Oficjalnie: Saliba z nowym kontraktem!

Oficjalnie: Saliba z nowym kontraktem! 07.07.2023, 16:39, Mateusz Rosłoń 1762 komentarzy

Na oficjalnej stronie i w mediach społecznościowych Arsenalu potwierdzono dziś, że William Saliba podpisał z klubem nowy długoterminowy kontrakt!

22-letni zawodnik był integralną częścią naszej drużyny w kampanii 2022/23, podczas której wystąpił w 33 meczach we wszystkich rozgrywkach, zdobył trzy bramki i raz asystował - a to wszystko na pozycji stopera. William ma również na swoim koncie 8 występów w reprezentacji Francji, a jego świetne występy zapewniły mu miejsce w kadrze na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Katarze.

Saliba dołączył do Arsenalu w lipcu 2019 r. z francuskiego Saint-Etienne, jednak cały sezon 2019/20 spędził na wypożyczeniu w swoim poprzednim klubie. Kolejną kampanię rozpoczął od trofeum - był niewykorzystanym zmiennikiem w zwycięskim spotkaniu o Tarczę Wspólnoty z Liverpoolem. W drugiej połowie sezonu 2020/21 udał się na półroczne wypożyczenie, w ramach którego powrócił do swojej ojczyzny, gdzie w barwach OGC Nice wystąpił w 22 meczach i strzelił pierwszego gola w seniorskiej karierze. Sezon 2021/22 był dla Williama okazją do dalszego zbierania doświadczenia na wypożyczeniu, tym razem w Marsylii. W biało-błękitnych barwach Saliba wystąpił w 52 spotkaniach w czterech różnych rozgrywkach i stał się jedną z centralnych postaci w drużynie Marsylczyków.

Oto, co na temat nowego kontraktu Saliby powiedział dyrektor sportowy Arsenalu, Edu Gaspar:

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że podpisaliśmy nową umowę z Williamem Salibą. William jest częścią naszej wizji polegającej na zatrzymywaniu utalentowanych młodych zawodników, którzy - miejmy nadzieję - będą odnosić z nami sukcesy przez wiele lat. Chcemy wspólnie się rozwijać i robić postępy. Wiem, że kibice będą równie szczęśliwi jak my, gdy zobaczą, że William związał z nami swoją przyszłość.

Mikel Arteta dodał:

- Chcieliśmy przedłużyć kontrakt z Williamem już od dłuższego czasu. W zeszłym sezonie William udowodnił, jak dobrym jest zawodnikiem i ile znaczy dla naszej drużyny. Ma zaledwie 22 lata, a jego umiejętności już są ekscytujące. Oczywiście każdy zawodnik na tym etapie kariery ma jeszcze wiele możliwości rozwoju. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z Williamem w nadchodzących latach.

Potwierdzono również, że od nowego sezonu Saliba będzie występował w koszulce z numerem 2.

KontraktyWilliam Saliba autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Arsenal.com
kaziu874 komentarzy: 674413.07.2023, 15:11

Nie no, porównywać Jesusa do Mitrovica to już szczyt i ujmowanie Brazylijczykowi na siłę.

Damper komentarzy: 235713.07.2023, 15:10

@Be4Again: Żeby być całkiem uczciwym- Mitrovic 4 gole z karnych, Jesus- 1 bramka z karnego.

Be4Again komentarzy: 341113.07.2023, 15:06

@Womanizer napisał: "On opuścił praktycznie 15(!!) całych spotkań licząc minuty. Chyba sam nie wierzysz, że nie dorzuciłby tych 4 goli w 1350 minut, żebyś miał te swoje 15+"

Po pierwsze to opuścił 12 spotkań, a nie 15. Po drugie strzelił 11 goli przy 2 347 minutach, co daje gola co 213 minut... Nie będę się pastwił nad GJ i nie będę wyciągał takich tuz futbolu jak Wilson czy Toney, ale taki Mitrovic zdobył 14 bramek przy 2 016 minut co daje gola co 144 minuty. Serb pauzował przez 14 kolejek i gra w 3 razy słabszym zespole.

Najlepsze jest to, że Jesus i Mitro mają praktycznie takie samo XG za zeszły sezon, ale Serb dorzucił 3 gole więcej... Przy 200 minutach krócej na boisku.

Co Ty próbujesz bronić i tłumaczyć?

Damper komentarzy: 235713.07.2023, 15:02

@Be4Again napisał: "@Damper napisał: "Następna rzecz, że on wrócił jeszcze po dość poważnej operacji kolana. Ciężko od razu błyszczeć po takiej kontuzji, a kulminacja narzekań na Jesusa miała miejsce właśnie w drugiej części sezonu- po powrocie, gdzie trudno od razu złapać życiową formę"

Przecież on po kontuzji zdobył więcej goli niż przed i to przy mniejszej liczbie spotkań :D To przed kontuzją śrubował rekord 6 meczy w lidze bez gola. Nie licząc pierwszego meczu po przerwie z Fulham gdzie zagrał 13 minut i potem 25 z CP w każdym kolejnym grał praktycznie w pełnym wymiarze. Więc argument do kosza :)"

Napisałem wcześniej, że strzelał po kontuzji, co nie znaczy, że lepiej grał.

ArtetaBall komentarzy: 69113.07.2023, 15:00

Obczaicie sobie tego gości z Brazylii, którym sie interesujemy, a dokładnie zagranie 2:13... poezja

Damper komentarzy: 235713.07.2023, 14:59

Średnio podoba mi się ten transfer. Śmierdzi to trochę jakimiś układami Edu i wciskaniem na siłę Brazylijczyka do składu. 23 lata, brak specjalnych osiągnięć. To nie jest zawodnik, który tam błyszczy i ma łatkę jakiegoś dużego talentu. Nie otarł się o żaden szczebel reprezentacyjny. Nie wiem co to ma wnieść do zespołu. Plus, że nie mówimy o dużej kwocie.

Be4Again komentarzy: 341113.07.2023, 14:58

Garfield_pl komentarzy: 2821113.07.2023, 14:50

Arsenal have opened talks with Gremio over a deal for midfielder Bitello. It is believed Gremio are prepared to accept a deal worth £8.5m, including potential profit from any future sale. Talks are ongoing but sources believe a deal could be struck this week. [@GraemeBailey] Arsenal have opened talks with Gremio over a deal for midfielder Bitello. It is believed Gremio are prepared to accept a deal worth £8.5m, including potential profit from any future sale. Talks are ongoing but sources believe a deal could be struck this week. [@GraemeBailey]

Garfield_pl komentarzy: 2821113.07.2023, 14:48

Bitello has emerged as an Arsenal target through sporting director Edu, who has used his contacts in his homeland to line up a prospective deal. Sources have told 90min that it is a similar situation to that which saw them sign Gabriel Martinelli from Ituano in 2019 - a player who is under the radar in Brazil, but one who their scouts believe could make an impact in the Premier League. [@GraemeBailey] #afc

Damper komentarzy: 235713.07.2023, 14:40

@GreKa napisał: "@Womanizer napisał: "Chyba sam nie wierzysz, że nie dorzuciłby tych 4 goli w 1350 minut, żebyś miał te swoje 15+"

Zwłaszcza, że zgodzimy się, Jesus przed kontuzją, a Jesus po kontuzji to zupełnie inni Panowie :)"

Po kontuzji na pewno grał słabiej. Mimo wszystko kilka bramek strzelił. Leeds, Liverpool, West Ham, Chelsea, Wolves. Popatrzyłem sobie na statystyki strzeleckie z ostatnich 10 kolejek, czyli z okresu kwiecień-maj, kiedy rozstrzygało się mistrzostwo.

Jesus- 6 goli
Odegaard- 5 goli
Saka- 2 gole
Martinelli- 2 gole

Grał słabo, natomiast i tak strzelił najwięcej. Prawda jest taka, że cała drużyna wtedy nie dowiozła.

Traitor komentarzy: 10312 newsów: 2413.07.2023, 14:38

Po fakcie kazdy madry, ze danie kontraktu np. Ozilowi to byl blad. Chyba zapominacie co tu sie dzialo, jak bylo wiadome, ze Alexis odchodzi i potencjalnie Ozil zrobi papa

notopyk komentarzy: 348013.07.2023, 14:34

@havoc: smuteczek :(

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 113.07.2023, 14:34

Talks are ongoing but sources believe a deal could be struck this week for Gremio midfielder Bitello. The deal is being driven by Edu Gaspar. [@GraemeBailey]

l3ster komentarzy: 313.07.2023, 14:28

Cześć. Mam na sprzedaż 3 książki w idealnym stanie powiazane z Arsenalem, gdyby ktoś był zainteresowany to przesyłam poniżej bezpośrednie linki do ofert:

Garfield_pl komentarzy: 2821113.07.2023, 14:25

Arsenal are hopeful of announcing the transfer of Jurrien Timber on Friday. The club had wanted to fly Timber out to Germany to face Nürnberg today, but a small contract issue meant it didn’t work out. Timber has already done his in-house media duties. [Football London] #afc

marcin04c komentarzy: 303113.07.2023, 14:21

PSG ma obecnie 47 piłkarzy w kadrze. A ja myslal m.ze my mając 31 mamy dużo.

ArtetaBall komentarzy: 69113.07.2023, 14:20

@GreKa napisał: "19"
Tyle czekać ehh

69Hunter1997 komentarzy: 64113.07.2023, 14:18

Macie jakiś dobry stream ? chodzi mi o taki który nie jest jakości zdjęcia robionego kalkulatorem i taki gdzie nie ma miliona reklam agencji towarzyskich lub złośliwych pustych reklam które trzeba wyłączać razem z milionem nowych kart

Garfield_pl komentarzy: 2821113.07.2023, 14:11

Formal announcements could be made for the deals of Declan Rice and Jurriën Timber before the team fly out to the US on Sunday as there are no issues or whatsoever. [@skysports_sheth]

Damper komentarzy: 235713.07.2023, 14:01

@Womanizer napisał: "@Be4Again: Jesus zagrał 2075 minut ligowych. Przekładając to na pełne spotkania wychodzi 23 (sezon ma 38)

Przy takiej absencji 11 goli to wynik bardzo solidny.

Następna rzecz, że on wrócił jeszcze po dość poważnej operacji kolana. Ciężko od razu błyszczeć po takiej kontuzji, a kulminacja narzekań na Jesusa miała miejsce właśnie w drugiej części sezonu- po powrocie, gdzie trudno od razu złapać życiową formę.

Garfield_pl komentarzy: 2821113.07.2023, 14:01

Despite this indication from Partey’s team that Juventus would be a favoured destination if he were to leave Arsenal, Al Ahli are still working to convince the midfielder to make the switch to Saudi Arabia. Al Khaleej are also interested. Right now Al Nassr are out of the race.

Womanizer komentarzy: 992813.07.2023, 13:58

GreKa komentarzy: 339313.07.2023, 13:58

Krychowiak to pierwszy transfer Czesława Michniewicza w roli szkoleniowca Abha Club.

Gofer999 komentarzy: 1470913.07.2023, 13:57

@Rafson95: Valdes w bar****onie to najlepszy przykład. :D

Damper komentarzy: 235713.07.2023, 13:56

@Paul77 napisał: "Era późnego Wengera była chaotyczna trochę ."

Łagodnie powiedziane. Naprawdę spory bałagan się wtedy zrobił. Zarząd pod koniec już trochę wymuszał odejście na Wengerze, ucinano mu kompetencje. Potem Emery bez mocy decyzyjnej i tak wykręcił niezły wynik na tych zgliszczach po Wengerze i z transferami serwowanymi przez katalońskiego mafioza i kakaowe oko. Artecie 2-3 lata zajęło, aby posprzątać tę stajnię Augiasza. A mógł tego dokonać tylko dlatego, bo w klubie w końcu poszli po rozum do głowy i dali mu odpowiednie narzędzia, sprawczość i zaufanie. To był ciemny okres w historii klubu, aczkolwiek okraszony i tak większą ilością trofeów niż zdobył w tym samym czasie przeżywający swoje lata świetności Tottenham.

MadMax14 komentarzy: 266913.07.2023, 13:55

@GreKa: Odmówił. Chce jechać na Euro 2024.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 113.07.2023, 13:54

@jamesbenge

Gofer999 komentarzy: 1470913.07.2023, 13:53

@Ups147: Napisałem przecież że to lis pola karnego. :D

Damper komentarzy: 235713.07.2023, 13:35

Z Parteyem może coś być na rzeczy, ale jestem raczej spokojny o to, że klub to dobrze rozegra. Nie jesteśmy pod presją sprzedaży, więc jeśli już sprzedamy to za dobre pieniądze i mając w zanadrzu innego zawodnika.

GreKa komentarzy: 339313.07.2023, 13:32

Henderson też do Saudi?

Paul77 komentarzy: 986213.07.2023, 13:31

@Damper: najważniejsze że obecnie osoby odpowiedzialne za kontrakty i transfery mają inne podejście i myślenie.
Era późnego Wengera była chaotyczna trochę .

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 113.07.2023, 13:29

zobacz sobie jak Twój reporter wygląda, w pubie mu piwa nie sprzedadzą

krzykus1990 komentarzy: 521413.07.2023, 13:28

Football London: Jurriën Timber początkowo miał wziąć udział w obozie treningowym Arsenalu w Niemczech, ale mały problem z kontraktem sprawił, że plany uległy zmianie. Holender zaliczył już testy medyczne i obowiązki związane z mediami społecznościowymi, a oficjalne ogłoszenie transferu powinno nastąpić jutro.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 113.07.2023, 13:27

@Marcinafc93 napisał: "sorry, że Ci przerwę te śmieszki, ale koleś jako pierwszy potwierdził o przedłużeniu umowy Saliby"
Ja byłem pierwszy bo już wiele miesięcy temu mówiłem że bankowo podpisze

@Be4Again napisał: "Tutaj się zgodzę, ale u nas żaden skrzydłowy nie strzelił 20 goli :)"
A jakby Saka strzelił 20 a Odegaard 9 to byś się jarał że mamy mega pakę? Powinieneś szerzej spojrzeć na zespół, bo nigdy w historii premier league nie byliśmy tak bramkostrzelni jak w poprzednim sezonie.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 113.07.2023, 13:25

@Marzag: sorry, że Ci przerwę te śmieszki, ale koleś jako pierwszy potwierdził o przedłużeniu umowy Saliby

Be4Again komentarzy: 341113.07.2023, 13:24

@Marzag napisał: "gole pomocników i skrzydłowych liczą się tak samo jak gole napastników jak coś, jeśli napastnik strzeli 15 goli a dzięki temu skrzydłowy strzeli 20 premier league traktuje taką sytuację identycznie jak gdy napastnik strzeli 20 a skrzydłowy 15. Nie ma znaczenia kto strzela, ważne że zespół dochodzi do sytuacji i ilość goli się zgadza."

Tutaj się zgodzę, ale u nas żaden skrzydłowy nie strzelił 20 goli :), a nasz główny napastnik nie potrafił strzelić nawet 12.... Dlatego wylewa się krytyka. Jakby GJ miał 15 goli, a Saka 20 to pewnie mielibyśmy dzisiaj mistrza, a GJ byłby wychwalany pod niebiosa.
Nawet ktoś przed sezonem, któryś z głównych reporterów napisał, że cel minimum dla GJ to właśnie 15 trafień. Wszystko co powyżej to bonus, co poniżej to rozczarowanie.
Dlatego w LFC przez lata Frimino był "wystarczającą" opcją, ponieważ pośrednio dzięki niemu Salah i Mane ładowali łącznie po 40 goli.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 113.07.2023, 13:23

@fabregas1987 napisał: "Czyli Partey na wylocie. Ciekawe czy za Xhake i Thomasa w sumie dostaniemy polowe ceny Rice’a xd"
No skoro 15 latek napisał, że Partey zaakceptował warunki kontraktu to tak musi być.

Damper komentarzy: 235713.07.2023, 13:22

@Paul77 napisał: "Transfer Ozila nie był błędem, ale przedłużenie kontraktu i danie mu tak wielkich pieniędzy, na które nie zasługiwał... To był błąd."

Niestety, ale klub sam doprowadził do takiej sytuacji. Doprowadzono do tego, że zarówno Alexis jak i Ozil wchodzili w końcówkę kontraktów. Puścili Alexisa, więc utrata również Ozila byłaby na tamten moment katastrofą. Ozil to wykorzystał i wynegocjował bardzo dobre warunki. Po odejściu Sncheza miał status najlepszego zawodnika Arsenalu, był po bardzo dobrym sezonie, a poważne zainteresowanie jego osobą wykazywały Barcelona i MU. W tamtym okresie kibice cieszyli się z przedłużenia tej umowy.

GreKa komentarzy: 339313.07.2023, 13:22

@Marcinafc93 napisał: "Partey has agreed personal terms with Al-Hilal it was described to me as ‘big money on the way’ (in terms of personal terms salary). It will now be down to the clubs to agree a fee if it was to happen"
A on w ogóle jest na wolności, że z kimś ustala warunki? Czy Skype?

fabregas1987 komentarzy: 2582213.07.2023, 13:20

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 113.07.2023, 13:18

@Marcinafc93 napisał: "@Olly_A_Informer"
on jest chociaż pełnoletni?

Be4Again komentarzy: 341113.07.2023, 13:17

@GreKa napisał: "to tak gdyby ktoś uważał, że Mesut był błędem"

Błędem był sposób przedłużenia z nim kontraktu. Mesut w prime u nas był topem, ale ostatnie lata to był srogi zjazd. Trzeba było go sprzedać wtedy do FCB, a nie na siłę zatrzymywać niebotycznym kontraktem. Został tu dla kasy. Efekt był taki, że Mesutowi się po prostu odechciało... a z uwagi na wysoki kontrakt, spadek formy zyskał status "niesprzedawalnego" i Arsenal został z ręką w nocniku. Dlatego już nie ma zgody na to, żeby kluczowi zawodnicy wchodzili w ostatni rok kontraktu. Jakby Saliba nie dogadał się z klubem to by pewnie został sprzedany do PSG lub innego Bayernu jeszcze w tym miesiącu.

Sam Mesut nie był błędem tylko nieracjonalna polityka kontraktowa. Dzbany z AFC pozwolili by w jednym roku dwóm najlepszym zawodnikom wejść w ostatni rok kontraktu - Alexis i Ozil...

grzegorz1211 komentarzy: 1030513.07.2023, 13:17

@GreKa: Wcześniej jak było zainteresowanie Arsenalu to mówił w podobnym tonie o Arsenalu.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 113.07.2023, 13:15

@Be4Again napisał: "Można się doszukiwać na siłę "plusów", ale na samym końcu zawsze liczą się gole..."
@Be4Again napisał: "Dlatego przez wielu GJ obok Zinchenki uznawany jest za rozczarowanie ubiegłego sezonu."
Nie słyszałem o takich opiniach. @Be4Again napisał: "Chcesz analizować gre GJ wnikliwiej niż naukowcy pochylający się nad teorią ewolucyjną ludzkiego kodu DNA, ok. Have fun, ale nie wpieraj że taka jest rzeczywistość bo to Twoje podejście jest "niszowe"."
Rzeczywistość jest taka że wiele osób ogląda ten sport z różnych powodów.

GreKa komentarzy: 339313.07.2023, 13:14

@grzegorz1211: W niedawno udzielonym wywiadzie Moisés Caicedo wprost zasugerował, że bardzo chciałby dołączyć do Chelsea. Ekwadorczyk zapewnił, że jest spokojny o swoją przyszłość i nie ulega emocjom.