Odpadamy z FA Cup: Nottingham Forest 1-0 Arsenal

Odpadamy z FA Cup: Nottingham Forest 1-0 Arsenal 09.01.2022, 18:57, Dawid 1818 komentarzy

Arsenal zakończył swój udział w FA Cup, odpadając w 3. rundzie rozgrywek z Nottingham Forest, którzy na własnym obiekcie, City Ground, odnieśli cenne zwycięstwo 1-0. Podpieczni Mikela Artety zaliczyli fatalny występ, a w dodatku nie potrafili oddać ani jednego celnego strzału w światło bramki rywala. Na pochwały zasłużył jedynie Bernd Leno, który zanotował kilka kluczowych interwencji. Cała reszta zagrała "piach".

Pierwsza połowa była po prostu nudna. Mnóstwo strat, chaos w środku pola i brak konkretów w akcjach ofensywnych obu ekip. Druga odsłona gry również nie porywała. Na pierwsze celne uderzenie musieliśmy czekać aż do 53. minuty. Podsumowując, to był dramat.

Nottingham Forest: Samba – Spence, Worrall, McKenna, Cook, Colback – Garner, Yates – Zinckernagel (75' Cafu) – Davis (68' Grabban), Johnson.

Arsenal: Leno – Cedric (90+1' Kolasinac), White, Holding, Tavares (35' Tierney) – Lokonga, Patino (69' Lacazette) – Saka, Odegaard, Martinelli – Nketiah.

Kanonierzy nerwowo weszli w to spotkanie. Podstawowe błędy w grze popełniał lewy obrońca Arsenalu, Nuno Tavares. Już na samym starcie rywalizacji zobaczyliśmy groźną akcję w wykonaniu piłkarzy Nottingham Forest. Zinckernagel otrzymał prostopadłe podanie w polu karnym The Gunners i był bliski dojścia do piłki, ale świetnym wyjściem z bramki popisał się Leno.

Najciekawszym momentem pierwszej połowy była... zmiana w szeregach Arsenalu. W 35. minucie Nuno Tavares zakończył swój fatalny występ, a na jego miejsce z ławki rezerwowych wszedł Kieran Tierney. Po chwili Craig Pawson ukarał żółtym kartonikiem Philipa Zinckernagela za faul.

The Reds zdecydowanie lepiej rozpoczęli drugą odsłonę spotkania. W 53. minucie piłkarze z Nottingham wyprowadzili groźną kontrę. Zinckernagel otrzymał fantastyczne dośrodkowanie i uderzył na bramkę, ale po raz kolejny fantastycznie zachował się Leno i sparował futbolówkę na rzut różny. To był pierwszy celny strzał w tym meczu.

Pięć minut później Kanonierzy w końcu stworzyli jakąś konkretną akcję. Bukayo Saka wrzucił piłkę w pole karne. Nketiah wygrał starcie w powietrzu z obrońcą Nottingham, ale posłał fatalny strzał głową i futbolówka przeleciała daleko od bramki Samby.

W 62. minucie Garner podszedł do rzutu wolnego z dość obiecującej odległości. Anglik oddał bardzo groźne uderzenie w okienko bramki Leno, ale Niemiec po raz kolejny udowodnił swoją wartość.

Martinelli ewidentnie nie utrzymał nerwów na wodzy i w 74. minucie został ukarany żółtą kartką za brutalny wślizg na świetnie dryblującym Spence, który chwilę później również obejrzał ten sam kartonik za złośliwy faul na Tierney'u.

W końcówce piłkarze z Nottingham ruszyli do przodu i wyprowadzili świetną akcję na prawym skrzydle, która zakończyła się trafieniem na 1-0. W 83. minucie Yates wrzucił piłkę w pole karne, a Grabban skutecznym strzałem pokonał Leno.

Podopieczni Mikela Artety za wszelką cenę chcieli uratować wynik spotkania, ale świetnie dysponowana defensywa The Reds skutecznie się broniła. Desperackie próby zawodników Arsenalu nie przyniosły jednak oczekiwanego skutku, bowiem sędzia zakończył mecz, używając gwizdka po raz ostatni.

FA CupNottingham ForestRaport pomeczowy autor: Dawid źrodło: własne
TlicTlac komentarzy: 602511.01.2022, 01:53

Nawet nie wiedziałem, że w tej Gwinei to taki dobry skład mają:

2x Keita, 2x Kante, Diawara, Camara x3, Sow, Kane, Conte, Cisse, Diallo, Konate

drewniane_krzeslo komentarzy: 280911.01.2022, 01:34

@ZielonyLisc napisał: "ale bym sie napił whisky i potańczyk z dupeczkami, a wy?"

Właśnie dlatego uwielbiam kanonierzy.com :)

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 111.01.2022, 01:14

@mikowhy napisał: "Dlaczego nie działa cytowanie na safari na tel? :/"
To jest protest przeciwko amerykańskiemu konsumpcjonizmowi.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 111.01.2022, 00:13

No to by było cos jakby Arsenal po nieodbytym meczu zaczął drugi z przewaga trzech goli

Jacek1s komentarzy: 764611.01.2022, 00:04

The EFL could yet open an investigation into the incident & it is thought that Liverpool could be hit with a severe punishment should the EFL find that they failed to fulfil a fixture without just cause. [@TheAthleticUK]

Jacek1s komentarzy: 764611.01.2022, 00:02

Liverpool could be investigated after the postponement of the Arsenal game last week.

Only one player has tested positive for COVID after further testing. [@Simon_Hughes__]

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1011.01.2022, 00:02

Dlaczego nie działa cytowanie na safari na tel? :/

Lamoreaux komentarzy: 347310.01.2022, 23:34

@Reamoner napisał: "ale bym sobie obejrzał warta poznań - górnik łęczna."

Reamoner komentarzy: 467810.01.2022, 23:17

@ZielonyLisc: ale bym sobie obejrzał warta poznań - górnik łęczna.

Reamoner komentarzy: 467810.01.2022, 23:15

A Mateusz Pieniążek najsłabszy na boisku, same straty i niecelne podania. Słaby ten transfer naszej reprezentacji :(

ZielonyLisc komentarzy: 2029410.01.2022, 23:15

ale bym sie napił whisky i potańczyk z dupeczkami, a wy?

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11710.01.2022, 23:08

Nie no United z tym gościem na ławce nie są żadnym zagrożeniem. Nic nie grają

Simao12 komentarzy: 775210.01.2022, 23:06

Btw współczuję ludziom, którzy to oglądali bo w skrócie były 2 gole po spalonym i 1 rożny United xD

Simao12 komentarzy: 775210.01.2022, 23:05

W ogóle ile analizowali czy jest spalony przy 1 golu Villi i doszli do tego, że nic z tego nie skleją, w ruch poszła nawet fizyka i liczyli prędkość obrotową piłki po kontakcie Watkinsa. Szczęśliwie w końcu wypatrzył inne przewinienie i można było nie uznać xD

Reamoner komentarzy: 467810.01.2022, 22:56

Kiedy trzeba unieważnić bramkę Villi VAR działa, a kiedy shaw uderza z łokcia rywala ten zalewa się krwią to sędzia nawet nie chce spojrzeć na powtórkę ... głowa mi już paruje :(

Garfield_pl komentarzy: 2829110.01.2022, 22:55

Trzeba klepać pomocnika, bo forma utd i totków póki co nie zachwyca i trzeba to wykorzystać :D

zonadlapersiego komentarzy: 49110.01.2022, 22:51

bukmacherka

ostriket komentarzy: 665410.01.2022, 22:50

Ten Elanga przy Sancho czy Rashfordzie wygląda jak gwiazda i stały bywalec w pierwszej 11 :D

losnumeros komentarzy: 1319010.01.2022, 22:48

Lingard OMG

losnumeros komentarzy: 1319010.01.2022, 22:47

AV ma pecha 2 strzelone bramki z spalonego, a przy karnym sędziowie ich wykiwali. Niech wbiją w 95 na 1-1.

Garfield_pl komentarzy: 2829110.01.2022, 22:47

Mogłaby villa strzelić :D

losnumeros komentarzy: 1319010.01.2022, 22:44

Dla mnie karny, Shaw ręką zablokował drogę rywalowi. VAR powinien zareagować.

Garfield_pl komentarzy: 2829110.01.2022, 22:44

@ostriket napisał: "No i co, będzie karny dla AV za machanie łapami Shawa w twarz Konsy czy jednak VARowa olewka?"
Jednak olewka, musiałby to być Xhaka, wtedy Var by działał ;)

@Paul77: Pożyjemy, zobaczymy...
Martwi mnie to że jedynym argumentem jest wysoka tygodniówka.
To po prostu świadczy że będzie tylko najemnikiem

Póki co to Arsenal nie jest klubem na tyle atrakcyjnym żeby ściągać piłkarzy pokroju Vlahoviča od tak sobie. Strzelając po +20 goli;w sezonie i mając przy tym 21 lat drzwi do wielkiej piłki stoją przed nim otworem już teraz. Arsenal od 5 lat nie gra w Lidze Mistrzów a tam chcą grać najlepsi.

Ten sezon mamy lepszy ale żadnej gwarancji nie ma że skończymy sezon w Top4. Myślę że Vlaho i jego obóz chłodno kalkulują i nie ma się co dziwić.

Podpisując kontrakt na 5 lat musi liczyć się z tym że w razie niepowodzeń klubu ugrzęźnie tu na kilka sezonów. Nie oszukujmy się ale ostatnie 2 sezony to 2x 8 miejsce na koniec sezonu.

My kibice Arsenalu patrzymy na to przez różowe okulary ale rzeczywistość jest bardziej smutna.

Co do zasłony dymnej to Mikel i Edu na pewno mają plan A B C i tak do Z ale jeśli poszła oferta to Vlaho jest tym planem.A. każdy następny będzie słabszy.

Często sobie wkręcam że może ten cały hałas jest po to żeby dograć po cichu jakiegoś kozaka ale to pobożne życzenia

zanny komentarzy: 46910.01.2022, 22:29

Aston Villa musi coś strzelić przecież to United :D

Joker_224 komentarzy: 522010.01.2022, 22:24

Z tym Varem w FA cup to jest komedia. "Jak stadion na VAR to se weźmiemy, a jak nie to sorry". Powinno być ujednolicenie zasad a nie takie wyliczanki zależne od wcześniejszego losowania

ostriket komentarzy: 665410.01.2022, 22:20

United jest żałosne w tym meczu... Oby tak dalej :)

Szkoda ze za każdym razem jak przychodzi mecz z nimi to jest cudowne olśnienie formy.

Garfield_pl komentarzy: 2829110.01.2022, 22:19

Villa gniecie pięknie muły, coś ten Rangnick nie może wpoić filozofii.

losnumeros komentarzy: 1319010.01.2022, 22:17

AV ciśnie UTD w 2 połowie, kluby PL powinni rozgrywać mecze u siebie ze względu na dostępność VAR.

zonadlapersiego komentarzy: 49110.01.2022, 22:16

Kiedyś przeciwnicy varu postulowali, że to nie bedzie fair dlA NIZSZYCH LIG, stad dez=cyzja zeby w takich wypadkach je zzrownywac.... wybrali bardziej debilna decyzje... jak zwykle

caliero913 komentarzy: 125410.01.2022, 22:15

Chłopaki z AV coś nie mogą linii utrzymać

zonadlapersiego komentarzy: 49110.01.2022, 22:14

KOmedia

Też nie byłem na bierząco, ale tym bardziej ten sport jest wart żygu. W tych samych rozgrYwkach var jest po to , żeby ruchać ludzi. Brawo.

Garfield_pl komentarzy: 2829110.01.2022, 22:12

Ten Luiz w sumie nie gra źle, mógłby na ławkę przyjść, a teraz miałby 1 skład

caliero913 komentarzy: 125410.01.2022, 22:12

@Marcinafc93: Nottingham nie gra w PL

Garfield_pl komentarzy: 2829110.01.2022, 22:11

@Marcinafc93 napisał: "Co za debilna decyzja, moim zdaniem"
No zgadzam się, ale tak jest chyna odkąd Var wszedł. Pewnie dlatego, że na niektórych stadionach nie ma tylu kamer czy coś.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 110.01.2022, 22:09

@Garfield_pl: Co za debilna decyzja, moim zdaniem

Garfield_pl komentarzy: 2829110.01.2022, 22:08

@Marcinafc93 napisał: "To jak to jest, teraz w meczu Manu-AV VAR jest, a wczoraj w naszym nie było?"
Tylko na stadionach klubów z PL jest var

Lamoreaux komentarzy: 347310.01.2022, 22:07

Ej jak to jest, że jest VAR w meczu United a wczoraj w naszym meczu nie było kiedy było zagranie ręką?