Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 128.04.2024, 16:46

@Simpllemann napisał: "Zgadzam się z jednym komentarzem, który niedawno padł - Raya nie daje tej drużynie nic ekstra. Obroni to, co ma wybronić, wpuści, co trzeba wpuścić. Nic ponadto. Do tego dorzuci błędy jak dzisiaj."
W obronie nie daje nic ekstra ale za to w rozegraniu wręcz przeciwnie. Nikt nie boi się mi podać piłki w żadnej sytuacji.

Freo98 komentarzy: 669528.04.2024, 16:46

Oj to chyba jest karny

miki9971 komentarzy: 6814 newsów: 228.04.2024, 16:46

Partey ma taki dobry sezon, że nie zdąży nawet żółtych nazbierać, żeby go wykluczyli :D

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 328.04.2024, 16:45

Też nie jestem fanem Rayi. Po prostu nie jest lepszy od grającego tydzień w tydzień Ramsdela.

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 128.04.2024, 16:45

Parteya i jego inteligencji boiskowej brakowało w kilku meczach w tym sezonie. Z Bayernem go moim zdaniem zabrakło.

fabregas1987 komentarzy: 2603828.04.2024, 16:44

Raya to taki bramkarz co dostanie Zlota Rekawice, ale nie znajdzie sie w XI sezonu

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 328.04.2024, 16:44

Już powinno go nie być na boisku. Drugi taki faul w 2 min.

Simpllemann komentarzy: 52870 newsów: 52428.04.2024, 16:43

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 328.04.2024, 16:43

To chyba żółta. Atak w nogę.

minio7 komentarzy: 300728.04.2024, 16:41

@Bergkamp85: to od ilu błędów można kogoś nazywać debilem? Albo od ilu straconych bramek? Bo jeżeli Raya to każdy inny podstawowy bramkarz w tej lidze w zasadzie też. Ramsdale dostał swoją szansę w meczu z Brentfordem, chyba już z Elastycznym kolegą zapomniałeś co wtedy miało miejsce

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 328.04.2024, 16:41

Pressing powinien być już na ich połowie.

miki9971 komentarzy: 6814 newsów: 228.04.2024, 16:40

Może Martinelli ma taką formę bo przybrał na wadze? Nawet biega wolniej.

Paul77 komentarzy: 1018528.04.2024, 16:40

W końcu ruda ścierka z kartką.

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 328.04.2024, 16:40

Jeśli w 10 minut nie padnie dla nich bramka to wygramy 4:1.

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 428.04.2024, 16:39

@Marzag: A to Elastico a nie Ty xd sorka

Elastico07 komentarzy: 1286328.04.2024, 16:39

@mlody323323 napisał: "nie wiem kto tu jest większym panem na D z przodu Raya czy Arteta na siłę próbujący zakryć braki Techniczne Dawidka swoim niezrozumiałym , wyborem tego Pana na bramkarza upieram sie i będę się upierać , to nie jest Bramkarz na Arsenal ... co najwyżej na zespół z lokat 4-8 bo to nie jest żaden Top !! z takim Golkipero mistrza się nie zdobywa w studiu Viaplay kiedyś pieknie go podsumowali zaczynając od tego ze jest anemiczny apatyczny ,czesto zle sie ustawia ,i w kluczowych momentach brakuje mu cm . ma zły time'ing do stałych fragmentów i ogólnie po prostu jest słaby ."
Taki drugi ospina

ostriket komentarzy: 669728.04.2024, 16:39

Ugh niepotrzebnie ich podpięliśmy do meczu zamiast kontrolować na spokojnie wydarzenia... Pora wziąć się w garść i unikać głupich zachowań

Sandbead komentarzy: 344028.04.2024, 16:39

Czego ten gołąb się fafluni cały czas

Adamarsenal1 komentarzy: 336728.04.2024, 16:38

Tyle okazji zmarnować, żeby się to nie zemściło.

pablofan komentarzy: 261828.04.2024, 16:38

… myliłem się co do GM11. Zmiana na GJ9 x.x masakryczny zjazd Martinelliego w tym sezonie

WSP komentarzy: 185328.04.2024, 16:38

Martinelli to jest człowiek chaos. Totalnie poza formą

notopyk komentarzy: 360528.04.2024, 16:38

Barthez to miał od groma baboli i to, że robili z niego jakiegoś kozaka to do dziś dzień nie jestem w stanie tego ogarnąć :)

enrique komentarzy: 2001628.04.2024, 16:37

Ciekawy mecz, a to ktoś źle poda, a to ktoś się sam przewróci, a to bramkarz szuka dodatkowych emocji, ale w sumie dużo się dzieje i non-stop biegają :)

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 328.04.2024, 16:37

@Freo98: Strzeli dziś.

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 128.04.2024, 16:37

@KapitanJack10 napisał: "No i popełnia. Gra dużo to czasem popełnia. Ramsdale zagrał raz i zrobił to samo, ale nie nazywałeś go debilem.."
Rayi też nie nazywam, a że ludzie sobie tutaj różnie z emocjami radzą to inna sprawa.

Bergkamp85 komentarzy: 17328.04.2024, 16:37

@minio7 napisał: "tak, ale żeby po jednym błędzie nazywać go debilem i sabotażystą, jeszcze nazywając się kibicem Arsenalu to trzeba mieć coś ostro z deklem nie tak"

Uważasz że to jego pierwszy flop w barwach Arsenalu?

Chyba za mało meczów oglądasz.

mlody323323 komentarzy: 232028.04.2024, 16:37

@Elastico07 napisał: "Raya jest debilem i najsłabszym punktem zespołu.Ciekawe kiedy poniesie konsekwencje swojej żałosnej gry bo nie daje nic extra a jedynie zabiera przy wrzutksch czy takimi babolami.Czas na konsekwencje"

miki9971 komentarzy: 6814 newsów: 228.04.2024, 16:37

@Bergkamp85 napisał: "Arteta wraz z Edu muszą zakasać rękawy, by znaleść takiego bramkarza,który da spokój na długie lata.
Z kurduplem w bramce będzie o to trudno."

Błędy popełniał nawet Barthez i Buffon.

Nadal nie rozumiem, czmeu po prostu nie wybił tej piłki. Ale nie popadajmy w skrajność, nie bez powodu ma tyle czystych kont, coś tam jednak się dogaduje z resztą zespołu.

miki007 komentarzy: 40828.04.2024, 16:37

Martinelli beznadziejny podaż kolejny

Elastico07 komentarzy: 1286328.04.2024, 16:36

@minio7 napisał: "gość ma w lidze najwięcej czystych kont, 0 straconych bramek w dwumeczu z City, kilka naprawdę niezłych parad, wybronił nam karne z Porto a Ty piszesz takie rzeczy? Masz Ty rozum i godność człowieka?"
Zonscz na xg dwumeczu z City człowieku.Te czyste konta to zasługa organizacji gry w defie.1 mecz z Porto to za mało tak samo jak kilka nieslych parad chociaż ja nie pamiętam żadnej spektakularnej.Gosc jest niedokładny w rozegraniu i tragiczny przy wrzutksch do tego czasem wali tragiczne babole.Dla mnie jest gorszy od Ramsa i zdecydowanie najsłabszy punkt w drużynie a przez naszą perfekcyjna obronę i organizacje całego zespołu nie widać aż tak jego braków.Na prawdę trzeba być głupim żeby tego nie widzieć.

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 128.04.2024, 16:36

Martinelli chyba trochę psychicznie przygaszony, stracił pewność siebie po stracie miejsca w składzie.

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 428.04.2024, 16:36

@Marzag napisał: "No ale każdy rozumny człowiek wie że czyste konta to jest wynik pracy całego zespołu a nie bohaterskich parad Rayi. Bramkarzem jest dobrym ale czasem popełnia idiotyczne błędy."

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 328.04.2024, 16:36

Kolejny który kopie do przeciwnika. Żeby było ciekawiej.

Rynkos7 komentarzy: 733828.04.2024, 16:36

@Marzag napisał: "Bardzo zbliżony poziom prezentują."

Dokładnie. W końcu Rams był w 11 sezonu Premier League. Dla mnie Raya czy Rams jeden pies.

Freo98 komentarzy: 669528.04.2024, 16:35

Kolejny raz wchodzi Martinelli i nic nie pokazuje

Bergkamp85 komentarzy: 17328.04.2024, 16:35

Weźmy kupmy w końcu jakiegoś klasowego bramkarza,bo to co wyprawia Raya,to jest dramat.
Z całą sypmatią dla Ramsdala,to niestety, nie jest on bramkarzem,który dałby spokój na długie lata.

Jeden jak i drugi,to typowi ligowi rzemieślnicy,którym od czasu do czasu wyjdzie mecz, nie dając względnego spokoju między słupkami.

Z kurduplem w bramce będzie o to trudno.

miki9971 komentarzy: 6814 newsów: 228.04.2024, 16:35

Arsenal po prostu jest miłosierny i łaskawy, nie chcieli ich zaorać do zera.

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 328.04.2024, 16:35