Oceny Kanonierzy.com - Arsenal vs Aston Villa!

Oceny Kanonierzy.com - Arsenal vs Aston Villa! 29.01.2012, 19:44, Szymon Ortyl 168 komentarzy

Poniżej prezentujemy oceny spotkania przygotowane przez naszych redaktorów: Szymona Ortyla Marcina Stefaniaka. Oceniona została potyczka Kanonierów z Aston Villą w FA Cup.

Łukasz Fabiański: 5.0 - Polak zaczął niepewnie, zaliczył kilka niecelnych i nerwowych wykopów. Mógł także zachować się lepiej przy pierwszej bramce dla Aston Villi. Z czasem jednak grał coraz lepiej i w drugiej połowie obyło się bez błędów.

Francis Coquelin: 5.0 - Młody Francuz zdecydowanie nie radził sobie dzisiaj z dobrze dysponowanym Agbonlahorem i często nie nadążał za szybkim Anglikiem. Nie popełnił jednak żadnego rażącego błędu i przede wszystkim nie zawinił przy żadnym z goli.

Per Mertesacker: 4.5 - Bardzo słaby występ niemieckiego wieżowca. Często gubił krycie i nie był w stanie upilnować Robbiego Keana. Częściowo odpowiedzialny za oba gole dla The Villans, przy pierwszym trafieniu zostawił Irlandczyka za swoimi plecami, a ten wywalczył rzut rożny, po którym padła bramka. Przy drugim golu natomiast Mertesacker postanowił zabawić się w napastnika, jednak nie miał już sił na powrót do obrony. Zaznaczył się również z przodu, bowiem był bliski pokonania Givena po kornerze, piłkę z linii bramkowej wybił jednak Ireland.

Laurent Koscielny: 6.0 - Chyba najpewniejszy defensor w dzisiejszym spotkaniu. Nie był to może genialny występ Francuza, ale zrobił, co powinien. Popełnił tylko jeden poważny błąd, kiedy stracił piłkę na rzecz Darrena Benta i musiał ratować się faulem, po którym obejrzał żółty kartonik. Z drugiej strony wywalczył jednak jedenastkę, która pozwoliła Kanonierom wyjść na prowadzenie.

Thomas Vermaelen: 5.0 - Belg mógł na pewno poradzić sobie lepiej, ale nie zapominajmy, że nadal nie gra na swojej nominalnej pozycji. Nie był najlepszy w defensywie i zawinił przy obu bramkach dla gości. Przy pierwszej nie zaatakował piłki i został wyprzedzony przez Dunne'a, przy drugiej musiał wracać za akcją przez co złamał linię spalonego. Walczył jednak z przodu i wyróżnił się dwoma groźnymi strzałami.

Alexandre Song: 6.0 - Nie był zbyt widoczny na boisku, ale dobrze asekurował Coquelina. Nie pokazał nic specjalnego zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Poprawny występ Kameruńczyka.

Aaron Ramsey: 4.5 - Walijczyk grał bardzo niepewnie, kilka razy w idiotyczny sposób tracił piłkę podając ją wprost pod nogi rywali. W drugiej połowie zagrał zdecydowanie lepiej, jednak z pewnością nie był to występ na miarę klubu wielkości Arsenalu.

Alex Oxlade-Chamberlain: 6.5 - Młodego Anglika wszędzie było pełno, Jako jeden z nielicznych zawodników wkładał w grę całe serce i robił wszystko, aby pomóc drużynie. Kilka razy próbował zagrozić bramce przeciwnika oddając strzały zza pola karnego. Za jedyny minus jego dzisiejszego występu można uznać kilka niepotrzebnych, szaleńczych dryblingów.

Theo Walcott: 5.0 - Swoją katastrofalną grą w pierwszej połowie, Anglik niewątpliwie pokazał, iż nie zasługuje na ewentualną podwyżkę przy okazji podpisania nowego kontraktu. Część swoich win odkupił strzelając wyrównującą bramkę dla Kanonierów. Warto jednak zauważyć, iż padła ona głównie przez katastrofalne zagranie Huttona, który wybijając piłkę trafił nią w głowę Theo.

Tomas Rosicky: 5.5 - Bardzo starał się rozgrywać piłkę i uspokajać grę, jednak nie zawsze mu to wychodziło. Zaliczył kilka niepotrzebnych strat, niemiej jednak jako jedyny w drużynie miał pomysł na grę i przewidywał więcej, niż tylko 1 podanie do przodu.

Robin van Persie: 6.0 - Robin mimo strzelenia 2 bramek nie może dzisiejszego meczu zaliczyć do udanych. Jego grę cechowało bardzo dużo kombinowania i niepotrzebnych, finezyjnych zagrań w momentach, w których proste podanie mogło otworzyć koledze drogę do bramki.

Arsene Wenger: 9.0 - Nie wiadomo co Arsene powiedział zawodnikom w przerwie meczu, jednak niewątpliwie okazało się to skuteczne i niesamowicie zmotywowało zawodników w 2 połowie meczu.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 130.01.2012, 16:54

Ja bym Wengerowi dał znacznie mniej, za zmiany w 88 minucie...mógł dać im chociaż 10 minut (choć Sagna prawie został antybohaterem meczu po tym failowym wybiciu)

WojO komentarzy: 225230.01.2012, 10:46

Mimo strzelenia bramki, Theo znów mnie zawiódł, to samo Ramsey. Znów podobała mi się gra AOC, mam nadzieję, że kiedy wróci Gerwazy z PNA, to AOC zajmie miejsce Walcotta w składzie. Kościelny też na wysokim poziomie znów. RVP szału nie zrobił, ale strzelił dwa karne w jednym meczu, a to też trzeba umieć.

JKS11 komentarzy: 14630.01.2012, 10:14

Ramsey juz 5 mecz z rzedu pokazuje że nie nadaje sie na grę w 1 składzie , szkoda ze Wilsherowi sie kontuzja odnowiła .
Najlepiej byłoby jak by Boss kupił jakiegos porzadnego Środkowego pomocnika, takiego jak Mordic :P

mcdarks9 komentarzy: 64030.01.2012, 07:42

Ramsey i Walcott jak zwykle na swoim najniższym poziomie.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 130.01.2012, 07:05

Chcialbym zobaczyc statystyki kazdego z pilkarzy, z nich mozna najwiecej wywnioskowac

Natazar komentarzy: 40130.01.2012, 02:03

@krecik349
Na sportklubie tak znają sie na pilce jak ja na gotowaniu. Wedlug mnie oceny bardzo trafione.

krecik349 komentarzy: 567 newsów: 129.01.2012, 23:40

Redaktorzy zrobili mi mętlik w głowie.Jak na kanale SportKlub krytycznie wypowiadali się o Rosickim a dobrze o Francisie,tak tutaj na odwrót.No nic

fabregas1987 komentarzy: 2579329.01.2012, 23:19

co do slabych zawodnikow z dzisiejszego meczu to plus jest taki, ze:
za Fabiańskiego gra Szczęsny, za Ramsey'a Arteta, za Walcott'a moze zagrac Henry, za Coquelina Sagna :D

DryneK komentarzy: 226929.01.2012, 23:04

@Mievo
pewnie tak, bo po przegranych jest tyle błędów, że nikomu nie chce się ich opisywać :P

DryneK komentarzy: 226929.01.2012, 23:02

Arsene Wenger - Man of the match? :D
Ten mecz pokazał, że transfery muszą być, bo inaczej może być jeszcze gorzej.

Czternasty komentarzy: 515 newsów: 229.01.2012, 23:01

Ocena dla Wengera śmieszna. Może i w drugiej połowie napieraliśmy i mieliśmy bardzo duże posiadanie piłki, ale umówmy się, że jedna przypadkowa bramka i pozostałe dwie z karnego to było po prostu wielkie szczęście! Gdyby nie szczęście, które nam towarzyszyło w tym meczu (dzięki Bogu!) to Wengerowi należałaby się ocena odwrotnie proporcjonalna, żadnych niesamowitych zmian nie dokonał aby zmienić wynik, a w szatni myślę, że było jak zawsze bo jednak jest z nami nie od dziś.

IGWC komentarzy: 1052 newsów: 129.01.2012, 22:30

Nie wiem na ile Boss wspomógł chłopaków w przerwie a na ile zaczęło nam dopisywać po prostu szczęście ale mecz piękny ;)

David92 komentarzy: 640029.01.2012, 22:29

Z ocenami widze jest tak, ze jak kazdy sobie juz opinie o takim Ramsey'u wyrobil, ze to nieudacznik to teraz jak by nie zagral to i tak dobrej oceny nie dostanie bo ma zla opinie :D Jak Walcott moze miec wyzsza ocene od walijczyka, za to, ze gracze Aston go nabili i pilka wpadla do bramki?

The0dore komentarzy: 17429.01.2012, 22:26

Nie wiem kto pisał te oceny...

Strus komentarzy: 106229.01.2012, 22:23

Fabiański 5.5 Zwlekał z podaniem piłki, narażając drużynę na niebezpieczeństwo. Z reguły mocno niecelne długie podania. Dobre wyjścia do piąstkowań/ wyłapywania dośrodkowań. Pech/brak kunsztu przy drugiej bramce.
Coquelin 5.5 Im dalej w mecz, tym lepiej. W pierwszej połowie miał problemy z powstrzymywaniem Agbonlahora. W drugiej wyglądało to już jak należy. Parę niepotrzebnych fauli. Prowadził akcje skrzydłem jak przystało na bocznego obrońcę.
Mertesacker. 5. Bury za pierwszą połowę: nie trzymał pozycji. W trakcie meczu wiele nieudanych podań do przodu. W drugiej połowie znacznie pewniej + wiele przechwytów piłki. Chłop ma pecha do stałych fragmentów, znowu jak bramkarza pokona główką, to wybiją piłkę z linii...
Koscielny 6.5 przy pierwszej bramce bez szans na interwencję. Parokrotnie czyścił błędy innych obrońców. Jego wejścia do ataku w drugiej połowie zrobiły różnicę. Akcja na drugiego karnego palce lizać.

Vermaelen 4.5 kolejny słabiutki mecz w jego wykonaniu. Strzały na bramkę go nie rozgrzeszają. Poważny błąd w ustawieniu przy drugiej bramce. Akcje lewtym skrzydłem nie wyglądały jak powinny.

Song 5.5 Bez błysku w obrnie, choć w miarę zdyscyplinowanie ubezpeiczał prawą stronę. Występ uratował podaniem na Ramseya przy karnym na 2:1

Ramsey 5.5 dużo biegania do pressingu, pokazywał się na pozycje strzeleckie i.. marnował je. Brawa za parę wejść w pole karne i wywalczenie karnego.

Rosicky 6.5 brawa za rozgrywanie. Dobrze wybiegał z pomocy do ataku. Przy lepiej dysponowanych napastnikach/skrzydłowych zaliczyłby parę asyst

Walcott 5.5 niby zrobił ,co do niego należało- zdobył bramkę(szczęśliwą) po rajdzie. Marna skuteczność pojedynków z Warnockiem(szczegółnie przed przerwą) Raptem raz udało mu się(i to w przeciętnej sytuacji) wystawić piłkę RvP.
AOC 6. Dużo skutecznego dryblingu. Brakuje zrozumienia z innymi graczmi, by w pełni wykorzystać to, nad czym się napracował. Akcjami indywidualnymi nie rozbijesz obrony.

RvP 6 dwa pewnie wykonane karne, skutecznie wracał się przy stałych fragmentach. Fatalnie wyglądało wykorzystanie prostopadłych zagrań Rosickiego

marwy komentarzy: 2929.01.2012, 22:23

Ramsey nizej od Walcotta, lol. Haters gonna hate.

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12629.01.2012, 22:19

stefcio15, dla mnie ona nie jest sporna, tam była seria błędów, a wy wypomnieliście tylko TV i Perowi za prokurowanie rożnego. Kościelny to chyba święty jest. Jeśli TV mógłby ruszyć wcześniej (nie zdążyłby wyskoczyć, ale mniejsza), to czemu nie mógł wcześniej ruszyć Laurent albo Coquelin?

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1429.01.2012, 22:19

Oceny Kanonierzy.com będą już tylko po wygranych meczach tak? :P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223729.01.2012, 22:16

Topek - ale jakby ruszył szybciej, to znalazłby się właśnie przed nimi i mógłby wybijać piłkę. Mówię, jak dla mnie to bardzo sporna sytuacja, ale jednak coś trzeba było napisać. Każdy może to odbierać inaczej, ja mogę mieć rację, ty możesz mieć rację.

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12629.01.2012, 22:14

stefcio15, Verma był za graczami AV, żeby się dostać do piłki musiałby ich przeskoczyć. Jeśli to w ogóle jest możliwe, to przez oparcie na plecach, z takiej pozycji nie wybiłby do przodu. Jeszcze tam Coquelin się pałętał, który był bliżej do piłki niż Belg. Idealnie, to powinno w ogóle nie być tego dośrodkowania. Kolejny raz zaspaliśmy przy krótkim rozegraniu. Nie dość, że nie zablokowaliśmy wrzutki, to gracze AV się przesunęli a u nas wszyscy pogubili krycie. Ale z tego dla mnie jedynie Koscielny mógł to wyczyścić.

pepe126p komentarzy: 66129.01.2012, 22:09

Brawo dla autora za przyznanie oceny Bossowi. Zdecydowanie zasłużył lecz szkoda, że nie zmotywował tak zawodników w szatni przed meczem.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223729.01.2012, 22:09

Topek - Verma stał na długim słupku, więc atakując piłkę nic by nie ryzykował, bo wybijałby ją na aut.

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12629.01.2012, 22:08

stefcio15, no to można go zganić za braki w kryciu, ale nie że sprokurował rzut rożny. No litości.

a Verma atakujący taką piłkę wbił by samobója. Jak Ty chcesz z takiej pozycji przekręcić głowę do wybicie do przodu?

joset komentarzy: 13129.01.2012, 22:08

Trochę za słabe te oceny.

niski93 komentarzy: 581629.01.2012, 22:07

Ogólnie zagraliśmy słabo, słuszne oceny.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223729.01.2012, 22:05

Topek - a sytuacja z rożnym jest bardzo sporna i o tym już pisałem. Starałem się jak najlepiej wypatrzeć i wydaje mi się, że jednak Laurent był za blisko (krótki słupek), a Verms mógł zaatakować piłkę, a nie przesunął się w jej kierunku.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223729.01.2012, 22:03

Topek - taki, że Per nie wiadomo po co wybiegł na połowę boiska i nie miał nawet najmniejszego zamiaru wrócić. Przez to Laurent musiał nadrabiać i przesunąć się na jego pozycję.

uszko komentarzy: 84229.01.2012, 22:01

Oceny dobre, tylko każdemu z obrony dałbym jednak +0.5, nie nagrali aż tak tragicznie, należy im się.

David92 komentarzy: 640029.01.2012, 22:00

Dla prawie wszystkich za niskie oceny o.O A dla Pera to juz calkiem, chyba go bardzo nie lubicie.

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12629.01.2012, 21:56

Nie zgodzę się, że TV zawalił pierwszą bramkę. To Koscielny powinien to wyczyścić. Nie krył nikogo i był jako jedyny pierwszy do piłki. Dał się przeskoczyć. Nie wspomnienie o tym, a wypomnienie Perowi tego, że doprowadził do rożnego po którym poszła bramka (co to za zarzut w ogóle?) to żart jakiś.

zuczek1987 komentarzy: 640329.01.2012, 21:55

oceny o wiele za niskie... podnieślismy się przy stanie 2-0 oceny powinny być o ocenę wyżej dla każdego

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223729.01.2012, 21:41

Kanonier - może co do niektórych rzeczywiście masz rację i moglibyśmy dać te 0.5 wyżej, ale na pewno nie dla Vermsa. Na moje oko zawalił obie bramki i nie pokazał nic w defensywie.

KanonierTH1411 komentarzy: 482829.01.2012, 21:39

Coquelin powinien dostać 5.5, Mertesacker 5.0 bowiem obaj w drugiej połowie zagrali lepiej i myślę że o te 0.5 oceny powinni dostać wyżej.

Kosicielny 6.5 - Jeden błąd i kilka dobrych wyjść do przodu, gdzie jeden zakończył się karnym. Zagrał dobry mecz.

Vermaelen 5.5 - Nie grał rewelacyjnie ale pomagał w ofensywie co potwierdził dwoma groźnymi strzałami. W obronie też jakoś tragicznie nie było, choć przy golach mógł zachować się lepiej.

Ramsey 6.0 - Nie jest w najlepszej formie, sam go krytykuję niemal po każdym meczu ale dzisiaj zagrał dobre zawody. Wywalczył karnego, kilka razy odegrał piłkę i grał na dobrym poziomie. Oczywiście do Fabregasa brakuje mu lat świetlnych ale walczył i zagrożenie stwarzał dość często.

Chamberlain 5.5 - Nie zagrał lepiej od Ramsey'a. Próbował szarpać w pierwszej połowie ale partnerzy nie ułatwiali mu zadania, zaś w drugiej zgasł i nie było go widać. Zagrał przeciętnie, starał się ale nic z tego nie wynikało.

Walcott 6.5 - Słaba pierwsza połowa jak w wykonaniu zresztą całego zespołu, choć do jednej sytuacji doszedł. Druga połowa dobra, szarpał cały czas po prawej stronie, był aktywny i stwarzał zagrożenie + zdobył fartownego gola. Dobry mecz w wykonaniu Theo, acz nie bardzo dobry.

Robin 6.5 - Zagrał na ile mógł, oddał groźny strzał z prawej nogi po podaniu Walcotta w drugiej połowie, ale ogólnie odcięty od gry. Gdy miał piłkę w polu karnym dużo kombinował, szczególnie w pierwszej połowie dlatego nie grał tak jak się od niego tego oczekuje. Swoje jednak zrobił, strzelił dwie bramki i zapewnił nam awans.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223729.01.2012, 21:38

Love - już raz na tego typu zarzut odpowiadałem. Można wygrać mecz w słabym stylu, albo przegrać w dobrym. Nie każdej wygranej towarzyszy genialna gra i nie każda porażka jest zasłużona.

LoveTheGunners komentarzy: 914029.01.2012, 21:37

to my przegralismy ten meccz?-.-

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223729.01.2012, 21:36

Cored - no tak, ale tak widocznie z Szymonem odebrałem ten mecz. Fajerwerków nie było, stąd te oceny. Wolimy zaniżać, niż zawyżać.

go_go_gunners komentarzy: 591 newsów: 329.01.2012, 21:32

Wenger MOTM ;)

MajsterLM komentarzy: 124929.01.2012, 21:32

Ale niskie oceny

Cored komentarzy: 3129.01.2012, 21:32

stfcio15
fakt,mialo byc :) ale mam juz tak,ze kloce sie do konca. zapomnialem dodac tylko,ze mam tak pierwszy raz,pierwszy raz ze nie zgadzam sie z Waszymi ocenami. co do wysokosci oceny zgodze sie co do Fabiana,Songa i Robina. Reszta,za nisko. Wiem,ze nie mozecie napisac ocen,ktore beda sie podobac kazdemu,ale chyba sam powiesz,ze tym razem jest bardzo duzo sprzeciwow

karlo komentarzy: 906929.01.2012, 21:27

Wenger prawidłowo.

Dominika93 komentarzy: 293729.01.2012, 21:26

Oceny i podsumowania są bardzo dobre, może w niektórych przypadkach sama osobiście dała bym 0,5, max 1 więcej. Niestety Kanonierzy nie rozegrali dzisiaj wyjątkowo dobrego spotkania, szczególnie pierwsza połowa pozostawiała wiele do życzenia, druga była już lepsza. Moim zdaniem, nasi piłkarze mogli pokazać o wiele więcej, bo wiadomo że ich na to stać. Mimo tego, ze wygraliśmy to dwie bramki zostały strzelone z karnego, wolała bym by były one z akcji. Ja osobiście do ocen nie mam żadnych zastrzeżeń, gdyż wyższych ocen nie ma za co wystawiać, bo ocenia się cały mecz a nie tylko 20-30 min, gdzie ktoś pokazał chociaż trochę swoich umiejętności (jeżeli zajęci byliście innymi sprawami, typu spamowanie na k.com i nie zwracaliście uwagi na to co dzieje się na boisku i widzieliście tylko to co było dobre, to wasz problem)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223729.01.2012, 21:26

Cored - odwróci się przeciwko Tobie, co masz na myśli, warna? Nigdy w życiu, nie zrobiłeś nic co kwalifikuje się na ostrzeżenie, zatem dlaczego miałbyś je dostać?

Może źle odebrałem Twoją opinie, ale nie zaprzeczysz, że miała być ona uszczypliwa. Tak jak ty odebrałeś moje "żałosny"(zrozumiale), jako obrazę, to ja tak samo odebrałem Twoje "nieudolne".

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223729.01.2012, 21:23

Kostas - bo oceny mogą być pisane pod wpływem negatywnych emocji, a nawet jak nie są to i tak wiele ludzi krytykuje.

Cored komentarzy: 3129.01.2012, 21:22

stefcio15
calkowicie rozumiem. ale od tego jest dzial komentarzy,aby dzielic sie swoim zdaniem i nie rozumiem czemu walczy sie z poprawnym korzystaniem z niego.ale tak czy siak odwroci sie zaraz to przeciwko mnie,mam racje?

Kostas komentarzy: 13729.01.2012, 21:22

czemu po przegranych meczach oceny pojawiają się 3 dni później , albo wcale ? ;)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223729.01.2012, 21:21

Cored - Zresztą napisz kiedyś oceny i spróbuj dogodzić wszystkim. Jest grupa użytkowników, którzy się zgadzają, są też tacy, którzy mają inne opinie, co za tym idzie, gdybym napisał je w Twoim guście i tak znaleźliby się tacy, którym by się to nie podobało.

Oceny to typowo obiektywna sprawa i dodajemy je, by każdy mógł wyrazić swoją opinie, ale nie w taki sposób. "Nieudolne"? Tak, to rzeczywiście nie jest flame.