Niepotrzebne kontuzje w zbędnym meczu, Hull 0-4 Arsenal

Niepotrzebne kontuzje w zbędnym meczu, Hull 0-4 Arsenal 08.03.2016, 21:13, Sebastian Czarnecki 2347 komentarzy

Kibice po tym meczu mogą mieć mieszane uczucia. Z jednej strony Arsenal pewnie uporał się z Hull City i wpakował mu aż cztery łatwe bramki, z drugiej boisko z kontuzjami opuściło aż trzech zawodników. A wszystko to mając świadomość, że do tego pojedynku nie powinno w ogóle dojść, ponieważ Kanonierzy nie tylko powinni, co po prostu musieli pokonać Tygrysy już w pierwszym spotkaniu na własnym stadionie.

Na Emirates Stadium Arsenal zremisował na własne życzenie i tylko niepotrzebnie dodał sobie dodatkowy mecz do już i tak wystarczająco napiętego terminarza. Częste spotkania i niezbyt szeroka kadra spowodowały, że kontuzje skumulowały się w jednym meczu - tym, który w ogóle nie miał prawa się odbyć. Jak więc cieszyć się z awansu do kolejnej rundy po wymęczonym dwumeczu, który zebrał żniwa w postaci kontuzji dwóch podstawowych obrońców i środkowego pomocnika, kiedy można było łatwo i przyjemnie zapewnić sobie awans już dwa tygodnie wcześniej?

Hull City: Jakupović - Bruce, Maguire, Davies - Elmohamady, Meyler (58. Aluko), Huddlestone, Diame, Odubajo (81. Robertson) - Powell - Diomande (88. Taylor)

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker (33. Monreal), Gabriel (57. Ramsey) (73. Adelaide), Gibbs - Flamini, Elneny - Campbell, Iwobi, Walcott - Giroud

Na początku meczu delikatną inicjatywę przejęli piłkarze Arsenalu. Już w 3. minucie Theo Walcott umieścił piłkę w bramce Hull, jednak Anglik znajdował się na wyraźnym spalonym.

W 10. minucie Kanonierzy stworzyli sobie pierwszą naprawdę groźną sytuację. Prawą stroną odważnie ruszył Joel Campbell, który znalazł sobie dużo miejsca na oddanie strzału, przełożył piłkę na lepszą lewą nogę i uderzył... obok bramki.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Arsenal powoli konstruował swoje ataki, jednak nie potrafił znaleźć sobie dobrego miejsca na oddanie strzału. Podopieczni Steve'a Bruce'a dobrze bronili strefą i zostawiali londyńczykom mało wolnej przestrzeni.

W 19. minucie Per Mertesacker i Nick Powell groźnie zderzyli się głowami w polu karnym Arsenalu. Obaj zawodnicy doznali sporych obrażeń i przez dłuższy czas byli opatrywani przez sztaby medyczne. Ostatecznie obaj wrócili na boisko i kontynuowali grę.

W kolejnych minutach to gospodarze zaczęli przeważać na boisku. Arsenal nie dość, że miał problemy z przedostaniem się pod pole karne rywala, to zaczął mieć też kłopoty z wyprowadzaniem piłki.

W 30. minucie Tygrysy stworzyły sobie pierwszą naprawdę groźną sytuację. Zamieszanie w polu karnym mógł wykorzystać Meyler, który huknął z okolicy jedenastego metra na bramkę Ospiny, ale Kolumbijczyk popisał się świetnym refleksem i udanie interweniował. Rezerwowy bramkarz Arsenalu poradził sobie jeszcze z drugą dobitką, ale przy trzeciej skapitulował. Gol nie został jednak zaliczony, arbiter liniowy wcześniej uniósł do góry chorągiewkę.

W 32. minucie lekko niemrawy Per Mertesacker zapobiegawczo opuścił boisko. Jego miejsce na środku obrony zajął Ignacio Monreal. W międzyczasie głupimi i niepotrzebnymi żółtymi kartkami w sytuacji bez zagrożenia ukarani zostali Elneny i Giroud.

Kanonierzy zaczęli nieco naciskać na defensywę Hull, ale wciąż bez wyraźnego rezultatu.

Jak się okazało, wystarczyło jedynie poczekać, a bramka przyszła sama. Fatalny błąd popełnił Meyler, który podał piłkę w tak niefortunny sposób, że dopadł do niej Olivier Giroud i nie zmarnował akcji sam na sam z Jakupoviciem. 1-0!

Dwie minuty później Kieran Gibbs mógł podwyższyć prowadzenie. Roberto Gibbsaldo potężnie huknął lewą nogą, ale ponad bramką.

Mimo doliczonych aż pięciu minut, do końca pierwszej połowy nie działo się nic ciekawego. Arsenal prowadzi do przerwy 1-0.

Na drugą część meczu Kanonierzy wyszli już o wiele lepiej umotywowani i widać to było od pierwszych minut. Już pięć minut po wznowieniu gry strzał Elneny'ego z półwoleja powędrował ponad bramką.

Kolejna kontuzja w Arsenalu. Tym razem urazu mięśniowego nabawił się Gabriel Paulista, a w 57. minucie jego miejsce zajął Aaron Ramsey. Parę środkowych obrońców stworzyli więc Chambers i Monreal, zaś lukę na prawej stronie defensywy uzupełnił Flamini.

Olivier Giroud oddał strzał z rzutu wolnego, jednak trafił prosto w mur. Chwilę później pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy; Sone Aluko zastąpił winowajcę przy pierwszej bramce - Meylera.

Nienajlepsze wejście na boisko zaliczył Aaron Ramsey, który mógł zdobyć gola... samobójczego. Po akcji Tygrysów piłka odbiła się od walijskiego pomocnika i minimalnie minęła się z bramką strzeżoną przez Ospinę.

W 71. minucie Arsenal podwyższa prowadzenie. Z dośrodkowaniem Walcotta minęło się aż dwóch defensorów Hull, a do bezpańskiej piłki dopadł Giroud, który pewnie pokonał Jakupovicia.

Kolejna wymuszona zmiana w Arsenalu. Ledwie Aaron Ramsey pojawił się na boisku i już musiał je opuścić z powodu urazu. Jego miejsce zajął Jeff Reine-Adelaide.

W 77. minucie Kanonierzy prowadzili już 3-0. Fenomenalnym podaniem między obrońców popisał się Joel Campbell, który wystawił idealną piłkę Walcottowi w sytuacji sam na sam. Anglik nie mógł tego zmarnować i plasowanym strzałem pokonał szwajcarskiego bramkarza.

Olivier Giroud bardzo chciał zabrać piłkę meczową do domu i dążył do hat-tricka. W 83. minucie jego strzał zatrzymał Jakupović.

W 87. minucie o mocny strzał z dystansu pokusił się Iwobi. Próba Nigeryjczyka była bardzo dobra, ale Jakupović przytomnie interweniował.

Na minutę przed końcem meczu Walcott strzelił gola na 4-0. Anglik wbiegł między defensorów i mocnym strzałem pokonał bramkarza, nie dając mu żadnych szans.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal pokonał swojego rywala 4-0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii, gdzie niebawem zmierzy się z Watfordem.

autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 312.03.2016, 16:50

Zielony
Strzelil gola i mial 2 asysty, tylko ze te asysty takie w miare quality.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11712.03.2016, 16:50

Barca 4-0 do przerwy. Na Camp Nou zapowiada się klęska w środę.

mic_now komentarzy: 218912.03.2016, 16:43

co ten messi gra to ja nie wiem jak to skomentować.

rafi_i komentarzy: 421812.03.2016, 16:41

ja nie moge z tego Messiego, gosciu jest totalnie KOSMITA.

maciekbe komentarzy: 1245812.03.2016, 16:41

@MG haha faktycznie, akcja kropka w kropkę jak w wykonaniu Messiego ^^
Dobry meczyk się zrobił

Ty mi mów, jak się nazywał ten wonderkid ze Swansea, co go tutaj tak Shinev wielbił. To było sezon albo dwa temu.

Kowal96 komentarzy: 1758912.03.2016, 16:30

Postawa kibiców na meczach też ma chyba znaczenie, przy wybieraniu najlepszego klubu fair play.

kamilo_oo komentarzy: 2356712.03.2016, 16:30

tfu. Anglia, a nie West Ham ;p

kamilo_oo komentarzy: 2356712.03.2016, 16:25

Gunner012

Brane są pod uwagę jeszcze inne kryteria, akurat West Ham w tamtym roku zajął 2 miejsce

mic_now komentarzy: 218912.03.2016, 16:24

fifa manager to jest gra dla dzieci :)

Fanatic komentarzy: 599112.03.2016, 16:22

Auba nmoże zostać, może odejść z bvb ale tak uczciwie i obiektywnie ja na miejscu Auby niechetnie zamienił BvB na Arsenal przede wszystkim ze względu na kibiców: atmosfera na Signal iduna park jest wspaniała w porównaniu do naszego stadionu - po prostu przepaść, ale i tak liczę, że wenger przynajmniej spróbuje

ZielonyLisc komentarzy: 2028212.03.2016, 16:21

Ja jedynie w co ostatnio gram to CS 1.6 po tym jak spaliła mi się karta graficzna -.-

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 212.03.2016, 16:19

Ja długo grałem w Fifę Manager, Football Manager jakoś nie przypadł mi do gustu.

maciekbe komentarzy: 1245812.03.2016, 16:19

@ZielonyLisc nie nie, też niski ale młodziutki i biały

ZielonyLisc komentarzy: 2028212.03.2016, 16:18

Routledge?

maciekbe komentarzy: 1245812.03.2016, 16:17

jak się nazywa ten piłkarz, nad którym ślinił się w zeszłym sezonie Shinev? Taki niski ze Srok, nie wiem czy jest dalej w Swansea

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 212.03.2016, 16:15

Fair play, czyli zespół z najmniejszą ilością kartek?

strug210 komentarzy: 100012.03.2016, 16:13

Dobra, doradźcie. Kim zagrać kariere w FM16? Niekoniecznie z BPL. Arsenalem mi się już znudziło :D

mic_now komentarzy: 218912.03.2016, 16:13

Messi nie strzela karnego znowu

kamilo_oo komentarzy: 2356712.03.2016, 16:07

Mój błąd. Puchar COC to 3 runda eliminacji, 1 to jest za ten fair play czy coś tam

Piotrek95 komentarzy: 964512.03.2016, 15:57

Nie wszystkie mecze przełożone tylko kilka. W aplikacjach typu flashscore wpisywane są z góry terminy rozgrywanych spotkań a to przecież się zmienia, zwłaszcza w Premier League gdzie mamy Puchar FA i COC.

mitmichael komentarzy: 4924312.03.2016, 15:57

@mistiqueAFC
Zdarza sie najlepszym ;) namieszałem a przeciez mowił Twarowski o beniaminku Norwich :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.03.2016, 15:56

Mit

Już zapomniałeś ta walkę o Leicester o utrzymanie?oj skleroza w tak młodym wieku

ziomek1245 komentarzy: 106712.03.2016, 15:55

Ciekawe czy to prawda, ale w sumie bym się nie zdziwił. Guardiola chyba ma gdzieś City, zdecydował się ogłosić swoją decyzję tak wcześnie, chociaż musiał sobie zdawać sprawę jakiego syfu narobi tym posunięciem. Dla niego to obojętne czy Obywatele będą mistrzami czy nawet wypadną z pierwszej czwórki, kasy i tak dostanie jak lodu na każdego zawodnika jakiego będzie chciał.

mitmichael komentarzy: 4924312.03.2016, 15:54

@Novazzy
No to pieknie namieszałem :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.03.2016, 15:54

Maciekbe

No też mnie to zdziwiło bo ja o tym nic nie słyszałem, i chyba nikt z k.com również.Ale z drugiej strony to Twaro by tego CHYBA nie powiedział jak to był jakiś syf z twittera

Novazzy komentarzy: 351012.03.2016, 15:52

@mit
Leicester jest drugi sezon,a z Norwich zremisowaliśmy juz.

mitmichael komentarzy: 4924312.03.2016, 15:50

Jak wygramy w lidze z Watfordem u siebie to bedziemy jedna z nielicznych druzyn, ktore pokonały beniaminkow w obu meczach. Wygralismy 2 razy z lisami i Bournemouth i raz z szerszeniami własnie

afc4life komentarzy: 478312.03.2016, 15:49

Dzieki Carling Cup chyba nie beda musieli eliminacji grac co?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189912.03.2016, 15:49

Catalonczyk
Ale gorsza formę i teraz kanonierzy im uciekną ☺☺

maciekbe komentarzy: 1245812.03.2016, 15:48

@mistiqueAFC słyszałem, zgłaszam bulszit. Wydaje mi się to mało prawdopodobne, żeby tak doświadczony trener jak Pep robił dym w drużynie swojego nowego pracodawcy.

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.03.2016, 15:48

Cytując Twaro

"Weźcie za niego jak najwięcej pieniędzy i go sprzedajcie.Ja go nie będę potrzebowal"

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189912.03.2016, 15:46

A ja nie współczuję city. Zachowali się po chamsku w stosunku do Pellegriniego i teraz mają za swoje

ziomek1245 komentarzy: 106712.03.2016, 15:46

mistiqueAFC

A co niby powiedział o Bonym, bo meczu nie oglądałem.

Co do Guardioli to jeszcze pracy nie zaczął, a już wykluczył City z walki o mistrzostwo.