Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Oldgunner3 komentarzy: 1009129.04.2024, 22:19

Ups...ekipy jak Panthinaikos czy Fiorentina żeby wziąć pierwsze z brzegu.Teraz nie mamy aż tak wybitnych nazwisk (może po za Saką) i wciąż wąską kadrę, ale jest siła,a frajerskie bramki tracimy raczej że względu na preferowany styl który en bloc przynosi nam zdecydowanie więcej korzyści niż strat.Jest moc w tej ekipie i teraz zadaniem Artety jest umiejętnie ją wzmacniać i rozwijać bo fundament jest.

domino178 komentarzy: 250229.04.2024, 22:15

@Er4s: Zapomniałeś o Kolo Toure i Monrealu. Reszta się zgadza. Trzeba jednak wspomnieć, że boss musiał pracować w zupełnie innych warunkach niż Arteta. Dokonywał takich a nie innych wyborów, bo jeśli w danym sezonie wykrzaczyła mu się ofensywa, a kasi było mało to musiał dokonywać wyboru czy kupić skrzydłowego czy obrońcę. I tak w kółko.
Arteta ma komfort pracy, bo jak powie "kcem Rajsa" to Rice jest kanonierem. Jak Wenger chciał Hazarda, to usłyszał że jest lepszy i tańszy Gervinho....

Dzulian komentarzy: 285329.04.2024, 22:14

Krążą słuchy że Leicester przyszły sezon może zacząć od -10 pkt w PL.
Za podobne przewinienia co Everton.

Maluczkich za dupe łapią po kolei. A City hulaj dusza, piekła nie ma.

Oldgunner3 komentarzy: 1009129.04.2024, 22:13

@ozzy95: Sam bym tego lepiej nie ujął zwłaszcza wątku o Wengerze i "miękkiej grze".Wtedy mimo wielu świetnych graczy czegoś zawsze brakowało,często dobrych zmienników i czasem za mało było zwyczajnej mocy i siły co cechowało ekipy Fergusona.O ile w lidze było nieźle to w Europie często stawały nam na drodze takie mocarne

matikanonier komentarzy: 211429.04.2024, 22:10

@domino178 napisał: "No ale wiesz, że trenerzy na ławce mają live podgląd na monitorze i wiedzieli od razu, że Marmolada wyleci z boiska, więc po co przedłużać.
Inna sprawa to sedziowie. Ręka widoczna z madrytu a oni cisza i musieli na VAR oglądać oczywistą sytuację."

No ale wiesz, że to la lipa i nawet jeśli ręka jest ewidentna (czy też widoczna z Madrytu) to wcale nie musi być czarwa?
A poza tym dlaczego mieliby nie przedłużać. Prowadzą, a za chwilę będą grać w 10 więc uważam, że można było spokojnie poczekać na rozwój sytuacji.

Er4s komentarzy: 338629.04.2024, 22:06

@ozzy95:
Moja prawda jest taka, że Wenger miał zawsze nosa do graczy ofensywnych. Nie chce tu się rozpisywać o epoce Titiego, Bergkampa, Piresa, Wiltorda, Kanu, Freddiego ale mam ciary jak przypominam sobie gierkę Naszych przez Fabregasa, Hleba, Nasriego, Arshavina, Rosę, RvP, Adebayora, Cazorle, Wilshere,a… tych piłkarzy chciało się oglądać kolejka po kolejce. Problem w tym że od czasów Adamsa, Campbella, Edu, Gilberto i Vieiry nigdy nikt nie nawiązał do tamtych czasów balansu świetnej gry w defensywie do ataku. Przez dwie dekady chyba jedynym graczem, który faktycznie miał ten defensywny sznyt był Kościelny (zdrowy). Reszta nigdy nie dojeżdżała i przez to traciliśmy mnóstwo szans na powrót na szczyt. Chaos. Gallasy, Vermaeleny, Mustafie, Holdingi, Paulo Mari, Andre Santos, Debuchy, Bellerin i inni…. Kiedy my w ogóle ostatnio przed przyjściem Parteya i Rice’a mieliśmy w składzie defensywnego pomocnika? Song byl super ale zawsze lepiej grał do przodu niż bronił, innych pomysłów nie mam, swoją chwilę miał ew. Coquelin. Wenger poszedł tylko w atak, zapominając o jakości w obronie a w tym czasie mistrzostwa zdobywały zespoły gdzie biegał Vidic-Ferdinand czy Carvalho-Terry.

domino178 komentarzy: 250229.04.2024, 22:05

@matikanonier napisał: "Rezerwowy bramkarz Valencii był już gotowy do wejścia na boisko zanim sędzia przeanalizował sytuację na VAR i pokazał czerwo pierwszemu bramkarzowi ;)"

Oldgunner3 komentarzy: 1009129.04.2024, 21:57

@Jogurt: Choćby tym,że nie walczył wtedy realnie o mistrzostwo i kończył na 3/4 miejscu ze sporą stratą do 1.Teraz 2 sezon z rzędu walczymy niemal do końca w 2022/23,a w tym raczej do 37,a może nawet do ostatniej kolejki.Różnica jest spora - walka o top4,a walka o mistrza.

matikanonier komentarzy: 211429.04.2024, 21:56

BTW zobaczcie sobie wylew ter Stegna przy bramce na 1:1. No i ten Araujo... Jak to możliwe, że są chętni zapłacić za niego grube siano więcejniżklibowi...

Damper komentarzy: 296229.04.2024, 21:49

12 goli, 6 asyst- to statystyki jakie Havertz zanotował w swoim ostatnim sezonie w Bundeslidze przed transferem to Chelsea.

ozzy95 komentarzy: 2122 newsów: 129.04.2024, 21:41

Ja sam mam sentyment do dzieciaków Wengera, później ekipy z gwiazdami jak Sanchez i Ozil ale tak naprawdę w głębi serca wiem, że to się świetnie oglądało i tyle, a jak przychodził moment sprawdzianu to chłopaki wychodzili obsrani po pachy. Kończyło się niejednokrotnie srogim laniem, blamażem, kompromitacja z Bayernem w LM np, 1000 mecz Wengera, okresy kiedy na Anfield czy Stamford jeździliśmy robić za tło na boisku. Smutne weekendy i smutne wieczory w LM. Drużyna Artety moim zdaniem już w tej chwili prezentuje większą pewność siebie, brak kompleksów, a ma jeszcze dużo potencjału do uwolnienia, bo to wciąż młody skład. Trofea to kwestia czasu, bo to jest projekt robiony z wizją i głową. U Wengera były chęci, piękna gra ale od pewnego momentu stagnacja, Arsene zrewolucjonizował klub i ligę, ale został w tamtych czasach, nie dowoził taktycznie, graliśmy radosny futbol bez wyrachowania i pragmatyzmu. Przestało to działać, gdy straciliśmy sporo jakości w składzie sprzedając kolejne gwiazdy, brakowało liderów i jedności a reszta ligi poszła do przodu, finansowo w niektórych przypadkach, a stary wyjadacz Fergie nie bał się sięgać po mocne charaktery i zakapiorow, którzy zamiatali przeciwnikami podłogę. U nas zawsze było za dużo miękkiej gry, takie macanko w polu karnym itd. to też odróżnia ekipę Wengera z tamtych lat od tej Artety, spójrzmy na obronę, pomoc, Havertza ile my mamy centymetrów i kilogramów na boisku do dyspozycji. Jak skutecznie jesteśmy przy stałych fragmentach gry i jak je bronimy. To zawsze była bolączka Arsenalu Papy. Żeby nie było Wenger to był fenomen, Arteta nie zdobył jeszcze nic w porównaniu do Francuza, ale myślę, że w okresie 2010-15 jego ekipa była wszystkim tym, czym nie jest obecny Arsenal. Sportowo i mentalnie i nawet jeśli nie dowieziemy mistrza to i tak mi osobiście się to lepiej śledzi i wierzę w to, że naprawdę jesteśmy topowym klubem, czego o tamtej ekipie bym nie powiedział.

Garfield_pl komentarzy: 3091929.04.2024, 21:40

@kaljot napisał: "widze to tak.
z Bournemouth zagra koncowke i jak bedzie git to wyjdzie z united:D"

Ja obstawiam że z Evertonem u siebie zagra dopiero większą ilość minut, tak na podbudowanie morale

kaljot (zawieszony) komentarzy: 85229.04.2024, 21:18

@Garfield_pl: widze to tak.
z Bournemouth zagra koncowke i jak bedzie git to wyjdzie z united:D

Garfield_pl komentarzy: 3091929.04.2024, 21:01

Jurrien Timber played 70 minutes as the Arsenal U21s beat Liverpool 2-0 at AXA Training Centre yesterday.

Check out his highlights below.

@ArsenalAcademy

Theo10 komentarzy: 851029.04.2024, 21:01

@Jogurt: „ jezeli aktualny arsenal - z mlodym skladem, grajacy ladna dla oka pilke - nie zdobedzie mistrzostwa/lm, to czym bedzie sie roznic od arsenalu w latach 2010 - 2015?”

Wybacz, ale to jest takie *******enie i gdybanie.

Jak kolejny raz będziemy w dołku, to każdy będzie wspominał czasy tego Arsenalu, który bił się o majstra do ostatnich kolejek, wywoził komplet punktów z kurnika, a u siebie klepał topkę ligi jak chciał.

Tak samo dla mnie odnośnikiem nigdy nie był Arsenal z lat 2011-2015, tylko ten wcześniejszy - z Fabsem czy Nasrim - oni też niczego nie wygrali, ale świetnie się ich oglądało i zawsze byli jednym z głównym kandydatów do majstra. W LM też dochodzili do 1/4-1/2 finału zamiast dostawać oklep 10-2 w dwumeczu od Bayernu, czy odpadać w 1/8 z Monako czy innym Milanem.

Bilans pucharów jest podobny jak tego późniejszego Arsenalu Wengera, a jednak jakoś inaczej się to wspomina.

Er4s komentarzy: 338629.04.2024, 20:48

Jak chcesz być zapamiętany na lata to musisz zdobyć tytuł i tyle. Nie ma innej drogi. Jestem pewien że jak wygramy wszystkie 3 spotkania to zdobędziemy tytuł. City nie wygląda pewnie. Patrzmy na siebie.

Jogurt komentarzy: 175129.04.2024, 20:37

interesujace wypowiedzi
mimo wszystko w tym wypadku jestem team @Gofer999
i żadne emocje i inne średnie punktowe nie mają imo żadnego znaczenia, gdy będziemy na te sezony patrzeć w perspektywie, np. 5 lat

krzykus1990 komentarzy: 539429.04.2024, 20:33

- Kierowca F1 Lewis Hamilton na temat potencjalnego zwycięstwa Arsenalu w Premier League:

"Byłbym tak szczęśliwy. Czekałem na to całe życie!"

GQSports

Armata500 komentarzy: 4401 newsów: 13029.04.2024, 20:16

@Jogurt napisał: "jezeli aktualny arsenal - z mlodym skladem, grajacy ladna dla oka pilke - nie zdobedzie mistrzostwa/lm, to czym bedzie sie roznic od arsenalu w latach 2010 - 2015?"

Tym, że obecny Arsenal rozbudził emocje oraz nadzieje jakich nie było od wielu, wielu sezonów. Drugi rok z rzędu do samego końca liczymy się w walce o mistrzostwo. Rzucamy wyzwanie absolutnemu gigantowi budowanemu od kilkunastu lat, który zdominował Premier League. Awansowaliśmy do 1/4 LM pierwszy raz od 14 lat. Przed meczem z Bayernem byliśmy stawiani w roli faworyta chyba po raz pierwszy, a dwumecz przegraliśmy zaledwie 1 bramką. Skład jest młody, ma ogromny potencjał i jestem pewny, że jeśli nie w tym sezonie, to w przeciągu 1 roku lub maksymalnie 2 lat zrzuci City z tronu. W sezonie 2015/2016 kiedy zdobyliśmy wicemistrzostwo - nie byliśmy tak blisko triumfu, jak w poprzednim i w obecnym sezonie, a wtedy rywalizowaliśmy tak naprawdę nie z City, tylko z Leicester City.

Różnica w potencjale, grze, punktowaniu w lidze i mentalności jest tak czy inaczej kolosalna, to jest przepaść - na korzyść obecnego składu.

Womanizer komentarzy: 1013329.04.2024, 19:50

@Jogurt napisał: "to czym bedzie sie roznic od arsenalu w latach 2010 - 2015?"

Wszystkim. Potencjałem kadry, wykręcaną średnią punktów, mentalnością na wyjazdach bigSix.

Garfield_pl komentarzy: 3091929.04.2024, 19:44

Tym ,że tamten skład wtedy go nie wygrał, a ten ma jeszcze na to czas i jest coraz bliżej ( być może za 3 kolejki już ).

Garfield_pl komentarzy: 3091929.04.2024, 19:42

Juventus have approached Jorginho with a view to signing him.

Garfield_pl komentarzy: 3091929.04.2024, 19:30

Sources have told CaughtOffside that Arsenal & Borussia Dortmund are interested in 18-year-old Barcelona midfielder Brian Fariñas. Arsenal have received information about the player from his agents & want to move forward with a deal. [@caughtoffside exclusive] #afc

Arsenal youngster Chido Obi Martin has joined the agency Elite Project Group - who also represent Bukayo Saka.

Due to begin scholarship terms with Arsenal this summer, can sign pro terms when 17 in November.

Garfield_pl komentarzy: 3091929.04.2024, 19:26

@wva napisał: "Ciągle powtarzam,że potrzebujemy solidnego bramkarza!!!! To wg mnie cel numer jeden do zakupu!!!!!"
Klepiemy Raye, to solidny bramkarz :)

wva komentarzy: 4129.04.2024, 19:22

Nicsienieda komentarzy: 823 newsów: 129.04.2024, 19:15

Rashford po taniości byłby ciekawy, ale za większą kwotę - za duże ryzyko.

artur759 komentarzy: 75029.04.2024, 18:47

@ArsenalChampion napisał: "Rashfroda w Arsenalu bym widział, tylko musi ogarnąc tą chimeryczną forme"

Rasford nadaje się tylko na LS, a tutaj mamy Trossarda i Martinelliego + ewentualnie Jesusa, więc transfer całkowicie bez sensu. Tym bardziej, że Rasford kończy w tym roku 27 lat, więc kupowanie w tym wieku zawodnika, który dodatkowo musi się odbudować jest kompletnie bez sensu. Lepiej inwestować w odbudowanie formy Martinelliego, który jest 5 lat młodszy.

Rosomak komentarzy: 255729.04.2024, 18:45

@Szogun napisał: "Premier League ogłasza rewolucyjne zmiany! Kluby zgodziły się na wprowadzenie limitu wydatków!

Limit ma obowiązywac na poziomie 5 krotność przychodów z transmisji najmniej zarabiającego klubu ligi.

Man City, Man United i Aston Villa głosowały przeciwko. Chelsea wstrzymała się od głosu.

Zmiana ma być oficjalnie wprowadzona latem tego roku!