Oceny za pierwszą część sezonu 2010/2011
04.01.2011, 12:49, Przemysław Szews 226 komentarzy
Witajcie w nowym, miejmy nadzieję obfitującym w sukcesy 2011 roku! Rekrutacja już dawno za nami, efektem czego będzie poszerzona wkrótce redakcja publicystyczna, a także napływające (oby strumieniami) nowe prace, nowych publicystów. Dzisiaj zapraszam Was do lektury tekstu Maćka Łuczaka, który wcielił się w rolę nauczyciela, otworzył swój dziennik i wystawił oceny semestralne Kanonierom, w których ocenami cząstkowymi były oczywiście mecze pierwszej części sezonu. Jest to jego debiut na Kanonierach, także proszę o oklaski na otuchę, żeby nam Maciek tymi brawami zachęcony wpadł w wir pisania nieogarniony ;) - Don_Corleone.
Oceny za pierwszą część sezonu 2010/2011.
Za drużyną Arsenalu półmetek rozgrywek o mistrzostwo Anglii, faza grupowa Ligi Mistrzów i trzy mecze w Curling Cup. Można uznać, że znajdujemy się obecnie mniej więcej w połowie sezonu. Przy tej okazji chciałbym pokusić się o ocenę każdego z zawodników, którzy mieli realny wpływ na wydarzenia boiskowe w pierwszej części sezonu 2010/2011, stosując skalę szkolną (1-6).
Bramkarze:
Manuel Almunia: 3 - rozegrał na początku sezonu 6 spotkań w Premier League i jedno w Lidze Mistrzów. Od tego czasu z powodu kontuzji (?) nie było nam dane oglądać Hiszpana w bramce Kanonierów. W meczach, w których wystąpił nie popełniał rażących błędów (jedynie mecz z WBA fatalny w jego wykonaniu) jednak daleko mu było też do występów, które można by określić mianem klasy światowej. Ot po prostu, co miał obronić to bronił, ale nic więcej od siebie nie dawał.
Łukasz Fabiański: 4+ - poprzedni sezon kończył z mianem Łukasza „Flappyhandskiego” zawodnika, który skompromitował się w meczach z Porto i Wigan. W obecnym wskoczył między słupki ze względu na uraz Almunii. I trzeba przyznać, że mimo początkowych obaw, (kto nie drżał na myśl o tym, że Łukasz ma stanąć na przeciw Chelsea na Stanford Bridge) swoją szansę wykorzystał. Trzy punkty w meczach z Man City, Wolverhampton czy Evertonem to w dużej mierze zasługa bardzo dobrej postawy Polaka w bramce. Nie obyło się bez wpadek (Newcastle!) jednak konia z rzędem temu, który w momencie urazu Hiszpana Almunii postawiłby na to, że swoją postawą Fabiański trafi kilka razy do jedenastki kolejki w angielskich mediach.
Wojciech Szczęsny – tu oceny nie wystawiam gdyż trzy występy to trochę mało, aby móc uczciwie wystawić cenzurkę. W meczach z Man Utd i Newcastle Szczęsny z pewnością pokazał, że jest wielką nadzieją na to, aby stać bramkarze ekipy Wengera na długie, długie lata. Należy mieć tylko nadzieję, że jeszcze w tym sezonie w CC i FA Cup młody Polak dostanie swoje szanse i dalej będzie udowadniał ponadprzeciętne możliwości.
Obrońcy:
Bacary Sagna: 4+ - bardzo solidny w obronie, w zasadzie nie przychodzą mi do głowy jego indywidualne błędy, po których Arsenal by tracił bramki. Ponadto jedno z najbardziej żelaznych płuc na Emirates – rozegrał 21 spotkań i w każdym z nich starał się dawać drużynie możliwość grania z nim w ofensywie, a przy tym nie zaniedbywał swojej roboty w destrukcji. Jedyne, co może czasem w tym zawodniku irytować to nagminne nieudane dośrodkowania. Mając w składzie zawodnika tak dobrze grającego głową jak Chamakh współpraca na linii boczny obrońca, a właśnie Chamakh powinna być dużo lepsza. Gdyby Francuz potrafił dorzucić piłkę tak jak to robi np. Baines w Evertonie to myślę, że parę bramek więcej mógłby mieć na swoim koncie Marokański napastnik.
Laurent Koscielny: 4+ - pomimo częstych bardzo radykalnie odmiennych ocen ja uważam ten transfer za udany. Francuz bardzo dobrze czyta grę, potrafi się mądrze na boisku ustawiać i można jedynie żałować, że tak mało meczów było mu dane zagrać w parze z Tomasem Vermaelenem. Wynikało to również po części z tego, że w momencie, gdy Belg był jeszcze zdrowy, Koscielny załapał czerwoną kartkę w otwierającym sezon meczu z Liverpoolem. Potem taka sytuacja miała miejsce również w spotkaniu z Newcastle i z pewnością takiego nieodpowiedzialnego zachowania numer w Arsenalu musi w przyszłości unikać.
Sebastien Squillaci: 2+ - w ostatnim czasie „ulubieniec” kibiców The Gunners. Rzecz jasna wypowiedź Bossa na temat tego, że Francuz będzie filarem naszej defensywy można by uznać za uzasadnioną jedynie 1 kwietnia. Jednak pod nieobecność w składzie Vermaelena i w czasie częstych pauz Koscielnego był zmuszony pełnić tą rolę. Trzeba uczciwie przyznać, że poza wieloma wpadkami, jakie notuje (szczególnie w ostatnim okresie) zdarzały się mecze, w których wyglądał naprawdę całkiem solidnie szczególnie z City czy Chelsea (na Stamford Bridge). Ostry zjazd w dół zaczął się od meczu na Villa Park i potem każdy jego występ napawa coraz większą grozą.
Gael Clichy: 3+ - zawodnik mający bardzo spore wahania formy. Potrafi wyłączyć z gry prawoskrzydłowego drużyny przeciwnej i dodatkowo zaliczyć ważną asystę (West Ham), ale również zdarzają mu się średnio udane występy gdzie lewą stroną Kanonierów rywale swobodnie atakują i stwarzają dogodne sytuacje np. mecz z Man Utd gdzie Francuz kompletnie nie radził sobie z Nanim.
Johan Djourou: 4+ - wskoczył do składu z powodu częstych pauz Koscielnego, a ostatnio słabej dyspozycji Squillaciego i trzeba przyznać, że radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Z początku dość chaotyczny, niepewny (Man City) jednak z czasem pod nieobecność Vermealena wyrasta wraz z Koscielnym na ostoje naszej defensywy. Dla mnie cichy bohater spotkania z The Blues.
Emmanuel Eboue 3 - można by rzecz, że idealny rezerwowy. Bardzo wszechstronny może grać praktycznie wszędzie jednak na swojej koronnej pozycji zdecydowanie przegrywa rywalizację z Bacarym Sagna. Jak zdarza się mu grać od pierwszej minuty to nie zachwyca, ale poniżej pewnego poziomu też raczej nie schodzi. Najważniejsze zadanie w tym sezonie jeszcze przed nim. Wobec czerwonej karki w meczu z Partizanem Sagny reprezentant WKSu będzie musiał stawić czoła skrzydłowym Barcelony w 1/8 finału LM.
Kieran Gibbs – największy pechowiec w zespole Wengera. Jak tylko miał okazję grać to pokazywał naprawdę ogromne możliwości i potencjał na to, że w niedalekiej przyszłości może być lepszy niż Clichy. Jednak (za) częste kontuzje na razie uniemożliwiają mu podjęcie rywalizacji z podstawowym lewym obrońcą Arsenalu. Oceny póki, co brak.
Thomas Vermaelen – tylko trzy mecze, co oczywiście powoduje, że ciężko wystawić uczciwą ocenę. Bardzo pechowa kontuzja, która ciągnie się nadspodziewanie długo miejmy nadzieję, że już tylko 3-4 tygodnie i obejrzymy Belga na boisku, a wtedy w ocenach na koniec sezonu na pewno nie zejdzie poniżej „4+”.
Pomocnicy:
Cesc Fabregas: - 5- - jeżeli jest w pełni sił to nikt nie jest mu w stanie dorównać w drugiej linii Arsenalu. Chyba nikt w Premier League nie potrafi rzucić tak dokładnie prostopadłej piłki jak Hiszpan. Dał temu wyraz choćby w meczu z City (swoim podaniem do Chamakha wymusił czerwoną kartkę dla Boyaty) czy Tottenhamem (podanie do Nasriego przy bramce na 1:0). Z pewnością nie jest myślami w Barcelonie, a słabsze występy jak np. z Czerwonymi Diabłami są pokłosiem częstych kontuzji, po których i tak Cesc bardzo szybko wraca do dobrej dyspozycji.
Alex Song: 4+ - można by sobie życzyć, aby każdy z „chłopców” Wengera rozwijał się tak jak Kameruńczyk. Do dobrej gry w destrukcji i odbiorze piłki dodał w tym sezonie kilka bramek (ta najważniejsza w meczu z West Ham). Zdarzają się Songowi słabsze występy (Aston Villa) jednak jak na swoje 23 lata i tak gra niezwykle regularnie. Występuje w bardzo wielu spotkaniach i trochę obawiam się jak to wpłynie na jego dyspozycję w dalszej części sezonu, a brak mu niestety klasowego zmiennika.
Denilson: 3- - jedno z większych rozczarowań tego sezonu. Wydawało się jeszcze do niedawna, że jest w stanie rywalizować z Songiem o pozycję defensywnego pomocnika jednak w tym sezonie dzieli ich przepaść. Często niepewny, chaotyczny, bardzo rzadko bierze na siebie odpowiedzialność za piłkę i rozgrywanie akcji. W poprzednim sezonie potrafił zaskoczyć bramkarzy przeciwników mocnym uderzeniem z dystansu w obecnym niestety przy jego nazwisku ilość zdobytych goli wynosi 0.
Abou Diaby: 3+ - jak jest zdrowy to potrafi dać dużo spokoju w drugiej linii Kanonierów. Niestety permanentne kontuzje wyłączyły Francuza z gry od początku października. Miejmy nadzieje, że teraźniejsza absencja będzie już ostatnią w tym sezonie, bo tak uniwersalny piłkarz jest Wengerowi niezwykle potrzebny.
Jack Wilshere: 5+ - żywe srebro w drugiej linii Arsenalu. Gracz kreatywny, nieodstawiający nigdy nogi, przy tym niezwykle twardy (ileż to on razy zwijał się z bólu na murawie, po czym za chwilę dalej brał udział w grze). Gdy jest na boisku to robi różnice, czego przykładem może być choćby ostatni mecz z, Wigan gdy do momentu wejścia młodego Anglika gra Arsenalu wyglądała niezwykle chaotycznie i dopiero 19 latek uporządkował i uspokoił poczynania The Gunners. Jedyne, co trochę u Wilshere razi to brak skuteczności gdyż z dochodzeniem do sytuacji nie ma większych problemów, ale ich wykorzystanie to póki, co jeszcze nie jest jego mocna strona. I czy Wy też macie wrażenie, że jak na boisku nie ma Fabregasa to Wilshere wygląda lepiej i więcej gry potrafi brać na siebie?
Samir Nasri: 5 - jak dobrze, że kierujący się astrologią selekcjoner Francuzów Raymond Domenech nie ujrzał w gwiazdach nazwiska Nasriego i nie zabrał go na mundial do RPA. Dzięki temu mógł on odpocząć, a potem na spokojnie przygotować się do sezonu i teraz jest na pewno wiodącą postacią Kanonierów. Ojciec zwycięstwa w meczach z Fulham, Man City. Wraz z Garethem Balem jest z pewnością najjaśniejszą gwiazdą tego sezonu Premiership.
Andrey Arshavin: 3 - kiedyś potrafił błyszczeć w najważniejszych meczach (4 gole na Anfield, gol z United na Old Trafford) w tym sezonie mnie nie przekonuje. Owszem zdarzają mu się momenty bardzo dobrej gry, ale są to właśnie tylko momenty. Od zawodnika tej klasy oczekuje się przynajmniej 2-3 przebojowych akcji w każdym spotkaniu, a Rosjanin niestety często nie wykonuje ani jednej. Do tego nie jest bynajmniej najbardziej aktywnym graczem Kanonierów w momencie bronienia dostępu do własnej bramki. Oby gol i asysta z Wigan były zapowiedzią lepszej formy.
Tomas Rosicky: 4- - w każdym meczu gra z ogromną ambicją. Biega, walczy, stara się jak tylko może. Efekty raz są lepsze, czasem gorsze, ale warto Czechowi dawać szansę gry w przypadku niedyspozycji któregoś z piłkarzy drugiej linii. I oczywiście noworocznym postanowieniem (obowiązkowo spełnionym) Rosickiego powinna być poprawa skuteczności, bo na razie jego licznik przy ilości zdobytych bramek wskazuje zero.
Theo Walcott: 4+ - fantastyczny początek sezonu okraszony golami z Blackpool i Blackburn. Potem niestety nieszczęsna kontuzja, która wyhamowała znajdującego się w świetnej dyspozycji Anglika. Teraz można powiedzieć, że wraca stara dobra forma, bo w każdym meczu, w którym dostanie szansę potrafi zrobić różnicę (Partizan, Chelsea). Jeżeli dalej będzie się rozwijał to w drugiej części sezonu widzę w nim piłkarza podstawowej ‘11’ kosztem Arshavina.
Napastnicy:
Marouane Chamakh: 4 - bardzo dobra forma mniej więcej do połowy listopada. Spełniał pod nieobecność Van Piersiego rolę wysuniętego napastnika i trzeba przyznać, że wywiązywał się z niej naprawdę dobrze. Gole zdobywał zarówno w Premiership jak i Champions League, nie można również zapominać o sporym wkładzie w zwycięstwo nad Tottenhamem w CC (na nim podyktowano 2 rzuty karne w dogrywce). Jednak tempo i ilość rozegranych spotkań obecnie bardzo odbija się na formie Marokańczyka, który z pewnością nie jest tym samym piłkarzem, co w sierpniu, wrześniu i październiku. Arsene Wenger musi jakoś tej sytuacji zaradzić, bo zawodnik tego pokroju w swojej normalnej dyspozycji jest Kanonierom niezwykle potrzebny.
Robin Van Persie: 4+ - ten plus na zachętę, bo potencjał Holender ma ogromny jednak cały czas musi poprawiać swoją dyspozycję i skuteczność. Nie do przyjęcia jest taka nonszalancja jak w meczu z Birmingham gdzie będąc sam na sam z bramkarzem Robin próbuje go ośmieszać podcinką zamiast spokojnie uderzyć futbolówkę do siatki. Wielkim atutem Holendra jest wykonywanie stałych fragmentów gry i ten element pozwoli na pewno Arsenalowi zdobyć w tym sezonie jeszcze kilka goli. W pełni sił bezsprzecznie podstawowy gracz Kanonierów.
Nicklas Bendtner: 3+ - bardzo ciężko było mi ocenić Duńczyka, a to z racji tego, że niewiele szans dostaje w tym sezonie od Arsene Wengera. Na plus na pewno skuteczność, bo gdy Bendtner znajdzie się w dogodnej sytuacji to potrafi spokojnie ją wykorzystać (Newcastle, City, Wigan). Na minus to, że jest zbyt uzależniony od podań kolegów i ciężko mu samemu wypracować dogodną pozycje. Konsekwencją tego jest fakt, że gdy drużynie nie idzie to Duńczyk wtapia się w nędzne tło i nie jest w stanie pociągnąć drużyny do lepszej gry (Braga).
Carlos Vela – z racji małej ilości występów bez oceny. Na mundialu w barwach Meksyku pokazywał naprawdę spore umiejętności jednak w Arsenalu dalej nie potrafi się przebić i nie jest to chyba wina Arsene Wengera, bo nawet, gdy da Meksykaninowi szansę ten rzadko odwdzięcza się czymś pozytywnym. Gracz do wypożyczenia może ono pomoże mu się odbudować i od przyszłego sezonu będzie przynajmniej wartościowym zmiennikiem.
autor: Maciej Łuczak
źrodło:Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|---|---|---|---|---|
1. Liverpool | 17 | 13 | 3 | 1 | 42 |
2. Arsenal | 18 | 10 | 6 | 2 | 36 |
3. Chelsea | 18 | 10 | 5 | 3 | 35 |
4. Nottingham Forest | 18 | 10 | 4 | 4 | 34 |
5. Newcastle | 18 | 8 | 5 | 5 | 29 |
6. Bournemouth | 18 | 8 | 5 | 5 | 29 |
7. Manchester City | 18 | 8 | 4 | 6 | 28 |
8. Fulham | 18 | 7 | 7 | 4 | 28 |
9. Aston Villa | 18 | 8 | 4 | 6 | 28 |
10. Brighton | 18 | 6 | 8 | 4 | 26 |
11. Brentford | 18 | 7 | 3 | 8 | 24 |
12. Tottenham | 18 | 7 | 2 | 9 | 23 |
13. West Ham | 18 | 6 | 5 | 7 | 23 |
14. Manchester United | 18 | 6 | 4 | 8 | 22 |
15. Everton | 17 | 3 | 8 | 6 | 17 |
16. Crystal Palace | 18 | 3 | 8 | 7 | 17 |
17. Wolves | 18 | 4 | 3 | 11 | 15 |
18. Leicester | 18 | 3 | 5 | 10 | 14 |
19. Ipswich | 18 | 2 | 6 | 10 | 12 |
20. Southampton | 18 | 1 | 3 | 14 | 6 |
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|---|---|
Mohamed Salah | 15 | 11 |
E. Haaland | 13 | 1 |
C. Palmer | 11 | 6 |
A. Isak | 10 | 4 |
B. Mbeumo | 10 | 2 |
C. Wood | 10 | 0 |
Matheus Cunha | 9 | 3 |
N. Jackson | 9 | 3 |
Y. Wissa | 9 | 1 |
J. Maddison | 8 | 4 |
- A wszystko to przez Havertza...
- 19.02.2024 30 komentarzy
- Red Dead Redemption
- 17.07.2023 12 komentarzy
- Zagadnienia taktyczne: Tequila
- 25.09.2022 15 komentarzy
- Zagadnienia Taktyczne: Idealny początek
- 19.08.2022 16 komentarzy
- Zagadnienia taktyczne: Podsumowanie sezonu 21/22 cz.3 - Widoki na przyszłość
- 05.07.2022 27 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
- Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
- Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
- Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
- Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
- Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Szczegolnie dla jacusia
Bardzo dobrze ze Alex Song wyleciał juz nie moglem patrzec na jego oceny
Fabiański 4+ :)
Lora 4+? wolne żarty , chyba na 10
Koleś jesteś dziwny.
Weż za ostro oceniłeś jacka
alexsie song 7
Nasri-5
Song-5
Wilshere-4
Fabiański 5
Nasri 5 +
Jack W 4+
Fabregas 5
hmmm:) w wiekszosci sie zgadzam, poza Jack-Samir i minus przy Cescu .. ;] i chyba Clichy zasluguje na 4-.. ;]
Patrząc na oceny to Wilsheare jest narazie zawodnikiem sezonu, dla mnie Nasri jest lepszy i zamieniłby ich ocenami
Świetnie jak na debiut, oczywiście zagrzewamy oklaskami do dalszej owocnej pracy i sukcesów. No moje oceny byłyby podobne.
Bardzo fajny artykuł, dobrze że się taki pojawił. Z większością ocen się zgadzam, mam oczywiście swoje ale..., ale powstrzymam się od jego wyartykułowania :)
Powiem tylko tak:
na minus za połówkę sezonu oceniam postawę: Squillaci, Eboue, Denilson, Arshavin
na plus: Nasri, Wilshere
oceny w miarę dobre, ale Nasri 6 zdecydowanie, Wilshere 4+ :)
Zgodze sie z kolegami z dolu, jesli Jack ma 5+ to Nasri powinien wyciagnac 6 na spokojnie. Robin chyba wlasnie na zachete te 4+ dostaje bo cos go duzo nie bylo. Tak wiec fajne ocenki, wmiare trafne:)
Wilshere przy Fabregasie i Nasrim trochę znikał trochę niedokładności, dużo zadań defensywnych
ale jak na 18latka już 19 i jego pierwszym sezonie w Arsenalu 5+ zasłużone przy 6 Nasriego
van persie powinien mniej dostać wiekszość meczy do niedawna to kontuzja. lecz zapał ma wielki.
i Vela powinien lepiej opisany zostać
nasri 6-
Squillaci 2-
Chamakh 4+
Arshavin: 4 za efektywność
reszta dobre
oceny dosc trafne, zmienil bym ocene nasriego na 6 no bo gdyby nie on arsenal by nie istnial w ataku bez takiego rozgrywajacego
howareyou ->
W niektórych aspektach się zgadzam, w niektórych nie. Napisałem gdzieś, że się z Tobą totalnie nie zgadzam? Wyraziłem opinię, wprowadziłem "swoje poprawki" do Twojego komentarza i tyle.
Aaarsenal -->
ale on przez wiekszosc czasu musial asekurowac Song'a, ktory dostal nieco bardziej ofensywne zadania od Wenger'a, wiec Wilshere musial sie wiecej zaangazowac w zabezpieczanie tylow ...
howareyou--> zgadzam się z Tobą, owszem gra on świetnie i jest fantastycznym talentem jednak momentami odstaje od starszych kolegów ale zasługuje na mocną czwórkę.Jeśli jednak już dostał 5+ to Nasri zasługuję w tym momencie na 6 bądź "brak adekwatnej oceny do prezentowanej formy";p
KanonierTH1411 -->
na zachete dla RvP 4 ?? oceniasz jak gral czy jak chcesz by zagral ? heh ...
a Walcott to chyba jednak gra za bardzo "w kratke", wiec na max. te 4+ zaslyzyl ...
fabregas1987 - Wilshere zagrał kilka niezłych meczów na poczatku sezonu, ale od kilku meczy jest jdnym z najsłabszych u nas piłkarzy. Ile on mial asyst, ile strzelił bramek / Wiem że to nie do końca jego rola no ale klasowi defensywni pomocnicy mają zdecydowanie lepsze bilanse.
Trochę bym tu pozmieniał:
Nasri na tę chwile zagrał jeden słaby mecz na ponad 20, a to żadna skaza. Strzela, asystuje i jest zdecydowanie najlepszym Kanonierem w tym sezonie. Dla mnie zdecydowanie 6.
Robin max 4. Fakt że jest to klasa sama w sobie ale na razie gra mało i nie jest jeszcze w swojej formie, dlatego na zachętę 4.
Wilshere 4+. jest waleczny, utalentowany, ma potencjał itd, ale mimo wszystko brakuje mu jeszcze umiejętności tych najlepszych zawodników.
Clichy 4. Świetny obrońca, który potrafi podłączyć się do akcji ofensywnych. Jego największym mankamentem jest to, że za często i za szybko traci koncentracje w wywalczonej już piłce, np Szachtarem czy niecelny co prawda strzał Naniego w meczu z Unitd.
Po za tym Rosicky gołą 4, Walcott 5 i Fabian 4.
@howareyou
No właśnie o to chodzi.. Jack ogółem jako piłkarz, to za ten sezon zasłużył na 4 i chyba pod tym kątem powinniśmy go oceniać, a inna sprawa, że jest b. młody, gra b. dojrzale i zapewne będzie jeszcze lepszy ;)
@jan111to
Ameryki nie odkryłeś.. ;P
@ how
no tak, ja tez sie zgadzam, ze Jack powinien dostac nizsza ocene od Nasri'ego, chociazby o ten "+", a wgl. pisanie, ze Diaby nie daje rady wyzdrowiec jest bezsensu, co to od niego niby zalezy ??
Co mnie obchodzi twoje "jak na 18 lat"? Jak się ma 18 lat to się czasem wchodzi z ławki, a nie rozgrywa pół sezonu. Nie patrzę przez ten pryzmat, dla mnie ważna jest postawa piłkarza, a nie to, co robi/kim jest poza boiskiem. Jack jest mega utalentowany i właściwie mogę przeboleć to, że jest permanentnie wystawiany w pierwszym składzie - Diaby nie daje rady wyzdrowieć... ale wystawienie mu takiej oceny jak Nasriemu to po prostu świętokradztwo.
To fascynujące w jaki sposób Wenger buduje skład. To jest prawdziwy geniusz. To jest prawdziwy trener. Arsenal nie wydaje kroci na transfery, a mimo to rok w rok jest w czołówce. Co to za sztuka wydawać pieniądze bez opamiętania i na dodatek widzieć, że nie przynosi to oczekiwanych rezultatów.
howareyou -->
wez przestan, jak na 18 lat Wilshere jest mega-rowny, Koscielny to calkiem dobry ŚO, a co do Clichy'ego to jest/byl naprawde swietny, tyle, ze gdzies zgubil forme ...
Fabregasowi dalbym 4, bo czasem robi glupie bledy. Mimo asysty i gola przeciwko Chelsea, niektore jego podania i to w jak latwy sposob odbierali mu czasem pilke, to bylo po prostu smieszne. Nie mam na mysli tylko tego jednego meczu. Z reszta ocen w miare moge sie zgodzic ;p
Zapomniałem o największym nieporozumieniu - Nasri zasługuje na soczystą 6 - zeszłosezonowe dokonania Fabregasa to nic przy tym, co wyczynia Francuz.
@SamirRosicky
Skoro się ze mną nie zgadzasz, to nie potwierdzaj tego, co napisałem. :P
Nadal nie zmieniam zdania, IMO te oceny są trochę nieadekwatne do tego, co widzieliśmy na boisku.
Pomysł na artykuł dobry ale z tymi poszczególnymi ocenami nie można się absolutnie zgodzić.
Patryk... Daly Mail. Pisza tez, ze Elija jedna noga w Poolu.
Sagna jest wręcz nieoceniony, nie chciałbym w jego miejsce żadnego Maicona. Sorry, ale nazywanie prawej obrony słabym punktem w Arsenalu to totalne nieporozumienie. To klub, gdzie na środku pomocy pół sezonu (a pewnie będzie i cały!) rozgrywa nierówny 18-latek zmieniany przez brazylijskie drewno, na stoperze zazwyczaj wychodzi dwóch przypadkowych kolesi (z tego jeden stary), na lewej obronie gra kelner z francuskiej restauracji, a dwoma zmiennikami jednego dobrego napastnika (który prawie nie gra) są dwaj drewniani dżentelmeni...
Sagna to jeden z najmocniejszych punktów Arsenalu - obok Vermaelena, Nasriego, Cesca czy Songa.
howareyou ->
Kościelny gra dobrze, jak dla mnie na 4. Najczęściej jest obwiniany za błędy Squilla, a za dwóch jest ciężko wyrobić. Clichy dobrze, gra w kratke, dałbym 3 lub 3+. Chamakh za początek sezonu zasłużył na te 3+ przynajmniej, to nie jego wina, że Wenger wystawia go w każdym meczu, a on nie wytrzyma takiego wysiłku. Arshavin...hmmm... z całym szacunkiem do jego statystyk, ale gra dość przeciętnie. Zagrał jeden bardzo dobry mecz z Aston Villą, a ostatnio zaimponował tym, że wyróżniał się na tle kolegów. Ale 3+ max. Rosicky ocena niska, bo i meczy mało, ale jest bardzo dobry. A na pewno zgadzam się z Tobą co do oceny Jacka. 4 to byłaby odpowiednia ocena. A i Cesc jak dla mnie za dużo, za mało grał żeby wystawić taką ocenę.
na zachete - brawa, bo ladnie napisane ...
ale czy Wilshere rzeczywiscie zagral lepszy polsezon (?) od Nasri'ego ?? nie sadze ...
bym troszke pozmienial w pomocy:
Fabregas - 4+
Wilshere - 4+
Nasri - 5+
niektóre oceny są zawyżone, bądź zaniżone... ale moim zdaniem nawet fajnie sie czyta... ;p
A ja widze to tak, Johnson i Bosingwa byli maltretowani przez kontuzje, wiec wiadome jest ze nie sa obecnie w formie. Zadaniem obroncy jest dobra gra w defensywie, ale z roku na rok coraz wiekszy nacisk kladzie sie na jakosc gry ofensywnej u bocznych obroncow i moim zdaniem Bacary ma z tym problemy. Maicon wcale nie jest dobry tylko wtedy gdy jego trenerem jest Mourinho, bo swietny byl na mundialu, swietny byl tez u Manciniego, obecnie gra slabo bo przesladuja go kontuzje. Srna jest fanstastycznym pilkarzem, ale gra w slabej lidze, i dlateog wielu go nie docenia. Szchatar wyprzedzil Arsenal w grupie, i to nie byl przypadek, bo na niektorych pozycjach ma lepszych pilkarzy, w tym wlasnie na prawej obronie. Co do Lahma w sumie moge sie zgodzic, w klubie on nie blyszczy az tak bardzo, ale nie ma co sie dziwic, w Bayernie ma fatalnych partnerow, wiec i obowiazkow wiecej.
Podobno Dzeko jest już w City za kwotę 30mln funtów. Źródła, nie mam ale dostałem info od kumpla, któremu możemy zaufać ^^
Zależy jeszcze, czy oceniać Wilshere'a na równi z resztą, czy brać pod uwagę fakt, że ma dopiero 19 lat i jak na swój wiek gra bardzo dojrzale. Autor tekstu chyba poszedł drugim tropem ;)
Straszne. Chora ocena dla Koscielnego, również zbyt wysoka dla Chamakha (dawać jemu i Laurentowi to samo co np. Bacowi to zbrodnia), dla Wilshere'a to już totalnie zawyżona, wcale nie jest taki perfekcyjny. Arshavin zasługuje na minimum o 1 wyżej, Rosicky też za nisko. W moim zestawieniu Squillaci i Clichy też mieliby mniej, chociaż zostali ocenieni i tak całkiem obiektywnie.
bardzo fajnie napisany artykuł, gratuluję :)
@Vpr,
Ale oni tam są już chyba od dawna. Poza tym Nordtveita już sprzedaliśmy ;p
Bacary ma b. dobry sezon. Pamietam, ze szereg jego wystepow w poprzednim sezonie bylo mocno krytykowanych i wielu wtedy uwazalo, ze Bac sie skonczyl, ten jednak wzial sie solidnie do pracy i rzeczywiscie wyglada mocno w tym sezonie. ale czy rzeczywiscie nr2 jak napisal Vpr??...Powiem tak..gdyby tak ze 2-3 mecze zabrac Arshavinowi to mysle, ze jemu bym przyznal palme drugiego:)
@Vpr
W końcu Oni zostali włączeni do pierwszego zespołu na początku sezonu, a że A.com zawsze jest ostatnie z info i zmianami, to nie dziwię się, że dopiero teraz są dodani do "First Team" :D
Jak już przy "new players" jesteśmy, czy ktoś już zwrócił uwagę, że na oficjalce Nordtveit, JET, Eastmond, Frimpong i Lansbury są w zakładce First Team? No i wreszcie ktoś mądry zrobił osobną rubrykę z wypożyczonymi grajkami!
@Vpr
Ja jednak obstawiam, że to Alex'a włosy! I stawiam na kolor czerwony! :D
ja obstawiam, że Rosa się obciął ostro
Chwilę przed "don't be scared" Cesc napisał "Does someone like Roscky's hair? yfrog.com/hsuxoij", może to Rosa, a nie Alex zmienił image? :P Albo Aaron od razu po powrocie do klubu zostanie włączony do kadry i to będzie ten "new player", ale na to raczej bym nie liczył.