Nie zlekceważyć rywala, Arsenal vs Huddersfield!

Nie zlekceważyć rywala, Arsenal vs Huddersfield! 07.12.2018, 15:56, Kamil 720 komentarzy

Ostatnie kilka dni to wielkie emocje dla każdego fana Premier League, a w szczególności dla sympatyków Arsenalu. Derby północnego Londynu oraz starcie na Old Trafford z Manchesterem United uchodzą za najważniejsze w całej kampanii. Podopieczni Unaia Emery'ego wyszli z tych potyczek z tarczą, zdobywając 4 punkty. Szczególnie mecz z Tottenhamem na długo zapadnie nam w pamięci. Czas na lekkie rozluźnienie, gdyż kolejny rywal Kanonierów to Huddersfield Town.

Arsenal przystąpi do sobotniego spotkania w dobrych nastrojach. Po kapitalnym występie w derbach północnego Londynu przyszedł czas na remis z Czerwonym Diabłami. Na Old Trafford to goście byli minimalnie bliżej zwycięstwa i pozostaje lekki niedosyt, ale każdy punkt w Teatrze Marzeń trzeba szanować. Po tym meczu spadliśmy na 5. miejsce w ligowej tabeli.

Huddersfield Town to jeden z głównych kandydatów do spadku. Zajmują obecnie 17. miejsce z jednym punktem przewagi nad strefą spadkową. Podopieczni Davida Wagnera zawodzą szczególnie w ofensywie. W dotychczasowych meczach zdobyli ledwie 10 bramek, czyli tyle co lider klasyfikacji strzelców - Pierre Emerick Aubameyang. Bardzo defensywny styl gry nie przysparza tej drużynie fanów. Jako ciekawostkę można dodać, że najlepsi strzelcy popularnych Terrierów to środkowy obrońca Mathias Jørgensen oraz środkowy pomocnik i największa gwiazda drużyny Aaron Mooy.

Bardzo poobijani wrócili nasi zawodnicy z Manchesteru. Piłkarze United nie przebierali w środkach i Rob Holding na własnej skórze się o tym przekonał. Zerwane więzadła krzyżowe i prawdopodobnie koniec sezonu. Bardzo szkoda młodego obrońcy, który wreszcie osiągnął poziom godny reprezentowania Arsenalu. Inni nieobecni to Danny Welbeck oraz Konstantinos Mavropanos. Pod znakiem zapytania stoją występy Aarona Ramseya, Mesuta Özila oraz Nacho Monreala. David Wagner ma zdecydowanie mniejsze problemy. Tylko Chris Lowe i Abdelhamid Sabiri pauzują z powodu urazów.

Bilans bezpośrednich spotkań zdecydowanie przemawia za Arsenalem, który okazywał się lepszy 35 razy. Zaledwie 16 meczów wygrała ekipa The Terriers, a w pozostałych 25. padał remis. Warto przypomnieć poprzednią wizytę Davida Wagnera w północnym Londynie. Kanonierzy jeszcze pod wodzą Arsene'a Wengera zwyciężyli aż 5-0 a bramki zdobywali Mesut Özil, Alex Lacazette oraz Alexis Sanchez i Olivier Giroud (2).

Chcąc walczyć o TOP4 mecze z takimi rywalami trzeba wygrywać. Przy całym szacunku dla Huddersfield, ale Arsenal powinien się po podopiecznych niemieckiego szkoleniowca przejechać. Już nie takie niespodzianki miały w Premier League miejsce, ale morale w Arsenalu są bardzo wysokie. Udane ostatnie mecze, niesamowita passa dwudziestu meczów bez porażki zwiastuje jednostronny mecz.

Mecz nie będzie transmitowany w polskiej TV

Arsenal - Huddersfield

Rozgrywki: Premier League

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Data: 8 grudnia, 2018, godzina 16:00

Skład Kanonierzy.com: Leno - Bellerin, Sokratis, Mustafi, Kolasinac - Torreira, Xhaka - Mkhitaryan, Ramsey, Aubameyang - Lacazette

Typ: 3-0

autor: Kamil źrodło: Własne
piter1908 komentarzy: 505108.12.2018, 16:55

tydzień polakow
Zielik, Milik i Grosik z bramkami

praptak komentarzy: 869508.12.2018, 16:53

Pacan kradnie spotkanie. Czasem musi się trafić pajac który koniecznie chce być w centrum uwagi, szkoda tylko że sędziuje jak izda.

Topek komentarzy: 13913 newsów: 12608.12.2018, 16:53

Kurde chyba faktycznie trzeba sobie darować pierwsze połowy. Dwa kiksy napastników, 7 żółtych kartek i dziwna decyzja o spalonym. Najgorsze że z każdą minutą Huddersfield będzie odstawiało coraz to większa murarkę.

Oby na następnym mecz wrócili Kosa z Monrealem bo inaczej będzie kiepsko.

wojtek1256 komentarzy: 298508.12.2018, 16:53

@piter1908: Ale on nie dał karnego a nawet ukarał za symulke.
A gol Laci jak dla mnie prawidłowy, bład obrońcy

Theo10 komentarzy: 818408.12.2018, 16:53

Paul Tierney - pierwszy raz słyszę o tym gościu. Skąd wyciągnęli tego barana, z polskiej B-klasy?

thegunners101 komentarzy: 246508.12.2018, 16:53

Długo oglądam PL, ale tak bezpłciowego i słabego sędziego nie wiem czy widziałem.

michalmsos komentarzy: 156508.12.2018, 16:53

Może Bielika ściągną z wypożyczenia;)
Albo kosa i elneny na śo...
Tak czy inaczej... głupie żółte kartki dzis lapiemy....

Fanatic komentarzy: 599108.12.2018, 16:53

sędzia przekupiony.

Oldgunner3 komentarzy: 961808.12.2018, 16:52

Powinno coś już dla nas wpaść,ale i Laca i Auba mają po jednym mega pudle

KySiO komentarzy: 66508.12.2018, 16:52

Bezsensowne sędziowanie. Może nie prowadzimy do przerwy, ok, ale widać postęp, bo gramy naprawdę fajnie i mamy spotkanie pod kontrolą.

RoMbi komentarzy: 1387 newsów: 708.12.2018, 16:52

W przerwie ktoś powinien pokazać tym sendziom co odwalili w tej połowie.

mel75 komentarzy: 68008.12.2018, 16:52

Abstra****ąc od sędziowania, z kim mamy wygrać tą pierwszą połowę jak nie z tego typu leszczami.

FanekAFC komentarzy: 511208.12.2018, 16:52

Tragiczny sędzia, zresztą nasza gra też. Jak to było z United, widać było braki Xhaki ? Gramy ze znacznie słabszym przeciwnikiem, a w środku wyglądamy jeszcze gorzej, w dodatku jak zwykle musiało mu coś odwalić i 2 razy podał piłkę rywalowi.

Paczuszek komentarzy: 84308.12.2018, 16:52

Obys seria lepszych drugich połów znów zagościła na Emirates

lays komentarzy: 3987108.12.2018, 16:52

Jezu wykartkowac się na Hudd. Miał to być larwy mecz, a weszliśmy w ich gierkę i zamiast ich klepać, bo są słabi to gramy piłki górą i na szybko pchamy ja do przodu. Laca powinien zdobyć gołą w 1 sytuacji, to samo Auba.

Za Lichiego dawać mikiego

ghostdirewolf komentarzy: 2308.12.2018, 16:52

Typowa pierwsza połowa w naszym wykonaniu, nie wiem kim zagramy z soton

havoc komentarzy: 1890 newsów: 408.12.2018, 16:52

@ZielonyLisc: To tylko karma za nieuznanego gola liverpoolu ,)

@wojtek1256:
Jak dla mnie był spalony a karny wątpliwy, jestem za tym by gwizdać tylko ewidentne i pewne 11. Owszem powinien być dla nas ale sędzia bez Varu nie może tego widzieć...

kaziu874 komentarzy: 671108.12.2018, 16:51

Nie wiem co jest bardziej frustrujące, sędzia czy to że na kuponie był Arsenal strzelający w obu połowach..

strug210 komentarzy: 99908.12.2018, 16:51

Sędzia to jakiś nieśmieszny żart.

helzing komentarzy: 327308.12.2018, 16:51

sędzia chce zabłysnąć... i na razi mu się udaje.
Jakiś świeżak???
To za tydzień gramy bez obrony??!!

Garfield_pl komentarzy: 2707008.12.2018, 16:50

Mustafi i Papa zawieszeni na następny mecz, da się? Da!

ZielonyLisc komentarzy: 2020208.12.2018, 16:50

Powinno być minimun 1:0 dla nas!!! To co zrobił liniowy to zalicza się do odstrzału!!

GROMALL komentarzy: 509008.12.2018, 16:50

no to jednak nie wygramy w końcu w pierwszej polowie.

mihaal komentarzy: 24308.12.2018, 16:50

Socratis i Mustafi chyba nie zagrają ze Świętymi za kartki. Złapali po piątej.

ejmati komentarzy: 94808.12.2018, 16:50

Myślałem, że Mike Dean jest upośledzony, ale ten typo dzisiaj to nowy poziom sedziowania

pLYTEK komentarzy: 410708.12.2018, 16:50

Iniesta sędziuje tragicznie póki co

pawel94 komentarzy: 122008.12.2018, 16:49

Mustafi trafiony i jeszcze dostaje żółtą za symulowanie. Ten sędzia to total amator.

Ranczomen komentarzy: 1225208.12.2018, 16:49

Jak ten sędzia to jakiś brataniec Deana chyba xD

@Patriko: ?

piter1908 komentarzy: 505108.12.2018, 16:49

a mnie się podoba jak dziś sędziuje. Tak po Angielsku, fakt pozwala grać ostro ale gdyby było inaczej gralibyśmy w 10.

NIKEy komentarzy: 80708.12.2018, 16:49