Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
wojtoraczi komentarzy: 36729.04.2024, 00:16

Miły polski akcent w dzisiejszych derbach

SoulStorm komentarzy: 754229.04.2024, 00:05

Panowie spokojnie City potraci punkty a my nie lecimy po majstra COYG!

tomaszszef komentarzy: 162328.04.2024, 23:49

@Womanizer napisał: "IMO brakuje jeszcze jednego okienka i ze 2 mocnych transferów dla poszerzenia kadry"
Kasa z LM bedzie i gramy nastepny sezon tez w LM. Kasa bedzie na transfery ale o to chodzi aby kupowac mądrze . Ceny są chore ale napewno bedzie ciekawie w lato. Jest euro i kilku zawodnikow sie pojawi.

tomaszszef komentarzy: 162328.04.2024, 23:42

@grzegorz1211: forma parteya idzie w gore. Takie zalozenie mieli kibice przed sezonem partey - rice w srodku. Arteta cos zaczął kombinowac z parteyem na PO a pozniej partey dostal kontuzji . Teraz wszystko wraca do normy a arteta chyba przemyslał i zostawil white'a tam gdzie powinien byc i partey tez gra tam gdzie powinien.

kaljot (zawieszony) komentarzy: 85228.04.2024, 23:41

dodatnią

kaljot (zawieszony) komentarzy: 85228.04.2024, 23:40

@Womanizer: napewno bylby duza wartoscia dotatnia:)

Womanizer komentarzy: 1013328.04.2024, 23:23

Gyokeres 2 bramki z Porto w minute xD

Viktorze przybywaj. Ja wiem że Liga portugalska, liga europy itd. Ale chłopak ma 46 pkt w kanadyjce. Dobije do 50. Chory dzik.

grzegorz1211 komentarzy: 1038928.04.2024, 22:28

@Dzulian napisał: "Tyle musisz zapłacić za uniwersalnego piłkarza który Ci strzeli 13-15 goli w sezonie"
To ile się zapłaci za piłkarza nigdy nie gwarantuje ile strzeli bramek

Sebastiansuski komentarzy: 26728.04.2024, 22:20

@Spejsik: taki Trossard na prawej stronie

Dzulian komentarzy: 285328.04.2024, 22:20

Czyli co? 60 + 5 za Kaia to był dobry deal i cena rynkowa.
Tyle musisz zapłacić za uniwersalnego piłkarza który Ci strzeli 13-15 goli w sezonie :)

havoc komentarzy: 1972 newsów: 428.04.2024, 22:04

Why Viktor Gyokeres Is PERFECT For Arsenal.

enrique komentarzy: 2001628.04.2024, 21:58

@Spejsik napisał: "Podejrzane jest to, że do tej pory nikt go nie wyciągnął z Sassuolo."
Może dlatego, że poza małym epizodem w Juve (gdzie i tak od razu wypożyczyno go do... Sassuolo), ten zawodnik całą swoją karierę jest związany z Sassuolo - od 2010r., jeszcze od czasów juniorskich?

334 występy, 124 gole, 29 lat - legenda tego małego klubu, nazywany lokalnym "Francesco Tottim". Wątpliwe czy na tym etapie kariery w ogóle chce się stamtąd ruszać.

Spejsik komentarzy: 362228.04.2024, 21:50

@belson14 napisał: "Co myślicie o takim zawodniku jak Domenico Berardi? Widzieli byście go u nas? Sassuolo raczej spadnie z Serie A więc będzie do wyciągnięcia stosunkowo tanio."
Podejrzane jest to, że do tej pory nikt go nie wyciągnął z Sassuolo.

grzegorz1211 komentarzy: 1038928.04.2024, 21:43

Mnie cieszy powrót do gry w pierwszym składzie Parteya, daje sporo drużynie i dzięki niemu Rice może grać bardziej ofensywnie (niczym Xhaka w ubiegłym sezonie). Mam nadzieję że ustabilizuje formę i nie odejdzie po sezonie

Olczyck komentarzy: 113428.04.2024, 21:38

@Nicsienieda napisał: "Obiektywnie i na chłodno, możliwe że już nigdy nie przegramy meczu."

Nie no gramy sparing w lato z United pewnie przegramy 2:0 i znowu wielki Manchester będzie grac o mistrza bo w tym sezonie już nie graja czy jeszcze tak?

Czeczenia komentarzy: 1255728.04.2024, 21:34

Derby wygrane, walić resztę.

Na to czy City się potknie wpływu już Arsenal nie ma, ale co tydzień kibicujemy komuś innemu.

vs West Ham (D, 8 miejsce)

City jednak wcale nie ma takiej autostrady, może choć w jednym meczu coś zgubią, ale wtedy i tak musimy zgarnąć komplet punktów w naszych 3 meczach i o ile w dobrej formie o mecze z Bournemouth i Evertonem jestem spokojny, tak ten mecz z utd mnie lekko niepokoi, ciężko nam się gra u nich, jednak jak zagramy mecz na miarę swoich możliwości, to nie będzie co zbierać

Nicsienieda komentarzy: 823 newsów: 128.04.2024, 21:31

Obiektywnie i na chłodno, możliwe że już nigdy nie przegramy meczu.

belson14 komentarzy: 14628.04.2024, 21:23

bobslej22 komentarzy: 841328.04.2024, 21:13

No powiem wam że jak tak patrzę na układankę Artety to śmiem twierdzić że gdyby nie kontuzja Timbera to byśmy mieli mistrza na spokojnie.

grzegorz1211 komentarzy: 1038928.04.2024, 21:10

@Barney: Za Jesusa to i z +70 mln

Barney komentarzy: 2142628.04.2024, 21:08

@grzegorz1211:

Ja tez uwazam, ze trzeba sie pozbyc Nketiaha razezm z Jesusem na napadzie Kai plus nowy CF. Za jesusa mozna sporo przytulic za Edka z 30-35 od kogos z anglii.

Oldgunner3 komentarzy: 1009128.04.2024, 21:08

@damianARSENAL: Raczej w przedostatnim z totkami niż w ostatnim u siebie z młotami.

Dominik11 komentarzy: 2046128.04.2024, 21:03

@Koroniarz napisał: "akurat kury lubią grać z City i urywać pkt więc i tym razem myślę, że remis jest wielce prawdopodobny"

To zależy od sytuacji w tabeli. Jeśli totki będą miały szanse w ostatniej kolejce ne LM to będą gryźć trawę , a jeśli nie i spokojne 5 miejsce to pewnie odpuszczą.

damianARSENAL komentarzy: 870628.04.2024, 21:00

Wszystko wskazuje na to ze City zgubi punkty w ostatnim meczu a my przypieczętujemy majstra.

titi_henry komentarzy: 357228.04.2024, 20:57

Szkoda, że Nottingham nie dało rady, mieli szanse. Z drugiej strony my dzisiaj też trochę na farcie w drugiej połowie.

No nic, musimy patrzeć na siebie bo zdobycie 9 punktów nie będzie wcale łatwym zadaniem, każdy mecz będzie trudny - zwłaszcza ten z United, pomimo ich nędznej formy.

Mam nadzieję, że piłkarze i trener wyciągnęli wnioski z zeszłego sezonu i nie narobimy w portki na sam koniec. A czy City straci? No liczę na Kurczaki ale wiadomo, faworytem do mistrzostwa nie jesteśmy niestety ;)

grzegorz1211 komentarzy: 1038928.04.2024, 20:54

@Barney napisał: "Dlatego można patrzeć na przyszły sezon z wielkimi nadziejami. Do wydania podobno koło 200 mnie ciekawi jak pójdą sprzedaże"
Ogólnie to do sprzedaży u nas jest większość ławki. Ja liczę że sprzedadzą Zine, Ramsdale, Nketiah i Jesus,

Barney komentarzy: 2142628.04.2024, 20:53

@Ech0z:

Rok temu gdzieś tyle wydaliśmy i okienko udane tylko pech z Timberem.
Arczi robi mądrzejsze transfery nie porównuj nas do Chelsea.

Napastnik-100mln
zmiennnik Saki-50
Pomocnik-50

I ja jestem zadowolony jak dobrze pojda sprzedaże to moze lewy obronca.
Chociaż dla mnie jak będzie zdrowy Timber moze tam pogra , Tomiyasu jak jest zdrowy daje rade i Kiwior. Zinchenko sie trzeba pozbyc i tyle.

Garfield_pl komentarzy: 3092128.04.2024, 20:45

@Lamoreaux napisał: "Jestem pewien że kruczaki nie przegrają z City"
Ja dokładnie tak samo czuje, tylko jeszcze nie wiem czy remis czy wygrana kur, zobaczymy po ich meczu ze smerfami xD wtedy stawiam 100 na kury ;)

Ech0z komentarzy: 1050128.04.2024, 20:45

200mln to teraz średnio. Chelsea wydała miliard i nic z tego nie ma

mar12301 komentarzy: 2318228.04.2024, 20:44

Najważniejsze panowie, żeby teraz zdobyć 9 pkt. Bo mamy jeszcze bardzo niewygodne Bormuf, które jest w formie i będą gryźć trawę i Old Trafford. Jakie by to United nie było to tam zawsze jest ciężko Arsenalowi o punkty.

mar12301 komentarzy: 2318228.04.2024, 20:42

@enrique: dokładnie, naprawdę szkoda tych set... Oby nie zadecydowały.

Gunner27 komentarzy: 54428.04.2024, 20:42

@aguero10: Też tak uważam. Jak to mówią co to zmienia bez pierścienia. Potrzebne trofeum. Ok drugie miejsce drugi sezon z rzędu to też sukces, ale jednak nie trofeum

Koroniarz komentarzy: 1031228.04.2024, 20:38

mar12301 komentarzy: 2318228.04.2024, 20:38

@Arsenal2004: tego im bardzo życzę

Barney komentarzy: 2142628.04.2024, 20:35

@enrique:

Dlatego można patrzeć na przyszły sezon z wielkimi nadziejami. Do wydania podobno koło 200 mnie ciekawi jak pójdą sprzedaże.

enrique komentarzy: 2001628.04.2024, 20:34

@mar12301 napisał: "Wood to podobno kibic Spurs, gdzies na twitterze migło. To by wiele wyjaśniało :D"
Koleś sam mógł zapewnić swojemu zespołowi punkt, a nam autostradę. Patrząc na to ile on dziś zmarnował człowiek naprawdę się czasem zastanawia, czy nie ma w tym drugiego dnia, choć trzeba przyznać że podobne mecze zdarzały się nie tylko Eddiemu, ale też Jesusowi...

Arsenal2004 komentarzy: 413428.04.2024, 20:33

@R4d3k998 napisał: "Ależ bolą stracone punkty z West Hamem i Fulham..."
Może Fulham i West Ham sie odpłacą i teraz zabiorą też punkty City na koniec.

Oldgunner3 komentarzy: 1009128.04.2024, 20:33

Najważniejsze,że dziś wygraliśmy na trudnym terenie jednak widać było,że paru graczy jest nieco przemęczonych ( widać to było zwlaszcza po Ode - kilka nietrafionych decyzji,i chyba pokłosiem tego był taki "niezgrabny" faul Rice'a).I tu niestety dochodzimy do sedna - Arteta robi tylko 2 zmiany.W dodatku mając niemal cała kadrę do dyspozycji.I tu stary problem Arsenalu - mamy wąską kadrę i naprawdę sporo przeciętnych graczy.Tacy piłkarze jak Nketiah,Vieira,Nelson czy ESR (od zeszłego sezonu) nie są w stanie godnie zastąpić graczy podstawowych.Właściwie ten sezon nie wykreował żadnego rezerwowego na pozycję mogącą zagrozić podstawowym graczom.W tym kontekście nasze 80 pkt. w 35 meczach musi robić wrażenie.Tak czy owak Artetę i sztab czeka poważna analiza co zrobić żeby nieco odciążyć podstawową 12/13 graczy.A na dziś ;na szczęście zostały 3 mecze w ok.tygodniowych odstępach czasowych i powinniśmy dojechać.

enrique komentarzy: 2001628.04.2024, 20:31

Ogromny potencjał na obstawianie, wszyscy wszystkiego pewni, nic tylko po cichu przed żoną lecieć do buka i stawiać miesięczne zarobki :D

Lamoreaux komentarzy: 355228.04.2024, 20:28

Jestem pewien że kruczaki nie przegrają z City

Womanizer komentarzy: 1013328.04.2024, 20:28

Na pewno progresujemy. W zeszłym roku w kwietniu było pozamiatane, teraz gramy do maja. IMO brakuje jeszcze jednego okienka i ze 2 mocnych transferów dla poszerzenia kadry. Wtedy będzie można powiedzieć o finalnym projekcie Mikela.

mar12301 komentarzy: 2318228.04.2024, 20:23

@enrique: Wood to podobno kibic Spurs, gdzies na twitterze migło. To by wiele wyjaśniało :D

(tak piszę to ironicznie że przez to zawalił setki jc)

aguero10 komentarzy: 861228.04.2024, 20:20

Ogólnie to boli forma Gabiego . Chłopak bije się po czole . Każda decyzja praktycznie zła . Jedyny plus że dużo biega w obronie ale w ataku nam nic nie daje .
Już wolę obecnie Jesusa na skrzydle kiedy wchodzi Trossard .

enrique komentarzy: 2001628.04.2024, 20:19

@Dziadyga napisał: "jak sie patrzy,ze taka nedze graja główni rywale jak dzis i 3 pkt to mnie trafia no"
Wystarczyło żeby pan Drewno wykorzystał 2 ze swoich 4 sytuacji i bylibyśmy w innej sytuacji ;)

Dziadyga komentarzy: 868028.04.2024, 20:18

Trzeba wierzyc do konca,ale no jak sie patrzy,ze taka nedze graja główni rywale jak dzis i 3 pkt to mnie trafia no.

enrique komentarzy: 2001628.04.2024, 20:16

@Barney napisał: "Dokładnie byłem wkurzony po Villi ,ale zespół dobrze zareagował. Dla mnie przegrywamy tym ,że nie mamy ławki. I tak naprawdę na ławce jest tylko Trossard i jorgi reszta jest do dupy."
Jest w tym sporo prawdy, nasza ławka to w zasadzie 3 zawodników, resztę można zrzucić do rezerw, są absolutnie nieprzydatni, po wejściu w najlepszym wypadku są, w gorszym wypadku osłabiają drużynę. Jakże w tych przegranych/zremisowanych meczach brakowało zawodników, którzy mogliby wejść i zrobić różnicę.

mar12301 komentarzy: 2318228.04.2024, 20:14

@enrique: ok

Barney komentarzy: 2142628.04.2024, 20:14

@enrique:

Dokładnie byłem wkurzony po Villi ,ale zespół dobrze zareagował. Dla mnie przegrywamy tym ,że nie mamy ławki. I tak naprawdę na ławce jest tylko Trossard i jorgi reszta jest do dupy. W przyszłym sezonie jak Saka będzie mógł odpoczac będzie jeszcze lepszy zresztą on co sezon poprawia liczby

@Be4Again: Też tak uważam. Fulham nie doceniają a oni na Craven potrafią się spiąć. Fajną piłkę grają często. Kto wie. Wierzmy.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30