Oceny Kanonierzy.com: Man City vs Arsenal

Oceny Kanonierzy.com: Man City vs Arsenal 23.09.2012, 19:59, Sebastian Czarnecki 100 komentarzy

Poniżej prezentujemy oceny spotkania przygotowane przez naszych redaktorów: Marcina Stefaniaka i Sebastiana Czarneckiego. Tym razem oceniona została potyczka Kanonierów z obrońcą tytułu mistrza Anglii - Manchesterem City.

Vito Mannone: 6.5

Włoch zaliczył przeciętnie zawody, nie miał problemów z większością uderzeń The Citizens, jednak popełnił spory błąd, wychodząc z bramki przy rzucie rożnym. To właśnie po tej pomyłce Joleon Lescott otworzył wynik spotkania.

Kieran Gibbs: 7.0

W tym sezonie młody Anglik stara się we wszystkich meczach prezentować równy, solidny poziom. Dzisiaj było podobnie. 22-latek nie zaliczył żadnego poważnego błędu w defensywie, a po raz kolejny znacznie ożywiał grę z przodu, często utrudniając życie Pablo Zabalecie.

Laurent Koscielny: 8.0

Francuz w świetnym stylu powrócił do gry. Przez pełne 90 minut utrudniał życie napastnikom City. Co prawda raz, w groźnej sytuacji, wybijał piłkę wprost pod nogi Sergio Aguero, ale zaliczył również 2 przechwyty jako ostatni defensor i - co najważniejsze - strzelił gola na wagę jakże ważnego 1 punktu.

Per Mertesacker: 8.0

Fenomenalny występ rosłego Niemca, który od początku sezonu prezentuje równie wysoką formę. Mertesacker po raz kolejny bezbłędnie czytał grę przeciwnika i wielokrotnie zatrzymywał groźne kontry The Citizens.

Carl Jenkinson: 8.0

Podobnie jak jego kolega z przeciwnej strony boiska, również Jenkinson pokazał się po raz kolejny z bardzo dobrej strony. Anglik włożył w grę całe serce i pozostawił płuca na boisku. Szczególnie imponujący był jego rajd z 92. minuty, kiedy to ostatkami sił wyprzedził Javiego Garcię, który musiał decydować się na desperacki faul.

Mikel Arteta: 7.5

Wszyscy przyzwyczailiśmy się już do genialnej gry Hiszpana, więc chyba nikogo z nas nie dziwi kolejny bardzo solidny występ generała drugiej linii Arsenalu. Arteta po raz kolejny świetnie sprawdził się zarówno w destrukcji poczynań przeciwnika, jak i w dyrygowaniu pomocą Kanonierów. Warto zauważyć również, że 30-latek wygrał wszystkie pojedynki o górne piłki i zaliczył 94% celnych podań.

Abou Diaby: 7.0

Jak na razie Francuz utrzymuje tempo: jeden mecz dobry, jeden mecz słaby, a skoro w ostatnim meczu z Montpellier spisał się przeciętnie, dzisiaj rozegrał dobre zawody. Abou był bardzo aktywny w środku pola zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. Skutecznie uspokajał grę i mądrze dysponował piłką. Mecz rozegrany z głową i olbrzymim spokojem, a w jego grze nie było widać ani krzty niepewności.

Aaron Ramsey: 7.5

Tak jak w poprzednim sezonie wszyscy krytykowali Walijczyka za nieudane występy, tak po dzisiejszym spotkaniu nie można o nim powiedzieć ani jednego złego słowa. Aaron zagrał na nienaturalnej dla siebie pozycji skrzydłowego, ale bardzo często schodził do środka, kiedy na ofensywne wypady bokami boiska decydował się Cazorla. Przez Ramseya przechodziła duża część podań, który wyjątkowo celnie oddawał piłkę kolegom, wypracowując im również kilka sytuacji. Oprócz tego dobrze spisał się również w defensywie, skutecznie przecinając kilka podań w środkowej strefie boiska.

Santi Cazorla: 7.5

Hiszpan przyzwyczaił nas już do dobrych występów i nie inaczej było i tym razem. Santi pracował w ofensywie na całej szerokości boiska, nadrabiając braki za swoich kolegów z linii ataku, którym najzwyczajniej w świecie nie szło. Tradycyjnie popisał się kilkoma kluczowymi podaniami, świetnie rozciągał grę na skrzydła i harował jak wół od pierwszej do ostatniej minuty. To po jego strzale Kanonierzy dostali rzut rożny, który – również po dośrodkowaniu Cazorli – przyniósł im wyrównującą bramkę.

Lukas Podolski: 5.5

Jeden z głównych architektów ostatnich zwycięstw Arsenalu najzwyczajniej w świecie przygasł w meczu ze światowej klasy rywalem. Podolski jakby przeszedł obok meczu, gdyż po prostu był niewidoczny, o czym świadczy marna liczna 36 kontaktów z piłką. Nie dość, że nic nie pokazał w ofensywie, to na dodatek nie wspomagał drużyny w defensywie. Całkowicie bezbarwny występ Niemca.

Gervinho: 5.0

Podobnie jak Podolski, był architektem poprzednich zwycięstw Arsenalu. W odróżnieniu do Niemca, ten wcale nie był bezbarwny, ale aż nadto widoczny. Z tym wyjątkiem, że chociaż dochodził do sytuacji i był bardzo aktywny, to najwyraźniej pokłócił się z piłką, gdyż ta w ogóle nie leżała mu dzisiaj na nodze i zmarnował wszystko, co mu tylko na nią naszło. Czarnoskóry zawodnik pokazał nam to, za co wielu ludzi krytykowało go w poprzednim sezonie: dużo wiatru, zero pożytku – tak właśnie można krótko skomentować jego dzisiejszy występ.

Theo Walcott, Olivier Giroud i Francis Coquelin nie otrzymali wystarczająco czasu na grę, by odmienić wynik spotkania.

Oceny autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
poprzednia12 następna
beliar87 komentarzy: 71723.09.2012, 21:05

Koscielny miał jeden błąd przy wybiciu piłki, która wpadła pod nogi chyba Teveza.

Ogólnie jako zespół jesteśmy silni, myślałem, że na prawej obronie będzie musiał w tym sezonie (do powrotu Sagny) grać DJ,Kosa, Coquelin, pomyliłem się Jenkinson jest super. Kondycje ma najlepszą w drużynie, on chyba mógłby dwa mecze zagrać. Widzieliście, żeby Jenkinson dyszał ze zmęczenia?? Brakuje mu tylko bramki

malyglod komentarzy: 648923.09.2012, 21:01

JAk dla mnie:

Jedna niepewna interwencja

Kieran Gibbs: 7.5
Na swoim poziomie

Laurent Koscielny: 7.5
Zawinił nieco przy bramce ( na spółkę z Vito i Poldim ), ale strzelił gola. Jego występ obniża też nieodgwizdane przewinienie w polu karnym.

Profesor

Wielkie serce do gry

Abou Diaby: 6.5
Kilka strat i zwalnianie tempa. W drugiej połowie przeszedł obok meczu.

Aaron Ramsey: 7.0 Solidnie i z zaangażowaniem. Ale w drugiej połowie "schowany".

Ratują go strzały, bo dziś też niewiele pokazał kluczowych zagrań.

Lukas Podolski: 5.0
Chyba zmęczony, bo przeszedł obok gry.

Gervinho: 6.0
Stwarzał sobie sam mnóstwo sytuacji, co jest skarbem dla drużyny. Niestety wszystkie zmarnował.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.09.2012, 20:56

Pi raz drzwi się zgodzę, poza Mannone. 6.5 to przecież ocena pozytywna, na którą Mannone na pewno nie zasłużył.

uszko komentarzy: 84223.09.2012, 20:54

Jak widzę niektóre komentarze to mnie krew zalewa...
Jak Kosa mógł pomylić się przy bramce, skoro:
Po 1. Kryliśmy strefą.
Po 2. Przepychał się z Yaya Toure, a najbliżej Lescotta był Podolski?
Kosa zaliczył jedną wpadkę w meczu, kiedy to źle wybił piłkę.Oczywiście nikt nie zwróci uwagi jak łatwo Kompany doszedł do strzału z przewrotki.Tak samo nikt nie zwróci uwagi na fatalne zachowanie Diaby'ego przy niepodyktowanym karnym dla City.Francuz wdał się w niepotrzebny drybling i przez to Obywatele wyszli z sytuacją 3 na 2.Kosa zaryzykował taki odbiór, gdyby tego nie zrobił, każdy narzekałby, że nie zaatakował Aguero.Oczywiście nikt również nie zwróci uwagi na to, że Kosa grał jako ostatni obrońca, aby nadrabiać braki w koordynacji ruchowej Pera.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 223.09.2012, 20:54

MoHras> 3/4 swiata juz uznało go takiego i się raczej ich pogląd nie zmieni,chyba że arsenal będzie jak barcelona a on jak messi,w co wątpie, a szkoda=(

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 623.09.2012, 20:44

Koscielny 7 za bramke, wcale nie zagral jakiegos wybitnego meczu i w koncowce mogl doprowadzic do zdobycia bramki przez City. Ramseyowi dalbym 8 chlopak zagral naprawde dobry mecz. No i Artecie dalbym 7 bo mial kilka niecelnych zagran.

AlexVanPersie komentarzy: 806423.09.2012, 20:42

Troszkę się zagalopowaliście.

Vito źle obliczył lot piłki, to na początek

Obrona bardzo dobrze, Jenkinson bardzo dobrze, wciąż popełnia błędy ale jego wrzutki i wejścia są naprawdę niebezpieczne

Diaby dużo strat

Gervinio tak przewidywalny i niechlujny, że aż słabo. A piła się go nie trzyma jak mało kogo.

radekkalisz komentarzy: 6423.09.2012, 20:42

nie sadze zeby gervinho i poldi grali gorzej niz mannone -.-

MoHras komentarzy: 23723.09.2012, 20:40

Suchy10 -> Ilu jesteś w stanie wskazać graczy na świecie, którzy wykonują średnio koło 100 podań (dziś 106) w meczu? Xavi, Xabi Alonso i...? Dla mnie ten gracz jest nadal niedoceniany.

Sztofort komentarzy: 259623.09.2012, 20:40

Kosa, Diaby za wysokie oceny o jedno oczko, Gerv na rowni z Lukasem mimo wszystko.

FcArs komentarzy: 127523.09.2012, 20:39

Gervinho to była jakas porażka w tym spotkaniu. mimo że trudno oceniać Wallcota to po wejściu na boisko miał kilka ładnych i udanych klepek. Szkoda że ostatnio dostaje tak mało szans od Wengera, ale mam nadzieje że z Chelsea zagra od pierwszej minuty.

Zaloguj komentarzy: 216623.09.2012, 20:39

Chcecie wyżej Gervinho ocenić? Ja bym mu jeszcze obniżyła, bo on tak gra już nie pierwszy raz, do tego chyba nie wie, że istnieje coś takiego jak podania, tylko leci z piłką do końca. Może jestem nieobiektywna, ale ten zawodnik mnie irytuje jak nikt inny. Dochodzi do sytuacji, to przyznam, ale to nie wystarczy, szczególnie kiedy gra się z mistrzem Anglii i trzeba wykorzystywać każdą sytuację i głównie dzięki niemu nie wygraliśmy dzisiejszego spotkania, a były ku temu szanse.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4823.09.2012, 20:36

@Suchy10

Zgadzam się, Arteta jest beznadziejny.. Co to za DM co nie strzela goli i nie zalicza 10 kluczowych podań na mecz.

Waited komentarzy: 4823.09.2012, 20:35

Z ktorej strony Koscielny, i przede wszystkim Diaby zaliczyli dobre wystepy? To Koscielny pomylil sie do spolki z Manone przy bramce dla City, gral bardzo niepewnie, bramka moze dac mu co najwyzej wyrownanie noty do 7.0. A Diaby? Co drybling to strata pilki, tracil najwiecej z czworki srodkowej Arteta-Cazorla-Ramsey(!)-Diaby, mimo ze to Ramsey gral na skrzydle, a Cazorla mial rogrywac, on tylko sie kiwal i tracil glupio pilke po czym byly kontry...

elobreko komentarzy: 5323.09.2012, 20:28

Suchy10:
Arteta to typowy defensywny pomocnik, on przetrzymac pilke, dokladnie podawac i rozpoczynac akcje, co dzisiaj robil. byl pewnym punktem naszego zespolu, jak zawsze.

Suchy10 komentarzy: 81 newsów: 1023.09.2012, 20:25

Jak zwykle Arteta ma zawyżoną ocenę, ludzie, przejrzyjcie na oczy.

hei007 komentarzy: 352823.09.2012, 20:24

Patrząc na grę do 75 minuty Gervinho to i tak za wysoko. Ogólnie nie wytrzymałem nerwowo, wpieprzał się nawet w swoich...

elobreko komentarzy: 5323.09.2012, 20:22

zle, zle i jeszcze raz zle. ocena koscielnego zawyzony, procz tego koszmarnego bledu zaliczyl rowniez 2 niepene interwencje, po ktorych sedzie mial podstawy do podyktowania rzutukarnego ( szczegolnie przy 2 faulu). ale mozna przymruzyc na to oko biorac pod uwage strzelona bramke i kilka waznych przechwytow, pol oceny nizej jak dla mnie. gerwazy oceny nie powinien w ogole dostac, poniewaz po pierwszych 30 minutach powinien byc zmieniony, bo widac bylo, ze to nie jego mecz. diaby nizej ze wzgledu na wiele strat zwiazanych z bezsensownym dryblingiem w srodku pola. mysle, ze kieran powinien dostac 8, rownie aktywny byl w ofensywie co jenkinson i nie popelnil bledu w defensywie. ogolnie obrona dzisiaj na 5+, srodek pola na 4 (santi nie zagral fenomenalnie, ale bardzo solidnie, z kolei diaby diaby zupelnie bezbarwnie. do artety zadnego zarzutu), atak na 3- niestety (gervinho jak wyzej, podolski bezbarwny, ramsey walczy o poprawe swojego wizerunku, ktory zepsul w poprzednim sezonie i jak narazie calkiem niezle mu idzie). mecz dobry, ale na zwyciestwo z city dobry mecz to za malo.

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97923.09.2012, 20:22

Kitaz nie, to nie to samo. Tutaj jest Anglikiem a tu Finem? Widzisz różnicę?

pronik komentarzy: 517923.09.2012, 20:21

Diaby za wysoko kilka strat i niepotrzebne kiwki na swojej polowie a manone fakt niepotrzebnie wychodzil ale kilkakrotnie popisal sie b.dobrymi interwencjami

matt21 komentarzy: 541423.09.2012, 20:21

Arteta zagrał poniżej swoich możliwości, wiele strat i niecelnych podań. Kościelny również popełnił spory błąd przy utracie bramki.
Ja nie zrzucałbym całej winy na Mannone, jeżeli zostałby w bramce te również by padła.

szalen komentarzy: 198223.09.2012, 20:20

Wiele redakcji sportowych zmienników ocenia jeśli grają co najmniej 15 minut podstawowego czasu gry. Tutaj zmienniecy grali prawie 20 minut więc oceny mogłyby być.

Wbeta komentarzy: 108323.09.2012, 20:20

Gervinho jak dla mnie za marnowanie tych sytuacji powinnien zostać oceniony jeszcze niżej, ratuje go tylko to, że do owych sytuacji dochodził, a niektóre wypracował sam.

Podolski w mojej ocenie nie grał tak słabo poprostu nie dostawał piłek i był juz troche zmęczony.

Duży błąd popłenił Wenger robiąc zmiany dopiero w 75 minutach. Po wejściu Walcotta i Girouda gra się rozkręciła.
Ramsey miał za dużo niecelnych podań i strat jak na note 7,5. Podobnie Diaby

DaSBooT komentarzy: 2023.09.2012, 20:20

Vito - 7 moim zdaniem. Popełnił niewątpliwie błąd, bo minął się z piłką, ale gdyby nie wyszedł i tak byłby gol na 100%. Poza tym bronił bardzo dobre.

Diaby - 6,5 - grał solidnie, ale nic specjalnego. Za pierwszą połowę rzeczywiście 7, ale później niestety słabiej trochę w drugiej połowie.

Gerwazy - 6,5 - najaktywniejszy zawodnik w formacji ofensywnej. Robił dużo zamieszczania. Gdyby wykorzystał, którąś z sytuacji byłby MOTM. Niestety żenująco spisywał się pod bramką rywali, stąd niższa nota, ale i tak pozytywna.

Arteta - 7, rzeczywiście skuteczność podań i praca na 100% jak zwykle. Trzeba jednak powiedzieć, że nie był pod grą jak zwykle bywało. Nie potrafił też powstrzymać Yaya, który dzisiaj robił z naszymi pomocnikami co chciał.

Z resztą ocen się zgadzam.

Kitaz komentarzy: 69223.09.2012, 20:19

A Jenkinson nie jest Finem angielskiego pochodzenia, urodził się w anglii i jest Anglikiem z obywatelstwem fińskim

Przecież to samo...

Qbkins88 komentarzy: 31823.09.2012, 20:19

najlepszy komentator że Gerwazy graczem meczu

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97923.09.2012, 20:16

W 70/71 + czas doliczony to mieli około 25 minut

gloomy komentarzy: 30523.09.2012, 20:16

dla mnie Per i Carl za mało. Podolski za dużo.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3023.09.2012, 20:15

Moim zdaniem Mertesacker zasłużył na wyróżnienie wśród defensorów, a tak to ocenki spoko.

@Szymon
Wenger zmiany przeprowadził w 73' minucie, skąd wzięło się te 25?

gunners14 komentarzy: 228423.09.2012, 20:15

Podolski naprawdę przeszedł obok spotkania. Reszta myślę okej, chociaż Diaby troszkę przygasł w drugiej połowie, a Rambo czasem na wiwat posyłał piły do przodu.

MateuszK4nonier komentarzy: 440423.09.2012, 20:15

Nieźle pojechaliście z ocenami. Zagraliśmy kiepsko, City zresztą też, a oceny jakbyśmy z 3 czy 4:0 wygrali. Środek zagrał słabo, mieliśmy zdominować tą część boiska, a zrobiło to City, choć graliśmy z Ramseyem, który grał bardziej w środku niż na skrzydle. Obie drużyny wyglądały jak po tygodniowym biegu przełajowym, typowo zadyszka, który przydarza się każdemu w sezonie, mecz na dobrą sprawę rozkręcił się dopiero w ostatnich minutach. Oceny IMO przesadzone i to sporo.

Reamoner komentarzy: 467423.09.2012, 20:14

Gervinho 7

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97923.09.2012, 20:14

Aaaa i jeszce Vito. jeśli wyjściowa to 6 a on puścił gola w dodatku po swoim błędzie wyskakując na pałę z zamkniętymi oczami to na jakiej zasadzie dostał ocęnę większą niż wyjściowa?

szalen komentarzy: 198223.09.2012, 20:14

Winę za straconego gola zwaliliście na Mannone, a co robił Koscielny i Jenkinson pilnujący swojej strefy?? Dali się zrobić w balona przez Lescotta.

gunners007 komentarzy: 954323.09.2012, 20:13

Gervinho nie grał wcale tak źle był wręcz motorem napędowym naszej drużyny tylko brakowało mu skuteczności. Gdyby wykorzystał którąś z okazji dostał by notę 9 więc gdzie tu sens...?

niski93 komentarzy: 581623.09.2012, 20:13

Według mnie Diaby zagrał dzisiaj przeciętnie. Nie robił różnicy, tak jak np. z Liverpoolem. Z pozostałymi ocenami się zgadzam. Diaby jednak o 1 w dół.

Barney komentarzy: 2097723.09.2012, 20:11

Mannone nie popelnil bledu wychodzać to po pierwsze bo jak by zostal to by tego nie obronił. Jak wyszedl powinien to wybic wiec dal dupska, ale wyjsc musiał.

bialysul komentarzy: 369923.09.2012, 20:11

Tylko czekac az nasz mlody PO otrzyma powolanie do kadry Finlandi :)

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97923.09.2012, 20:08

Giroud i Walcott dostali 25 minut. Ile mają dostać zmiennicy, żeby ich ocenić? 60?

A o Ramsey spokojnie można kilka złych słów powidzieć. Np, goniąc zawodnika, który zabrał mu piłkę został przegoniony przez siędziego.

Abou drugiej połowie ledwo chodził po boisku, więc aż tak wspaniały nie był. Owszem, miał dobrą pierwszą połowę, ale nic poza tym.

Rider komentarzy: 242223.09.2012, 20:08

dobrze ocenione.

ragnarokk komentarzy: 41323.09.2012, 20:06

Mój mały komentarz nie dotyczący ocen:
Jenkinson ma ojca Anglika, urodził się w Anglii, uczył się w Anglii, grał w piłkę w Anglii. Ma matkę Finkę i reprezentuje Finlandię, jednak dużo bliższe niż "Fin angielskiego pochodzenia" jest stwierdzenie "Anglik reprezentujący Finlandię". Bo poza genami i papierami w FIFA nie ma wiele wspólnego z tym ugrofińskim krajem :)

mitmichael komentarzy: 4924323.09.2012, 20:06

Mertesacker na prawde w tym sezonie prezentuje sie tak jak za dobrych czasow w Werderze. Ja jednak zagłosuje na Jenkinsona na zachete - niech zobaczy jak go widzą kibice :) Ciekawe czy taka akcje jaka miał Gervinho Giroud by wykorzystal. Ogolnie bardzo fajne noty za ten mecz. Koscielny po kontuzji wraca prezentujac sie bardzo dobrze - ciekawe czy teraz Verma usiadzie na ławie :) W koncu mozemy sie cieszyc z gry Naszych obroncow - chociaz małe błedy sie zdarzaja

damianARSENAL komentarzy: 852723.09.2012, 20:06

Diaby, dobre zawody? Chyba ktoś inny mecz oglądał...

Paniu76 komentarzy: 1246423.09.2012, 20:06