którzy się sprawdzili i dźwigali całe zespoły. Ronaldo, Mbape, Vinicius, Isak, Martinez, Kane. Jak będziemy dalej tak patrzyli na wiek to znowu będziemy zazdrościć takich piłkarzy jak Isak, Osmihen."
Ale ty rozumiesz ze Arsenal na napad potrzebuje kozaka na juz? Tutaj trzeba wygrywać trofea od przyszłego sezon najlepiej. I to nie jest tak ze taki Vinicius czy Isak, Martinez dzwigali całe zespołu w młodym wieku. Taki Kane to był wypozyczany, Martinez musiał sie ograć w duecie z Icardim, Viniciusa z początku podwazano czy on się wogóle nadaje do Realu, miał beznadziejne wykonczenie. Ronaldo i Mbappe to jak pisałem tacy pilkarze zdarzaja się jeden na milion. Gdzie niby sie nie sprawdzili Podolski i Giroud?
ja nie mówie ze Sesko na 100% sie nie sprawdzi, ale na tym etapie rozwoju jakim jest Arsenal jednak zdecydowanie wieksza gwarancje daje przykładowo taki Isak czy Osimhen którzy jest na topowym poziome grają wiele lat. A taki Sesko to w topowej lidze ledwo rozegrał 30 meczów i to jeszce nie całych, on nawet nie ma startu do tych piłkarzy których wymieniach

marcin04c komentarzy: 307830.04.2024, 22:36

@ArsenalChampion napisał: "jak ktoś wypisuje ze wiek w futbolu nie ma znaczenia, to nawet nie wiem czy jest sens kontynuować dalej taką dyskusje"

Gunner27 komentarzy: 54430.04.2024, 22:35

Jeszcze się okaże, że przegraliśmy z finalistą LM a może i ze zwycięzcą

marcin04c komentarzy: 307830.04.2024, 22:31

@ArsenalChampion: idąc twoim tokiem myślenia, Giroud, Podolski, Griezman, Werner, Lukaku. Więcej mi się nie chce wymieniać. To byli piłkarze ograni, gwiazdy w swoich poprzednich zespołach i ligach a jednak się nie sprawdzili. A teraz dam ci przykład piłkarzy młodych, którzy się sprawdzili i dźwigali całe zespoły. Ronaldo, Mbape, Vinicius, Isak, Martinez, Kane. Jak będziemy dalej tak patrzyli na wiek to znowu będziemy zazdrościć takich piłkarzy jak Isak, Osmihen.

Patriko komentarzy: 540630.04.2024, 22:30

Jakiś bez pomysłu ten Real, pewnie u siebie wyjdą jak na Barcelone i City.

Jogurt komentarzy: 175130.04.2024, 22:30

mam nadzieje ze Dier nie wygra LM ;_;

sWinny komentarzy: 798630.04.2024, 22:25

Musiała niesamowicie prowadzi piłkę. Nawet bym się pokusił o stwierdzenie że to top 3 na świecie w tym aspekcie.

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 430.04.2024, 22:17

@arsenallord: Musiala jest bardziej napompowany, bo w większym klubie gra, ale co by nie mówić to naprawdę super grajek. Z nami jak był przy piłce, to czuć było, że nasi mają respekt. Czasem piłkarz ma piłkę przy nodze i jesteś spokojny, że będzie luz. Jak widzę Musialę w akcji ofensywnej to widzę zagrożenie.
Ogólnie pozycja nie do końca dla nas, ale w tak klasowych zawodników powinniśmy celować, żeby pójść do przodu.

polishbrigadesx komentarzy: 1030630.04.2024, 22:15

Obrona Realu kabaret w parę minut.

Barney komentarzy: 2142430.04.2024, 22:13

Wole Bayern od Realu ,ci drudzy za duzo juz razy wygrali.

Ranczomen komentarzy: 1246230.04.2024, 22:06

kubus766 komentarzy: 36130.04.2024, 22:06

Witam ma ktoś może transmisję meczu Bayernu z Realem po polsku komentator???

Ranczomen komentarzy: 1246230.04.2024, 22:04

Historia pokazuje, że różnie to bywa ze snajperami z Niemiec w PL.

Arsenal2004 komentarzy: 413430.04.2024, 21:57

@arsenallord: Odegard to dla mnie TOP i niemcowi sporo brakuje do pięknego norwega, ale jest też od niego młodszy. Jednak porównania Musialy z Martinem nie mają dla mnie sensu. W ogóle ich styl gry to zupełnie inna bajka.

arsenallord komentarzy: 30186 newsów: 11730.04.2024, 21:49

Z każdym meczem Musiali teksty że on jest lepszy niż Odegaard śmieszą coraz bardziej.

Krzyk komentarzy: 17730.04.2024, 21:45

@thegunner4life: Kane z trofeum, to nie może się stać xd

Control komentarzy: 147330.04.2024, 21:36

Mam takie coś - ciekawe jakby nasi się zaprezentowali na tle Realu, ciekawe jaka taktyka i ogólnie fajnie by się oglądało, ale tak to przynajmniej spokojnie bez nerwówki, a przydałaby się ;p

1886gunner1886 komentarzy: 160530.04.2024, 21:35

Poza bramka bardzo nudny mecz narazie

ArsenalChampion komentarzy: 838330.04.2024, 21:33

ArsenalChampion komentarzy: 838330.04.2024, 21:30

@marcin04c napisał: "Co ty za brednie wygadujesz? Bellingham ma 20 lat i ciągnie cały Real Madryt. Sesko gdyby przyszedł to będzie miał 21 lat czyli rok mniej od Haalanda gdy przychodził do City. Nie daleko szukać bo u nas Saka ciągnie cały zespół od trzech lat a ma dopiero 22. Wiek nie ma znaczenia."
No ta brednie bo raz na 1000000 przypadków się zdarza ze jakiś 20 latek typu Bellingham czy Haaland odrazu w wielkim klubie wypalają i są topowymi zawodnikami. No soory ale to nie jest fifa i nie mozna zakładać dużego prawdopodobieństwa ze Sesko odrazu w Arsenalu bedzie niesamowitą armatą. Chyba sćiągniecie zawodnika w wieku 25-30 lat jednak daje wiekszą szanse ze taki gracz bedzie juz obyty na wysokim poziomie.

polishbrigadesx komentarzy: 1030630.04.2024, 21:29

@sWinny: W Arsenalu takich indywidualności zabrakło w meczu z Bayernem.

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 430.04.2024, 21:26

@sWinny napisał: "Real to indywidualności. Ja tu dużej filozofii w grze to nie widzę. Niezłego farta mieli że City przeszli"
Oni tak zawsze grają. Odkąd odszedł Ronaldo, to nie wiem czy da się określić ich styl. Im tylko potrzeba takiego dobrego ojca na ławce, którego będą szanować, a który im nie będzie za bardzo przeszkadzał.

Garfield_pl komentarzy: 3091930.04.2024, 21:24

Ale Real ich załatwił

marcin04c komentarzy: 307830.04.2024, 21:22

@enrique: W sumie to byłoby zabawne, jakby się okazało że wywalony Tuchel wygra im LM xD
Nie zdziwiłbym się gdyby to zrobił. Już raza wygrał Ligę Mistrzów.

sWinny komentarzy: 798630.04.2024, 21:21

marcin04c komentarzy: 307830.04.2024, 21:19

@enrique: Bayern póki co robi co chce i to na Bernabeu.
Bayern gra u siebie.

enrique komentarzy: 2001630.04.2024, 21:18

W sumie to byłoby zabawne, jakby się okazało że wywalony Tuchel wygra im LM xD

marcin04c komentarzy: 307830.04.2024, 21:18

@arsenallord: Wróciliśmy po sześciu latach do CL i był to najlepszy wynik od 14 lat a ludzie i tak psioczą.

enrique komentarzy: 2001630.04.2024, 21:15

@thegunner4life napisał: "kibicuje Bayernowi"