Oficjalnie: Alexis Sanchez Kanonierem!
10.07.2014, 21:17, Adam Cygański
10509 komentarzy
Reprezentant Chile – Alexis Sanchez – zgodził się dołączyć do Arsenalu i podpisał z nim długoterminowy kontrakt. Kwota transferu nie została ujawniona.
25-letni Sanchez przechodzi do Arsenalu z FC Barcelony, gdzie przez trzy sezony rozegrał 88 meczów i strzelił w nich 39 goli. W barwach Blaugrany zdobył on mistrzostwo Hiszpanii (2012/13), Puchar Hiszpanii (2012), Superpuchar Hiszpanii (2011, 2013), Superpuchar Europy (2011) i Klubowe Mistrzostwo Świata (2011).
Sanchez niedawno wrócił z Mistrzostw Świata, gdzie odegrał ważną rolę w reprezentacji Chile, która zakończyła ten turniej na 1/8 finału, gdzie poległa z gospodarzem – Brazylią. Nowy Kanonier na tym Mundialu strzelił dwa gole w czterech meczach.
Sanchez jak dotąd rozegrał w kadrze Chile 71 meczów i strzelił 24 gole. Swą karierę piłkarską rozpoczął on w Cobreloi, po czym po sezonie odszedł do Colo-Colo Santiago de Chile, w barwach którego w 2007 roku zdobył mistrzostwo kraju. W tym klubie grał on w latach 2005-07, po czym został wypożyczony do argentyńskiego River Plate, gdzie również zdobył mistrzostwo kraju.
Po sukcesach w Ameryce Południowej Sanchez w 2008 roku odszedł do Udinese, gdzie przez trzy sezony strzelił 20 goli w 95 meczach, a w 2011 roku przeniósł się do Barcelony.
- Podczas Mistrzostw Świata wszyscy widzieliśmy, że Alexis to świetny piłkarz. Jesteśmy zachwyceni, że dołączy on do naszego klubu – powiedział Arsene Wenger.
- Alexis doda do naszego składu siły, kreatywności i wiele jakości i z niecierpliwością wyczekujemy go w naszych szeregach. Przez kilka ostatnich sezonów nie schodzi on poniżej pewnego, wysokiego poziomu. Jestem przekonany, że wszyscy kibice Arsenalu równie pozytywnie przywitają go w naszym klubie.
Tak z kolei przenosiny do północnego Londynu skomentował sam Sanchez:
- Jestem szczęśliwy, że przechodzę do Arsenalu, klubu ze świetnym menedżerem, fantastycznym składem, ogromnym wsparciem ze strony kibiców z całego świata i ze wspaniałym stadionem. Z niecierpliwością wyczekuję spotkania z nowymi kolegami i gry w barwach The Gunners w Premier League oraz w Lidze Mistrzów. Występując w Arsenalu dam z siebie wszystko i będę próbował uszczęśliwić wszystkich kibiców.
Sanchez dziś przeszedł testy medyczne w London Colney, a do nowych kolegów dołączy pod koniec lipca, a jego debiutu w nowych barwach należy spodziewać się podczas Emirates Cup (2-3 sierpnia).
Numer, z jakim Sanchez będzie występować w Arsenalu, zostanie wkrótce ogłoszony na oficjalnym koncie klubu ma Instagramie.
źrodło: arsenal.com
8 godzin temu 3 komentarzy

9 godzin temu 3 komentarzy

9 godzin temu 5 komentarzy

11 godzin temu 2 komentarzy

14 godzin temu 4 komentarzy

18.05.2025, 20:08 3 komentarzy

18.05.2025, 17:43 17 komentarzy

18.05.2025, 15:06 4 komentarzy

18.05.2025, 15:05 2 komentarzy

18.05.2025, 10:56 31 komentarzy
Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|
-
A wszystko to przez Havertza...
- 19.02.2024 30 komentarzy
-
Red Dead Redemption
- 17.07.2023 12 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Tequila
- 25.09.2022 15 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne: Idealny początek
- 19.08.2022 16 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Podsumowanie sezonu 21/22 cz.3 - Widoki na przyszłość
- 05.07.2022 27 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Messi dawaj teraz gola ;d
Gracz Arsenalu za gracza Arsenalu
@Alonso
:D
hehhe Big Per ;)
Za Ozila :)
Mesut dzisiaj rządziłeś !!!
Per za Mesuta
No ja wiem, ze tu wiekssosc za *****ami wiec nawet nie mam zamiaru z wami dyskutowac, nie mam szans :D
per ;)
A chciałem karne
Jakby zagrał lepiej Muller to Mesut walnąłby bramkę. :C
BFG :D dalej mój czołgu
BFG Wbija !!! :D
Gdzie jest ten kibic od Messiego? Czemu go nie pokażą?
argentyna grała lepiej ?
chyba na innych mistrzostwach
Mecz był wyrównany, ale dogrywka na korzyść naszych sąsiadów. :P
Elegancko! Równy mecz ale Niemcy w przeciwieństwie do Argentyny swoją groźną sytuacje wykorzystali ;)
Per na boisko !!!!!!
Alonso
Chyba żartujesz
Niemcy grali słąbo, gdyby Higuain i Palacio tak nie marnowali setek to by wygrali
Alonso, Argentyna od dawna nie istnieje.
Brawo.
W koncu niemcy zloto moga zdobyc. Tak w ogole to Klose ma srebrny i brazowy medal z MS i brakuje mu tylko zlota.
Neuer jaki dzik
Czas na Neuera sweepera.
Niemcy ledwo ledwo. Argentyna grala lepiej
Palacio klasa sama w sobie ! :D
Wejdzie Kevin, bo Loew da mu ewentualnie medal. :P
kupon wejdzie ;P
Zaraz się zacznie nurkowanie ;)
Dawać Podolskiego!!
to niech teraz messi pokaże jaki jest kozak
Brawo utrzymajcie to i 700 zł ląduje do mojej kieszeni :D
Brawooooooooooooooo!
no to teraz Messi będzie się kładł
Gece szczela :-)
Czułem, że Goetze to włoży. :D
Goooooool
yesss!
Goetze
I DOBRZE !
CHAMSKA ARGENTYNA NIE ZASŁUŻYŁA
Getze getze getze!!!!
ja pier.. i te Niemcy musieli strzelić ;/
Mariusz!!!
goooooool tak Niemcy 1-0 tak tak brawo
gollll ;)
HAHAHAHA pisałem o tym, że goetze wejdzie i strzeli
hahahaha nikt sie tego chyba teraz nie spodziewal :D
Goetze :D 1:0
GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
GOTZEEEEE